Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с датчика за изгорели газове - Решен!


iyavor

Recommended Posts

Здравейте,

Карам Фабия - на 2000 км е! Вече 2 пъти когато заредя догоре и карам на дълъг път, след 100-а километра ми светва датчика за изгорели газове. След като продължа и сле още 100-а километра или 3-4 паления изгасва!!! Закарах колата в ЕТ, качиха я на компа и ... казаха че няма никакви грешки! Е тогава защо светва лампата на датчика за изгорели газове???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв датчик светва? Ламбда-сондата ли имаш предвид? При мен нищо не светеше. Но с VAG-COM веднага хванах грешката. http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... C%E1%E4%E0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много много не се разбира от думите ти

но се сещам за коя лампа става въпрос

 

по принцип отчита някаква грешка

може да има много причини - решението е компютърна диагностика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи е от маловажните грешки

които при 10 последователни запалвания ако не се повторят се трият

за да се види грешката, трябва да се появи по време на диагностиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да ти е лампата за грешки по колата записани в компютъра които я управлява. (незнам да има лампа за изгорели газове). По принцип грешките не се трият по скоро спира да свети лампата ако за известен период не се появяват но си седят записани и само трябва да се изчетат. По принцип без диагностика се трият и ако се отка4и акумулатора за 5 минути и ако пак светне караш на сервиз да изчетат грешките (при махане на акумулатора да не се насмете алармата ако е по скапана, а при мене се ресетваше и компютъра на газовия инжекцион)... а в еуратек ако е светила лампата за грешки и след като угасне би трябвало да видят каква е записаната грешка ама може да не им се занимава или да те гъделичкат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за изгорелите газове ти показва проблеми по изпускателната система принципно, ама на чисто нова кола се съмнявам да има проблеми. Според мен обаче или компа трупа грешки или някой датчик ти прави мизерии. Имах подобен проблем на Румстъра(беше на 35 км) и се оказа, че алармаджията е измъкнал някакъв куплунг и лампата светеше когато си поиска. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един важен въпрос-я ми кажи ДИЗЕЛ ли е,или БЕНЗИН!

 

Понеже фабия дизел-няма ламбда сонда датчик!Но въпреки това има индикатор,който светва и изгасва когато се пали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак,

Ами да това е датчика за ламбда сондата, но доколкото разбрах индикатора светва и при други грешки.

Та какво стана - закарах колата в ЕТ - преди седмица - гледаха и казаха всичко е ОК. Взех си я и след седмица каране установих видимо повишен разход на гориво, като не ми светеха никакви индикатори. Повишения разход ме накара отново да я закарам в ЕТ и вчера го направих. Чаках 3 часа и ме хванаха нервите - вдигнах скандал и си взех колата - можеха да ме предупредят че трябва да чакам за една диагностика толкова време. Тъкмо паркирах снощи пред къщи и въпросния датчик пак светна! Тази сутрин в 8ч. я закарах пак в ЕТ и сега чакам да ми звъннат и кажат кво става!!!

Взех да съжалявам вече че си взех Фабия , а не Ярис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина жалко да имаш проблеми с колата още толкова рано.

Освен да ти пожелая всичко да е наред и занапред да нямаш подобни главоболия.......

Успех-дано тези от ЕТ ти разрешат проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай,

ЕТ звъннаха - оказва се че бил прецакан "горен" ламбда сонда датчик! Значи има и долен :) Ми до няколко дни ще ми го сменят и надявам се да няма повече проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас!!!

Вече мина седмица, а прословутия датчик още го няма!!! Понеже колата била гаранционна пращали се протоколи до Чехия и зато се бавело!!! ТРАГЕДИЯ!

А без него харчи като змей - 10-11л градско!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да бъде. Какъв и е нормалния разход? Моята беше с неработеща ламбда-сонда от 6 години и като я смених преди месец и нещо не забелязах някаква съществена промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за информация - от ЕТ ми обясниха, че всички повредени части на ГАРАНЦИОННИТЕ коли се подменяли само с части които се поръчвали специално с протокол от Чехия!!!??? Процедурата отнемала около 2-3 седмици! Дотогава стоиш и чакаш, но гаранцията не се удължавала с пропиленото време! Питам се защо ли това го премълчават при продажбата на автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сменените части се дава нова гаранция. За останалите си важи старата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За да приключим темата!

 

В петък ми писна да чакам да пристигнел датчика от Чехия / почти 3 седмици чаках/. Взех телефона и потърсих директно шефа на ЕТ! Нямаше го, но обясних на секретарката му, че ако до седмица не ми решат проблема ще пиша оплакване директно на шефа на Борда на директорите на Шкода! Още същата вечер ми се обадиха и любезно ми обясниха, че проблемът ми ще бъде решен следващата седмица. Вчера - понеделник ми се обадиха да насрочат час за ремонта и вчера оправиха колата. Сега разхода ми градско падна видимо от 8.2 на 6.8 някъде! Само се чудя защо трябваше да се стига дотам за да оправят колата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.