Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прецизна настройка на фаровете


smirn0ff

Recommended Posts

здравейте, някой може ли да ми каже как мога да си направя прецизна настройка на фаровете, понеже левия ми фар малко бяга в страни. знам само една "врътка" за регулиране на височината. къде са другите ???

ако може да постнете и снимки ще е най-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецизната настройка на фаровете можеш да я направиш едва след като оправиш системата за регулиране , която колкото и да не ти се вярва играе важна роля в това къде ще е рефлектора спрямо фокуса на фара ... аз лично реших проблема с две електрически машинки , но може да го направиш и ръчно регулирането с малко префасониране на оригиналните машинки .

Кофтито е , че не намирам нито снимките , нито темата , но в общи линий намерих машинки от някаква френска кола , които се командваха аналогово , използвах предната част на машинката заедно със стеблото , което движи рефлектора и с едно ключе командвам и двете машинки , като изоставането е сравнително минилмално. След таз процедура отидох в първия сервиз , на оптиката нагласиха фаровете и от тогаз светят та дрънкат :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъпото е че немога да видя снимките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, мен ако ме питаш - иди си на майстор, да ти ги направи като хората. Не вярвам да е кой знае колко скъпо, а така "на око" е хем голяма играчка, хем не е точно...

Иначе "врътките" са по две отзад на фаровете (при мен дори са с "перчатки" и е сравнително удобно да се въртят и на ръка) - едната мести петното в ляво и дясно, другата нагоре и надолу. И макар, че моите ми ги настройва разбирач с точно око (въпросният колега го чакам да ме почерпи за четката хехехе), все пак при майстор си е друго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях открил врътката само за нагоре-надолу, та за това питах , че ми трябваше другата за наляво-надясно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.