Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регистрация в данъчното


PETYO

Recommended Posts

Знам, че след регистрация или пререгистрация на автомобил трябва да се регистрира в данъчното до 2 месеца, да но някой от кеф са изпуснали сроковете...тааа питам аз и сега какво правим :? Има ли някакви санкции, глоби и тем подобни.... утре мисля да ходя до там ама... се чувствам някъкси притеснен :oops: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ти налагат глоба от 20 до 50лв. в зависимост от просрочването. Това е по закон, но обикновено не се заяждат, както каза Владо. По-сериозен е проблема, ако е прехвърлена календарната година и за предната колата не е била регистрирана. В този случай няма ка да не те глобят, че и данъка за предходната година ще ти начислят. Ако си платил на нотариуса 2% от застрахователната стойност на колата, които са за общината и е трябвало да отидеш след това да си вземеш вносната бележка от него, моят съвет е като отидеш общината да им кажеш, че нотариуса е бил в отпуск и не е имало как да си вземеш бележката, за да отидеш при тях. Аз така направих и нямах проблем. И аз бях закъснял с около месец. Това е информация от кухнята :lol::lol:

П.С. А ако си прехвърлил годината ми драсни едно ЛС да ти обясня какво да правиш, щото пак има вариант, но не е здравословно да го описвам тук! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми не съм прехвърлил годината слава богу :oops: Става въпрос за Фелицията - аз попринцип на нотариус не съм ходил, само ми написаха една фактура и казаха , че друго няма да ми трябва- пред КАТ вс. беше - ОК :D

Ще ходя най-вероятно утре до данъчното и ще пиша какво е станало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.