Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Началото на края на бензиновите бегачки


TDI_fen

Recommended Posts

да безсъмнение На БМВ този модел е страшен...Но какво би станало с/y 1 M3?

 

Аз лично освен на БМВ спортен дизел не се сещам... :-k

 

PRR---ако става дума за 100км...в града трудно...но извън него е много над 100км

Ами провери кой печели последните две години 24 часа на Льо Ман - легендарно автомобилно състезание.....

Ще ви помогна - Ауди R10

 

TDI 90º V 12

Engine Location Mid , longitudinally mounted

Displacement 5.499 liter / 335.6 cu in

Valvetrain 4 valves / cylinder, DOHC

Fuel feed Direct Fuel Injection

Aspiration Twin Garrett Turbos

Gearbox X-Trac 5 speed Sequential

Drive Rear wheel drive

Performance figures

Power 650 bhp / 485 KW

Torque 1100 Nm / 811 ft lbs

BHP/Liter 118 bhp / liter

Power to weight ratio 0.7 bhp / kg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 271
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    45

  • The Best Forman

    26

  • ammcfc

    25

  • zloQQ

    24

Най-много писали в темата

да безсъмнение На БМВ този модел е страшен...Но какво би станало с/y 1 M3?

 

Аз лично освен на БМВ спортен дизел не се сещам... :-k

 

PRR---ако става дума за 100км...в града трудно...но извън него е много над 100км

 

Айде сега. Преди малко нямаше спортен дизел, сега BMW имали, ма само тоя, след малко к'во ще кажеш!??!?

 

А за колко над 100км говориш? За 150ли? Или за 250? Щото 150 вдига и 90 коня дизел (че и с по-малко коне) а повече и без това е лудост в Бг. Или си мислиш че на магистралата и с 250 може да се кара!?!?!? Айде осъзнай се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да безсъмнение На БМВ този модел е страшен...Но какво би станало с/y 1 M3?

 

Аз лично освен на БМВ спортен дизел не се сещам... :-k

 

PRR---ако става дума за 100км...в града трудно...но извън него е много над 100км

Ами провери кой печели последните две години 24 часа на Льо Ман - легендарно автомобилно състезание.....

 

дам наясно съм с Льо Ман...мойто мнение е че това е мн добра реклама за АУДИ и БОШ...и то се вижда към 80-90% купуваните коли на Ауди са с Дизел...

 

Но Все пак никой не получава R10?...

 

А От създаването на Льо Ман до сега кой е печил...

 

първоизточника на автомобилни състезаните са бензиновите коли...и начина по който те карат да се чустваш...това е...

Новите дизели са по-тихи бързи и икономични...Всичко е до избор и пари...

Всеки си хвали това което има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак...Някакви коли ще кажеш ли ?

 

Нещо от Типа на...SL,911,Mustang...

 

Аз нещо не моа да вдена! За коли под 5 сек. 0-100 ли говорим или за под 10 сек.? Щот с тва, с което се хвалиш си е под 5 ;) А пък в предният ти пост - казваш, под 10...

А под 10 дори Fabia RS дава време, а е само 1.9! Cupra на Seat... Да не говорим за по-голями двигатели.

Ти или се майтапиш с дизели под 10 сек, или просто не се информираш дори за това на аватара ти! Вярно, че TDV8 е би-турбо, но има и 2.7-литров V6 дизеляк ;)

И ситга с тея дизели, сравними с М3... Ето и един пример под 8 сек. и то на SUV, а не на лека кола от същата марка!

 

http://www.bmw.com.au/scripts/main.asp? ... ModelSpecs

 

П.П. Аз съм раздвоен сега - с дизела и да се похваля или с бензина? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да безсъмнение На БМВ този модел е страшен...Но какво би станало с/y 1 M3?

 

Аз лично освен на БМВ спортен дизел не се сещам... :-k

 

PRR---ако става дума за 100км...в града трудно...но извън него е много над 100км

 

Айде сега. Преди малко нямаше спортен дизел, сега BMW имали, ма само тоя, след малко к'во ще кажеш!??!?

 

А за колко над 100км говориш? За 150ли? Или за 250? Щото 150 вдига и 90 коня дизел (че и с по-малко коне) а повече и без това е лудост в Бг. Или си мислиш че на магистралата и с 250 може да се кара!?!?!? Айде осъзнай се!

 

аз с клио 1.2 съм дигал 160 и си ги поддържа...

 

И всяка кола която сме я имали по магистралата съм я карал до МАХ...това че за теб е лудост за други не е.

И не е въпроса да ли ще ги дигнеш а за колко време ще стигнеш да тях...

Аз лично знам само на БМВ...а явно другите "спортни"дизели са мега известни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, момче! СЪБУДИ СЕ!

 

Да, в момента бензиновите четритактови печелят състезанията ... заради забраната на алтернативите им! А те не са малко! Примерно:

1) Двутактов двигател

2) Турбинен двигател

3) Двигател с цикъл на аткинсън

4) Дизел

5) Електрически двигател

Има и други.

 

Що се отнася до състезанията - най-близки до реалния живот са състезанията от типа на 24те часа на Льо Ман, 12те часа на Спа (съвсем между другото също спечелен от R10) и т.н. Защото едно е да направиш двигател 300км, друго е за 3к или 30к, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак...Някакви коли ще кажеш ли ?

 

Нещо от Типа на...SL,911,Mustang...

 

Аз нещо не моа да вдена! За коли под 5 сек. 0-100 ли говорим или за под 10 сек.? Щот с тва, с което се хвалиш си е под 5 ;) А пък в предният ти пост - казваш, под 10...

А под 10 дори Fabia RS дава време, а е само 1.9! Cupra на Seat... Да не говорим за по-голями двигатели.

Ти или се майтапиш с дизели под 10 сек, или просто не се информираш дори за това на аватара ти! Вярно, че TDV8 е би-турбо, но има и 2.7-литров V6 дизеляк ;)

И ситга с тея дизели, сравними с М3... Ето и един пример под 8 сек. и то на SUV, а не на лека кола от същата марка!

 

http://www.bmw.com.au/scripts/main.asp? ... ModelSpecs

 

П.П. Аз съм раздвоен сега - с дизела и да се похваля или с бензина? :roll:

 

 

Хаха е тоя Път се изложи ;)

 

Двг е 4.2 литров 291 kW (396 к.с.) V8 бензинов турбо двигател

 

ето виж...ако не вярваш...

 

1294_189.JPG

 

абе кво е тва Х3...ти вече ТИР ще кажеш че е спортен...еле волво 610коня а ?

 

ПП- и не е 2.7 а 3,6 литров V8 битурбо дизелов двигател...поне новия модел...

 

Най-големия минус на Бензина е че е е 1.9лв и се харчи бързо...не мисля че някой би помислил за дизел ако бензина беше примерно...1левче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият TDV8 битурбо дизелов двигател

Мощният TDV8 двигател осигурява на автомобила изключителни възможности. Той е олекотен, икономичен и създаден така, че да отговори на нуждите на едно спортно шофиране. Той предлага мощност от 200 Kw ( 272 к.с.) при 4 400 об/мин и максимален въртящ момент от 640 Nm. Същевременно разходът на гориво е впечатляващо нисък на фона на възможностите, които предлага – 11.1 л/100км при комбиниран цикъл. Всичко това превръща TDV8 в най-желания съвременен дизелов двигател.

 

Е ти ме уби! Няма TDV8 дизел, а? Казах ти - информирай се - гледам имаш интернет :) или искаш аз да ти дам линк, че не можеш сам да си го откриеш? Колкото до Х3 - пише 7.9 до 100 - ма не е дисел, нали :)

П.П. Дизеловият 2.7-литров V6 140Kw (190к.с.) двигател е един от най-модерните, усъвършенствани и икономични двигатели за този клас автомобили. Турбокомпресорът на двигателя подобрява двигателния момент при ниска скорост и осигурява допълнителна мощност при висока скорост, а заедно с това гарантира равномерен ход и превъзходни качества на пътя. Говорех за обикновенния 2.7 който изощо не е маломощен също, но ти явно бързаш да пишеш повече от колкото да четеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Описание Градско л/100 км

 

 

TDV8 Дизел 14.4

 

 

Supercharged 22.4...

:roll:

и Какаво TDV8 и по-добър от Supercharged ...а ?Е Ясно спора е безсмислен...

 

дам даммм...2.7-литров V6 140Kw (190к.с.) и 4.2 литровия 291kW (396 к.с.) V8 :P

ето гледай и си мисли...а яко искаш се обади във фирмата да променят написаното...

 

http://www.landrover.bg/vehicles/range_ ... harged.php

 

Лека Вечер...

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo,

някога качил ли си се на дизел? Дори на "скопен" такъв?

 

не е въпроса аз на какво съм се качил...

А че Бензина е По-добър...или вече си говорим за други работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТИ как разбра че бензина е по-добрия двигател? Особено когато говорим за МАСОВО производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo,

някога качил ли си се на дизел? Дори на "скопен" такъв?

 

не е въпроса аз на какво съм се качил...

А че Бензина е По-добър...или вече си говорим за други работи?

 

 

 

Без коментар! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дам даммм...2.7-литров V6 140Kw (190к.с.) и 4.2 литровия 291kW (396 к.с.) V8 :P

 

ХАХАХАХАХА! Е ти не си истински - сравняваш турбо бенизн 4.2 с турбо дизел 2.7!!!!!!!! Язък, че не си върша работата, а се занимавам с некви...VooDoo - МууДуу - мушмороци!

 

Хаха е тоя Път се изложи ;)

Двг е 4.2 литров 291 kW (396 к.с.) V8 бензинов турбо двигател

 

С кое се изложих, че казах, че имат TDV8 Дизел, а ти опяваш, че бил бензин? Ами виждам си намерил линка към страницата - дали има такъв дизел или не?

 

http://www.landrover.bg/vehicles/range_ ... ngines.php

 

Ето ти ги паралено и двата - има ги! Не съм казал, че е по-добър от бензиновия, а просто го дадох като пример за дизел, правещ под 10 сек. 0-100 км./ч. и споменах, че е би-турбо! Ти, между би-турбо и суперчардж явно не правиш разлика :mrgreen:

Ти определно не четеш, точно какво пиша, а рипаш по редовете като некой заек в зелева градина ;)

Явно е безмислено да пиша, както констатирах и в предния ни спор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ

 

а сега ако ми сравниш...Caynne Turbo S с дизеловия модел на джипа... :roll: ти давам медал...хахах

а между турбо и супер има разлики...ако ги откриеш получаваш бонбон...

пп-Верно е безсмислено...

 

Признавам си Искам да имам Дизел ама ме е яд че нямам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е безмислено да пиша, както констатирах и в предния ни спор!

 

Аааа, Велко,

Излагаш се бре! Чак в предишния спор ли го разбра? То я го знам от първия smile076 smile085 smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи по-добър ? Какви са тея общи заключения ? И на базата на какво съдъш ? Явно бензина ти покрива твоите критерии и затова се оприличаваш с бензинови автомобили. Ами хора и интереси всякакви. Нормално е за всеки да има по нещо. Какво очакваш ? Някой да ти смени критериите ли ? Най-малкото от уважение с участниците в дискусията трябва да уточниш какви дизеларки си карал ( защото всеки шофер съди по опита си ). Такива крайни категоризации са смешни дори и от професионалист, защото нещата винаги имат две страни ;)

И на края още един въпрос ? Защо си смени ник-а ? Нов имидж ли търсиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Какво значи по-добър ?

2) Какви са тея общи заключения ?

3) И на базата на какво съдъш ?

4) Явно бензина ти покрива твоите критерии и затова се оприличаваш с бензинови автомобили.

5) Най-малкото от уважение с участниците в дискусията трябва да уточниш какви дизеларки си карал ( защото всеки шофер съди по опита си ).

6) Защо си смени ник-а ? Нов имидж ли търсиш ?

 

1) Това има

2) Мъдри

3) "Богат" личен опит

4) Цъ, няма достъп до дизел

5) Никакви

6) Тоя модел на BMW го няма във вариант дизел

 

PS: Супер спам тема си стана. Нали модераторите няма да ни пляскат много smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи по-добър ? Какви са тея общи заключения ? И на базата на какво съдъш ? Явно бензина ти покрива твоите критерии и затова се оприличаваш с бензинови автомобили. Ами хора и интереси всякакви. Нормално е за всеки да има по нещо. Какво очакваш ? Някой да ти смени критериите ли ? Най-малкото от уважение с участниците в дискусията трябва да уточниш какви дизеларки си карал ( защото всеки шофер съди по опита си ). Такива крайни категоризации са смешни дори и от професионалист, защото нещата винаги имат две страни ;)

И на края още един въпрос ? Защо си смени ник-а ? Нов имидж ли търсиш ?

 

еми да и аз това казвам...

Аз сега съм млад и не ми трябва...ако доживея до към 40-50 ще си взема дизел комби...

Ами дизел Пежо 205 1.9 май...Корса 1.7...

 

Това е!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ

а сега ако ми сравниш...Caynne Turbo S с дизеловия модел на джипа... :roll: ти давам медал...хахах

пп-Верно е безсмислено...

Признавам си Искам да имам Дизел ама ме е яд че нямам...

 

Давам ПРОСТ пример в началото с BMW! После, давам ПРОСТ пример с това, което ти е на аватара и си мисля, че знаеш за какво говорим! Сега **О** човек, иска ПРОСТ пример с Caynne Turbo S! Ти такава движеща се машина си виждал само на снимка и на телевизор бре! Явно не знаеш, че нямат дизел все още :mrgreen: Барем поне да се беше качвал и да си я карал, че да я даваш за сравнение... Ама НЕ - не си! Нито ще се качиш! Имам чувството, че те е яд не, че немаш дизел, а че немаш хубав бензин! Ма мое по-натам тате да купи некоя "бИгачкЪ"...секънд-хенд... c020.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ

 

абе как шЪ нема дизел верно ли...а Веднага звънни У порше и го питай...или ти са се ебаваш...

аааааааа...или ти ще го измислиш????ах ти... ;)...

Ей...Голям палавник си...добре че ми каза че нямат ;)...фхахах

 

:mrgreen:

 

 

а кво имам и кво нямам...не е твоя работа...ама само зада ти е интересно...имаме бИгачкЪ---2.6Quattro...и един скромна Astra 1.8 16V... :roll:

Тебе Яд ли те е че като си бил на 18 си ходил с ромика... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега съм млад и не ми трябва...

 

Я да те питам нещо? Ти какво разбираш под бегачка? И колко си мислиш че струва това удоволствие? И мислиш ли че и да си купиш така би могъл да я поддържаш? Или ще си от тия дето дават всичките си пари за да вземат най-голямата бегачка и след това няма пари да и сипят бензина? Да не говорим за ремонт че там става страшно...

 

Иначе maxrpm е луда глава, като теб. Все иска да ръчка, да прави 0-100 за 5сек и сие. Разликата ви е че той си прави ремонтите сам и се опитва да си поддържа колата, доколкото му позволяват финансовите и лични възможности. А ти само спамиш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпуснал съм темата и тя отишла в друга посока :mrgreen:

Вадят се некви сравнения по кубатури и конски сили...

Сега ще напиша кратко и ясно няколко факти. Който има сила в главата :) ще го разбере, който няма...бог сигурно с друго го е надарил :)

 

1. Дизеловият двигател, заради принципа си на работа, (работи при висока компресия, над два пъти повече от тази на бензина), притежава отлично КПД.

2. КПД е коеф. на полезно действие, тоест каква част от топлинната енергия от изгарянето на горивото, се използва ефективно за развъртането на двигателя. При съвременните турбодизели този коеф. отива към 50% (теоретичният максимум е 75%), а при съвременните бензини малко над 30%.

3. В пряко следствие на това КПД, произтича икономичността на дизела. Тоест, с помощта на по-малко количество гориво се осигурява необходимата мощност.

4. Пак, поради тази висока компресия и принцип на работа, въртящият момент на дизелите е много висок и в по широки оборотни граници. А мощността като величина представлява тягата умножена по оборотите, разделено на число (постоянна величина). С други думи, ако един дизелов двигател има мощност от 150к.с. , почти цялата тази мощност ще е налична от 1800 до 3500 оборота. Докато при бензините, кривата на мощността е силно наклонена. Ако бензинов двигател има мощност 150к.с. , то той я достига чак във високите обороти - 5000-6000. В ниските обороти мощността - примерно 2000 - ще падено под 90к.с.

 

Изводи: Бензиновите двигатели са с ниско КПД, ето защо казано по народному "харчат" повече. От друга страна, те са високооборотни и това им позволява при много високи обороти да достигат и много висока мощност (виж за формулата от т.4). Ето защо бензините са подходящи за спортни коли, които се карат само в "лютеницата".

Когато става въпрос за туристически клас, дизелът е с предимство заради икономията и заради това, че осигурява на водача пълна мощност в нормалните обороти, което гарантира комфорта на карането.

 

Поздрави на всички.

Имам само една молба, освен гореказанато, да не ми се приписват мисли като - бензинът трябва да бъде спрян от производсто.... и тем подобни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега съм млад и не ми трябва...

 

Я да те питам нещо? Ти какво разбираш под бегачка? И колко си мислиш че струва това удоволствие? И мислиш ли че и да си купиш така би могъл да я поддържаш? Или ще си от тия дето дават всичките си пари за да вземат най-голямата бегачка и след това няма пари да и сипят бензина? Да не говорим за ремонт че там става страшно...

 

Иначе maxrpm е луда глава, като теб. Все иска да ръчка, да прави 0-100 за 5сек и сие. Разликата ви е че той си прави ремонтите сам и се опитва да си поддържа колата, доколкото му позволяват финансовите и лични възможности. А ти само спамиш :mrgreen:

 

Който каквото иска това получава...аз от мойта не искам нищо друго освен да не се троши...и нея ръчкам!!!

Кое колко струва ми е ясно...

 

Неме Кефи и тва е...Са още имали нападки и обиди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да и аз това казвам...

Аз сега съм млад и не ми трябва...ако доживея до към 40-50 ще си взема дизел комби...

Ами дизел Пежо 205 1.9 май...Корса 1.7...и опер Астра...тя е мн добра...

и най-доброто което е 1342_854.JPG

това него помня какъв двг но е пипнато...поне знам че има спортно окачване...много е яка...ама отпред е тежка и занася...и нз...мудна и на ниските обороти няма никой...

Това е!...

 

И какво излиза ? Че заключенията са ти леееееееко пресиленки ? Значи, не бензина е по-добър от дизела, а за момента бензина по те устрайва :!: Само перифразирам думите ти. Вуду, това се детски работи и ти много добре ги знаеш. Сигурен съм, че ако бе карал нов дизел - мнението ти ще е коренно различно. Но явно не си - разбирам те, не всеки може да си го позволи. Съдейки обективно, говориш за неща на които не си се качвал и нямаш достатъчен опит, за да ОБОБЩАВАШ генерално нещата. Та затова голяма част от хората тук те възприемат с насмешка ! Ама то и това си е чар де, я ти я някой друг. Въпроса е, че с такова държание освен забавление и дразнене у колегите трудно може да предизвикаш. А забавлението се изтърква. Сам си прави изводите, както са ги направили мн. други колеги ( които разбират достатъчно и имат опит, за да спорят в подобна тема, но просто ник-а ти им е бил достатъчен за да не пишат тук ). Явно PRR и Велко искренно се забавляват с тебе, че да поддържат още темата :D . Изводите си прави ти. Най-сърдечни поздрави ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.