Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Началото на края на бензиновите бегачки


TDI_fen

Recommended Posts

 

Да те допълня...

 

5) Дизела, като гориво, има повече енергия в единица обем, т.е. в един литър нафта се съдържа повече енергия. Това от своя страна води до по-нисък разход.

 

VooDoo,

Къде видя да ти отправяме нападки и да те обиждаме?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 271
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    45

  • The Best Forman

    26

  • ammcfc

    25

  • zloQQ

    24

Най-много писали в темата

Лееееееееееееееееелеееееееееее тая тема стана нереална. То и аз писах по едно време, ама вие вече така разтеглихте нещата, че одавна загубих нишката. Предлагам след 5-10 години като приключим спора, боря на страниците на темата стане нереално голям и форума се бъгне да отворим една тема ЦСКА - ЛЕВСКИ, може и резервен вариант "София с/у Провинцията".

Айде спрете се, вече се говорят тотални безсмислици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно PRR и Велко искренно се забавляват с тебе, че да поддържат още темата :D

 

Шът бе! Разваляш ми/ни кефа smile115

 

PS: Тоя дявол супер ме кефи smile115 smile115 smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лееееееееееееееееелеееееееееее тая тема стана нереална. То и аз писах по едно време, ама вие вече така разтеглихте нещата, че одавна загубих нишката. Предлагам след 5-10 години като приключим спора, боря на страниците на темата стане нереално голям и форума се бъгне да отворим една тема ЦСКА - ЛЕВСКИ, може и резервен вариант "София с/у Провинцията".

Айде спрете се, вече се говорят тотални безсмислици.

 

Виж във форума на Ауди - там темата вече мина 400 страници smile115 А там съм мноооого активен :mrgreen: И над 50% от постовете са ми глупости, но пък се поддържа добро настроение smile076

 

PS: Що ме кефи толкова тоя дявол ве?!?!? smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW предлагам темата да се премести във "Всеки за всичко" където си и е мястото - в спама :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С допълнена пета точка от PRR

 

1. Дизеловият двигател, заради принципа си на работа, (работи при висока компресия, над два пъти повече от тази на бензина), притежава отлично КПД.

 

2. КПД е коеф. на полезно действие, тоест каква част от топлинната енергия от изгарянето на горивото, се използва ефективно за развъртането на двигателя. При съвременните турбодизели този коеф. отива към 50% (теоретичният максимум е 75%), а при съвременните бензини малко над 30%.

 

3. В пряко следствие на това КПД, произтича икономичността на дизела. Тоест, с помощта на по-малко количество гориво се осигурява необходимата мощност.

 

4. Пак, поради тази висока компресия и принцип на работа, въртящият момент на дизелите е много висок и в по широки оборотни граници. А мощността като величина представлява тягата умножена по оборотите, разделено на число (постоянна величина). С други думи, ако един дизелов двигател има мощност от 150к.с. , почти цялата тази мощност ще е налична от 1800 до 3500 оборота. Докато при бензините, кривата на мощността е силно наклонена. Ако бензинов двигател има мощност 150к.с. , то той я достига чак във високите обороти - 5000-6000. В ниските обороти мощността - примерно 2000 - ще падено под 90к.с.,

 

5.Дизелът, като гориво, има повече енергия в единица обем, т.е. в един литър нафта се съдържа повече енергия. Това от своя страна също допринася за по-нисък разход.

 

 

 

Изводи: Бензиновите двигатели са с ниско КПД, ето защо казано по народному "харчат" повече. От друга страна, те са високооборотни и това им позволява при много високи обороти да достигат и много висока мощност (виж за формулата от т.4). Ето защо бензините са подходящи за спортни коли, които се карат само в "лютеницата".

Когато става въпрос за туристически клас, дизелът е с предимство заради икономията и заради това, че осигурява на водача пълна мощност в нормалните обороти, което гарантира комфорта на карането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ

абе как шЪ нема дизел верно ли...а Веднага звънни У порше и го питай...или ти са се ебаваш...

аааааааа...или ти ще го измислиш????ах ти... ;)...

Ей...Голям палавник си...добре че ми каза че нямат ;)...фхахах

:mrgreen:

а кво имам и кво нямам...не е твоя работа...ама само зада ти е интересно...имаме бИгачкЪ---2.6Quattro...и един скромна Astra 1.8 16V... :roll:

Тебе Яд ли те е че като си бил на 18 си ходил с ромика... ;)

 

Има някакво подобрение в правописа, но... А Порше, че нямат дизел...не знаех - стрелях на посоки пък то се оказа вярно! Явно ти знаеш, щом ме поправяш :mrgreen:

Разбира се, че не е моя работа к'во имаш - тва куатро и таз 16в са колите, които са може би номер едно в тунинга! А ако се тури и чип - е тогава вече и SLR-а трудно ще ги догони! Кво остава за обикновенния AMG :)

Да ти кажа и за Ромиката на 18... Носех разбира се, но на 12 ;) И пак бих носил - удобнички бяха - също като Адидас, които ги имаше и тогава. Истинските Адидас - не като тея ментета от Китай дет са ти на краката и струват 5$, но тати ти е дал 200 лева, за да си най-личния момък на мегдана :mrgreen: и да има за кво да се гепат момите, а не да ти породят някой нов комплекс :cry:

А да те питам, тебЕ ЯД ли те е, че аз като съм бил на 18 съм нямал комплекси като теб? Ти си адски комплексна личност - ФАКТ!

 

@ ammcfc - доста приятно си го написал и обяснил! Просто някои хора мислят, че като покажеш хубавото на единия агрегат - значи, че оплюваш другия...

И въпреки, че както сам казваш: "...казано по народному..." има елементи, които и това няма да разберат, камо ли четирите точки и писаното в тях!

Иначе ме е яд кат вуду-муду-мушмурока, че не мога да имам бензин! А толкова ми се иска като неговата 16в... Така ще я наточа, че...лелеееее! Ама майка и татко не ми дават кинти да си 'зема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B7Alpina Ако не спреш с глупостите ще заключа темата!!! Нарушаваш правилата на форума!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B7Alpina Ако не спреш с глупостите ще заключа темата!!! Нарушаваш правилата на форума!!!

 

Туй е нашия стар дрогар VooDoo-МууДуу-мушморока бре! Само дет' разваля с новия си ник хубавата Alpina! Аз го посъветвах да си оправи правописните грешки в предишния си подпис, пък той явно не знае точно как да стане това, или как е правилното изписване и...взе, че смени ник-а. Но, както са казали хората (малко изменено де): "По глупостите ще ги познаете!" Тук няма грешка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тцтцтц дизела не става за бегачка само поради една причина ... неможе да вдига обороти. ако дизеловите двигатели са високо оборотни - живота ще им свършва много бързо. за това са направени за макс 5000-5500 оборота , докато бензинов мотор можеш да го цедиш до към 6500-7000 оборота (това за сток колите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B7Alpina Ако не спреш с глупостите ще заключа темата!!! Нарушаваш правилата на форума!!!

 

Сакън! Премести я във "Всеки за всичко" та да си спамим на воля :mrgreen: Не знаеш от колко време си мечтая за такава спам тема smile115

 

PS: Пусто тоя дявол мноо ма кефи smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ви ли писна?

Аз честно се изморих. smile175

 

zloQQ...Мрази...хахахаха

и голям ФАКТ-аджия си...ти на 18 си пасЕл кравите...а не мен ми се правиш на интересен?Къф коплекс бе златен?

ама щом неможеш да си обясниш по друг начин...па нека съм комплексар...пък нега ми зле ;)

 

А Порше, че нямат дизел...не знаех
много неща не знаеш...

:D

Търсиш ли още Дизел Порше?...айде успех с ученичките...;)

 

 

ПП-stenly извинявай.Спирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ви ли писна?

Аз честно се изморих. smile175

 

zloQQ...Мрази...хахахаха

и голям ФАКТ-аджия си...ти на 18 си пасЕл кравите...а не мен ми се правиш на интересен?Къф коплекс бе златен?

ама щом неможеш да си обясниш по друг начин...па нека съм комплексар...пък нега ми зле ;)

 

А Порше, че нямат дизел...не знаех
много неща не знаеш...

:D

Търсиш ли още Дизел Порше?...айде успех с ученичките...;)

 

 

ПП-stenly извинявай.Спирам

 

Не, че разбрах нещо, но и ти като си го писал явно не си разбал, какво точно ражда мъдрата ти главица :mrgreen: К'ви крави, к'ви 5 лева? Що си мислиш, че ти като пасеш крави и аз требе да съм бил като теб? Как така почна да си правиш изводите за мен...по себе си? Ти обикаляш кат гламав кравите - и аз требе да съм като теб! Е да, ама не... Няма да ти казвам, какво съм правил на 18, че после да не стана аз виновен ако се самонараниш с таз лабилна психика с която ни разсмиваш! Що да търся Порше дизел? Щот казах, че съм стрелял на посоки? Хахаха - ти ако беше риба, немаше да може пуберските ти пъпки да избият бре (демек - немаше да пораснеш)! Щеше да се хванеш на сламка ;) К'ви ученички?... Т'ва изобщо не го разбрах :roll: Както и това велико твое...творение: "zloQQ...Мрази...хахахаха". Престани да споделяш ТИ, какво правиш и да изкарваш другите наоколо като теб! Тук няма мушмуроци и шушумиги освен двата ти ник-а и ти...някъде между тях! А за комплекстната ти личност наистина фактите говорят достатъчно ;) Аз не си сменям ник-а като някой ми каже нещо на въпреки :) Бегай да се хванеш за полата на мама и панталона на тати и чакай да поотраснеш малко! Пък ако успееш - може и да се оттърсиш от някой и друг твой недостиг! А до тогава - карай великата астра 16в и невероятното 2.6 катро! Жалко за аудито - да попадне в рацете на такова същество... Дано баща ти по-малко ти го преотстъпва ;) Вярвам, че е разумен човек!

Колкото до комплексите ти..."златен"...ето ти още една дума, която сам използваш и те издава! А и тази смяна на аватара ти... Май не можеш да се откриеш сам себе си! Толкова комплексно объркана персона. Не, че не мога да си го обясня твоето държание с хормона, който те блъска - все пак си на завидните 18-19 - ехееее - мъж та дрънка! - но ми е по-забавно да ти чета "остроумията" и "небивалиците", както и "не логично свързаните думи" и да се чудя, какво точно искаш да кажеш и всъщност дали искаш да кажеш нещо... Ей така, докато си седа в бачкането, но нямам работа се развличам с елементарната ти персона c020.gif

Бегай! Легай! Че са ако дойде родителското тяло да те види к'во правиш у 2 посред нощ...ще ти задърпа някой сетивен орган дет' е щръкнал! f035.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ споко живея сам...

 

Бате 5 пари не давам за твойто мизерно мнение...Ако ще да се насереш пред монитора не ми пука... :D

а ти като си голям мъжага кво пишеш фермани по 34233 реда да се плюмчиш на 19годишен?

 

и...пак ти казвам неможе да няма Дизел порше...

 

СТИГА СИ ПИСАЛ В ТЕМАТА АКО ИМА НЕЩО МИ ПИШИ НА ЛС!!!

 

Поздрав

 

http://www.data.bg/f.php?fid=25507814 :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ споко живея сам...

 

Бате 5 пари не давам за твойто мизерно мнение...Ако ще да се насереш пред монитора не ми пука... :D

а ти като си голям мъжага кво пишеш фермани по 34233 реда да се плюмчиш на 19годишен?

 

и...пак ти казвам неможе да няма Дизел порше...

 

СТИГА СИ ПИСАЛ В ТЕМАТА АКО ИМА НЕЩО МИ ПИШИ НА ЛС!!!

 

Ми нямам си работа точно в момента бре мушморок! За тва персоната ти ме весели, а и колегите, около мен се плескат по челото покрай твойте лирични коментари :)

Мнението ми може да е мизерно, но това е мнението ми за теб :mrgreen: Пък и дет' се вика - мое собственно, а не като теб - да се чудя имам ли или не мнение! А насирането пред монитора е по-скоро от смях, а не като при теб - от ЯД.

И защо да не пиша в темата? Що на ЛС? Да не те виждат другите хора, колко си елементарен?

И не се плюмча...каквото и да значи това :) Казах ти - не ме сравнявай със себе си... Никой не е като теб!

 

Тва "бате" дет ми пишеш...мноо ме кефи - лъха на яко простотия, но друго не очаквам от теб :)

А поздрава...ако е за мен - не ми се отваря дата.бг...

И продължавай да сменяш аватара си - тея неща ще си ги гледкаш само на картинка!

Живееш сам...пичето де е бре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ споко живея сам...

 

Бате 5 пари не давам за твойто мизерно мнение...Ако ще да се насереш пред монитора не ми пука... :D

а ти като си голям мъжага кво пишеш фермани по 34233 реда да се плюмчиш на 19годишен?

 

и...пак ти казвам неможе да няма Дизел порше...

 

СТИГА СИ ПИСАЛ В ТЕМАТА АКО ИМА НЕЩО МИ ПИШИ НА ЛС!!!

 

Ми нямам си работа точно в момента бре мушморок! За тва персоната ти ме весели, а и колегите, около мен се плескат по челото покрай твойте лирични коментари :)

Мнението ми може да е мизерно, но това е мнението ми за теб :mrgreen: Пък и дет' се вика - мое собственно, а не като теб - да се чудя имам ли или не мнение! А насирането пред монитора е по-скоро от смях, а не като при теб - от ЯД.

И защо да не пиша в темата? Що на ЛС? Да не те виждат другите хора, колко си елементарен?

И не се плюмча...каквото и да значи това :) Казах ти - не ме сравнявай със себе си... Никой не е като теб!

 

да бе и аз така...ама се сърдят за Спам...и с право...

 

ми кво да ти кажа...

Яд за кво че некъв ми говори че 1.9 е супер и че Има Порше дизел...

аз вече незнам защо го правиш?

 

аз отдавна ти казах че ми писна ти си мелиш...

Добре комплексар съм.

нещо друго да се успокоиш?...

А да Имаш Най-яката и бърза кола на всета...

Супер умен си...нещо друго...

 

пп-еми сори изпусна хита...

топли кревата...мен не ме мисли ;)...

Ама кат те гледам теб и ти не си яхнал нещо особено да ми обясняваш...

първо Виж се добре и после другите!

 

кое от аватара не ти харесва...че не е дизел или жената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе и аз така...ама се сърдят за Спам...и с право...

 

ми кво да ти кажа...

Яд за кво че некъв ми говори че 1.9 е супер и че Има Порше дизел...

аз вече незнам защо го правиш?

 

аз отдавна ти казах че ми писна ти си мелиш...

Добре комплексар съм.

нещо друго да се успокоиш?...

А да Имаш Най-яката и бърза кола на всета...

Супер умен си...нещо друго...

 

пп-еми сори изпусна хита...

топли кревата...мен не ме мисли ;)...

 

Айде покажи ми къде написах, че 1.9 е супер! И къде написах, че има Порше дизел!

Кво ми обясняваш каква кола имам, като дори не знае ;) А и къде съм твърдял, че е най-яката на света?

Хита не съм изпуснал - хита си ТИ! :)

За аватара ти - имах впредвид, че тея коли само на каринка ще ги гледкаш! Е, може и на улицата да видиш, но на дали ще покараш...

А какво съм яхал...кво да ти кажа... Мисля, че дори и да напиша това, което съм ползвал - ти не си ги и чувал тея коли :) Ще се втурнеш в нет-а да търсиш и леглото ти ще изстине...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе и аз така...ама се сърдят за Спам...и с право...

 

ми кво да ти кажа...

Яд за кво че некъв ми говори че 1.9 е супер и че Има Порше дизел...

аз вече незнам защо го правиш?

 

аз отдавна ти казах че ми писна ти си мелиш...

Добре комплексар съм.

нещо друго да се успокоиш?...

А да Имаш Най-яката и бърза кола на всета...

Супер умен си...нещо друго...

 

пп-еми сори изпусна хита...

топли кревата...мен не ме мисли ;)...

 

Айде покажи ми къде написах, че 1.9 е супер! И къде написах, че има Порше дизел!

Кво ми обясняваш каква кола имам, като дори не знае ;) А и къде съм твърдял, че е най-яката на света?

Хита не съм изпуснал - хита си ТИ! :)

 

айде айде недей с тази скромност...Най-Бързата е и всички Жени се бият да се качат...1.9TDI Евалата какво друго имаш?...Да нямаш и ...Бентли TDI??? ...Абе Има дизел порше 100% немое да нема...търси...

 

Аз Ги гледам... а ти кво правиш бе?

 

хахах...колко пъти си мениш написаното???хахаха...яхал си ти...некое магаре може...

Ако имаш S600/760Li/Cadillac в гаража кажи щото си мега смешен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да ме занимаваш с невероятно малият ти мозък - отговори ми, като ме цитираш, къде казвам, че 1.9 е най-доброто и къде, че има Порше дизел...както ти твърдиш! Иначе - бягай в леглото, че както живееш сам, да не се появи мама от некъде :)

Да ми се правиш на интересен и да ми пишеш простотийки - нема смисъл! Кат си толкова голем "всезнайко" и ми приписваш неща, които не съм казал...а по-добре ги намери и ми ги покажи :) Аре де, мушмурок...

Ами меня си написаното, за д ти отговоря на глупостите, които си мениш ти нон-стоп!

S600, BMW 7xx - тва ли ти е критерия бе, мушмурок? ХАХАХАХАХАХАХАХА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да ме занимаваш с невероятно малият ти мозък - отговори ми, като ме цитираш, къде казвам, че 1.9 е най-доброто и къде, че има Порше дизел...както ти твърдиш! Иначе - бягай в леглото, че както живееш сам, да не се появи мама от некъде :)

Да ми се правиш на интересен и да ми пишеш простотийки - нема смисъл! Кат си толкова голем "всезнайко" и ми приписваш неща, които не съм казал...а по-добре ги намери и ми ги покажи :) Аре де, мушмурок...

 

лаф-лаф...бау-бау...

нещо казали ? :mrgreen:

 

 

ето ти едно котенце...гледай гo и се успокой...че ще дойде сметката за тока и ще гасиш по енерция...

 

Pictures%20of%20Kittens%20Cats.jpg

 

ей да сорри как можах някаква С 600 забравих че си Крал...сигурно имаш Майбах...TDI :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, ще ми кажеш ли къде са нещата които Ти твърдиш, че съм казал или ще ми изпадаш в умиления с некви котки? А с тва ТДИ вече съвсем се престара, мушмуроче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, ще ми кажеш ли къде са нещата които Ти твърдиш, че съм казал или ще ми изпадаш в умиления с некви котки?

 

ей са почвам да търся...чакай... ;)

 

А ще ми кажеш за Майбаха TDI??? :mrgreen:дет ти е в гаража?

 

не бе съм TDI е НОМЕР 1...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, ще ми кажеш ли къде са нещата които Ти твърдиш, че съм казал или ще ми изпадаш в умиления с некви котки?

 

ей са почвам да търся...чакай... ;)

 

А ще ми кажеш за Майбаха TDI??? :mrgreen:дет ти е в гаража?

 

не бе съм TDI е НОМЕР 1...

 

Какво да ти кажа за майбаха? Тва не го ли измисли ти?

Мислех да сложа една снимка с това, което е в гаража и да те попитам, каква е колата на която се вижда джантата, но...чудя се дали има смисъл ;) Такова човече като теб, едва ли знае та тези автомобили :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, ще ми кажеш ли къде са нещата които Ти твърдиш, че съм казал или ще ми изпадаш в умиления с некви котки?

 

ей са почвам да търся...чакай... ;)

 

А ще ми кажеш за Майбаха TDI??? :mrgreen:дет ти е в гаража?

 

не бе съм TDI е НОМЕР 1...

 

Какво да ти кажа за майбаха? Тва не го ли измисли ти?

Мислех да сложа една снимка с това, което е в гаража и да те попитам, каква е колата на която се вижда джантата, но...чудя се дали има смисъл ;) Такова човече като теб, едва ли знае та тези автомобили :)

 

ХАХахахахХААХХАХАХАХАХАХАХАХАХА

 

АХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХахахахХААХХАХАХАХАХАХАХАХАХА

 

АХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХ....

 

Кое е смешното? Хайде, като си толкова голям всезнайко, пълен с некви тийн-лафчета и нон-стоп мелиш за некви Порше дизели измислени от теб, пък мен ме караш да ти ги търся - ето сникмата от гаража! Едната кола ще я познаеш 100% освен ако не можеш да четеш де! Ма то всичко се очаква от теб :) В ляво има една джанта, която се вижда... Може би ще познаеш колата ;) Ако това стане - потърси инфо за двете коли в нет-а! Поразгледай показателите им, сравни ги с твоята бИкачкЪ 16в :) Сравни ги и с S600 & BMW760Li... Ако не успееш да познаеш другата кола - може би!...ще сложа снимка, на която се вижда ;) Пък тогава ще кажеш дали тея коли имат дизели, че гледам само т'ва ти е в устата...

Ей, мушмурок...имаш бая хляб да папкаш!

 

c020.gif Ако я искаш по-голяма снимката - има я в галерията!

normal_Random_039.jpg

 

И стига бълва глупости, че почна да се повтаряш и да ми омръзваш, пишейки небивалици и неща, нямаши нищо общо с постовете на които отговаряш! Имам чувството, че водиш някакъв разговор в главата си - с другата си личност и пишеш отговори на нея, а не на мен...

Ако верно продължаваш, от bol.bg ще вземе да резнат IP хх.ххх.хх.194

Давай по същество, мушмурок :!:

Имаш право на един отговор по снимката и се надявам да го направиш, че ми омръзна тая тема. После модератора ще го помоля да заключи темата да ти седи простотията, ако не си я изтрил, както имаш навика да правиш!

 

П.П. Две думи и за новото ти ник-че! За твое съжаление и него може би ще го гледаш на картинка само и ще цъкаш! Малко ми се виждат краката на едната снимка, а другата е леко размазана ама не съм фотограф пък и от де да знам, че ще имам честа да ги покажа...

 

normal_100_3253.JPG

 

normal_100_3252.JPG

 

П.П. Извинявам се на колегите за СПАМ-а от моя страна и за това, че си дращя в темата, а не на ЛС! Но човечето като ми пише на ЛС е адски елементарно и никак не е интересно... Все по едно изречение, а тук се отпуска - пред публика и показва завидни данни... Така ми е по-смешен и създава настоение дори на колегите миc050.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.