Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

отнети точки...


Recommended Posts

искам да ви попитам нещо... имам отнети точки /12/ от тогава минаха повече от 2 години. аз си платих актчето и те ми върнаха талончето без каквито и да било промени по опоменатите в него точки. въпросът ми е: нали след изминаването на определен период от време без нарушения , точките се възстановяват? и като стане това, аз какво трябва да направя? да ходя ли до КАТ? или те автоматично ще "оправят" работата..>?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение: мисля, че ограничението беше, че се възстановяват по не повече от 13 точки на година (независимо дали служебно - ако нямаш нарушения или като се явиш на "изпити")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение: мисля, че ограничението беше, че се възстановяват по не повече от 13 точки на година (независимо дали служебно - ако нямаш нарушения или като се явиш на "изпити")

 

Не е така. За 1 година не ти се възстановява нищо, ако не ходиш на изпити. Ако ходиш до 13 точки.

След 2 години се връщат служебно всички точки.

 

П.П За алкохол ходи ли се на изпит или психо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те ми върнаха талончето без каквито и да било промени по опоменатите в него точки

 

Точките в талончето показват максималния възможен брой точки, ако имаш отнети - това там не е отразено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бил съм в грешка - извинявам се! Ето какво пише в закона:

"Чл. 158. (1) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството се възстановява:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., доп., бр. 51 от 2007 г.) чрез частично увеличаване с 1/3 от първоначалния брой точки след преминато допълнително обучение, но не повече от веднъж за срок от 1 година, при условие че водачът е изпълнил задълженията си по чл. 190, ал. 3, което удостоверява със съответните платежни документи;

2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) служебно, до максималния размер, след изтичане на две години, считано от датата, на която е влязло в сила последното наказателно постановление, с което на водача са отнети контролни точки."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.