Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ВНИМАНИЕ -КРАДЦИ!!!!


RETURN

Recommended Posts

според мен най=доброто решение е личен гараж. всеки път когато си свърсха работата с колата оставам я в гарайа и след това вървя 100-200 метра но знам че е в гараж, макарче отначало първите няколко месеца пред гаража спирах и камиона :D 4-5 тона малко тръдно се местят дори и да го разбият и да се ка4ат не могат да го запалят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    9

  • ikonoma

    8

  • RETURN

    7

  • millen_

    6

Най-много писали в темата

RETURNда ти кажа тия са били общо взето лаици.

Ако са решили да ти я откраднат ще го направят - бъди сигурен. Няма да ги спре застраховка или паркинг.

 

Абсолютно прав ! Тва са били някакви нещастници дето са ти ровили из колата... Ако истинските пичове бяха решили да я крадат, освен, че нямаше да се чуе алармата и нямаше да счупят нищо докато влизат, ами и всичко щеше да стане толкова бързо, че докато се набираш като котка по теракота, вече щяха да дават газ по Цариградско...

 

Имал си късмет... Не е сигурно обаче, че ще ти провърви и другия път - и без тва си плащаш за паркинг - ползвай си го!

 

П.П.: По повод изказването на един колега, че ги крадяли заради салона - има логика. Ето този РС видяхме (и заснехме) с колегата БлекПърл в София миналата зима. РС-ката беше маслено зелен металик (какъвто цвят за РС изобщо не се предлага), на калниците пишеше Елеганс, а отзад на плочката 1.9ТДи....

 

http://skodaclub-bg.org/gallery/albums/userpics/1%7E5.jpg

http://skodaclub-bg.org/gallery/albums/userpics/2%7E5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тези снимки ми идва идеята който види РС да я снима

мойе пък някой друг да си я познае - или поне ще си имаме галерия с RSки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имам предвид - истинските пичове изобщо не вдигат капака за да исключат вече задействаната аларма. Просто я дезактивират от разстояние с компютър, после влизат, палят и тръгват. Няма да обяснявам от къде го знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И паркинга не е 100% сигурност. Няколко коли и то хубави, скъпи ги бяха откраднали посред бял ден в София от уж най-охраняваните паркинги, ама вече не помня на кой. А пък ако ги стреляш, после пък ще те съдят, нали така осъдиха един човек. Цигани му обирали апартамента сумати пъти и накрая той беше гръмнал една циганка в двара си та му дадоха май няколко години зад решетките. Общо взето да се молим на господ някой крадец да не си хареса колата ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имам предвид - истинските пичове изобщо не вдигат капака за да исключат вече задействаната аларма. Просто я дезактивират от разстояние с компютър, после влизат, палят и тръгват. Няма да обяснявам от къде го знам.

 

Затова е по-добре да си направим самоделна защита. Да я дезактивират и запалят колата, ако могат(не че е невъзможно, но докато го направят ще им се отще). smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа няма да се забавят много.Защото ти можеш до наравиш 2 неща да спреш подаването на бензина или на тока ама те това нещо го въстановяват за секунди така че и това не е решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имам предвид - истинските пичове изобщо не вдигат капака за да исключат вече задействаната аларма. Просто я дезактивират от разстояние с компютър, после влизат, палят и тръгват. Няма да обяснявам от къде го знам.

 

Затова е по-добре да си направим самоделна защита. Да я дезактивират и запалят колата, ако могат(не че е невъзможно, но докато го направят ще им се отще). smile045

 

Теб те знаем, че си фен на самоделките :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един крадец е запознат с схемите и начина на работа на повечето аларми. Те не го затрудняват. Повече би го затруднило някаде си някаккъв кабел който си си го харесал и си го прекъснал и докато го намери и разбере какво ти е било на главата ще стане ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа няма да се забавят много.Защото ти можеш до наравиш 2 неща да спреш подаването на бензина или на тока ама те това нещо го въстановяват за секунди така че и това не е решение.

 

Хахахаха.

 

Груб, вандалски метод за защита:

 

Взема се шейничка за подвижен (срещу крадци) монтаж на автокасетофон.

Електронните детайли, от които зависи двигателя (комутатор, реле за ППХ или пък компютър) се монтират в шейничката.

 

При паркиране измъкваш шейничката и си я слагаш в чантичката. Крадците ще запалят, когато закупят нужните детайли и ги свържат на правилните места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах да си носиш шейничка със ..... хаххаха звучи вече прекалено

 

по тая логика може и като слизаш от колата и да вземеш кабела от делкото към бобината да си вържеш гащите с него вместо колан и ще има да палят ама друг път. :mrgreen:

 

на нас(семейството) един път са ни крали кола и то беше към 98година един пробит фиат уно, но чрез познати си го намерихме и го върнахме. от тогава баата си държи колата на платен паркинг а мойта шкодичка си стой под прозореца ама нея няма кой да я пипа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имам предвид - истинските пичове изобщо не вдигат капака за да исключат вече задействаната аларма. Просто я дезактивират от разстояние с компютър, после влизат, палят и тръгват. Няма да обяснявам от къде го знам.

Тва съм го гледал във филма "Брат" как става :)))).Днес поднових договора за чипа.Разбрах че колата има такъв.

БТВ:Все пак не сте ли съгласни,че крадците са едни мнооооого нещастни хора.Това е проклятие!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под балкона ни има платен паркинг.Една сутрин,към 05.00 се случи следното:викове,шум от двигател,после охкане,стържене на железа.След 2 часа дойде милиция,стояха дълго и се разбра,че някакви пичове си оставили джипа вечерта/собствениците не издържат на изкушението да вземат някой лев от случайни желаещи/,дошли сутринта,започнали да се мотаят около джипа,да вадят въжета за теглене,в един момент пазачът се усетил,тогава се чуха виковете,а те били закачили един Cayenne S за техния,пазачът застанал като Раймонда Диен пред бариерата,а те минали през него/тогава охкаше/,отнесли бариерата и когато дойде народната милиция,вече вероятно са били я в Сърбия,я в Македония.

Та и платените паркинги не са напълно сигурни.Всъщност,макар и да звучи фаталистично,ако ти нарочат таксето,спасение няма.Спасението е да не го нарочват,а за целта RS-ките са противопоказани.Абе,навсякъде свиват коли,на повечето места в Европа са нашенци или от района.Няма спасение.Освен ако човек си надвие над честолюбието и кара някой таралясник за 3-4 К .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един крадец е запознат с схемите и начина на работа на повечето аларми. Те не го затрудняват. Повече би го затруднило някаде си някаккъв кабел който си си го харесал и си го прекъснал и докато го намери и разбере какво ти е било на главата ще стане ден.

 

А пък колко ефектно е да направиш стандартна аларма по нестандартен начин.... smile094

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под балкона ни има платен паркинг.Една сутрин,към 05.00 се случи следното:викове,шум от двигател,после охкане,стържене на железа.След 2 часа дойде милиция,стояха дълго и се разбра,че някакви пичове си оставили джипа вечерта/собствениците не издържат на изкушението да вземат някой лев от случайни желаещи/,дошли сутринта,започнали да се мотаят около джипа,да вадят въжета за теглене,в един момент пазачът се усетил,тогава се чуха виковете,а те били закачили един Cayenne S за техния,пазачът застанал като Раймонда Диен пред бариерата,а те минали през него/тогава охкаше/,отнесли бариерата и когато дойде народната милиция,вече вероятно са били я в Сърбия,я в Македония.

Та и платените паркинги не са напълно сигурни.Всъщност,макар и да звучи фаталистично,ако ти нарочат таксето,спасение няма.Спасението е да не го нарочват,а за целта RS-ките са противопоказани.Абе,навсякъде свиват коли,на повечето места в Европа са нашенци или от района.Няма спасение.Освен ако човек си надвие над честолюбието и кара някой таралясник за 3-4 К .

 

 

Хихи, аз каква история съм слушал: А8 пред сервиза на Ауди/VW, официалния. Дошли някакви с краден X3. единия влезнал в аудито и другите го избутали с Х#-ката в неизвестна посока. Камерите на сервиза обаче го записали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи някой ми е ровил в ключалките на предните врати. Даже ми е счупил "тапата" за ключалка на дясната врата :cry: . Отново бих казал обаче, че не са разбирали от такива неща. Колите от това поколение не се отварят с отвертки и други тем подобни ](*,), от каквито имаше следи по вратата ми.

 

Най-вероятно пак съм трън в очите на някой, щото освен гореописаното, колата ми беше замеряна с ДИНЯ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

 

Тази вечер ще спя на открито 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа няма да се забавят много.Защото ти можеш до наравиш 2 неща да спреш подаването на бензина или на тока ама те това нещо го въстановяват за секунди така че и това не е решение.

 

Хахахаха.

 

Груб, вандалски метод за защита:

 

Взема се шейничка за подвижен (срещу крадци) монтаж на автокасетофон.

Електронните детайли, от които зависи двигателя (комутатор, реле за ППХ или пък компютър) се монтират в шейничката.

 

При паркиране измъкваш шейничката и си я слагаш в чантичката. Крадците ще запалят, когато закупят нужните детайли и ги свържат на правилните места.

ikonoma, а ако си свалиш ECU-то на двигателя (за Фабия-та се държи на три пластмасови щипки и куплунг с кабелите), какво мислиш ще стане? И без това ECU-то не е по-голямо от харддиск.

millen_ и си прав и не си. На съвременните коли всичко е под някакви кори, тапицерий и т.н. Но помпата за гориво обикновено вече е в резервоара и е електирическа. Ако и прекъснеш напрежението на помпата за подаване на гориво, колата няма да запали, а осигуряване на паралелно захранване ще отнеме много време, понеже достъпът е откъм купето. Има и други малки хитинки.

Но всяка система трябва да е лесно изключвана от собственика. И оттам идват и проблемите. Ключа е обхвата на водача, и обикновено веднага се открива. И в повечето случай изваждането на самия ключ и директно свързване на жиците му е достатъчно да обезмисли защитата.

А пък колко ефектно е да направиш стандартна аларма по нестандартен начин....

Има ли налице желание, начини се намират. Можете да измислите най-добрата аларма и на първото кръстовище като ви насочат пистолет и сте дотам. Както ми каза и диларът на ЕТ, алармата не пази колата, а каското. А най-добре е въобще да не привличате вниманието на крими контингента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ми каза и диларът на ЕТ, алармата не пази колата, а каското.

 

Кел файда от тъпото каско като ми счупят джама, влязат вътре, обърнат всичко с главата надолу, изпотрошат половината салон, като ми вземат баса и стъпалото - и накрая ще ми платят само стъкло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ikonoma, а ако си свалиш ECU-то на двигателя (за Фабия-та се държи на три пластмасови щипки и куплунг с кабелите), какво мислиш ще стане? И без това ECU-то не е по-голямо от харддиск.

 

Кажи какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един познат беше сменил всики кабели на неговата а6 ,всички където е плюс е минус и т.н. и само той има схемата и то в банков трезор немога да я подкарат и с репатрак да я вземат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво ще стане.
Груб, вандалски метод за защита:

 

Взема се шейничка за подвижен (срещу крадци) монтаж на автокасетофон.

Електронните детайли, от които зависи двигателя (комутатор, реле за ППХ или пък компютър) се монтират в шейничката.

 

При паркиране измъкваш шейничката и си я слагаш в чантичката. Крадците ще запалят, когато закупят нужните детайли и ги свържат на правилните места.

Същото, но реализирано по по-елегантен начин.

Redline__, каквото си застраховал, това ще ти платят. Включително и аудио техника, стига да е упомената в договора.

ok3, нали приятеля ти си я пали, значи и други ще могат. А размяната на + и - , сменят се местата на проводниците към акумулатора, алтернатора и стартера. Без радиото, всичко останало няма голяма значение, къде е -, къде +. Това е за старите коли, но тогава не се ползваше електроника. Ако на нова кола се обърне + и -, за всички електронни компоненти трябва да се сменят местата, а и + ще тече по металните части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.