Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

зумер в таблото - FABIA


ammcfc

Recommended Posts

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги. (Пищялката, която издва звуков сигнал за забравени фарове, липса на бензин, мигачи и т.н.). Както можете да се досетите, в ЕТ не предлагат такъв ремонт, а смяна на цялото табло...

Та, ако някой знае място и спец, който може да отстрани повредата, моля да помогне.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги.

 

Ми освен да минеш на дизелова Фабия за да не ти замлъква зумера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги.

 

Ми освен да минеш на дизелова Фабия за да не ти замлъква зумера ;)

Благодаря за решението! Да ти се връща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе да няма друго решение на толкова малък пробле, освен смяна на таблото.

Забрави за ЕТ и се насочи към някой алармаджия, те поне имат представа къде се намира електрониката на колите, или поне така предполагам.

Във форума има един колега, който много разбира от такива работи и който аз лично много ценя, без дори да го познавам. Има Окти, но не помня никнейма му. Поинтересувай се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако търсите човек който разбира от нови коли и аларми БОБИ ДОКТОРА му е ника.

 

Пишете му 1 ЛС пък може и да помогне. То ако се намери сами зумер къде е ръгнат и ако в него е проблема смяната ми е детска игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един файл с ръководство за Фабия казва се fab_electro_rus.pdf там на стр.15 пише къде се намира тоя зумер, но трябва да се разглоби таблото(файла не мога да го кача никъде затова го потърси сам, ако не намираш напиши си майла ще ти го пратя). А иначе ако не ти се занимава да го разглабяш сам Боби Доктора е твоя човек.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,90% съм убеден че проблема ти е в датчика за отворена врата.Можеш да го провериш като отвориш шофьорската врата и трябва да светне плафона и символа за отворена врата на таблото.За да свирне зумера трябва едновременно да имаш включени фарове и отворена САМО шофьорска врата,другите врати не сработват зумера.Ако е така ще споделя как го реших проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги. (Пищялката, която издва звуков сигнал за забравени фарове, липса на бензин, мигачи и т.н.). Както можете да се досетите, в ЕТ не предлагат такъв ремонт, а смяна на цялото табло...

Та, ако някой знае място и спец, който може да отстрани повредата, моля да помогне.

Поздрави

ако не се набутваш тук там скоро ще ти кажа каде е. сигурен ли си че е зумера а не софт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги. (Пищялката, която издва звуков сигнал за забравени фарове, липса на бензин, мигачи и т.н.). Както можете да се досетите, в ЕТ не предлагат такъв ремонт, а смяна на цялото табло...

Та, ако някой знае място и спец, който може да отстрани повредата, моля да помогне.

Поздрави

ако не се набутваш тук там скоро ще ти кажа каде е. сигурен ли си че е зумера а не софт?

Ами струва ми се странно за софтуерен проблем, защото всичко друго функционира нормално. Към интернет не съм я включвал вируси да е хвнала :) Шегувам се.... Така аз си го обяснявам, но никога, на никаква кола не съм имал подобен проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги. (Пищялката, която издва звуков сигнал за забравени фарове, липса на бензин, мигачи и т.н.). Както можете да се досетите, в ЕТ не предлагат такъв ремонт, а смяна на цялото табло...

Та, ако някой знае място и спец, който може да отстрани повредата, моля да помогне.

Поздрави

ако не се набутваш тук там скоро ще ти кажа каде е. сигурен ли си че е зумера а не софт?

Ами струва ми се странно за софтуерен проблем, защото всичко друго функционира нормално. Към интернет не съм я включвал вируси да е хвнала :) Шегувам се.... Така аз си го обяснявам, но никога, на никаква кола не съм имал подобен проблем...

 

споко от софт имам по- ниско напрежение на сервото и ми направи проблем, от софт нямах стопове и не работеше стъпковия ход на стъклото ми, а не микрек както някой специалисти се опитваха да ме обедят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги. (Пищялката, която издва звуков сигнал за забравени фарове, липса на бензин, мигачи и т.н.). Както можете да се досетите, в ЕТ не предлагат такъв ремонт, а смяна на цялото табло...

Та, ако някой знае място и спец, който може да отстрани повредата, моля да помогне.

Поздрави

ако не се набутваш тук там скоро ще ти кажа каде е. сигурен ли си че е зумера а не софт?

Ами струва ми се странно за софтуерен проблем, защото всичко друго функционира нормално. Към интернет не съм я включвал вируси да е хвнала :) Шегувам се.... Така аз си го обяснявам, но никога, на никаква кола не съм имал подобен проблем...

 

споко от софт имам по- ниско напрежение на сервото и ми направи проблем, от софт нямах стопове и не работеше стъпковия ход на стъклото ми, а не микрек както някой специалисти се опитваха да ме обедят.

Хмм.. ако е софт...какво е лечението...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги. (Пищялката, която издва звуков сигнал за забравени фарове, липса на бензин, мигачи и т.н.). Както можете да се досетите, в ЕТ не предлагат такъв ремонт, а смяна на цялото табло...

Та, ако някой знае място и спец, който може да отстрани повредата, моля да помогне.

Поздрави

ако не се набутваш тук там скоро ще ти кажа каде е. сигурен ли си че е зумера а не софт?

Ами струва ми се странно за софтуерен проблем, защото всичко друго функционира нормално. Към интернет не съм я включвал вируси да е хвнала :) Шегувам се.... Така аз си го обяснявам, но никога, на никаква кола не съм имал подобен проблем...

 

споко от софт имам по- ниско напрежение на сервото и ми направи проблем, от софт нямах стопове и не работеше стъпковия ход на стъклото ми, а не микрек както някой специалисти се опитваха да ме обедят.

Хмм.. ако е софт...какво е лечението...?

корекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, зумерът в таблото на бензиновата ми fabia "млъкна" завинаги.

Ми освен да минеш на дизелова Фабия за да не ти замлъква зумера ;)

Благодаря за решението! Да ти се връща!

Sorry, мислех че се ебаваш, незнаех че имаш и друга освен колата от подписа ти.

 

 

 

Можеш да го провериш като отвориш шофьорската врата и трябва да светне плафона и символа за отворена врата на таблото. За да свирне зумера трябва едновременно да имаш включени фарове и отворена САМО шофьорска врата

Трябва и двигателя да е изключен (ключа да не е на контакт), иначе няма да свирне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го провериш като отвориш шофьорската врата и трябва да светне плафона и символа за отворена врата на таблото. За да свирне зумера трябва едновременно да имаш включени фарове и отворена САМО шофьорска врата

Трябва и двигателя да е изключен (ключа да не е на контакт), иначе няма да свирне.

Направо изваден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам кога пищи зумера...:)

В моя случай, той нито пищи при забравени фарове, нито свирва като ти свърши бензина, нито се чуват мигачите, аварийните и незнам още какво пищеше...:)

Та всичко това, ме кара да мисля, че просто зумерът или се е разкачил или е изгорял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигачите ли... те трябва звука да си идва от релето поне на октавия то е зад самия бутон на авариините -27 лв. от сточна гара. На мен като се беше развалило нямах мига4и а на аврииките мигваха 1 път и тва е звук никакъв. Според мен имаш проблем с някои бушон и не идва ток до мига4ите, зумера и още нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигачите ли... те трябва звука да си идва от релето поне на октавия то е зад самия бутон на авариините -27 лв. от сточна гара. На мен като се беше развалило нямах мига4и а на аврииките мигваха 1 път и тва е звук никакъв. Според мен имаш проблем с някои бушон и не идва ток до мига4ите, зумера и още нещо...

Има логика... ще ги разчовъркам бушоните...но иначе мигачите си цъкат нормално...просто го няма звука в купето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.