Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подложиха на съмнение настилката на Цариградско :о)


Dereal

Recommended Posts

Незнам дали Бойко ще го плати или няма да го плати и кога е казал това, но по новините гледах как коментира случилото се: Еми машините са австрийски, технологията също, но майсторите са българи .............. Без коментар smile126

 

 

И не само българи :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пошумят малко и ще замлъкнат,дълбоко се съмнявам, че ще правят ремонта наново...

 

И аз мисля така. По-добре парите, които ще ги дадат за ремонт да отидат в джоба на някой градоначалник. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и преди нямаше! Имаше само в BUS лентата ама там нямаш какво да правиш :mrgreen:

 

Няма пропаднали шахти на Цариградско...!?!? недей моля ти се, аз нормална шахта в цялата държава не съм видял да не говорим за Цариградско....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шахтите винаги са били проблем,не мога да разбера защо са толкова некадърни и все не успяват да свършат работата като хората. Миналата година като правеха Тодор Александров бяха направили шахтите супер, но само след 3 месеца пак пропаднаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакво развитие по въпроса като гледам.

 

http://dnes.dir.bg/2007/08/27/news2040175.html

 

14 големи бабуни ни друсат по новото Цариградско

 

27 август 2007 / News.dir.bg

 

Неравностите на 14 места по „Цариградско шосе” в София са над допустимото. Това показват резултатите от експертизата на лабораторията към Фонд „Републиканска инфраструктура”.

Участъкът от Ректората на Софийския университет до "Орлов мост", както и по моста, отговарят напълно на изискванията за надлъжна равност, допълни Стоилов. Този показател е извън нормата в пътните платна от бул. "П. К. Яворов" до Орлов мост, където са установени 14 неравности със средна дължина 25 метра, допълни зам.-кметът, цитиран от БТА.

Според пътните специалисти, причините за неравностите са няколко, като основната е в голямата близост на ревизионните шахти по пътното платно. По този начин машинистът на асфалтополагащата машина не е могъл да следи за прецизната нивелация на асфалта при полагането му, обясни Стоилов. Той посочи, че между шахтите най-изразена е неравността на пътната настилка. Неравности по пътя са се получили и на местата, където на машините се е наложило да изчакват доставката на асфалт.

Друга причина за неравностите са кратките срокове, в които са били извършвани ремонтите, високите температури и бързото пускане на движението.

Постигната е договореност с изпълнителя "Пътища и съоръжения" до месец да се извърши пълно геодезично заснемане на преасфалтирания участък. След това ще се установят неравните участъци и те ще бъдат преасфалтирани. Специалистите обаче смятат, че участъкът не трябва да се преасфалтира веднага, а да се изчака до месец естественото слягане на платното вследствие на движението по него.

Изпълнителят ще получи парите за извършеното преасфалтиране едва след отстраняването на неравностите, каза Стоилов.

„Пътища и съоръжения” ЕАД потвърди, че ще отстрани за своя сметка неравностите по новата настилка на булеварда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстра,

сега ще го нарежат и закърпят

неможе да го нарежат ей така и после да го закърпят. нали се сещаш че след една зима и тоя път няма да го има.

ще ги наблюдаваме какво ще правят. лошото е че идва септември и трафика ще е ужасен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстра,

сега ще го нарежат и закърпят

неможе да го нарежат ей така и после да го закърпят. нали се сещаш че след една зима и тоя път няма да го има.

ще ги наблюдаваме какво ще правят. лошото е че идва септември и трафика ще е ужасен

 

Ако съм на мястото на ББ, няма да затварям Цариградско море преди изборите, защото много псувни ще отнеса и много наказателен вот :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dnes.dir.bg/2007/08/30/news2052361.html

 

Има светлина в тунела :) Кофтито е, че отново ще се правят реорганизации на движението, което ще затрудни хората... Но все пак е по-добре от това да го оставят в това състояние, което описват колегите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако съм малко рязък, ама кое шосе в Сф е без съмнение в настилката... ??? Щото темата стана пак 3 страници за някаква си пиклива улица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако съм малко рязък, ама кое шосе в Сф е без съмнение в настилката... ??? Щото темата стана пак 3 страници за някаква си пиклива улица.

Работата е там, че по Цариградско море минава цяла София... а лунният пейзаж в моя квартал...все пак "морето" е много по-добро от "кратерите"...

но всеки народ си заслужава управниците....ние сме си ги избирали smile037 smile037 smile037

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де знам че е оживен булевард и на мен ми се налага да го минавам като идвам по работа в София. Карах по ремонтираният участък в понеделник 27.08. Да не е добре направен ама ако си мислите че само в София не се правят качествено ремонтите сте в голяма заблуда. Поради местните избори всички градоначалници в страната са се наели да направят добро впечатление. По ирония на съдбата бул. Цариградско шосе Пловдив е с същите вълни в резултат на некадърна работа. Сега същата фирма прави настилката на булеварда пред панаира. Всичко се прави едно към гьотере и всичките прехвалени ремонти са пълен т***к

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.