Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цени на гуми и джанти


NightSpirit

Recommended Posts

Хора, има още 1-2 месеца топло време да се надяваме, но септември си дойде, а края на октомври вече трябва да се мисли за зимни гуми. И понеже инвестицията не е малка някой може ли да ориентира колко пари горе долу излизат зимните гуми + стоманени джанти. Говоря за хубави гуми - Мишлен, Вредищайн и т.н. Аз най-вероятно смятам едни Мишленки да си купя за зимата (то дано да не е като миналата година една зима, едно чудо - по къс ръкав ходех). Аз до сега не съм карал с ляти джанти и чувам, че повечето хора препоръчват да се свалят зимата да не се прецакват от луга, сол, пясък и т.н. пък и лятните гуми (те Матадорките са едни гуми - като миналата зима, "мижи да те лъжа") по-добре се запазвали като стоят на джанта. И още един въпрос, какво ви е мнението за смяна на гуми в ЕТ? От продаваните там марки единствено Континентал ми изглеждат горе-долу добре. Какво ще кажете, струват ли си и изобщо процедурата със смяна там как е и цените как са им? Основно ме интерсува Мишлените как вървят.

 

Препоръчайте и сервизи за смяна. Аз си мислех за "Диана".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • NightSpirit

    21

  • ammcfc

    20

  • Sev

    12

  • PRR

    11

Най-много писали в темата

Миналата есен-1033 лв. 4 стоманени джанти + 4 зимни гуми "Континентал" 15" от Еуратек с безплатен монтаж.

Ноември даже правят отстъпка

От гумаджията в Еуратек-нямам забележки. Същият ден ги монтирах

Гумите "Континентал", само да вметна, са победители в последния сравнителен тест на зимни гуми на "Ауто билд"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз токлкова горе-долу смятам да приготвям - хилядарка. Ама много бе, все се надявах да са по-малко smile010 Иначе доволен ли си от Континенталките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, в интерес на истината зима нямаше, но съм доволен от "Континентал".Добре се държи колата с тях.

Пак ти казвам-ноември правят отстъпка.Аз ги купих октомври. Мисля, че с нея ще ти излезат около 900.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с какъв размер гуми ще караш зимата?

в Диана става голяма тарапана

трябва да отидеш малко по-рано

макар че действат бързо и смяната не отнема много време

но в самият магазин е лудница и ако ще избираш на място може да ти отнеме доста време

аз се обаждам предварително да питам за налични бройки от избрания модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,че за гуми пари не се пестят.а можете ли да ми кажете защо не се кара с ляти джанти зимата.

 

по-лесно се кривят , защото зимата като не е изчистен снега се образуват коловози и дупки

 

аз си карам колата с летите джанти

без тях не ми харесва как изглежда, а това си е половин година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,че за гуми пари не се пестят.а можете ли да ми кажете защо не се кара с ляти джанти зимата.

 

по-лесно се кривят , защото зимата като не е изчистен снега се образуват коловози и дупки

 

аз си карам колата с летите джанти

без тях не ми харесва как изглежда, а това си е половин година

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със стандартния размер за Октавия 2 - 195/65/15. И зимата ще карам с такива най-вроятно, иначе за следващата смяна на летните може да сложа малко по-широки ако джантата позволява, но до тогава има време.

Между другото аз понеже много често отскачам до Пловдив и гледам, че там строят някакъв огромен център за гуми на Диана. Ако го завършат преди зимата може там да се огледам, щом тук казваш, че е full. Иначе тука на Драгалевци, че ми е близо.

 

 

millen_, освен за коловозите както каза колегата аз съм чувал, че от лугата и солта се скапват джантите, пък хвърлят и пясък и т.н., а и зимата има много скрити дупки от снега и водата. То не, че в БГ има дупки де, но ако ходиш в Германия може да си счупиш колата :D

Иначе и мен много, много не ми се ще да махам лятите, щото верно си е половин година. Пък тая хубава кола да я карам със стоманени джанти... ще го мисля, аз и за това пуснах тема. Вие как карате зимата, с лятите джанти или със стоманени.

 

pepi, дали си спомняш клаква е цената за 1 стоманена джанта. Да знам горе-долу колко ще спестя ако карам и зимата с ляти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май като гледам Октавиите са с 195/65/15

според ADAC в този рамрер най-добрите гуми по ред на номерата са:

 

Goodyear Ultra Grip 7

Dunlop Wintersport 3D

Vredestein Snowtrac 2

Pirelli W190 Snowcontrol

Continental WinterContact TS810

Bridgestone Blizzak LM 25

Nokian WR

Maloya Cresta 220

Michelin Alpin A2

 

това е комплексно класиране по няколко показатела - поведение на сухо, мокро, сняг, лед; шум и износване

 

ако се водим само по поведение на сняг и лед най-добрите гуми са Goodyear Ultra Grip 7 и Continental WinterContact TS810

 

 

отделно ADAC са направили тест на евтини гуми със същият размер

и има няколко модела, които не отстъпват на скъпите по поведение на сняг и лед:

 

Debica Frigo 2

Lassa Snoways 2

CEAT Arctic 3

Sava Eskimo S3

Viking Snowtech

 

дано е полезно това сравнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее, мерси за подробния отговор.

"Евтините" не ги гледам, живота не си го рискувам за 100 или 200 лева. Иначе от "хубавите" марки все ме влече към Мишлен. Преди бях с Вредищайн всесезонки и бяха доста прилични. Но всесезонни няма да си купя пак и не го препоръчвам, просто е опасен компромис, макар да не съм имал проблеми с тях. Така, че може и пак да поогледам Вредищайн, но зимни. За Дънлоп не съм чувал хубави работи, Пирели не мога да си купя (заклет Ювентинец съм \:D/ :D ). Не знам как са Нокиан като качество. Уж са Финландски, там нали все на студ, мраз и преспи карат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Dunlop зимни перфектна гума и стоманени джанти без тасове

и не ми пука че колата изглежда лошо със стоманените нали си вътре на топло в колата.

един приятел казваше за всесезонките че са като полубременна жена

такова животно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами летните са от 5+градуса на горе а зимните от -5надолу..
та на 7 градуса над нулата се препоръчва смяна зимни/летни
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация : направиха нов център "Диана" на Ботевградско шосе посока Долни Богров (веднага след като се слезе от Околовръстното).

Аз ако не ми бяха гумите на Драгалевци, щях да отида там да го пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм доволна от "Диана".През март, когато сложих летните гуми, такива поразии ми направиха, че не искам и да чуя за тях :evil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема!

И аз съм пред същата дилема, какви гуми, какви джанти, за колко пари и т.н.

Обаче маааалко се стресирах от 1000лв за комплект.

А има и вноска, каско, данък, и всичко ми е на куп за ноември...

ах... мъка мъкааа :cry: ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема!

И аз съм пред същата дилема, какви гуми, какви джанти, за колко пари и т.н.

Обаче маааалко се стресирах от 1000лв за комплект.

А има и вноска, каско, данък, и всичко ми е на куп за ноември...

ах... мъка мъкааа :cry: ](*,)

 

Същата работа и при мен... Еееех колегааа, освен да удавим мъката в Шуменско друго не виждам smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има повишена вероятност предстоящият зимен сезон, от декември

2007 до февруари 2008, в България да бъде:

-

относително мокър със средна за страната сезонна сума на

валежите между 100 и 150% от нормата;

-

със средни сезонни темепратури близки до нормалните или

по-ниски. Очакваното средно за страната отклонение от

нормата е между -1.5 и +0.5ºС.

Може да се очаква да има поне два мокри месеца (най-вероятно

декември и януари), от които поне един снежен месец (най-

вероятно януари).

Също може да се очаква да има поне един студен месец (най-

вероятно януари или февруари).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,че за гуми пари не се пестят.а можете ли да ми кажете защо не се кара с ляти джанти зимата.

 

ами летните са от 5+градуса на горе а зимните от -5надолу...иначе не получаш сцепление...и в дерето :mrgreen:

 

Останах с впечатлението, че въпроса е за джанти? За пореден път си личи, че тук някои хора не четат, но пък за сметка на т'ва пишат бая! Или ти пишеш за летни и зимни джанти? :mrgreen: Ако е така, да питам между +5 и -5, в тези 10 градуса интервал, к'ви джанти да сложа или...не трябва да си карам колата ли?

 

Много полезна тема!

И аз съм пред същата дилема, какви гуми, какви джанти, за колко пари и т.н.

Обаче маааалко се стресирах от 1000лв за комплект.

А има и вноска, каско, данък, и всичко ми е на куп за ноември...

ах... мъка мъкааа :cry: ](*,)

 

Същата работа и при мен... Еееех колегааа, освен да удавим мъката в Шуменско друго не виждам smile159

 

Що не минете през някоя гумаджийница, да си напазарувате 4 джанти за колите по 50 кинта (не нови, но прави!) пък и ако си напазарувате гуми за по 120 лева примерно (зависи от размера де пък и от марка/модел) - ей ви ~300 спестени лева ;) Аз лично така направих преди няколко години и от тогава нямам оплаквания, пък и що да не излея спестените пари в резервоара? За вас, както гледам ще е полезно - "вноска, каско, данък"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, на мен каското поне ми е по-нататък, че там е солена работата. Колко струва една нова джанта стоманена и колко е на старо читава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, на мен каското поне ми е по-нататък, че там е солена работата. Колко струва една нова джанта стоманена и колко е на старо читава?

 

Аз ги взех по 35/бр. Но говоря за Октавия 1 пък и беше преди 3-4 години. И бяха читави, каквито са и сега. Можеш да спреш на 5-6 гумаджийници и да се ориентираш в цените на старо - нищо не губиш. Дори може да спечелиш (спестиш) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,че за гуми пари не се пестят.а можете ли да ми кажете защо не се кара с ляти джанти зимата.

 

ами летните са от 5+градуса на горе а зимните от -5надолу...иначе не получаш сцепление...и в дерето :mrgreen:

 

Останах с впечатлението, че въпроса е за джанти? За пореден път си личи, че тук някои хора не четат, но пък за сметка на т'ва пишат бая! Или ти пишеш за летни и зимни джанти? :mrgreen: Ако е така, да питам между +5 и -5, в тези 10 градуса интервал, к'ви джанти да сложа или...не трябва да си карам колата ли?

 

Много полезна тема!

И аз съм пред същата дилема, какви гуми, какви джанти, за колко пари и т.н.

Обаче маааалко се стресирах от 1000лв за комплект.

А има и вноска, каско, данък, и всичко ми е на куп за ноември...

ах... мъка мъкааа :cry: ](*,)

 

Същата работа и при мен... Еееех колегааа, освен да удавим мъката в Шуменско друго не виждам smile159

 

Що не минете през някоя гумаджийница, да си напазарувате 4 джанти за колите по 50 кинта (не нови, но прави!) пък и ако си напазарувате гуми за по 120 лева примерно (зависи от размера де пък и от марка/модел) - ей ви ~300 спестени лева ;) Аз лично така направих преди няколко години и от тогава нямам оплаквания, пък и що да не излея спестените пари в резервоара? За вас, както гледам ще е полезно - "вноска, каско, данък"...

 

Абсолютно вярно! Има толкова много гумаджии, че се чудя защо трябва да се набутвате в ЕТ или Диана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема!

И аз съм пред същата дилема, какви гуми, какви джанти, за колко пари и т.н.

Обаче маааалко се стресирах от 1000лв за комплект.

А има и вноска, каско, данък, и всичко ми е на куп за ноември...

ах... мъка мъкааа :cry: ](*,)

 

Същата работа и при мен... Еееех колегааа, освен да удавим мъката в Шуменско друго не виждам smile159

 

С удоволствие колега, да споделим общите радости и проблеми, покрай любимите... автомобили smile159

 

 

Що не минете през някоя гумаджийница, да си напазарувате 4 джанти за колите по 50 кинта (не нови, но прави!) пък и ако си напазарувате гуми за по 120 лева примерно (зависи от размера де пък и от марка/модел) - ей ви ~300 спестени лева Аз лично така направих преди няколко години и от тогава нямам оплаквания, пък и що да не излея спестените пари в резервоара? За вас, както гледам ще е полезно - "вноска, каско, данък"...

 

 

Благодаря колега, не бях се сетил за този вариант. Ще останат парички и за хубави тасове дори :D

Ще проверя със сигурност как стоят нещата.

Още веднъж благодаря! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да се опитам да уредя отстъпка за клуба от център Диана ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички отстъпки са добре дошли :D Но по-принцип е малко рано още за смяна на гуми. Аз пуснах темата за да може да се поориентираме предварително. Да не стават нещата в последния момент. Иначе аз съм чувал да казват че зимни гуми се слагат на Димитровден, а летни на Гергьовден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.