Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трябва ли да се дават подкупи на полицаи


adrian_m

Трябва ли да се дават подкупи на полицаи  

41 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Каквото и да правиш все ще е по пример на някой друг. Затова и всеки сам си преценява защо да го прави. Ако е във вреда на някой друг обаче си носи последствията. Пък и всички сме равни пред закона, но има някои по-равни !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • adrian_m

    9

  • The Best Forman

    8

  • ammcfc

    7

Най-много писали в темата

Велко , мое ли ти набием един въпрос и да ми набуташ отговора ... колко пъти ти се е налагало да кесиш на опашка отвъд големия гьол ?

Тука кво става - първо законови неуредици - някой си тиквеник пшисал у закона , че немое да навлизаш в кръстовището ако нема да можеш да излезеш навреме , ама не е уточнил , че става въпрос за светофар с таймер и в повечето случаи точно там ти нахлузват примката , щот нема камера да удостовери , че си влязал на зелено , а и куките на тез светофари не спират и по правилник нямаш право да оставаш в кръстовището / демек спазваш закона , а те ти го набиват / и те водят нарушител . Ако случайно не им бутнеш 5 или 10 лв. идва второ четене - трябват ти поне 2 месеца подред да си губиш по цял ден да висиш кат месирка на опашките за да си получиш постановлението , па отгоре на всичко ако не кихнеш веднага няма талон и па трябва да си кесиш па на други опашки . Наглостта им стига до там , че не стига , че те изръсват с 10 точки , ми ти лепват и парична санкция ... е не е ли редно да има една санкция за едно нарушение - или глоба или точки ?

И на финала ако си тръгнеш с талон от там трябва да се записваш в "курС" за възстановяване на точки и да се ръсиш още кинти и като теглиш чертата излиза , че си назад с бая пари от загубените няколко дни , платените глоби и такси , а е можело да минеш метър със сума , с която ни ти ще обеднееш , нито полицая ще забогатее ;) и тва за минаване един светофар , а колко още недомислици има ... мен за малко да ме спрат от движение за един не светещ халоген , па той е допълнение към колата и аз толко ги и ползвам , ма оня катил се заяде та ми кипна и ги свалих пред него , та да ме хване и да ме поразходи , а в онез другите държави за такива неизправности никой не размахва пръст заплашително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе айде стига с тая математика - "ще му платя, пък ще си спестя висене"!!! Айде стига!!! Зле бил закона, знаците били криви - това за кривата ракета знаете ли го??? smile151

Мааму стара, карам с 95км/ч по нормален извънградски път и правя колона!!! НЯКОЙ скоро ДА Е ГЛЕДАЛ ПРАВИЛНИКА?!?! С колко трябва да се движат, за да ме изпреварят?!?! smile134 Или с 120км/ч на магистралата и все едно съм спрял!!! Лудо и несъобразено се кара, а после винаги има "мъдри", които казват "тука мога да си го позволя и затова настъпвам"! :smt018

 

И това с опашките - защо съм ходил само веднъж за последните 2 години? Защото толкова съм нарушил! Айде сметките пак...

 

Да не ви се случва някой друг, който се е "можал да си позволи" да спре в колата ви, не дай си Боже да имате и близки хора вътре!

 

С пари човек не се става! С пари човек не се възстановява! С пари акъл не се купува! За какво ги давате тия пари?!?!

 

Не знаех, че Велко е лежал и се надявам не заради това да не дава пари на полицаи! Съжалявам, Велко, че си отнесъл железарията на нечия простотия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dereal , чел ли си скоро ЗДП и новите му поправки и знаеш ли колко такива уловки има , които можеш да си ги тълкуваш по хиляди начини ... да не говорим , че 90% от левите завои в София са така регулирани , че няма начин да не минеш на червено след като си дал предимство на движещите се направо и тва ако не е капан за балъци ;) и що мислиш , че всеки ден спонсорирам полицията ... просто това е моита логика - ако има начин да си спестя време и нерви що не ... ако ми идваха честитките по пощата и съответно глобите и санкцийте можех да ги уреждам също така и аз няма да си мисля да бутам под масата , ма за сега е така кво да правя.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко , мое ли ти набием един въпрос и да ми набуташ отговора ... колко пъти ти се е налагало да кесиш на опашка отвъд големия гьол ?

Тука кво става - първо законови неуредици - някой си тиквеник пшисал у закона , че немое да навлизаш в кръстовището ако нема да можеш да излезеш навреме , ама не е уточнил , че става въпрос за светофар с таймер и в повечето случаи точно там ти нахлузват примката , щот нема камера да удостовери , че си влязал на зелено , а и куките на тез светофари не спират и по правилник нямаш право да оставаш в кръстовището / демек спазваш закона , а те ти го набиват / и те водят нарушител . Ако случайно не им бутнеш 5 или 10 лв. идва второ четене - трябват ти поне 2 месеца подред да си губиш по цял ден да висиш кат месирка на опашките за да си получиш постановлението , па отгоре на всичко ако не кихнеш веднага няма талон и па трябва да си кесиш па на други опашки . Наглостта им стига до там , че не стига , че те изръсват с 10 точки , ми ти лепват и парична санкция ... е не е ли редно да има една санкция за едно нарушение - или глоба или точки ?

И на финала ако си тръгнеш с талон от там трябва да се записваш в "курС" за възстановяване на точки и да се ръсиш още кинти и като теглиш чертата излиза , че си назад с бая пари от загубените няколко дни , платените глоби и такси , а е можело да минеш метър със сума , с която ни ти ще обеднееш , нито полицая ще забогатее ;) и тва за минаване един светофар , а колко още недомислици има ... мен за малко да ме спрат от движение за един не светещ халоген , па той е допълнение към колата и аз толко ги и ползвам , ма оня катил се заяде та ми кипна и ги свалих пред него , та да ме хване и да ме поразходи , а в онез другите държави за такива неизправности никой не размахва пръст заплашително .

 

Ма мое разбира се, но ако мое и биричка да има, та набиването и набутването да е по-приятно така да се каже :mrgreen:

До колкото си спомням, дори и при зелен сигнал, нямаш право да навлизаш, ако е задръстено! Са не ми казвай, че не можеш да го прецениш това, щот нема да ти повярвам :P Аз лично, на кръстовище ако сметна, че няма да мога да се изнижа - не влизам, а тея зад мен - да свиркат, колкото им душа иска (а при нас, сутрин към 7-7:30 е точно такъв АД - знаеш го - и заради тиквениците по К. Величков, които задръстват дори трамвайте и става мазало и един ден бях свидетел на ебаси екшъна!)! Отвъд гьола, в пиковите часове (няма да ти казвам, к'ва е лудница), дори при 4 ленти в едната посока, никой не навлиза в кръстовището ако колите са спряли след него. Да оставим на страна, че и от двете страни на тези 4 ленти има по една аварийна, в която никой!!!! никога!!!! не стъпва, колкто и голямо да е задръстването ;)

Не съм висял по опашки тук, щот ми се изправя косата от видяното! Наложи ли се да те спре полицая - минимума е 75$, но може да се оттървеш и с предупреждение. Предупрежденията (размахванията на пръст, както ти казваш) ги има - те са ако не ти свети фар, стоп, габарит, зацапан ти е номера, спукан джама... - виждаш лампите на полицая и отбиваш! Получаваш предупреждение, че не ти работи еди-какво-си, а ако си предупреждаван веднъж, ти взимат книжката и получаваш акт ;) Дават ти и дата, в която се явяваш на СЪД! Там показваш бележка, че си сменил неработещия фар...или там, каквото е било и ти опрощават наказанието! Ако са те глобили за нарушение - каквото и да било - пак на СЪД! Отиваш и те питат дали се признаваш за виновен или не. Ако не се признаеш - почва се дело и общо взето набутваш бая пари за адвокат, за да ти намалят наказанието. Ако се признаеш за виновен - плащаш постановената от Закона санкция и ти дават книжката! Но пак губиш цял ден! Нито повече - нито по-малко! Интересното е, че когато те спре полицая и ти каже за какво ще ти напише акт-а, можеш да оспориш веднага! Да, но той най-човешки ти казва, че в съда ще представи доказателство за нарушението ти (имат камери в доста от колите) и така, понеже оспорваш въпреки че си нарушил Закона - честито! - получаваш удвоявване на размера на санкцията!

Аз лично карам абсолютно по правилник - спирам на всеки СТОП, не пропускам да дам мигач дори за най-малката маневра, спазвам маркировката, когато видя някой да е пуснал мигача си - правя му път! И дори да ти е странно - не ми пречи да карам така! ДОри мога да ти кажа, че карането е доста по-спокойно, въпреки високата скорост по булевардите. Разбира се има и разни рацери - то без тях не може :mrgreen: Така, по същия начин карам и в Бг - спирам на СТОП, давам предимство на пешеходците и си ползвам мигачите винаги, когато трябва, който пусне мигач - правя му място и благодаря на хората, които ме пускат при престрояване. Доста от приятелите ми бяха учудени от промяната в карането ми и ми заявиха, че нещо съм се чалнал smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, Велко, това каране га го видя в БГ..... "Какво значи това свободна лента? Ама никой не я е видял ли? Е как така свободна? И верно не карат по нея - ебати глупаците". smile175

 

Хубаво е, че си описал и движението, и санкциите, и особено, че въобще не минават бързо при нарушение, ами си кибичат по съда и си плащат попската! Изчерпват се доводите на даващите подкуп, остава само личната съвест.... smile151

 

Като гледам доста хора са склонни да си я.... "купят" с парички на полицая. Не мога да ги разбера, законите виновни, полицаите виновни, другите шофьори ненормални били - все външни фактори, не "от мен". Все се търси как отвън има проблем. Не мога да разбера като карам с 150км/ч къде ми е външната причина да го правя? Когато не пускам пешеходеца или колегата кое е това външно влияние, причина дето ме спира? ЧОВЕК решава, ЧОВЕК изпълнява!

 

Другото са заблуждения и самозаблуждения.

 

Даже се стига до момента, в който спазващите правилата стават проблем, защото не се движат като останалите.... smile160

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dereal , неразбирам защо винаги трябва да си толкоз краен ... накрая ще ти нарисувам едно smile080 ... и поне анатемосваш всеки дръзнал да каже , че в един или друг случай би бутнал под масата ще ти кажа , че за последните 4 години са ме спирали веднъж за нарушение / неправилно престрояване - минах на Стамболийски и Ботев направо през лентата за десен завой / , но като се разходихме с полицая се оказа , че има в таз лента две поредни стрелки направо и надясно и последната е само надясно , но пък вече е забранено престрояването ... ти на това какво му викаш - "Добра хоризонтална маркировка" предполагам ... или пък в случай , че си караш с опашката , ам като си влязал в кръстовището то светнало червено , ма Велко доколкото прочетох всяко нарушение там е документирано , а не като тук - засичат ни с лазар / старшина Лазаров демек / :mrgreen:

Уфф иска ми се още много да кажа , ма ме мързи да пиша .

Ай СЪС здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, предполагам, че е и на други места има разминавки между здрав разум и маркировка, но те не са правило.

 

Аз не съм пример за подражание за начина, по който карам и Little angel може да се пише за очаквания ми син, но не и за баща му. :lol:

 

Но съм краен, защото не се спазват правилата на общо основание, всеки ден няма спазване, на всяко палене на колата и после виждам как хората дават парички на чичко улиционер. Идеята е, че правилата важат някъде другаде, за някой друг smile175 . Пък и винаги се намира някой да каже, че са прости правила и че тези, които трябва да контролират не ги спазват.

 

Ако смяташ, че правилата са куци - какви действия си предприел, за да се променят? Знам че и на това има цака - "ми то кучето си лае, кервана си върви". Ами кервана е от кучета, които си трайкат. Кучета, които си псуват в колата колко лоши са нещата и не си мръдват пръста за някаква промяна. smile157

 

Неактивно общество - кеф за управление! smile092

 

Няма да дам подкуп на полицай - не са ме спирали за санкция без да съм бил виновен - защо да бутам??? Виновен - наказан!!! Бюрокрацията ще я преживея, защото не съм спазвал, смятам, че всеки трябва да го прави. Смятам, че първата причина да караш като човек е, защото си ЧОВЕК, а не защото има правила. Вярвай ми вече гледам повече какви са знаците и как трябва да се кара. Но защо трябва да се стига да има наказание и от него да се учиш, като може да не стигаш до тази ситуация. smile181

 

Като край - не искам да се карам с никой и крайния ми тон не е за поучение на хората и колегите във форума. Краен е, защото за мен няма алтернатива - да дадеш подкуп когато си виновен означава да си признаеш грешката и да кажеш, че пак ще я направиш! Има вече навик - спира ме ченгето, ето го портфейла, да почерпя и си отивам! Какви правила ще се прилагат после? Тези на "колко пари имам - ще мога ли да му бутна"?

 

Отговорност в България е чужда дума - тя засяга другите хора, не нас! smile152 И е гордо да си все по тЕрикат, че и да не те хващат правила! ТЕрикатите са по-хора от хората и знаят по-добре нещата! ТЕрикатите си бутват, другите са балъци и ги им взимат точки и кинти за глоби!

 

Не чакай Старшина Лазаров да те засече - засичай се сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема, за Цариградско шосе, бях написал, че фирмата която е направила вместо "шосе" - "море", трябва да плати неустойка. В отоговор на това, един форумен колега :) ме попита - и какво като плати на общината неустойка - ти нещо ще усетиш ли от тези пари?!

В този ред на мисли, какво означава "Давате ли подкуп на полицаите"?

Работата на пътните полицаи е да осигуряват превенция и същевременно да санкционират нарушителите. Е, добре. Нарушавам аз правилата, и полицаят ме санкционира. Как? Възможни са два начина. Както пише в закона - пише ми акт, взима ми точки...излиза ми постановление и аз плащам акта. Парите от глобата влизат в реп. бюджет.... и какво?! Някой пак ще ме попита - ти, тези пари от глоби ще ги усетиш ли?! Ще влязат в нечий джоб. Затова чичко полицай санкционира "по своя си начин" :) По-ниска глобичка, няма актове, опашки, един месец чакане да си вземеш талона и т.н. И така по тези негови "закони", съгласувани и одобрени от нас (тези които си плащаме), парите ни за глоба влизат вместо в реп. бюджет в неговия семеен такъв.

Така че, според мен, шофьорите нямат никава вина, че си плащат директно на полицаите. И не мога да виня някой, че го прави. Все пак, те са органът който санкционира и щом самият този ОРГАН :) предлага такъв тип "по-лека" санкция... всичко е ок.

Ако МВР има желание да събира глоби, които да влизат в републиканския бюджет, има как да го направи. Не го ли прави, значи липсва воля за това.

И ако някой е против тази практика, може единствено да спре самият той да го прави, да призове съгражданите си да не го правят и като дойдат избори да гласува за тази политическа сила, която се предполага, че ще работи за спазването на пътните, пък и другите закони.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да го обръщам на политика т.к. реално от мен нищо не зависи / доколкото мога да направя избор в подходящото време , го правя / и до там ... и след това се съобразявам с това , което са измислили гумените глави , но никъде не съм прочел нещо конкретно - това е правилно , а това е грешно и винаги , когато трябва да се опише черното и бялото се описва като нюанс на сивото и е допълнено с купчина алинеи , преходни и заключителни разпоредби , а не черното поглъща всички спектри на светлината , а бялото ги отразява / нещо подобно беше ако не се лъжа /

В Германия примерно зеленото почва да мига , след това светва жълто и накрая червено т.е. дори и да няма таймер на светофара винаги знаеш какво следва и можеш да прецениш дали ще направиш нарушение или не ... тука всичко е толкова разтегливо и увъртяно както за светофарите , така и за изпреварванията , па за паркирането въобще не ми се говори .

Пак ти казвам , че не говоря за умишлено направени нарушения , за които предварително си наясно , че правиш , а за разни дреболий , от които колкото и да се пазиш винаги могат да се заядат и точно в тези случаи според мен е по - добре да минеш метър , отколкото да се бориш със системата като вода с брегове и в крайна сметка пак губиш и си оставаш с голото достойнство .

Повярвай ми само в София има толкова много места , където поради простата причина , че незнаят как да ги отрегулират не са уредени , наще пътища са единствените сигурно , които не държат на маркировка и още купчина работи има , които се правят през пръсти колкото да се отбие номера ;)

Ай че пак се олях , ма кат го няма Владо философа тря някой да го замества :mrgreen:

 

П.П. Велко , днес се опитах да карам абцилютно по правилника и още ме сърби 4 -ри буквеника :mrgreen: ... не става когато всички карат по свой собствен си правилник .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам що за глупости са това , но има си закони и правилник.

това че КАТ не го прилагат е друг въпрос и за това сме станали като в джунгла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към ZloQQ от мен.... понеже имам познати в Америка и ти даваш едно хубаво описание - там отиваш на съд. ОК, ама например братовчед ми прави нарушение в друг щат. Полицая не си прави труда да пътува 700-800 километра за едно нарушение, ти отиваш на съд и като няма кой да те обвини си тръгваш.... така си е спестявал глоби няколко пъти... колкото и да ни се иска някои закони да се спазват както е в други държави трябва да си гледаме в нашата кошница. а и не отговорихте на въпроса - от СФ до Варна без НИТО 1 нарушеиние.... ще ви кажа че по закон има толкова неща за които да се хванеш, че..... просто е неизбежно да се нарушават правилата. и какъв е смисъла аз да искам да дам 200 лв на държавата.... никой не го иска но понякога тя, държавата, те принуждава да го направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към ZloQQ от мен.... понеже имам познати в Америка и ти даваш едно хубаво описание - там отиваш на съд. ОК, ама например братовчед ми прави нарушение в друг щат. Полицая не си прави труда да пътува 700-800 километра за едно нарушение, ти отиваш на съд и като няма кой да те обвини си тръгваш.... така си е спестявал глоби няколко пъти...

 

Отиването на съд си е процедурата. Всеки щат обаче си има различни закони - демек - това са отделни държави ;) В Калифорния например - пишат ти актче и ги боли х*я от кой щат си! Датата и мястото на съда са...в Калифорния! Може да има други щати в които да те пращат на съд по местоживеене - нямам идея, каква е схемата по тези места. Иначе - брао на брат'чеда, че се е оттървал. Спестил е някой $, което не е за подценяване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той е в Орегон ама не помня, в някой съседин щат мисля че го бяха изловили. И наистина той отива в съда където му е по местоживеене, а не където живее полицая. Дет се вика ако ти пишат акт във Варна няма да ходиш до там, отиваш си в КАТ София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не давам подкупи, с изключение на 1 път, когато бях заплашен. Обаче, грешно е да се смята, че има начин гражданите сами да се осъзнаят и да спрат да дават подкупи. Това звучи, като утопията за комунизма. Винаги ще има такива, които дават и такива, които взимат. Има начин, обаче това да се ограничи до нормални размери, но у нас никой няма интерес да го приложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не давам подкупи, с изключение на 1 път, когато бях заплашен. ......

 

Кво толко те заплашиха? По принцип това си е част от репертуара на ченгелите. И те си имат сценарий :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не давам подкуп освен един път ... това звучи малко като полубременна жена :mrgreen:

 

:smt017

 

А и така като чета е било, дай 20лв или ще ти пишем акт за 200. То май един път са го спирали и 1 път е дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диалогът беше следния:

- И сега к'во ше праим.

- На вас трябва да ви е по-ясно, отколкото на мен какво ще правим.

- А бе ти на интересен ли ще ми се правиш, давай 10 лв. и се махай, да не ти се случи случка!

Това беше преди 4 години. В интерес на истината, напоследък, като ме спират направо си ми пишат акта, без обяснения и така смятам, че трябва и да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диалогът беше следния:

- И сега к'во ше праим.

- На вас трябва да ви е по-ясно, отколкото на мен какво ще правим.

- А бе ти на интересен ли ще ми се правиш, давай 10 лв. и се махай, да не ти се случи случка!

Това беше преди 4 години. В интерес на истината, напоследък, като ме спират направо си ми пишат акта, без обяснения и така смятам, че трябва и да бъде.

 

За другия път да си знаеш!!!! Като ти искат десетачка ги попитай от кое районно са и поискай незабавно да ти изпратят дежурния офицер на рпу-то ...без да им даваш обяснения . Да видиш как ше са насерат :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.