Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Петър Стойчев - преплуване- онлайн


hamsia

Recommended Posts

Преди малко по "Гонг" казаха, че Петър Стойчев плува с добро темпо, до момента е задминал 5 лодки, но един кораб леко го е отклонил от курса :D

 

Според мен Петър Стойчев е един от най-големите спортисти, не само в последните години и не само в България. Който се е занимавал с плуване, сигурно може да си представи колко е трудно да се поддържа подобно високо ниво години наред.

Жалко, че плуването и плувния маратон в частност не е популярна дисциплина сред масовия спортен запалянко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм лош пророк, но се движи с мнооого добро темпо - бих казал превъзходно.

Мисля, че Българин ще е новия "собственик" на рекорда и се надявам да е под 7 часа.

Браво Петре, браво Стойчев smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dnes.dir.bg/2007/08/24/news2033411.html

 

Седемкратният носител на Световната купа по плувен маратон измина разстоянието от 38,430 километра от Дувър (Англия) до Кале (Франция) за 6.57:50 часа.

По този начин Стойчев подобри с 5:35 минути досегашното върхово постижение - 7.03:25 часа, принадлежащо на германеца Кристоф Вандрач.

Стойчев тръгна в 12 часа от “Шекспир Бийч“ в Дувър и успя да подобри постижението на Вандрач, като стана първият състезател, който влиза в границата под седем часа. Руснакът Юрий Кудинов приключи неуспешно своя опит да подобри световния рекорд за преплуване на Ламанша, за разлика от Петър Стойчев, на името на който от днес ще принадлежи най-доброто постижение. Кудинов финишира с време 7 часа 6 минути и 4 секунди.

Изключително съм щастлив и също толкова изморен, бяха първите думи на новия рекордьор по преплуването на Ламанша Петър Стойчев. “Тръгнах в последния момент за Англия. Очаквах обаче такава изненада. Още сутринта имах увереност, че ще сляза под 7-те часа. Времето бе подходящо. Тактиката ни се оказа повече от успешна. Да преплувам Ламанша е моя отдавнашна мечта, която успях да реализирам и се чувствам много горд, заяви Стойчев.

Да преплувам Ламанша е моя отдавнашна мечта, която успях да реализирам и се чувствам много горд.

 

Май, коментара е излишен! Този човек е повод за мен да съм горд, че съм Българин и че съм плувец! Предния път не успя заради лошото време и голямото вълнение, но сега - БРАВО! между другото, темпото му е било страхотно добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че плуването и плувния маратон в частност не е популярна дисциплина сред масовия спортен запалянко.

 

Евала на Пешо Стойчев.... наистина един от малкото българи които носят истинска слава на нацията - не пие, не се обвързва с политика, не прави изцепки и т.н., тренира и се занимава само с това което може, не се бърка там където не му е мястото дано и занапред продължава така защото е към края на кариерата си.

А за плуването мога да ви говоря много като бивш републикански шампион. Там наистина трябва да си железен в абсолютно всяка тренировка просто защото няма къде да се скатаеш.... нямаш почевки нямаш нищо друго... Обаче - ето мачове има всяка седмица, даже по 2 по 3, а в календара за цяла година имаш 5-6 състезания по плуване :( Но това е труден спорт, затова не е за всеки иначе всеки взима една топка и рита където му падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А за плуването мога да ви говоря много като бивш републикански шампион. Там наистина трябва да си железен в абсолютно всяка тренировка просто защото няма къде да се скатаеш....

 

Я си кажи без бой :mrgreen: Кога си се състезавал, кой набор си... Дет' се вика - разкажи го в картинки...цветни! Да не се окаже, че сме се засичали по състезанията g040.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По малък съм със сигурност.... Тренирал съм малко на Мадара, после дълги години на Спартак, при Жоро Енчев, макар че и Туманов, сегашния треньор на Пешо Стойчев ме искаше в отбора си. Последно - в Спортната палата че ми е най-близо, при Лиляна Кръстева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.