Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветление на контролните уреди


pemast

Recommended Posts

Здравейте! Вчера ми се наложи да пътувам на фарове. Установих, че при светване на фаровете, осветлението на контролните уреди /километраж, оборотометър и т.н./ не се включва, т.е. пред мен е тотална тъмнина. Светят лампите за фаровете /къси и дълги/, за мигачите /наляво и надясно/, при подаване на контакт си светват контролните лампи на маслото и акумулатора, които после си угасват, но осветяването не работи. Въпросът ми е, възможно ли е всички крушки от осветяването да са изгорели или друг е проблемът? Гледах схемата, но установих че всички по-горе изброени лампи са на един предпазител, значи не е там проблема. Да не би да може да се изключва или поне да се намалява интензивността на светене на тези осветяващи "часовниците" лампи?

 

ПП Като завъртя контактния ключ при палене всичко е ОК, но като се прибирам и се опитам да угася мотора, или се завърта трудно, или направо отказва да се завърти и се набирам като "глист на буца". Притеснявам се някой ден да не остана само с дръжката на ключа в ръце, а с работещ двигател за гарнитура. Интересното в случая е, че ако запаля и веднага угася мотора всичко си е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с ключа, пръсках го с някаква течност за размразяване на ключалки на Шел и от тогава не съм имал проблеми. А пък за таблото мисля, че ми се беше случвало като ми изгоря бушон на габарити от едната страна, но може и да бъркам. Провери си все пак габаритите за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , таблото се сваля за секунди , а лампи под път и над път ... ако светят в околовръст ключовете кво се чудиш 6 лампи са или 1 маса , но доколкото си спомням е обща за цялата платка , тъй че дерзай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.