Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ВНИМАНИЕ -КРАДЦИ!!!!


RETURN

Recommended Posts

Тази вечер ще спя на открито

 

 

Коко, ако ти тербе втори човек за нощните бдения, само свирни. Идвам веднага и бира нося. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    9

  • ikonoma

    8

  • RETURN

    7

  • sashoskiora

    6

Най-много писали в темата

Кажи какво ще стане.
Груб, вандалски метод за защита:

 

Взема се шейничка за подвижен (срещу крадци) монтаж на автокасетофон.

Електронните детайли, от които зависи двигателя (комутатор, реле за ППХ или пък компютър) се монтират в шейничката.

 

При паркиране измъкваш шейничката и си я слагаш в чантичката. Крадците ще запалят, когато закупят нужните детайли и ги свържат на правилните места.

Същото, но реализирано по по-елегантен начин.

 

И на това му има колая. Ако прекараш кабелите през още един куплунг и ги подредиш по различен начин(мисля подобна е идеята на колегата ok) ще запалят, но най-малко след половин час и то, ако имат схемата. Просто ще им е като гръм от ясно небе, защото това може да се случи едно на милион. Сумати кабелак има да се пренарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите на всички и от мен.Интересите ми по автомобили са много големи и се надявам,че бих могъл да съм полезен за в бъдеще.

По повод проблема с кражбите има една нова система,с която автомобила ви е много добре защитен,системата се интегрира в автомобила на мястото на скоростния лост и го заключва на задна скорост.Ключалката по никакъв начин не променя конструкцията на скоростния лост.Вносителът на ключалката е на адрес http://www.kalocom.com/contacts.php.Можете да получите допълнителна информация,да си я поръчате и да ви я монтират.Предлагат се и други автомобилни аксесоари,както и тегличи и всякакви модели автомобилни ремаркета чешко производство.

Самият тои е почитател на Шкода и притежава няколко автомобила от тази марка. :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод проблема с кражбите има една нова система,с която автомобила ви е много добре защитен,системата се интегрира в автомобила на мястото на скоростния лост и го заключва на задна скорост.Ключалката по никакъв начин не променя конструкцията на скоростния лост.Вносителът на ключалката е на адрес http://www.kalocom.com/contacts.php.Можете да получите допълнителна информация,да си я поръчате и да ви я монтирате.........

 

ама стайта ти хич го няма не мога да го отворя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод проблема с кражбите има една нова система,с която автомобила ви е много добре защитен,системата се интегрира в автомобила на мястото на скоростния лост и го заключва на задна скорост.Ключалката по никакъв начин не променя конструкцията на скоростния лост.Вносителът на ключалката е на адрес http://www.kalocom.com/contacts.php.Можете да получите допълнителна информация,да си я поръчате и да ви я монтирате.........

 

ама стайта ти хич го няма не мога да го отворя

 

Просто "захапва" и точката. Така става: http://www.kalocom.com/contacts.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложил е точка в линка. Иначе системката изглежда интересна. Не разбрах само как се отключва, след ктато не пъхаш ключ в нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата е с марка CONSTRUCT и е чешка.Ключалката е със специален секретен ключ,когато включиш на задна скорост го завърташ и блокираш скоростния лост в това положение и съответно преди потегляне я отключваш.Системата е много разпространена в Европа и според мен е много интелигентен начин за предпазване на автомобила от кражба. :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази система пази както винаги от непрофесиоталисти....

Преди време задържаха един автоджамбазин, най-известния в БГ... та за него се носеха легенди че за 3 сек отварял кола, а той се смееше че човек с нормален ключ не може да я отключи за това време. колкото и да не ни се вярва ама сигурно има и такива хора, ама това наистина са единици дето S-класа с поглед я отварят ;) то и не всеки си маха главата като Астор :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Сега сериозно... подобна система я има познат на служебния си Форд 96та.... наистина заключва скоростната кутия и се отваря със специален ключ. Колата е все на служебен паркинг така че не знам да са правени опити да се разбие тази система- от друга страна има голям недостатък.... мястото за вкарване на ключа е навътре, т.е. седалката се дърпа максимално почти назад за да се отключи и заключе което за мен си е огромна мъка и недостатък....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключване на лоста на скоростите се предлага и като система от Шкода.

DVC 600 001 за механична трансмисия и DVC 600 003 за автоматична за Октавия.

На предпоследната страница, първата снимка вляво в каталога:

http://new.skoda-auto.com/SiteCollectionDocuments/Octavia/OctaviaAccessories_1206.pdf

Предлагаха системата за заключване на лоста на скоростите и за Фелицията навремето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че от Шкода предлагат същата система на същата фирма,но сигурно и цената и като екстра е по висока.Ползвал съм я на Fabia и Superb и смятам че е много удобна и почти невъзможна за отключване.С ключа за заключване се манипулира много лесно,разбира се за различни марки и конструкции на скоростния лост предполагам че е невъзможно патрона винаги да е отгоре,но ако е отстрани едва ли пречи на седалката. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, колата ми не е оборудвана с такава система, лепенката ми е подарък от приятел ;) и е повече за гЪзария :P . Т.е. беше, щото ми я откраднаха преди месец :oops: .

 

Но лятото видях доста румънски, полски и чешки Шкоди с такива лепенки. Даже и няколко Шевролета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се колебаи да получиш информация,все пак за нея не се плаща.Kalocom.com има схема и показан монтаж на Fabia,a има опция за Fabia-та за извеждане на секретния ключ и отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, колата ми не е оборудвана с такава система, лепенката ми е подарък от приятел ;) и е повече за гЪзария :P . Т.е. беше, щото ми я откраднаха преди месец :oops: .

Лепенката или колата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Лепенката :oops: , колата само се опитаха :roll: ...

Радвам се за теб.

Между другото днес пак истинах,заради липсата на колата.Оказа се вдигната от паяк.Невероятното е,че бе паркирана на тротоара,имайки достатъчно разстояние за пешеходците.Написаното в акта бе:Паркирана на кръстовище ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно системата за заключване? Въпрос,нали като се натисне съединителя МПС-то може да да се избута на колкото си искаш.Така че какво правиш при тази ситуация????? smile068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Системката е хитра наистина, но крадците обикновено не са мадами които не могат да карат на заден ход, така че нищо не пречи да я прекарат на 1-2 километра на заден, пък после да дойдат с яки флексове...абе имат ли желание....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги, да си сложим ръка на сърцето, собствениците на Шкоди не сме милионери, и може би затова си обичаме машинките повече отколкото останалите, по темата - в Бургас средната цена на един подземен паркинг за месец е 150-200 лева, та това е едва 5-7 лева на ден, и просто нямаш грижи, няма надраскани със пирон врати, няма счупени огледала, няма замръзнали ключалки през зимата, нито ти се налагат досадните 10 минути за размразяване на предното стъкло, няма го досадното прибиране на панела на радиото, и хвърлянето небрежно на някаква дреха до задното стъкло за да прикрива Баса и колоните, даже съм забравял и отворен прозорец. Въобще нервите ни струват много повече от 5 лева на ден, аз само преди да отида в офиса едно кафе, едно пепси или натурален сок в средно престижно кафене и 3.50лв вече са заминали, та що да не дам 5 лева за фабията, тя си го залужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам подземни паркинги в центъра на Сф и на всички има поставени огромни табели, че не гарантират срещу кражби - печелиш само сигурното място и липсата на атмосферни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е :mrgreen:
В Люлин пък няма подземни гаражи , а крадци май все пак останаха двама - трима :mrgreen: . Ама като изляза в 2 и 30 нощес с двете псета ако знаете как бягат :lol: , Юсеин Болт ще се депресира :mrgreen: !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.