Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грее бе........грее мъжката.....


120 L

Recommended Posts

... че с шкода 120Л може да се вдигнат повече от 120км./ч. С какво гориво ги карате тея шкоди бе? С колко ви лъжат километражите?

 

Според Шкода максималната скорост на стандарнта 120L с 4 степена кутия е 127km/h. Толкова съм вдигал преди да сложа 5цата. С нея си държах 130 ;)

 

biser.or,

Gogata донякъде има право. При 100S-а бяха поддали тия пръстени и здраво продухваше гарнитури. А главата и блока бяха перфектни!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • 120 L

    12

  • ikonoma

    6

  • biser.or

    6

  • Butaloto

    6

Най-много писали в темата

Ами то на всеки проблем си има решение ... ако за пропаднали ризите се мушкат пръстени 0.14 и работата заспива ... въпрос на желание ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Главата може ли да се свали, да се смени гарнитурата, да се мине на шлайф главата и после пак да се сложи без да се регулират клапаните? Реглажа на клапаните задължителна операция ли е?

 

Първо след 500 км се дозатяга главата. И преди, и след това се регулират клапаните. Операцията е лесна - оипсана е добре в зелената книга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivo_radoev за какви евтини части ми говориш? Частите за шкода са поне 4 пъти по-скъпи от ладовите. Нерентабилно е да караш шкода според мен. И не вярвам на тези от вас които твърдят, че с шкода 120Л може да се вдигнат повече от 120км./ч. С какво гориво ги карате тея шкоди бе? С колко ви лъжат километражите? Не знам дали шкодите имат склоност към прегряване, но ела да видиш 120-ската на моя приятел 'Df30' (потребител тук), има си и тема човека http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6435. Нямаш си и напредстава колко сме лежали под тази шкода, и колко сме си играли с нея... Не знам, на несполучлив екземпляр ли сме попаднали? За шкода ли си говорим изобщо?

Колега '120 L' пиши ми по-подробно какво е станало с твоята шкода, от къде мога и аз да си намеря глава? Ситуацията е много сложна с нашата шкода, имаше издухана гарнитура на главата, не я сменихме навреме, шкодата си прегряваше. Така до оня ден, тогава отказа да запали, а при въртенето на стартер излиза вода през ауспуха (казвам вода, а не конденз, защото и водата в охладителната с-ма намалява), не смесва бензин с масло, не смесва вода с масло, само изхвърля водата от охладителната с-ма през ауспуха. Промивахме охладителната с-ма с градинския маркуч, извадихме термостата (без термостат я карахме), сипвахме разни добавки за изчистване на боклуци от охл. с-ма, но въпреки това прегряваше... прегряваше над 120 градуса дори и без термостат. Шантава кола...

П.С. Главата може ли да се свали, да се смени гарнитурата, да се мине на шлайф главата и после пак да се сложи без да се регулират клапаните? Реглажа на клапаните задължителна операция ли е?

 

 

Него ден някой сякаш ме риташе по задника и викаше:Бягай на моргата бе ***,бягай бе!!! :| И така се сдобих с глава ;) Истина е ,не лъжа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправилна центровка, въздух в уредбата, варовик в радиатора, хлабъв ремък, хм..... :? може и гарнитурата да е заминала. Моят съвет е да почнеш с почистване на радиатора 8) -мен там ми излезе проблема, като прегрвяваше-беше месингов :evil: и вероятно обложен с варовик. Смениха го с алуминиев :D -някакъв си френски и всичко е 6 :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... corropt нямаш проблеми, ама ще се изправиш срещу ладата ;) ...

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Брей че страшно става! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

...Шкодата е доста по-нежен автомобил от руските машини...

 

И как стигна до този извод?

 

Съгласен съм, че Шкода има МНОГО по-нежен дизайн от руските машини :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... corropt нямаш проблеми, ама ще се изправиш срещу ладата ;) ...

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Брей че страшно става! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Абе страшно си е. Много малко хора си поддържат и правят и тунинговат автомобилите така старателно като теб. Затова една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата.

 

ikonoma, я прочети по-добре темичката! На Жорето (Odin) Шкодата ли е непипната и позанемарена?! Тя ли ще плаче много от ладата? И въобще защо си износвам ставите на пръстите в безсмислени убеждаванки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата.

 

ikonoma, я прочети по-добре темичката! На Жорето (Odin) Шкодата ли е непипната и позанемарена?! Тя ли ще плаче много от ладата? И въобще защо си износвам ставите на пръстите в безсмислени убеждаванки...

Мисля, че ставаше дума за corropt, но както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата

 

като те дразни старата ми и занемарена шкода може да ми дадеш 2000лв за една боя и кърпене на тенекията и вече ще ми е само стара колата!!!

 

останалото освен тенекията ми си е в добро състояние и незнам какво те интересува тебе моята кола каква е като 1 път не си я виждал защото аз нямам спомен да сме се виждали с теб по срещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата

 

Колега, тук нямаме навика да си мерим пишките или избиваме комплексите, както ти харесва повече :mrgreen: ;). Също така не се делим на такива със "непипнати и занемарени" коли и такива с "пипнати и гледани" :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам само една лада - 2107 1500! Карам често една такава на 12000 км и се кефя страшно! Но каквото и да си говориме - тая кола се едно е правена с тесла! За здравината - не е виновна колата, а шофера! Виждал съм цифра съсипани лади, точно щото си мислите, че са много яки! А и чувството да се возя в шкодата или ладата - не, няма място за сравнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата

 

Колега, тук нямаме навика да си мерим пишките или избиваме комплексите, както ти харесва повече :mrgreen: ;). Също така не се делим на такива със "непипнати и занемарени" коли и такива с "пипнати и гледани" :!:

...

Да, и ладата не издържа много на издевателства. Аз от много гяволък на мойта и разчуках каретата и съсипах диференциала. Всяка кола се чупи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич вземи си по - малък номер чипици ... явно на напън от 50 ти номер мое да издържи само Москвич ... между другото можеш да опиташ да строшиш и такъв трактор :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата

 

като те дразни старата ми и занемарена шкода може да ми дадеш 2000лв за една боя и кърпене на тенекията и вече ще ми е само стара колата!!!

 

останалото освен тенекията ми си е в добро състояние и незнам какво те интересува тебе моята кола каква е като 1 път не си я виждал защото аз нямам спомен да сме се виждали с теб по срещи.

 

Много навътре го приемаш. Извинявай, ако съм те обидил, но това което съм написал е само на базата на това, което ти сам си казвал за колата си, че не е в много добро състояние и не беше навит да ходиш с нея на Националната среща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова една стара непипната и позанемарена Шкода ще плаче много от Ладата

 

Колега, тук нямаме навика да си мерим пишките или избиваме комплексите, както ти харесва повече :mrgreen: ;). Също така не се делим на такива със "непипнати и занемарени" коли и такива с "пипнати и гледани" :!:

 

Ако Хашек не беше подценил Ладата нямаше да се стигне до този безмислен спор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако Хашек не беше подценил Ладата нямаше да се стигне до този безмислен спор.

 

ikonoma, не прехвърляй топката в мен. Не подценявам никакви Лади и не съм бил аз инициатор на спора. Ако не си влизал в лада клуба, влез и ми виж аватара :!: Като говорим за Лада, не знам ти каква Лада имаш/си имал, и колко уважаваш марката. Щото аз нещо не съм те виждал на Лада съборите, на които съм присъствал през тези 4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек, знам ти аватара. Мнго дълбок и безмислен спор подхванахме, но съгласи се, че и ти би се издразнил, ако кажа примерно за Зденка: "Ауу тя много страшна, бе!". Аз съм луд на тема Лади и може би затова се захванах да споря. Ето ми Ладата: http://vaz2103.hit.bg/index.htm . Мисля, че вида и достатъчно говори за отношението ми към марката. Никога не е пребоядисвана. Не само ходенето на събори в важно. Има само едно нещо което никак не ми се нрави, а то е, че не е никак икономична.

Предлагам да приключим до тук. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.