Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мигачът - що е то и "що да го ползвам?"


Dereal

Recommended Posts

Радвайки се на драстично намалелият трафик в София не можах да пропусна изживяването с употребата на мигача! Хората сякаш го приемат като "оная мигаща свитка, дето моа от време на време да я пущам" и или не го подават въобще, или го правят по време на завоя/маневрата.

 

Вярно, беше преди няколко години като взех книжката, ама някак още ми се въртят в главата думите на инструктора - "Мигачът не е средство за предимство", "Мигачът се използва ПРЕДИ започване на маневрата и се ИЗКЛЮЧВА СЛЕД завършването й" и "Мигачът се подава преди ВСЯКА маневра".

 

Като гледам София тоя човек, инструктора, е загубен, прост човек - нищо не разбира! Говори си там някакви спомени от някога си! Ние 'са сме модерни!

 

Модерни ли сме толкова, че да не ползваме мигача? Или не сме толкова прости?

 

Edit: Мигачът е по закон, но "модерните" не се интересуват от "отживелици", включая правила.

Подобно е и при любимите немски автомобили, за които вече има тема. Нека не ги смесваме двете - повечето "богаташи" и псевдобогаташи наистина имат "електромер" в колата и кръшкат от всякаква отговорност. Тази тема е с цел да уточним защо го има "Мигачу - туй чудну животну".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден в Пловдив давам мигач за престрояване в дясно....гледам в огледалото такси на около 30метра зад мен..Навлизам в дясната лента където се движи таксито и получавам освиркване и аплодисменти.Все едно че дясната лента е на баба му :evil: .А престрояването бе неизбежно защото кръстовището беше на около 50 метра Не мисля че съм го засякъл,а дори и така да беше кво му костваше да намали и да ме пусне. Е@ем ти и културата на движение където я имаме. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което аз мисля е че има хора,които мислят за мигача като средство за предимство.Има и такива дето си викат за какво да го пускам само да ми цъкат релетата.А има и такива,които се отнасят много отговорно към мигащите светлинки.Така че има от всички хора по равно в София/поне така мисля аз/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам по бул."България" в най-лява лента, движение почти няма.Гледам зад мен едно беличко BMW се забързало.Давам десен мигач,поглеждам в огледалото дали е свободно да се престроя в средната лента и да дам път на господина :mrgreen: .Тръгвам да се изнасям и в този момент той решава, че ще ме изпреварва, без мигач, без нищо.

Пак повтарям/понеже съм писала и тук http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 0&start=0/ВИНАГИ използвам мигач и се оглеждам преди да предпиема маневра, защото знам, че не ми осигурява предимство.Но.................въпреки това никога не можеш да си сигурен, че този зад теб знае защо "мига онуй нещо."

Що се отнася до въпроса на колегата Dereal, "Модерни ли сме толкова, че да не ползваме мигача? Или не сме толкова прости? "мога само да кажа, че има закони, които са за всички и трябва да се спазват.И култура, която надявам се скоро да придобием!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти знаеш ли колко са скъпи лостчетата на мигачите на марки като Mercedes , Audi и BMW.

Това в рамките на шегата разнбира се но забелязали ли сте колко от шофьорите на споменатите марки не използват мигачи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както много пъти съм казвал - някои коли имат електромер и хората пестят ... кво да ги правиш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се дразня например, за да си влезна в двора трябва да направя завой 90 градуса защото има кофи за боклук точно на входа и да кача един бордюр. Това няма как да го направя на скорост затова спирам преди самия бордюр иначе ще си потроша колата. Та давам аз мигач на 10 метра, намалям и оттам като се почнат едни клаксони едни простотии, все едно не съм предупредил че ще правя маневра и т.н. А и не карам зацапан ТИР където едвам виждаш, че свети мигача, ама не - народа обича да си свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз напоследък друга мода забелязвам - давам мигач преди кръстовището примерно за наляво и срещу мене кола - никаква индикация - явно направо ще ходи - да ама не.

Или примигва с фаровете или ми дава знак с ръка да мина - това е колегиалност;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си пускам мигачите за да не ме отнесе някой и за да знае какви маневри предприемам. и аз забелязвам че доста хора не си пускат мигачите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигача е буржоазна отживелица!

 

"приятел" ти направо ме разби... аз се питам тогава защо продължават да монтират на колите мигачи , а не ги направят вече направо като самолети или хеликоптери, може и като ракети да ги направят те поне нямат мигачи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво ссега ще се възмущаваме всички??? файда никаква !!!

 

последния който не пусна мигач и ме издразни много и още се чудя защо не го нашамарих както аз си знам::::

 

път 2 ленти..... то е локално на по голямо шосе. в дясната лента стоянка на таксита и е заета аз карам в лявата единствена и свободна.2 -те ленти са еднопосочни и не карам в насрещното. та карам си в лявата защото само тя е свободна със скутера съм и се движа с не повече от 20 км в час. и извднъж ... опппппаааа....... едно такси завива наляво и от дясната лента където е стоянката им навлиза в моята лента ........ ееее ако не беше станало на 2 метра пред мен можеше и да спра. Фраснах се в гумата му(предна лява) от там един кратък, но болезнен полет над предния му капак след което се приземих по корем :roll: . бях с хубава каска, имам изградени навици за падене след полет(скокове със ски) и нищо ми нямаше(на пръв поглед). Опомних се малко видях че са ми здрави крайниците, пребройх с език зъбите ми всичко е наред.

Ставам аз вдигам скутера, а той с блокирало предно колело и нещо преебано на задното, спойлери изпочупени ...абе зле. Викам му на оня тапак:"абе бакшиш смотан като не се оглеждаш защо поне МИГАЧ не даде" а оня ме гледа и ми вика:"а ти що не караш в най лявата част на лентата".

 

ако скутера ми беше ОК щях да му дръпна едно хоро на главата след като го изкарам през прозореца и щях да го попилиея ама..... нямаше какво да правя . После КАТ, чакане ремонти и разправии.

 

След този случах стоплих, че на пътя е пълно с такива като тоя бакш >>>> прост човек дошъл от някаде си и решил че е професионален водач(с т'ва да си изкарва хляба). Не използва мигачи, не се оглежда и даже не мисли...... тъжно да аз си изпатих, все ми е едно че тоя ще плати 100 лв акт ама спомена си остана за мен и сега имам едно наум пазя се колко мога и знам че е пълно с тъпаци като тоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва мигач според мен е разработка на военните! Като мига нещо там и колата по-лесно се засича от сателита да знаете. Всичко е с цел да се унищожи българския производител. Предлагам да съберем подписка срещу монтирането на мигачи на всички Шкоди и да я изпратим в Млада Болеслав. Още повече, че не може модерна марка като нашата да слага както каза колегата буржоазни отживелици! Да защитим любимата марка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва мигач според мен е разработка на военните! Като мига нещо там и колата по-лесно се засича от сателита да знаете. Всичко е с цел да се унищожи българския производител. Предлагам да съберем подписка срещу монтирането на мигачи на всички Шкоди и да я изпратим в Млада Болеслав. Още повече, че не може модерна марка като нашата да слага както каза колегата буржоазни отживелици! Да защитим любимата марка!

 

пак ви казвам:

"да ги направят тия коли вече направо като самолети или хеликоптери, може и като ракети да ги направят те поне нямат мигачи"

 

 

вие сте абсолютни "злета"!

на кръстовище от къде ще разбера каква маневра ще правиш да не съм екстрасенс???

 

:evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен мигача е навик и съм се хващал, че дори при изпреварване на магистралата (т'ва редко се случва - обикновенно мен ме изпреварват в последно време), когато няма кола зад мен - пак го включвам, за да е на ясно този пред мен ако си гледа огледалата! Като някой пред мен иска да се престрои - има ли мигач - пускам го веднага! Не ми е проблем една кола пред мен ;) Кеф ми е като ми махне и каже "мерси". Махат ми и другите, на които аз благодаря, че са ме пуснали!

 

@ corropt - не правиш хубаво, че го оставяш да се измъке без бой! Ще пребие друг моторист! Принципно съм супер спокоен и гледам да не се впускам в устни разправий, камо ли в некви юмручни правораздавания, но при такава случка...сваялям каската и за да не ми е тъпо по-късно за човека и цицината на главата му - чупя поне 1-2 джама на колата! 3 пъти ми се е случвало и не смеят да обелят дума повече! Тея, които не гледат и не подават мигач, за да ти покажат къде искат да идат и да не се блъснеш в тях, и се извиняват с "ми не те видях" въпреки запаления ми фар, заслужават да получат поне нещо, върху което да мисля по-дълго време и дай Боже да се оглеждат следващия път!

 

@ yohi & millen_ - ми щот на Мercedes-а кат' има само едно лостче и аз си мисля, че ми е за чистачките... А за к'во са ми чистачки, като ще завивам...и за това - свиркам с бибитката! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам , но на мен ми писна от "селски тарикати" ... дори и да се водят като големи граждани на "великия град" СОФИЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.