Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цени на гуми и джанти


NightSpirit

Recommended Posts

Пичове нямя смисъл да спорим, че си трябват зимни гуми трябват. А пък кой ще спести и кой няма да кара зимата си е негова работа. За всеки един автомобил от завода производител препоръчват еди какви си размери, а ти си слагай ако искаш и 13"ки за да са по тесни??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • NightSpirit

    21

  • ammcfc

    20

  • Sev

    12

  • PRR

    11

Най-много писали в темата

Ашко, ти вярно изби рибата човек! Зимата със 155 гуми, направо да си сваля от колелото гумите, мисля, че са идеални и са с голям грайфер. Но няма смисъл, направо ще си цъкам с летните гуми. Чи ко им йе? Мноу са си 'убави! Т'ва зимната гума е разработка на военните, искат да ни вземат летните гуми и да затрият българския производител и накрая за капак на всичко да спрат Мелодия на годината!

А с тая изцепка за дизела освен, че пак подклаждаш безсмисления, безкраен и нерезрешим спор нищо друго не правиш. За замръзнала нафта и трудно палене зимата няма да говоря. А за буксуването - ми ако сложиш зимни гуми може и да не буксуваш, а и за ASR може би не си чувал.

 

:smt017 Какво знаете вие, той Ашко зимата ходи с чехли и джапанки, за какво са му хубави зимни обувки?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕее оставете го Ашко, изядохте го с парцалите. Последната зима наистина нямаше нужда от зимни за в София. Но тази доколкото чувам няма да е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Ашко си е много прав макар, че позасили нещата с тия 155.Може и с малко по-широки но във никакви случаи и 185-215.Пък и в крайна сметка завода производител си препоръчва размер, все пак :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да бъде полезен на някого със следната информация - стоманена джанта в ЕТ е 93лв.

Със оргинални тасове общо е някъде към 500 и малко лв.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500 лева само за джанти и тасове smile020 smile020 smile020 Това е извратено! Тия луди ли са?! Или си намирам от някъде джанти на нормална цена или си търкалям алуминиевите и не ми пука, по добре да карам няколко зими и да си купя нови алуминиеви, отколкото да дам 500 лева за стоманени джанти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Ашко си е много прав макар, че позасили нещата с тия 155.Може и с малко по-широки но във никакви случаи и 185-215.Пък и в крайна сметка завода производител си препоръчва размер, все пак :mrgreen:

 

Точно затова ми е странно... препоръките на завода производител се намират на капачката на резервоара. А там никъде не пише за разлика в времето... единствено за налягане според типа гума и натовареността с която ще пътува колата. А и приказки от типа и миналата зима не е имало нужда не е така защото поведението на пътя на колата със летни гуми под 4 градуса става доста опасно, независимо от модерните автомобили, а миналата година температурите може би бяха доста около и под този диапазон просто не и имало 1 месец минус 20. Това да се пести от зимни гуми го слушам само приятели от Лада форума и вече не искам да стоя на една маса с тях заради такива "професорски" изцепки. Интересно ми е вместо да плюем марките коли да се направи статистика тази зима от поднеслите коли които са причинили катастрофи за колко от тях проблема е бил високата скорост или е било висока скорост + износени гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е много прав,наистина може да няма много сняг в градът,но за сметка на това поледиците не са ни чужди.А на лед лятната гума с твърдия си каучук е тръпка която може да ти струва живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям напълно и това за всесезонната гума е мнение на "неделните"шофьори.При зимна обстановка без зимни гуми си за никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ще си позволя и аз да се намеся в обсъжданата от вас тема , та по въпроса аз от три години карам с гуми марка Barum, карал съм и с Дебика и с Корморан (корморана повече го биваше пт дебиката), та да продължа по темата марката гуми си избирайте според това на колко цола джанта ще я слагате за Мишлен и Континентал аз бих препоръчал да се слага над 16 цола , при по малките цолажи другите фирми или дъщерните фирми на гореспоменатите Мишлен и Континентал , та въпросните дъщерни фирми са на Мишлен - Клебер, ако не греша отскоро и Корморан , дъщерна фирма на Континентал е Барум, личното ми мнение е че Барум са много добри гуми в ниския и средния клас гуми, карал съм на сняг и лед с 165/70 13 и 185/65 14 значи определено по-широката гума е по-склонна към боксуване, за това е удачно да си вземете с 10 мм по тесни гуми и малко по-високи ако са били на 65% височина минавате на 70% височина , зимните гуми които позлвах бяха Барум Норполарис препоръчвам ви тях пред аналога Поларис който е с по малък грайфер и не се справя толкова добре в планината :)

Гумите си ги закупувам и ходя да ми ги монтират в Медина Мед намира се отдясната страна на пътя за Калотина срещу "Айко" това е на около 1 км след светофара на околоврсътното при Люлин за Калотина, в посока Божурище - Калотина, много съм доволен от цените и обслужването , сервиза където монтират гумите е много широк и подреден ползват нова техника , за летите джанти специални накраиници и щанги с пласмасови краища за да не ги надират въпреки лъскавият вид на магазина ценита на повечето модели гуми са по-ниски от на кварталните гаражи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нека и аз споделя :mrgreen:

 

Всесезонки - ми за такива които карат по 5-10к годишно са си повече от оправдани. Една всесезонка на 3-4 сезона е мноого по-добра от лятна гума на 5++ сезона! Не забравяйте че освен износване гумата и старее!

 

Относно Barum, Matador и сие - казвайте и конкретния модел. Barum Briliantis и Matador Elite 2 са пълни боклуци! Поне на кола от класа на Octavia/Vectra се държат кошмарно зле. Не спират на мокро, скърцат и не спират на горещо, склонни към аквапланинг, Barum се износват бързо и т.н. и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Относно цените на Debica Frigo-2 195/65/15 в сайта на Мотоексперт цената е 103,50 лв.

http://www.gumi.bg/public/tires/tires_mgmt.php

В Руди-96 са 112,28 лв.

http://www.rudy96.com/pricelist/DEBICA_140607.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , тва за барума дет си го написал ми звучи малко като реклама на някоя кабеларка ... в ниския клас ... във високия клас ... дрън дрън ... та тва жавотно Барума / карал съм Брилянт , Брилянтис , Бравура / от летните ми по - голямо дърво няма / да ме прощават чехите коли правят , ма за гуми има още ляб да ядат / - твърд протектор , не държи на сухо , полу сухо , а за мокро малий , най - малката дупка и излизат досадни балони , кривят се бързо ... повече май няма смисъл да изброявам . По повод зимните гуми ... не съм карал до сега зимен Барум , щот кат знам кви са им летните представям си кви са им зимните ... на гумите , на които съм се спрял няма да правя реклама , щот всички говорят за тях ;) За мен лично Барум = Корморан = Траял = Дебика = Матадор , но със сигурност според мен са под средното ниво на качество и на сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нови алуминиеви за по 108 парчето: ЦЪЪЪК

А има и други модели.

Та да се дават 93 лв. за железни май не си заслужава.

 

Хъм интересна разлика, те оригиналните за Октавия 2 лети май се водеха Орион, тези с който пристига са по 328 лв. парчето? Що такава разлика? Някой има ли представа дали алуминиеви джанти нови до 200лв. са читави?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм интересна разлика, те оригиналните за Октавия 2 лети май се водеха Орион, тези с който пристига са по 328 лв. парчето? Що такава разлика? Някой има ли представа дали алуминиеви джанти нови до 200лв. са читави?!?!

 

Аз си взех Alesio за около 160 кинта парчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Алесио взех ги преди близо година 15''-ките 4бр. ми струваха 540лв. но с доста сериозна отстъпка.Сега чакам да дойде зимата,обикновенно има страхотни намаления а другото лято мисля да съм на 16''. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично Барум = Корморан = Траял = Дебика = Матадор , но със сигурност според мен са под средното ниво на качество и на сигурност.

 

:smt017 Подкрепям!

 

На тая чисто нова Октавия не мога да сложа Барум, Корморан, Тигър и всякакви подобни. Не съм Рокфелер, но определено смятам, че който дава толкова пари за нова кола трябва да има в предвид, че тя си изисква и опредлени инвестиции за в бъдеще. И една от тях е да и сложиш читави гуми, не някакви "дъщерни" измислици. 17 годишното Пежо го карах с Tigar ("дъщерна" на Мишлен, ала-бала), но Октавията на няма и половин година няма да я кача на Дебика.

 

 

Друг въпрос:

Нали джантите имат размери. Оригиналните за Октавия Елеганс с гума 195/65/R15 какъв размер са? Чувал съм за "J6" или нещо такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На почитателите на всесезонките :)

Най-новият - 2007 септември - култов модел на Vredestein - QUATRAC 3

Асиметрична шарка (вътрешна - зимна; външна лятна)

За пръв път в света - FlatTyre All Seasons - тоест при два от размерите - а именно 195/55 R 16 97V RFT и 205/55 R 16 91V RFT - могат да се карат със скорост до 80 км/ч дори и без налягане в тях, без опасност да се разкачат от джантата.

Останалите размери са:

195/65 R 15 91V

195/60 R 15 88V

205/60 R 15 91V

205/55 R 16 91V

215/55 R 16 97V XL

225/55 R 16 95V

225/45 R 17 94V XL

Както виждате, всички размери са със скоростен индекс 240км/ч.

За пръв път, освен знак M&S, ще има и снежинка. Тоест, гумите ще отговарят на европейските стандарти за зимна гума, и няма да има проблем да се карат зимния сезон в тези държави.

На мераклиите отстъпки до 10%. Монтаж - безплатен. Заплащат се само консумативите.

 

 

vredestein-quatrac-3-profil.jpg

vredestein-quatrac-3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На почитателите на всесезонките :)

 

Ти не беше ли писал че няма такива? Или се бъркам :-k

 

PS: Преди да ми отговориш 1) Бъзикам се 2) Sorry for the offtopic 3) Надявам се да няма отговор :mrgreen:

PS2: Закъснях ](*,)

PS3: Мерси за предложението, но аз карам доста за да си позволя да джиткам с всесезонки :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На почитателите на всесезонките :)

 

Ти не беше ли писал че няма такива? Или се бъркам :-k

 

Това е оферта към тези, които си мислят че има ;) Маркетинг.... ;)

Моето скромно мнение, не е съществено в случая... Хайде за теб, като фен на всесезонките, ще има специална цена :lol:

PS1: Издържат много километри, не се притеснявай... точно за теб са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.