Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цени на гуми и джанти


NightSpirit

Recommended Posts

Найстина е рано за смяна на гумите особено ако зимата е като миналата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • NightSpirit

    21

  • ammcfc

    20

  • Sev

    12

  • PRR

    11

Най-много писали в темата

Никак не е рано дори, много добре правищ, че се сещаш навреме.Новите доставки започват скоро.Спокойно можеш да си планираш едно "преобуване" още в края на октомври.Така хем ще ти е по-спокойно,хем ще избегнеш застъпването с другите по-сериозни разходи и най-важното-ще изпревариш голямата лудница през ноември и декември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Миналата зима си взех гуми Debica Frigo-2 зимни 195/65/15

Карам Октавия. Невероятни гуми са. Купих ги от Motoexpert на околовръстното.

 

... супер колега, радвам се, че си доволен, а цени би ли казал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,че за гуми пари не се пестят.а можете ли да ми кажете защо не се кара с ляти джанти зимата.

 

ами летните са от 5+градуса на горе а зимните от -5надолу...иначе не получаш сцепление...и в дерето :mrgreen:

 

Останах с впечатлението, че въпроса е за джанти? За пореден път си личи, че тук някои хора не четат, но пък за сметка на т'ва пишат бая! Или ти пишеш за летни и зимни джанти? :mrgreen: Ако е така, да питам между +5 и -5, в тези 10 градуса интервал, к'ви джанти да сложа или...не трябва да си карам колата ли?

 

Много полезна тема!

И аз съм пред същата дилема, какви гуми, какви джанти, за колко пари и т.н.

Обаче маааалко се стресирах от 1000лв за комплект.

А има и вноска, каско, данък, и всичко ми е на куп за ноември...

ах... мъка мъкааа :cry: ](*,)

 

Същата работа и при мен... Еееех колегааа, освен да удавим мъката в Шуменско друго не виждам smile159

 

Що не минете през някоя гумаджийница, да си напазарувате 4 джанти за колите по 50 кинта (не нови, но прави!) пък и ако си напазарувате гуми за по 120 лева примерно (зависи от размера де пък и от марка/модел) - ей ви ~300 спестени лева ;) Аз лично така направих преди няколко години и от тогава нямам оплаквания, пък и що да не излея спестените пари в резервоара? За вас, както гледам ще е полезно - "вноска, каско, данък"...

 

 

Ами колега съжалявам ама темата се казва "Гуми и джанти" така че неговорим празни приказки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебика Фриго smile122 - Гудиър , ама полски , Lassa - Bridgestone , ама турски ... баси логиката - кола за амнаесе иляди да я качиш на ролкови кънки smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,че за гуми пари не се пестят.а можете ли да ми кажете защо не се кара с ляти джанти зимата.

 

ами летните са от 5+градуса на горе а зимните от -5надолу...иначе не получаш сцепление...и в дерето :mrgreen:

 

Ами колега съжалявам ама темата се казва "Гуми и джанти" така че неговорим празни приказки!

 

Ами колега, не съжалявай де :mrgreen: Но наистина говорите празни приказки! Пишеш за джанти, а получаваш отговор за гуми :idea: Мислех, че си отправил конкретен въпрос за джанти. Или пък бъркаш гума/джанта... А и ако маааааааааалко се разровиш из форума - има доста писано за гумите. Да не говорим за сайт-а, където има и линк... Ай със здраве момчета и успех с гумите, джантите и колелата h015.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебика Фриго smile122 - Гудиър , ама полски , Lassa - Bridgestone , ама турски ... баси логиката - кола за амнаесе иляди да я качиш на ролкови кънки smile175

 

не съм съгласен

и тестовете го показват

евтините гуми отстъпват в показатели като шум и пробег

а примерно както бях писал по-горе в основните показатели евтините гуми не отстъпват, даже превъзхождат скъпите

аз примерно карам по 15 000 км на година

и дълъг пробег не ми трябва, защото след 4-5 години гумите ще са станали на пластмаса

и ще ги хвърля с износване едва 1/3

но примерно ако карам 50 000 на година, ще се замисля за по-скъпи гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си търсех гуми за моя дрънгел проучих доста пазара и то точно при тоз клас ... оказа се , че разликата с що годе марковите гуми е нищожна / Гудиър и Мишлен не влизат / - в рамките на 5 - 10 лв. на бройка в сравнение с тез пластмаси , които не държат на сняг и лед при - 10+ със слаби протектори и дет издуват бузите на най - дребната бубуна .

Кат се почне с Гиславед , Клебер , Фулда , Континентал , Вредещаин - тва са марки все средна ръка доста по - добри от боклуците на , които се хвърляте , щот некой бакшиш ви е лъзнал , че са перфектни , а тез тестове smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз по принцип вярвам на тестовете

не че са 100 % вярни, но са по-достоверни от приказките на познати и приятели:)

защото първо една гума в различните си размери има коренно различно поведение и второ човек за 5-10 години е карал с една и съща кола 2-3 комплекта гуми - в този случай неговото сравнение не е удачно

наистина понякога има хубави гуми за малко пари

аз говорех за случаите, където разликата в цената е голяма

всеки сам решава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Относно въпроса миналата година като се поразрових из форумите винаги накрая се стига до един вид гума Гиславед Норд Фрост така зе си взех такива и честно казано съм супер доволен от тях. Щом успях да тръгна от място под наклон и с известно количество лед значи е перфектна . За цена не мога да кажа със сигурност, но беше мисля че някъде в средния диапазон. И много ги препоръчвам.

А за джантите , докато не се оправят пътищата в тая държава ще търкалям стоманата че ако направя нещо на лети джанти ще орева света :). Обаче вие си решавате какви гуми и зжантида сложите аз ви казах моя избор. Здраве и успех в търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като хвалите или плюете по някоя марка гуми, е много важно да уточнявате за какъв размер говорите. Ако приемем, че тези от ADAC са безпристрастни професионалисти, вижте техните класации.

Например - Vredestein Snowtrac 2 за размер 195 е класиран на трето място, а за 175 размер на 14 място!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като хвалите или плюете по някоя марка гуми, е много важно да уточнявате за какъв размер говорите. Ако приемем, че тези от ADAC са безпристрастни професионалисти, вижте техните класации.

Например - Vredestein Snowtrac 2 за размер 195 е класиран на трето място, а за 175 размер на 14 място!!!

 

и аз това написах няколко пъти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като хвалите или плюете по някоя марка гуми, е много важно да уточнявате за какъв размер говорите. Ако приемем, че тези от ADAC са безпристрастни професионалисти, вижте техните класации.

Например - Vredestein Snowtrac 2 за размер 195 е класиран на трето място, а за 175 размер на 14 място!!!

 

и аз това написах няколко пъти :D

Ама явно няма кой да чете :) Иначе нямаше да има такива изказвания като "Дебица Фриго - невероятна гума" или "разрових форумите и видях, че еди кой си модел гума е най-добрият...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като хвалите или плюете по някоя марка гуми, е много важно да уточнявате за какъв размер говорите. Ако приемем, че тези от ADAC са безпристрастни професионалисти, вижте техните класации.

Например - Vredestein Snowtrac 2 за размер 195 е класиран на трето място, а за 175 размер на 14 място!!!

 

Откъде се получава тази толкова голяма разлика????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си го обяснявам с няколко неща

- "отпечатъка" работи оптимално при определена ширина

- работата зависи и от масата на автомобила - по-малките размери са за по-леки автомобили;

- не всички производители предлагат всички размери от даден модел

 

сигурно има още много неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като хвалите или плюете по някоя марка гуми, е много важно да уточнявате за какъв размер говорите. Ако приемем, че тези от ADAC са безпристрастни професионалисти, вижте техните класации.

Например - Vredestein Snowtrac 2 за размер 195 е класиран на трето място, а за 175 размер на 14 място!!!

 

Откъде се получава тази толкова голяма разлика????

Използваните материали и шарки имат различни ефективност при увеличаване или намаляване на контактната площ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен зависи на каква кола се тестват , щот ако сложиш двутонен автомобил на 195 му е екстра , но за масовите , които са около тон на 175 е все едно на ски ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен зависи на каква кола се тестват , щот ако сложиш двутонен автомобил на 195 му е екстра , но за масовите , които са около тон на 175 е все едно на ски ;)

За сняг тясната е удачен избор, широката е ски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не съм прав,но ми се чини,че това "зимни гуми 195/65 ала-бала" е доста безумно.Ако става дума за каране в зимни условия,а не като тук,главно из града,най-често по изчистени от снега улици,или поне с чисти коловози.За града и чисти пътища смисълът на зимните гуми е единствено качеството на сместта,те са по-меки.Което при затопляне на времето може да стъкне някому неприятни изненади,защото при меки гуми и по-височка температура е все едно да караш по тънък лед,е,ако се опитваш да завиваш бързо,нямам предвид внимателно каране.

Когато се кара на сняг,истинските зимни гуми са примерно 155/80 и т.н.,с тесен протектор и голям диаметър.Тесният протектор осигурява по-добро сцепление поради по-високо специфично налягане,а големият диаметър по-малко боксуване.И на железни джанти,защото са по-инертни поради по-голямото тегло.

А тези любими на българските парвенюта "автобуси",обути със "зимни"гуми 215/55 и т.н.,при условия на истинска зима са си като шейни.

Та аз лично зимни гуми в последно време не слагам,за каране из града не ми трябва,по планините вече не ходя.Имам 6 броя в гаража,на склад.

И,разбира се,не мога да не отбележа,че за зимата дизелите са по-подходящи.Ниските обороти предполагат по-малко боксуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молим ти се Божко тез размери 155 кат ги качиш на един танк 2 тона и така ша се окопаш у снега , че тря викаме багер да те разрива ... ако ти се кара на лед тогава се ръчкат тесните пистарки , а ако не искаш да потъваш у всяка пряспа хич ти и не трябват и в крайна сметка нали на всеки таралясник на капачката на резервоара или у някоя книга пише препоръчителните размери за колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Та аз лично зимни гуми в последно време не слагам,за каране из града не ми трябва,по планините вече не ходя.....

Скъпи колеги :), колегата Ашко ви спести по 1000лв...:) Трябва да го черпите много!!! :) Никакви пари за зимни гуми....като се заледи сутрин ще се попързаляте малко с летните, ама пък ще придобиете повече умения.... е, малко и тенекиджийски услуги ще има...гражданската отговорност и тя ще влезе в употреба....Само съвсем лекичко, да не се изтрепате вие или някой друг :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ашко, ти вярно изби рибата човек! Зимата със 155 гуми, направо да си сваля от колелото гумите, мисля, че са идеални и са с голям грайфер. Но няма смисъл, направо ще си цъкам с летните гуми. Чи ко им йе? Мноу са си 'убави! Т'ва зимната гума е разработка на военните, искат да ни вземат летните гуми и да затрият българския производител и накрая за капак на всичко да спрат Мелодия на годината!

А с тая изцепка за дизела освен, че пак подклаждаш безсмисления, безкраен и нерезрешим спор нищо друго не правиш. За замръзнала нафта и трудно палене зимата няма да говоря. А за буксуването - ми ако сложиш зимни гуми може и да не буксуваш, а и за ASR може би не си чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.