Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трябва ли да се дават подкупи на полицаи


adrian_m

Трябва ли да се дават подкупи на полицаи  

41 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Искам да ви попитам как бихте реагирали и не бихте ли предпочели "да почерпите" ако ви спрат и се окаже (по ирония на съдбата) че сте с 1,7 промила алкохол, без гражданска отговорност, без технически преглед, без винетка, АГУ без необходимите документи и всичко това накуп (не поотделно)?

 

Каква съдба бе човек?!! Умишлено да се напиеш, да не си извадиш гражданска отговорност, да нямаш ГТП? Та това си е умишлено престъпление.

И аз искам да си купя автомат и да вървя по улиците да гърмя и после да си плащам. Няма затвор, няма наказание. Нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • adrian_m

    9

  • The Best Forman

    8

  • ammcfc

    7

Най-много писали в темата

Искам аз пак да изкажа мнение! :oops:

 

Аз съм твърдо против шофьори който сядат пили зад волана(но това си е тяхна работа)!

Аз от 5години имам книжка-само веднъж съм се качал на еднин малък Джеймсън(пит преди 2 часа) и Шарк-точно тогава ме спряха и ми отчете 0,1!Това е единственият случай в който съм пил когато съм с колата!

 

Друго-и полицайте са хора,колеги!Ако имахме добра инфраструктура и добри управници-полицията като институция да си е ОК-е тогава и да искаме няма как да минем с рушвети!

Там полицията е една анархия-всяка смяна на кола има лимит от 60л на месец-умишлено сякаш се пречи да се работи-те мутрите,дилърите и другите-всички се знаят-но парите още на високо ниво се разпшределят и долните инстанцйи им се казва да не се занимават!

Е как после няма да вземе и той е човек!Не може с 400-500лв на месец да си храниш семейство с 2деца примерно-то може-но стандарта ще е много нисък!

 

Аз съм благодарен на полицай когато мина метър(преди 2год и половина)!Човека ми влиза в положението-Аз в неговото-знам че звучи ИРОНИЧНО-но все пак живеем в България! :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам как бихте реагирали и не бихте ли предпочели "да почерпите" ако ви спрат и се окаже (по ирония на съдбата) че сте с 1,7 промила алкохол, без гражданска отговорност, без технически преглед, без винетка, АГУ без необходимите документи и всичко това накуп (не поотделно)?

 

Каква съдба бе човек?!! Умишлено да се напиеш, да не си извадиш гражданска отговорност, да нямаш ГТП? Та това си е умишлено престъпление.

И аз искам да си купя автомат и да вървя по улиците да гърмя и после да си плащам. Няма затвор, няма наказание. Нали така?

Искам да поясня че дрегера отчете 1,7 понеже нямаше и две минути откак изпих една малка (330ml)бира и се качих да си прибера Рапида които седя достатъчно дълго в Каменар за да му изтекат всички срокове за застраховки, прегледи и т.н. Денят беше неделя и в понеделник смятах да си опраявя документите, както и стана, но имах нещастието да ме спрат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да поясня че дрегера отчете 1,7 понеже нямаше и две минути откак изпих една малка (330ml)бира...

 

Това дали си изпил 1 малка бира или 3-4 големи водки си го знаеш ти, полицая няма как да го знае. 1.7 промила е доста и това, че те е пуснал срещу рушвет просто доказва, че повечето полицаи трябва да бъдат уволнени на секундата.

 

Едно е да се взима рушвет от някой, който е направил забранен ляв завой или му е изгоряла крушката на фара, или кара с 20 км/ч над малоумното ограничение ... но да се пускат пияни камикадзета и разни дето карат със 150 по някой градски булевард - това за мен е престъпление и такива полицаи не само трябва да се уволняват на секундата, а да отиват и в затвора.

 

Не гласувах в анкетата, защото "да" и "не" са отговори на двете крайности, а истината в 99% от случайте е между тях.

Ако трябва да ми напишат акт за 50лв и да ми вземат талона или да мина с 10лв на ръка - вероятно бих избрал второто, но реално никак не съм склонен да предлагам / давам подкупи и би ме било срам от себе си.

Затова се стремя да не бъда хващан в нарушение. Просто нарушавам правилата, когато мисля че е достатъчно безопастно и няма да ме хванат.

 

 

П.С. Надявам се да дойде момент, когато с чиста съвест да мога да гласувам с "не" ... но за момента излиза, че тия на които им взимат точките и книжките не са най-големите нарушители, а най-големите балъци :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с НЕ :!:

А по повод това,

Искам да ви попитам как бихте реагирали и не бихте ли предпочели "да почерпите" ако ви спрат и се окаже (по ирония на съдбата) че сте с 1,7 промила алкохол, без гражданска отговорност, без технически преглед, без винетка, АГУ без необходимите документи и всичко това накуп (не поотделно)?

 

Каква съдба бе човек?!! Умишлено да се напиеш, да не си извадиш гражданска отговорност, да нямаш ГТП? Та това си е умишлено престъпление.

И аз искам да си купя автомат и да вървя по улиците да гърмя и после да си плащам. Няма затвор, няма наказание. Нали така?

Искам да поясня че дрегера отчете 1,7 понеже нямаше и две минути откак изпих една малка (330ml)бира и се качих да си прибера Рапида които седя достатъчно дълго в Каменар за да му изтекат всички срокове за застраховки, прегледи и т.н. Денят беше неделя и в понеделник смятах да си опраявя документите, както и стана, но имах нещастието да ме спрат!

ще кажа следното:

аз самият си изтърпях наказанието именно за алкохол. Нямам оправдание, няма и смисъл да обяснявам, че като съм пил, не съм пиян - всеки си има различна граница на напиване. Основното в цялата схема е ИДЕЯТА, че не е нужно да се стига до там да са те спрели, за да установиш, че това ти липсва, онова ти е изтекло, за третото не си се сетил. В основата на онези общества, на които завиждаме, е поставена организираността и съзнанието на всеки един човек. Ти САМИЯТ да си помниш какво трябва да направиш и да си правиш сметката така да се организираш, че да си изряден. Защото тук не става дума само за теб, а и за тия около теб. Ма на нас, българите, някак си ни е трудно да мислим и за другите, а не само за себе си. Нека ченгетата си вършат работата правилно, нека на мен всичко да ми е наред, пък да видим дали ИЗОБЩО ще ми се наложи да си мисля да давам подкупи... От нашите глави тръгва всичко и си мисля, че е време да го осъзнаем...

Хайде, лек ден от мене! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще повторя с огромно задоволство (и леко огорчение че никой не отговори на първия ми пост :cry: ;) ) че тук се създаде един много смислен разговор... за първи път от много време няма заяждания и т.н....

Обаче четейки всички мнения стигам до омагьосан кръг. Защо... ами преценете сами - едните казват - давам щото взимат, другите ако не даваш няма кой да вземе. но понякога така става че просто даваш... и не те пускат да си ходиш с акт или просто ей така докато не им дадеш нещо....

и второто което ми е по-странно - ами аз съм против ама давам ако съм в нарушение.... ако си принципно против значи намираш начини да не даваш пари и да си носиш последствията от държавата.

и последно - на какво учат полицаите в школата... само да наказват ли ??? твърдо съм против безкрайните наказания за всичко - а и нали знаете че забранения плод е най-сладък. тия хора трябва да се обучават на морал и да бъдат примера на обществото. с подходящите думи и приятелски разговор както се случи при мен когато бях пил зад волана, макар че това наистина беше свръх нарушение, тези хора ме накараха да се замисля за много неща и вече не сядам никога зад волана пил. просто намериха подходящия начин да ми посочат грешката и аз никога да не я повтарям, а почерпката накрая си беше като между приятели....

 

P.S. И все пак за форум от мисля че над 1000 човека 30 гласували все още е малко :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои, като мен например, отказват да гласуват. Да не говорим че от 1000 регистрирани надали повече от 300 са активни...

 

По темата: ако съм в нарушение си плащам. Дали "почерпка" или фиш/акт зависи от куките. Проблема е че с кретенските маркировки и ограничения в Бг си винаги виновен. Хващам се на бас че няма НИТО ЕДИН във форума който може да стигне от центъра на София до центъра на Варна без нарушение! Или ще ти се наложи да настъпиш плътна линия заради дупка, или защото някой кретен е спрял на забранено или защото има безумно ограничение 30 на път с две платна в посока. И точно на това място стои куката с радар в ръка и пачка актове. Защо ли пък това никога не го видях в "Европа" !?!?!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до сега съм правил 3-4 нарушения за който са ми спирали и съм давал рушвети по 10 лв. Не се чуствам виновен обаче тежеста на нарушенията е минимална. Забранен ляв завой 2пъти, един път фара ми нещо спря да свети и така. дребни неща. Гласувам в анкетата ДА, но това е доста крайно. и все пак съм твърдо против да се пускат хора като този

Искам да поясня че дрегера отчете 1,7 понеже нямаше и две минути откак изпих една малка (330ml)бира и се качих да си прибера Рапида които седя достатъчно дълго в Каменар за да му изтекат всички срокове за застраховки, прегледи и т.н. Денят беше неделя и в понеделник смятах да си опраявя документите, както и стана, но имах нещастието да ме спрат!

 

той нестига че е пиян и техническото състояние на колата му е под върпос и застраховки и тн няма а и рушвет дава. За мен подобни хора са за затвора но да ги сложат в една килия с полицая дето им е искал рушвета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до сега съм правил 3-4 нарушения за който са ми спирали и съм давал рушвети по 10 лв. Не се чуствам виновен обаче тежеста на нарушенията е минимална. Забранен ляв завой 2пъти, един път фара ми нещо спря да свети и така. дребни неща. Гласувам в анкетата ДА, но това е доста крайно. и все пак съм твърдо против да се пускат хора като този
Искам да поясня че дрегера отчете 1,7 понеже нямаше и две минути откак изпих една малка (330ml)бира и се качих да си прибера Рапида които седя достатъчно дълго в Каменар за да му изтекат всички срокове за застраховки, прегледи и т.н. Денят беше неделя и в понеделник смятах да си опраявя документите, както и стана, но имах нещастието да ме спрат!

 

той нестига че е пиян и техническото състояние на колата му е под върпос и застраховки и тн няма а и рушвет дава. За мен подобни хора са за затвора но да ги сложат в една килия с полицая дето им е искал рушвета

 

corropt,

Човека е написал че е изпил една малка бира, просто дрегера е отчел много. Аз, ако бях кука, нямаше да го пусна а щях да го пратя на кръвна проба. Но, ако е истина, е доста тъпо за една малка бира да вкараш когото и да било в килията.

Що се отнася до ГТП и сие - там е голяма мъка. От доста време повечето от колите минават ГТП по талон. Никой не му се занимава да минава реално ГТП. Но проблема пак не е в тоя дето изяжда баницата а в тоя дето му я дава....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR съгласен съм с всичко казано от теб.... просто това е анкета и няма смисъл да давам 50 възможни отговора... има 2 и всеки обяснява защо... както ти например. Самата анкета наистина е крайна затова тук доуточняваме различните ситуации. Както сам казваш няма такъв човек който да не направи нарушение... просто на места си принуден от обстоятелствата да нарушиш закона. Да не говорим наистина че е безумие начина по който са сложени шахтите в БГ - 5см надолу и точно там откъдето ти минава гумата.... така се създават сериозни предпоставки за всякакъв вид ППС....

Начин да намалим задръстванията - минават всички коли през немските правила за ГТП и да видите как в тая държава ще останат наистина малко, но пък здрави коли, които не са опасни за собствениците и за околните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до сега съм правил 3-4 нарушения за който са ми спирали и съм давал рушвети по 10 лв. Не се чуствам виновен обаче тежеста на нарушенията е минимална. Забранен ляв завой 2пъти, един път фара ми нещо спря да свети и така. дребни неща. Гласувам в анкетата ДА, но това е доста крайно. и все пак съм твърдо против да се пускат хора като този
Искам да поясня че дрегера отчете 1,7 понеже нямаше и две минути откак изпих една малка (330ml)бира и се качих да си прибера Рапида които седя достатъчно дълго в Каменар за да му изтекат всички срокове за застраховки, прегледи и т.н. Денят беше неделя и в понеделник смятах да си опраявя документите, както и стана, но имах нещастието да ме спрат!

 

той нестига че е пиян и техническото състояние на колата му е под върпос и застраховки и тн няма а и рушвет дава. За мен подобни хора са за затвора но да ги сложат в една килия с полицая дето им е искал рушвета

Колега искам да направя още едно уточнение: това не е автомобил които се кара ежедневно! това беше едно транспортиране на стара бричка до сервиза. Тук сега ще започне една безкраина полемика, че има платформи и други начини за транспортиране на автомобили, но хайде да бъдем честни, предполагам че на доста от вас им се е налагало някакво подобно предвижване на автомобил, които не ползван дълго време. И къде заради малкото разстояние, къде заради недостига на средства или нежеланието за такъв ангажимент сте подкарвали нередовен автомобил, но подчертавам отново - не на разходка!

Относно прегледите PRR е много прав, това че имаш някакво картонче в документите си съвсем не означава че автомобилът е технически изправен, защото в много от случаите на преглед отива само талона на автомобила - нима това не е престъпление?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да преди 3 - 4 години бях подкарал временно баба докато ми стегнат Вектрата без гражданска и същия ден един тъпак с Рено 19 се размаза в нея докато беше паркирана на булеварда , а инак идеята ми беше да се движа из квартала докато подкарам Опела и после в бокса за боядисване / по груби сметки щяха да останат 2 месеца от годината / ... е за малко да отнеса акта , че съм без ГО ... късмет че полицаите излязоха разбрани та си затвориха очите - ходих експресно до КАТ да представям валидна ГО ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е била паркирана какъв акт ще ти пишат? Такъв филм няма!

 

Има всякъкви филми колега!!!! На мен ми се случи следното: Спират ме на околомръстното в София и след щателна проверка на автомобила и документите ми, установяват че нямам лична карта. От тук нататък следва ескорт от тяхна страна до 5-то раионно за установяване на самоличността, защото шоферската книжка не била документ за самоличност :evil: Такива ми ти филми!!!!! Така че очаквай всичко!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

biser.or, шофьорската книжка може да замести документ за самоличност. Тия са били еб*ти заядливите куки :evil:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е била паркирана какъв акт ще ти пишат? Такъв филм няма!

 

Примерно за неправилно паркиране :mrgreen:

 

ammcfc,

Да, може без ГО!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е била паркирана какъв акт ще ти пишат? Такъв филм няма!

 

Примерно за неправилно паркиране :mrgreen:

 

ammcfc,

Да, може без ГО!

 

Поздрави

Айде бе :) Не беше ли задължителна. Трябва да е спряна от движение, без номера. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кола, която не се движи не е задължителна. Примерно тази година, ако няма да използвам колата ще си платя данъка, но няма да си правя ГО. Никой нищо не може да ми каже. Не е нужно да връщаш талона в КАТ.

(Само при бракувана кола се махат номерата.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е казал, че не е спряна от движение?!?!? Щом стои на паркинг значи не е в движение! Такива из София (и не само) колкото искаш. Освен това ГО е за покриване на щетите на трети лица. В случай на стоене на паркинг е трудно да причиниш катастрофа, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е казал, че не е спряна от движение?!?!? Щом стои на паркинг значи не е в движение! Такива из София (и не само) колкото искаш. Освен това ГО е за покриване на щетите на трети лица. В случай на стоене на паркинг е трудно да причиниш катастрофа, нали?

Има логика. Незнаех...

Проверих. Наистина е така. Ако не си платиш ГО, се приема че автомобилът не е в движение.

Но ако те хванат да го караш подлежиш на две санкции - първо, че нямаш валидна ГО, и второ, че караш автомобил спрян от движение...

Доста тъпо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е правилно. Все пак аман от тарикати. Защо аз трябва да плащам за нещо а той да се скатава?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ adrian_m - кой не ти е отговорил бре? Я кажи да го смъмрим :) Вярно е, че няма заяждане! Убава работа стана! Искам да отбележа, че като се замисля, въпроса в анетата е ограничен от един отговор и той е "НЕ"! Защото по Закон, корупцията е недопустима и наказуема! Демек - всеки, койти е отговорил с "ДА" е нарушител на Закона! Май трябваше въпроса да е "Вие давате ли $ на полицая?" Тогава сигурно само аз и Dereal нямаше да сме спонсорирали патрулките... И резултатите биха били реалните...

 

@ Maniac - напълно те разбирам и най-човешки ти влизам в положението! Кофтито е, че както някой по-горе каза, в страните чийто стандарт уж се стремим да достигнем, полицая ти казва най-човешки същото: "Разбирам Ви напълно, но Вие нарушавате Закона и единственното, което мога да направя, за да Ви помогна е да напиша, че сте превишили скороста не с 50, а с 30 км/ч. и така да намаля наказанието! Съжалявам, но Вие нарушавате Закона! Просто нямам избор!" И ти го казва така, приятелски и някак добронамерено, че ти просто няма как да не се съгласиш... А отделно, че ако в Бг апарата покаже над 1.2 би трябвало да те заключат на секундата! Независимо, че си изпил една малка бира или 4 водки. Кръвната проба ще си покаже по-късно, каква е била истинската стойност!

 

@ gogata - верно са били заядливи куки! В страницата на МВР изрично пише, че книжката е документ за самоличност! И на мен ми се е случвало да се заяждат за това, а като довод изтъкнаха, че на книжката нямам адресна регистрация (въпреки че на акта с който бях в този момент ми пишеше адреса...).

 

Хубаво е, че давате парички, за да се оттървете, но ако се наложи да сте потърпевши в някоя ситуация, в която пияния виновник без ГО и с неизправен автомобил е подкупил, който и където трябва и се е измъкнал, сигурно ще се противопоставите на корупцията, ще я посочите с пръст и ще я напишете с главни букви, като най-голямия проблем в БГ! Ще обвините някой друг за този проблем и...ще псувате - то друго не остава! Казвам го това, защото срещу плужека, заради който лежах в болница 2 седмици, претърпях 3 операции (едната от които без упойка!!! - болката е...нямам думи...), та срещу него не бе повдигнато дори обвинение за причинено ПТП, въпреки очевадните нарушения! В наглоста си, следовалетката (явно прибрала някой лев) дори ми каза, че ако си мисля да завеждам дело срещу другата страна, можело и аз да се окажа виновен! Да, аз съм виновен, че приятелката ми с която бях тогава вече 4 години, влезе в болничната стая и огледа леглата, не можа да ме познае и излезе... Пък да си призная - изобщо не ми се занимаваше с дела и съдилища, просто бях благодарен, че съм жив и почти здрав...

 

Та...шапка свалям на спонсориращите smile107 и им пожелавам да не се озоват от "другата страна"...

Да, знам, че всички тук "даряват" за съвсем малки и безобидни нарушения и това не го считат за нарушение на Закона... Или го считат, но за незначително и "Абе к'во пък толкова съм направил - те не спират онея с 300..." Ама това Закон е > вратата в полето :mrgreen: и не е нужно да се минава през нея. Да не сме некви балъци, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ депутатите са тези които правят законите в една държава. И всички граждани които живеят в тази държава са равни пред тези закони. Тези които нарушават правилата се наказват съгласно приетите мерки.

Но в тази държава точно създателите на законите и хората които трябва да ги следят в лицето на полицията ги нарушават по най-наглия, безочлив, брутален и не знам още какво да кажа начин. Не случайно се казва че рибата се вмирисва откъм главата. Е щом тези хора го правят, какво може да се иска от нас-нези които сме на опашката???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Е щом тези хора го правят, какво може да се иска от нас-нези които сме на опашката???

 

Викаш да правим, к'вото правят и те, а? Все едно ми казваш, че нямаш собственно мнение и правиш същото, каквото "великите умове". Поне така ми звучи. Дано не започнат да се бесят ;) Баща ми, когато бях малък ми казваше" "Мисли със собственната си глава! Не се води по това, което ти се показва и казва! МИСЛИ! Можеш го!" Е, аз се опитвам да следвам съвета му и да имам СОБСТВЕННО мнение, да преценявам сам кое е правилно и кое не и да постъпвам според правилата, а не да гледам как затъваме (или как не помагаме да се оправят нещата) и да правя, както правят хората, срещу които сочим с пръст и казваме, че това не е правилно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.