Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Жабка с охлаждане


millen_

Recommended Posts

Здрасти на всички искам да Ви попитам за това охлаждане в жабката дали наистина има смисал от него и дали ако сложиш едно шише вода ще става за пиене примерно след 4 часа път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам октавия елеганс и имам охлаждане в жабката и в кутията на подлакътника.

И на двете места има по една дупчица, която нормално е затворена. Ако искаш да охлаждаш нещо си я отваряш.

Имах малка кола 0.5л. която седя на 35 градуса и се беше постоплила. После я мушнах в жабката и мога да кажа, че след около 1.5 ч. се беше поохладила. Не става като от хладилник, но не е и топла. Бих казал лекко хладка.

За да стане номера обаче трябва да си включил климатика.

Когато няма какво да охлаждаш, препоръчват да са затворени отворите (по книжка).

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама да събереш цяло шише е малко абсурдно ... доколкото знам събират по 2-3 "can"-a bezalkoholno ili bira

 

В жабката се събира 0,5 литра шише. В подлакътника само нещо по-малко може да се мушне - например кутийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро пътувах на по-дълъг път (около седмица постоянно движение) и си държах RedBull-и в жабката. Общо взето охлажда прилично. Не очаквай да сложиш нещо топло и след един час да извадиш запотена бутилка. Аз слагах редбула с нормална температура и след час-два си го пийвах приятно хладен (но не леден). То това "охлаждане" всъщност е една "врътка", която като я "врътнеш" :) ти отваря дупка към климатичната система и дуга студено. Същото е и на охлаждането на подлакътника, но там е по-зле. В жабката по-добре охлажда. Най-малкото в подлакътника за да рабори охлаждането трябва да е свален до долу за да се затвори и не е удобно за облягане.

 

Абе с 2 думи не е лоша екстра но зависи колко струва. Каква кола ще купуваш и с какво оборудване? На мен охлаждането ми е екстра към Елеганса май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята жабка (фабия) се събира шише от кило и половина. Имам и малка охлаждаща жабка вляво от волана, но и 2те не съм ги ползвал никога. Струва ми се че не духа достатъчно студено за да охлади каквото и да било. А и жабката е пълна с разни работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в моята (на Октавия) се събира шише 1.5л., но обикновено е пълна с една камара глупости - документи, флакони със спрей за табло, кърпи и всякакви измишльотини. Като си купувах колата ми казаха, че отделението в ляво от волана е "хладилно", но се оказа, че не е. Иначе понякога си оставям gsm-а в кутийката горе на таблото над ламелите за климатика и като го взема е доста студен. Явно някакви тръби на климатика минават от там и самите стени на отделението са студени, иначе то не е хладилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам си е готина да си имаш такава екстра.Иначе ми е ясно че шишето няма да е изпотено.Мисълта ми беше,че става за пиене на една нормална температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия часове, които трябва да го студиш 100% ще минеш покрай някоя бензиностанция наблъскана до горе с охладени напитки :mrgreen:

Мисля, че не си струва занимавката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия часове, които трябва да го студиш 100% ще минеш покрай някоя бензиностанция наблъскана до горе с охладени напитки :mrgreen:

Мисля, че не си струва занимавката

 

Така е ама няма да спираш на 10 бензиностанции за да си взимаш по 1 вода!!!! А и идеята е да можеш да си пиеш в секундата която ти се допие не след 20 километра примерно. Вярно е че не става ледена, но пък е хладка и.... общо взето поддържа една прилична температура, леденото и без това прерязва.

А това дето е в подлакътника е адски смотано, на всяка неравност пада надолу, и трябва да го отваряш а да го дърпаш пак, не знам как е при другите, може на мен да не е направено като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охлаждането на жабката доколкото знам не е екстра, стига колата да има климатик.А за мен е много удобно когато имам студена напитка и искам да запази тези си качества максимално дълго :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Октавия Елеганс не е екстра, дойде си с нея без да съм я поръчвал :mrgreen: За пръв път пътувах миналата събота и неделя на дълъг път и си бях сложил 2 бутилки по половин литър вътре и мога да кажа че през целият път имах хладка и приятна за пиене вода, дори при положение че колата седя около 4 часа на слънце. Честно казано на мен ми харесва, пък и изпотените бутилки който се пият на един екс май ги има само в рекламите :mrgreen: е не че не става ама после smile033 ангината е в кърпа вързана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия има такова охлаждане в жабката е в един отсег под волана. Пробвал съм веднъж- два пъти да охладя нещо, но отново пих топличка вода. Яд ме хвана за дето не си я излоках преди да я "охладя" в жабката.

Според мен колега, тази екстра просто си я спести, но ако паричките не са ти проблем си я поръчай. Просто когато седнете на маса и започнеш да си хвалиш колата, списъка да ти е по- пълен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия има такова охлаждане в жабката е в един отсег под волана. Пробвал съм веднъж- два пъти да охладя нещо, но отново пих топличка вода. Яд ме хвана за дето не си я излоках преди да я "охладя" в жабката.

Според мен колега, тази екстра просто си я спести, но ако паричките не са ти проблем си я поръчай. Просто когато седнете на маса и започнеш да си хвалиш колата, списъка да ти е по- пълен.

е щом охлаждането е свързано с климатика нали се сещаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напитки се охлаждат, стига да стоят повече там, в жабката и под волана. Мин. вода 1,5л с температура на топъл чай, се е охлаждала до приятно студена по време на пътя от Сф до Хасково, около 2ч и 15 мин., без да спирам никъде и с постоянно включен климатик. За 15 мин. не можете да охладите нещо и във фризер.

Като екстра представлява врътка за жабката и изтеглящ се лост за под волана. И доколкото знам не се продава отделно. Второто отделение под волана обаче побира само 330 мл. кутийка и е много непрактично за дълъг път, защото веднъж отворена, кутийката трябва да се изпие. Това е за Фабия, но същото е и за Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, моята Октавия е Елеганс. Защо не съм намерил такова отделение "под волана"? Имам едно до волана от ляво, точно под "врътката" за фаровете, но то не е хладилно. Я обяснете точно къде е това халдинло отделение под волана, че се чувствам тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Октвия Тур май нема такива глезотийки, че я огледах цялата жабка и не видях. Има едно отделение под волана, но ми се видя недостатъчно да се сложи бутилка или кутийка 330 мл. там.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото отделението под волана е само за Фабия. Там няма подлакътник между седалките. Октавията има подлакътник и кутийки се охлаждат в него.

Иначе имах впредвид, че охлаждането става по един и същи начин.

pow, Окти 1 няма такава екстра, дори и ТУП-а. Винаги съм се чудил защо нещо което се предлага в един модел, не се предлага в друг. И без това всичко се плаща я, да не е подарък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото отделението под волана е само за Фабия. Там няма подлакътник между седалките. Октавията има подлакътник и кутийки се охлаждат в него.

Ясно, не знаех за кой модел става въпрос... обаче на моята Октавия както по преди бях писал това постоянно се затваря и всъщност е тотално непрактично и не ми върши работа. Може би ако нямаше толкова дупки нямаше да пада, но сега просто не стои отворено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.