Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко гори Фелиция-та


nikilmahoni

Recommended Posts

става въпрос за модела с двигател 1.3 МРi 68 коня

интересува ме градско и извънградско какъв е разхода и на бензин и евентуално на газ ( обикновенна газова уредба или газов инжекцион)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://carinfo.autold.com/car-skoda_fel ... i-lxi.html

 

6,9 бензин смесено според тези данни, а за газта - зависи от мнооого неща.

 

Карбураторната версия варира между 6 и 12 л. газ / 100 км - зависи от настройките на газта, пробегът с един въздушен филтър и състоянието на мембраните на изпарителя. 12 л. е максимумът, който моята си е "позволявала" градско и при яко пържене по магистралата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е моноинжекция, с газова. На бензин зимата ми даваше около 12 в града при условие, че минавам през най-задръстената част на града в най-натовареното време - от единия му край, до другия. На извънградско, на бензин, с макс скорост 120 ми даде 7.5 с багаж и 4-ма души в нея.

На газ в града ми дава около 10-11 при същите условия, но лятото, не зимата, но на извънградско даде пак толкова, че я подкарахме с един приятел със 150-160 по магистралата. Иначе предполагам, че няма да даде повече от 8-9 на извънградско на газ.

Предполагам, че ако я караш по-спокойно, ще свалиш на извънградско до 8, което си е оферта на газ. :mrgreen:

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в Перник ми гори около 7/100

Извънградско 6/100

 

Миналата седмица ходих на море: Перник- Бургас с 5-ма човека в колата и пълен багажник и 1/2 от пътя на климатик ми даде 5.5/100 :D

 

На връщане минах по подбалканската през Шипка, Етара, Велико Търново цял ден климатика беше на МАХ същите 5 човека и същия багаж ми даде 6.5/100 (при положение ,че Бургас-Чирпан съм карал с 30км/ч. поради катастрофа и задръстване) :)

 

През целия път е карана с гориво A95H

 

 

Двигареля е 1.3МPI , модификация GLXi (с тавана на екстрите+клима :oops: ) 50kW 68к.с. отгоре на всичкото е и КОМБИ 8)

 

Другата седмица ще слагам LPG и ще споделя как е разхода там

 

ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица ходих на море: Перник- Бургас с 5-ма човека в колата и пълен багажник и 1/2 от пътя на климатик ми даде 5.5/100 :D

 

На връщане минах по подбалканската през Шипка, Етара, Велико Търново цял ден климатика беше на МАХ същите 5 човека и същия багаж ми даде 6.5/100 (при положение ,че Бургас-Чирпан съм карал с 30км/ч. поради катастрофа и задръстване) :)

 

Как го засече тоя разход? За бензинова кола с климатик е безкрайно добър, дори нереален. Ти го изкара по-нисък от дадения от производителя БЕЗ климатик!

 

Иначе поздравления smile159

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'ми ПРР на отиване с полусух резервоар стигнах към ~450 км. с 50лв. =26л. ми остана някакво количество безин като стрелката показваше 0 ама не изгаснах :lol: Иначе не съм я ръчкал карах с около 120-130 по тракия :)

 

ЗАБЕЛЕЖКА ПРР на отиване съм карал не повече от 100-тина км. на климатик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта също е 1.3mpi карам я на газ разхода е около 10 градско и 8.5-8.7 извън градско.При полжение че кракът ми е тежичък.Газовата уредба е обикновенна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.