Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шофьорите на Мерцедес, Ауди и БМВ били най-нагли


smirn0ff

Recommended Posts

21 август 2007 / БГНЕС

 

Трябва ни национална политика по отношение на безопасността по пътищата в държавата, заяви дирекотрът на ОДП-Бургас комисар Павлин Димитров.

От началото на годината в Бургаски регион са станали 253 катастрофи с 66 убити и 274 ранени. Основна причина за инцидентите е движението с несъобразена скорост. Следват употребата на алкохол и неправилното изпреварване.От КАТ-Бургас представиха днес снимков материал на нарушенията, заснети от стационарен пост. Арогантността на водачите на скъпи автомобили е повече от тревожна, коментира комисар Димитров и посочи, че основните нарушения са от шофьори на коли, марка “Мерцедес”, “Ауди”, “БМВ”. Тези водачи демонстрират не само неуважение към реда, но и към цялото общество. За съжаление, този вид автомобили най-често са причина за катастрофите, те са мощни и с високо ниво на безопасност и затова обикновено жертвите са от друг вид коли, каза още комисар Димитров.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих ги подредил по друга начин - БМВ , АУДИ , МЕРЦЕДЕС ... поне от това което съм виждал по пътищата и определено водачите на БМВ се мислят за безсмъстни - не е истина на какво са способни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново.... хубаво е че вече публични личности го признават.... вчера един с едно БМВ направо ми идеше да..... неква умрела 3ка и вече е Господ.... тия хора трябва да минават психотестове преди да им дават коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм на мнение че тия с бмв-тата водят класацията :( в неделя по магистралата ме изпревари някакъв с 20 годишна 3ка с много разкикерчени задни гуми и супер зле изглеждаща. аз се движих бавничко със 110-120 и ме задмина с поне 170 км в час.

 

Най лошото е че за тия с бмв-тата това е гордост и си мислят че като карат такава кола трябва да карат бързо:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че това е вярно основно за притежателите на 10+ годишни таралясници от тези марки, които като онзи комплексар от Алфа Форума едва са събрали парите за колата и мислят, че са хванали Господ за висящия орган :mrgreen: . Прави ми впечатление, че доста шофьори с нови скъпи автомобили са започнали да карат културно - не отнемат предимство, пускат пешеходци и тн. Естествено това не важи за "Компира" и "Репата" :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да освен дребна част от т.нар. мутренски контингент, и разни други изключения, една голяма част от собствениците на скъпи возила наистина карат изключително културно. Повечето "състезатели" които "летят" по пътищата и избиват себе си и народа карат разни тотално скапани таралясници на по 10+ години. Тук наистина рекордьори са БМВ, но има доста и доста Аудита, Хонди, Алфи и т.н., от по-старите коли рядко се забелязват състезатели с Мерцедес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си зависи от човека! Няма абсолютно никакво значени каква кола караш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че това е вярно основно за притежателите на 10+ годишни таралясници от тези марки, които като онзи комплексар от Алфа Форума едва са събрали парите за колата и мислят, че са хванали Господ за висящия орган :mrgreen: . Прави ми впечатление, че доста шофьори с нови скъпи автомобили са започнали да карат културно - не отнемат предимство, пускат пешеходци и тн. Естествено това не важи за "Компира" и "Репата" :mrgreen: .

 

Goga,

Може ли да не се съглася с теб :oops: Точно от новите BMW, Audi и Мерцедес можеш да очакваш пълна кретения. И те си имат изключения каращи по правилник, но като цяло ограничение от 50 за тях означава 150 щото "това е BMW ве! Не е каруца като останалите! Пък и истинския шофьор на BMW има размазани мухички и по страничните стъкла! Кво знайте вий!??!?!" Да не говорим, че влизането в насрещносто (при двойна плътна линия!) не е нарушение за тях а практика, а червеното на светофара е препоръчително само ако наистина нямат какво да правят и точно в този момент си уговарят поредната среща по телефона....

А тия с 20+ годишна талига, която си мислят че върви не ги обсъждам. Те са с диагноза....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stenly прав си, че зависи от човека. Но тези "по-спортните" обикновено клонят към някакви марки, които да отговарят на тарикатлъка. И затова се оказва, че преобладават такива марки сред нарушителите. 1.8Т двигателят на VAG не е точно спортен, но си има добра динамика. Но по-рядко ще видиш Пасат комби да се "бяга" с някой, отколкото Ауди А4. Защото "спортистът" не иска само да е с бърза кола, ами и като го забелязват да знаят, че е с бърза кола. Затова взима Ауди, а не VW, въпреки че като показатели са близо.

 

Преди повече от 4 години бях чел статия за подобно изследване на запад - доколко колата отговаря на шофьора. И там БМВ, Мерцедес бяха "тарикатските" докато Волво и СААБ не бяха така престижни, макар да имат модели със сериозни двигатели и добра динамика. Просто най-лесно и демонстративно е да вземеш кола, която веднага ще се разпознава като колата на "баровеца", а не да търсиш динамична И БЕЗОПАСНА кола.

 

Така че не марката прави карането - ФАКТ, но хората, които искат да карат по определен начин се стремят към определени марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...разни други изключения...

 

Е, точно тия изключения включват спорстисти, депутати, бизнесмени и .... дефакто всички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки втори току що взел книжка и тате му обещал кола да му купи. Отиват някъде и всички БМВ.. какво толкова има това БМВ.. разбирам да беше златно всички да го купуват, а то един боклук. Аз лично много мраза такива дето се прават на голяма работа, защото са доста срещани по пътя както и тези с АУДИ и МЕРЦЕДЕС, но тях не чак толкова, колкото тези с БМВ.. те са върха на наглостта :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май като се качат на BMW вече си мислят, че за тях не важат физичните закони и правилника за движение. Има страхотни комплексари с 20 и отгоре годишни коли, които си мислят, че са най-бързите, най-големите карачи. И 120-ката и Ладата могат да вдигнат 150 км/ч, но колко такива идиоти сте виждали? А с BMW?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама на 120ката макс скорост и е 150, а на BMW е далеч нагоре. Не че е оправдание де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хората се мислят за голяма работе-оставете ги на мира ;) !

Аз такива в Добрич-въобще не им цепя басма-нареждам ги и си заминавам(с изключение на един двама-дето после могат да ми взривят колата)!

 

Последната случка-бяхме с Миро,Гошето и Коко(в добрич бяха с Хашо за клипчето)-един кекемек с Ауди А4(от старите) току що внесено-свалено долу и тн-то не бяха стойки,не беше чудо-аз със Зденка-и му вкам-да я махаш таз барака-че ако я ужиля(той така беше спрял че....)-трябва да ми го даваш тва проскубаното Ауди да оправя Зденка!Още едно Ауди има пак А4-свалено и тн-че те двете комплект се движат-и като гледат едно страшно.........ВИКАМ ИМ-НЕ ГЛЕДАЙ МИ ХВАЩАИ ТАРАЛЯСНИКА И СИ ЗАМИНАВАЙ ДА НЕ ТЕ НАПРАВЯ СМЕШЕН!

 

То въпроса колеги не отива вече толкова до марката-колкото до манталитета!Има много заблудени хора(и аз бях така като бях на 16г)-като видят кола със споилерче(може да е супер грозно-ама е тунинг-голяма работа)-смях!Затова си вземат от Европа такива-леко стари направени бараки-и си мислят-ееее Кой е като мене в Добрич бе!

 

А за Мечоците и Баварките-няма какво да казваме-хората си подържат високия стандарт и се мислят за по-високостоящи от другите!

 

както каза една позната(куха лейка)-Който карал БМВ бил мъж на хоризонта!

(Така че КОЛЕГИ-давайте да продаваме колите и да се ориентираме към друга марка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ :roll: smile021 ...продавам МВ С 240, V 6, 2.6L, 200+ коня (чип), 80000 км., автоматик/възможност за ръчно превключване, сменени консумативи преди 800 км., ... абе всички екстри без подгряване на седалки, CD changer и ел. щора на задния джам. Цена по договаряне или замяна за автомобил...ама ако може да не е Ауди или БМВ... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, на път за Варна, имаше катастрофа / Бургас- Варна, малко след Старо Оряхово/. Минахме покрай мигробуса и колата. Човека лежеше на земята, покрит с някакво одеало. Помислих си, че това ще държи всички шофьори, които го видяха поне малко по- изкъсо. Оказа се, че тотално съм грешил. Няма и 100 метра след катастрофата, започнаха едни изпреварвания, свиркания и тем подобни.

Напълно съм съгласен за скъпите немски коли и техните "шофьори". Мисля, че това ще продължава до тогава, докато се спре практиката да се купуват шофьорски книжки.

Психо теста, също е от изключителна важност. Агресивни и нагли младежи с богати татковци, просто нямат място зад волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ :roll: smile021 ...продавам МВ С 240, V 6, 2.6L, 200+ коня (чип), 80000 км., автоматик/възможност за ръчно превключване, сменени консумативи преди 800 км., ... абе всички екстри без подгряване на седалки, CD changer и ел. щора на задния джам. Цена по договаряне или замяна за автомобил...ама ако може да не е Ауди или БМВ... :oops:

 

Аре Велкоооо получаваш кеш оферта - бартер за 120ка + доплащане 1000 лв от моя страна и бира колкото можеш ти да изпиеш + сестра ти да носи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама на 120ката макс скорост и е 150, а на BMW е далеч нагоре. Не че е оправдание де...

аз едно време като имах 120-ка, за малко време, исках да я пробвам колко меже да "хване".

По магистралата към ябланица, по баирите преди тунелите се движеше с 160км/ч по километраж. Имах чувството че излитам към "оня свят", а педала не беше "до дупка". Като я настъпих до край и продължаваше да ускорява с големи темпове.

Осъзнах че мощта на този двигател идва след 120км/ч...от там нататък неможеш го спреш!

Тогава дърпах и БМВ-та и Мерцедеси и ме гледаха като изнземен.

 

 

Признавам си риска и това че тогава бях състезател като всеки млад шофьор, ама в момента вече ми е писнало от такива глупости и по-добре да пътувам с 1-2 часа повече, ама да се прибера "цял" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Осъзнах че мощта на този двигател идва след 120км/ч...от там нататък неможеш го спреш!

Тогава дърпах и БМВ-та и Мерцедеси и ме гледаха като изнземен...

Следва логичен въпрос - а те знаеха ли, че се дърпате? :mrgreen:

 

...какво толкова има това БМВ.. разбирам да беше златно всички да го купуват, а то един боклук...

Такива крайни и (предполагам) изпълнени с предразсъдъци изказвания никак не ги разбирам. Би ли уточнил какъв боклук виждаш в една фирма с дългогодишни традиции в автомобилното производство, която винаги е в челните места по технически и иновациони показатели? Ще ми бъде интересно да прочета обоснованото ти мнение по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Осъзнах че мощта на този двигател идва след 120км/ч...от там нататък неможеш го спреш!

Тогава дърпах и БМВ-та и Мерцедеси и ме гледаха като изнземен...

Следва логичен въпрос - а те знаеха ли, че се дърпате? :mrgreen:

 

аз не се дърпах, а настъпвах моят автомобил...и грам не ме е интересувало дали се дърпат - исках да стигна по-бързо от т.А до т.Б ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Осъзнах че мощта на този двигател идва след 120км/ч...от там нататък неможеш го спреш!

Тогава дърпах и БМВ-та и Мерцедеси и ме гледаха като изнземен...

Следва логичен въпрос - а те знаеха ли, че се дърпате? :mrgreen:

 

...какво толкова има това БМВ.. разбирам да беше златно всички да го купуват, а то един боклук...

Такива крайни и (предполагам) изпълнени с предразсъдъци изказвания никак не ги разбирам. Би ли уточнил какъв боклук виждаш в една фирма с дългогодишни традиции в автомобилното производство, която винаги е в челните места по технически и иновациони показатели? Ще ми бъде интересно да прочета обоснованото ти мнение по въпроса.

 

Добре де.. не е боклук. Просто така съм го написал. Иначе ставаше въпрос за това, че БМВ не е моя тип кола и никога не бих заменил това което имам за БМВ.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Осъзнах че мощта на този двигател идва след 120км/ч...от там нататък неможеш го спреш!

Тогава дърпах и БМВ-та и Мерцедеси и ме гледаха като изнземен...

Следва логичен въпрос - а те знаеха ли, че се дърпате? :mrgreen:

 

...какво толкова има това БМВ.. разбирам да беше златно всички да го купуват, а то един боклук...

Такива крайни и (предполагам) изпълнени с предразсъдъци изказвания никак не ги разбирам. Би ли уточнил какъв боклук виждаш в една фирма с дългогодишни традиции в автомобилното производство, която винаги е в челните места по технически и иновациони показатели? Ще ми бъде интересно да прочета обоснованото ти мнение по въпроса.

 

Добре де.. не е боклук. Просто така съм го написал. Иначе ставаше въпрос за това, че БМВ не е моя тип кола и никога не бих заменил това което имам за БМВ.

 

Поздрави

 

И много правилно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е айде сега...120ка за една S 600 или 760Li :roll:

 

Само принципно да те попитам... Ако някой ти подари, случайно... S 600 или 760Li ти ще я караш ли? Чисто нова, гаранционна! А помисли, колко ще е само ГО! А каско? А бензинче?... Аз лично не мога да смогна на такава кола :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...какво толкова има това БМВ.. разбирам да беше златно всички да го купуват, а то един боклук...

Такива крайни и (предполагам) изпълнени с предразсъдъци изказвания никак не ги разбирам. Би ли уточнил какъв боклук виждаш в една фирма с дългогодишни традиции в автомобилното производство, която винаги е в челните места по технически и иновациони показатели? Ще ми бъде интересно да прочета обоснованото ти мнение по въпроса.

 

Не е боклук, но струва ли си човек да робува на една тенекия. И да се комплексира, че било много мощно BMW-то, вървяло и т.н.

Важното е колата да те вози и да си вършиш работа с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo, не знам каква е тая страст да говориш като каруцар, ама освен собствената си простотия нищо друго не показваш и не си особено интересен. Не, че се правя на моралист, ама почва да ми омръзва да ти чета "бисерите" :| .

 

Сори, модераторите :oops:.

 

PRR: Goga, pls, не се отяждай на всеки пост на VooDoo. Такъв си му е стила

PRR: VooDoo, затрих ти поредния безмислен пост. Мислиш ли че е необходимо да пускаш такива постове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.