Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

горивото на бъдещето е "олиото"


biser.or

Recommended Posts

на 100 клм - 2.10 лв. при нормално каране и до 2.50 на висока скорост

 

Този направо изби рибата. Направил си колата с ОЛИО да върви и какъв разход само.. направо съм шашнат

 

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересна тема! =D>

Само че аз ще изчакам да подкарат колите на бира - тогава никой не може да ме обвинява, задето съм си изпил ... половината резервоар :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересна тема! =D>

Само че аз ще изчакам да подкарат колите на бира - тогава никой не може да ме обвинява, задето съм си изпил ... половината резервоар :lol:

 

 

Сега да не би да те обвинява някой че си го пиеш? :) Иначе това за олиото е готино само че 100% ще има непредвидени отрицателни ефекти само когато влезе в масова употреба а това кога ще е.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нещо не вярвам много. Пише първо че колкото гори кола на нафта толко и на олио а после пише че

 

Цитат:

на 100 клм - 2.10 лв. при нормално каране и до 2.50 на висока скорост

 

 

което ще рече че ако разхода е 7 на 100 което е средно за дизелите, олиото излиза на цена от 2.5лв/7литра = 40ст на литър което ми се струва мн малко и нереално.

 

За тази цена само някакво 2ру употреба олио което пък не се знае какво е точно.... пак проблеми значи като с некачествена нафта.:(

 

предложение:

колегата POW има ресторант и дизелова кола, да я напълни с олио в което е пържил зеленчуци, а ние да гледаме сейр :mrgreen: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нещо не вярвам много. Пише първо че колкото гори кола на нафта толко и на олио а после пише че

 

Цитат:

на 100 клм - 2.10 лв. при нормално каране и до 2.50 на висока скорост

 

 

което ще рече че ако разхода е 7 на 100 което е средно за дизелите, олиото излиза на цена от 2.5лв/7литра = 40ст на литър което ми се струва мн малко и нереално.

 

За тази цена само някакво 2ру употреба олио което пък не се знае какво е точно.... пак проблеми значи като с некачествена нафта.:(

 

предложение:

колегата POW има ресторант и дизелова кола, да я напълни с олио в което е пържил зеленчуци, а ние да гледаме сейр :mrgreen:

;)

 

Ами точно с "втора употреба" :) олио се кара....не с такова от магазина... Използванпо олио от ресторанти и тем подобни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ники - колев 123 ми казваше за някакъв пич дето си купувал старото олио от родопската къща и други заведения за да го кара...по 30 стотинки на литър ако ще и 15 да ти харчи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат си направи така един дост стар мерцедес.

Кара си човека, зад него си мирише на пържени картофки.

Събира си лятото олио от заведенията по морето и после цяла година се кефи... вози се за жълти стотинки.

Аз небих направил подобно нещо с един модерен ТДИ ПД двигател. Аз нафта на черно не купувам, та да не говорим за изгоряло олио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возих се на едно Пежо 605Д , което се караше с трнсформаторно масло , което съдържа 60% нафта няма такъв валяк на пътя ... при 60% нафта повече от 100 км. колата не вдигаше . С биодизела колите дават около 30% преразход и не вървят и там имаме смес 60:40 , а представям си какво ще е със 100% олио ... мъкааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих и това http://www.biogorivo.com/foto_page.html

 

Явно работата е доста сериозна. Мисля и аз да експериментирам. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересна тема! =D>

Само че аз ще изчакам да подкарат колите на бира - тогава никой не може да ме обвинява, задето съм си изпил ... половината резервоар :lol:

 

А докато наливаш??? :D:D Сърцето ще ми се откъсне като видя бирата да се излива в резервоара...

Иначе и аз не бих рискувал нов хубав дизелов двигател да го карам с олио... виж за някоя по-стара таратайка... представятели си автомобил на 300 000 км минати само на олио ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересна тема! =D>

Само че аз ще изчакам да подкарат колите на бира - тогава никой не може да ме обвинява, задето съм си изпил ... половината резервоар :lol:

 

А докато наливаш??? :D:D Сърцето ще ми се откъсне като видя бирата да се излива в резервоара...

Иначе и аз не бих рискувал нов хубав дизелов двигател да го карам с олио... виж за някоя по-стара таратайка... представятели си автомобил на 300 000 км минати само на олио ?!?

 

И после сваляш мотора. Отваряш го и А!!! То вътре заприличало на фритюрник :) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

biser.or, тия от линка, който си сложил много бъркат в писането, да не бъркат и при изчисленията после, и при монтажа! Не може да пишат Common "REEL", ако си разбират от техническата част! А после пишат и "ЕдЕнична цена", както и "раСтояние". Тия не могат да пишат нито на елементарен български, нито технически английски. Адски ме съмняват, че са адекватни специалисти.

 

А уж са от Пловдив!

 

Иначе като система - подобни неща четох в Ауто Билд - наистина системата има една туба или бидонче, в което се държи нафтата за начално палене и с подгряваща свещ за олиото. Та хем са верни, хем хич ги няма тия хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.