Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трябва ли да се дават подкупи на полицаи


adrian_m

Трябва ли да се дават подкупи на полицаи  

41 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Понеже колегата zloQQ в няколко теми засяга темата за даване на подкупи, но изглежда се плаши от крайния резултат ето сега правим анкета за всички. Който иска си дава и мнение който иска само гласува.

Аз не мисля че ние сме по-виновни от пилицаите затова че им даваме подкупи.... реално отговорността затова е разделена 50 на 50... дори в повечето случаи полицаите сами си искат, което прави вината им още по-голяма.

И в крайна сметка корупцията я има там където законите важат по различен начин. Ако усетя че в тази държава всичко е наред, че абсолютно всеки съгрешил ще си понесе последствието значи ок, спирам с парите под масата. Но при положение че законите важат с различна сила за различните хора, дори понякога изобщо не важат защо да не се възползвам от предоставената ми възможност след това да си спестя време и главоболия от висене по опашки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • adrian_m

    9

  • The Best Forman

    8

  • ammcfc

    7

Най-много писали в темата

Аз гласувах с НЕ и ще се обоснова.

Така представена корупцията в нашата действителност звучи все едно няма решение на проблема.По скоро е като кой е по-виновен - полицая в случая или този, който дава.

Аз го виждам така - ако няма кой да дава - няма и да има корупция.

Спор няма, че на този етап се стремят все още да създават корупционни схеми, но и се стремят да се намалят посредством плащане на място или незнам кога ще го направят с онлайн плащането.

Въпроса е по скоро искаме ли да се "излекуваме" - вярно е, че на този етап ти спестява време и грижи, но ако и след 20 години сме така - евала на борбата против корупцията.

Кервана си върви- кучетатта си лаят.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувах с "НЕ". Всички се оплакваме от корупцията, но като ни опре ножа до кокала, веднага сме готови да се измъкнем с 20-30-50 лв. Лично аз съм на мнение, че ако направя накоя глупост на пътя, трябва да поема отговорността за това и съответно санкцията предвидена в закона. Естествено има и изключения, както случката с Марту и служебната Фабия регистрирана 1+1, която се използва като 4+1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено смятам, че не трябва да се дават подкупи! Миналата седмица си взех синьото талонче от КАТ, защото бях забравил един светофар, който светеше червено :lol: - струва ми 50лв и 10 точки, но съм си платил наказателното и когато на следващия ден ме спря полицай, защото говорех без хендсфри ми беше супер крива идеята да се разделям с талончето. Но не дадох пари. И не смятам, че трябва да се дават.

 

Смятам, че да твърдиш друго означава, че е много удобно да не се съобразяваш с правилника за движение и да си караш както ти харесва, пък ако те спрат - да си платиш! За мен това е действителния проблем - "че си плата и че си карам па така".

 

Неприятно ми е, че разни шофьори минават с пари, че други хич не ги е**ват за нарушители, въпреки че на всеки е ясно нарушението, но няма да падна до нивото "щом той може - и аз мога"! АЗ МОГА да спазвам и да съм изряден, МОГА да покажа, че МОЖЕ да се кара както трябва и че това не означава, че съм загубеняк и looser.

 

Изглежда почти всички вярват, че правилата и законите са порта в полето и е по-лесно да я заобиколиш, отколкото да минеш през нея. Докато така си разсъждаваме ще си останем "селяните на полето" и хич не се извинявайте "другите правят така" - когато бях малък ми казваха "ами ако той скочи от 10-ия етаж и ти ли след него ще скочиш"?

 

Щото той си плаща 50лв и не го спират с 50км отгоре на позволеното, а после размазва бус с деца - ми айде и ние като него, щото може! Глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък няма да гласувам. Просто нито подкрепям, нито отричам даването на подкуп. Просто защото това не трябва да е избор. На куките трябва да им се забрани да взимат пари на ръка при каквито и да са обстоятелства. Пише фиш и след това се оправяй. От друга страна нееднократно съм си спестявал ходене по мъките с "пари под масата". Не се гордея, но ми е по-скъпо да си загубя един ден от 10-20лв (повече не съм давал)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм

Някой от вас опитвал ли и е да предложи подкуп на немски, австрийски, английски и т.н. полицай?

И, ако случайно е предложил (в което силно се съмнявам), какви са били последиците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гласувал и не смятам да го правя по простата причина , че така зададен въпроса поражда само един отговор - не не трябва , но на практика всеки преминал през тежката бюрократична машина би предпочел второто пред идиотската схема на висене и псуване по опашки. Явно съставителите на таз схема са любители на опашките и системите с много вратички , през които може да прекараш доста пари , които не стигат до бюджета и не се облагат с данъци ... шофьорите сме само дарители и от нас нищо не зависи т.к. ако се направи стройна система за определяне на адекватни санкций и адекватна информационна система всички тези секретарки и писарушки ще отпътуват към бюрата по труда , а ние няма да сме психически ангажирани и няма да ни се налага да си мислим за загубеното време по опашки . Отделно много от нарушенията могат да бъдат оставени в ръцете на катаджийте без да се ангажира съд и прочие ... не поставен колан - 1 седмица да се преведат Х пари по сметка , превишена скорост - пак същото и др. като парите не да ходят в бюджета , а при хората констатирали тез нарушения за материално стимулиране и технически средства / коли , бензин , радари и т.н. / Естествено е необходима граница на търпимост , след което нарушителя заминава на съд ... така изградена система сигурно ще спре до голяма степен корупционните схеми ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и на ум не ми е идвало да пусна анкета ;) Засягането на въпроса в мойте постове е относно коментари по проблема! Гласувах с НЕ! Спокойно мога да заявя, че на полицай, спрял ме и намекнал за подкуп НЕ съм дал пари! Никога не съм предлагал! Мислил съм си да "спонсорирам", но...НЕ съм! Корупцията ще я има винаги - повече от ясно е, че не може да се изкорени! Въпроса е, правим ли поне опити да я намалим - ние самите, а не да посочим с пръст някой друг и да го обявим за виновен! adrian_m, смятам също като теб, че колкото са виновни даващите, толкова са виновни и искащите! Но да се оправдаваме с това, че "Ми те ми предложиха и аз се навих...", при положение, че правим усилие да се борим с корупцията...ми звучи смехотворно! Ако всеки един от нас се стреми да помогне в тази борба, какво му коства да каже - "НЕ - напишете ми акт!" Все някой трябва да се противопостави на исканията за "пари под масата". Все някой трябва да е първи, но всеки си вика - "Ми аз ли съм балъка бе? Сички дават и се спасяват, па аз нема да дам!" Аз съм решил да НЕ давам пари на полицая! Който има друго желание... Разни хора - разни идеали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм

Някой от вас опитвал ли и е да предложи подкуп на немски, австрийски, английски и т.н. полицай?

И, ако случайно е предложил (в което силно се съмнявам), какви са били последиците?

 

Познат се е излъгал да предложи подкуп в Щатите. И досега името му е списък с потенциално опасни. Това преди 7-8 години. Предполагам че и сега е така.

От друга страна никога в Германия, Австрия, Швейцария и сие не са ме спирали без причина (дефакто не са ме спирали). Единствено ме спряха в Люксембург за каране с включени ДЪЛГИ, което си е нарушение. Но ченгето не искаше пари а само, при това любезно, ме помоли да махна дългите и да карам без фарове през деня.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм

Някой от вас опитвал ли и е да предложи подкуп на немски, австрийски, английски и т.н. полицай?

И, ако случайно е предложил (в което силно се съмнявам), какви са били последиците?

 

Познат се е излъгал да предложи подкуп в Щатите. И досега името му е списък с потенциално опасни. Това преди 7-8 години. Предполагам че и сега е така.

От друга страна никога в Германия, Австрия, Швейцария и сие не са ме спирали без причина (дефакто не са ме спирали). Единствено ме спряха в Люксембург за каране с включени ДЪЛГИ, което си е нарушение. Но ченгето не искаше пари а само, при това любезно, ме помоли да махна дългите и да карам без фарове през деня.

 

Поздрави

 

Ами за това говоря! А в БГ, служителите на реда!?, тези които трябва да се грижат за спазването на законите, самите ТЕ го нарушават!!!

Ако нямаше корумпирана полиция, един "юнак" щяха да са го арестували много по-рано....и нямаше да има "картинка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в БГ, служителите на реда!?

smile150

 

Те са палячовци излезли да съберат кинти за вечерта. Но не са виновни те! Виновни са управляващите (които ние сме си избрали, но това е друга тема) които правят така законите, че винаги да има вратичка за техните хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в БГ, служителите на реда!?

smile150

 

Те са палячовци излезли да съберат кинти за вечерта. Но не са виновни те! Виновни са управляващите (които ние сме си избрали, но това е друга тема) които правят така законите, че винаги да има вратичка за техните хора...

Напълно съгласен! Управляващите са "причината" за "болестта". Липсва всякаква политическа воля за решаването на този проблем. Колко пари похарчиха за компютри за МВР, ама не намериха пари една камерка да сложат в полицейските коли. Защо ли? По западните филми, провинил се полицай го плашат, че ще го пратят да е пътна полиция, а тук за да станеш патрул трябва рушвет да дадеш и после да се отчиташ редовно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При новите размери на глобите предпочитам първо да пробвам с така наречената "почерпка ". И органа доволен и аз доволен ;) .Сега ще кажете, че заради такива като мен имало корупция. Да така е :) Но в последно време съм намразил доста държавата и не искам да вкрвам пари в нея и на свой ред тя(държавата) да ги дава на цигани които се бунтуват против мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, защо ще си купуваш "спестено време за бюрокрация", ако не си извършил нарушение??? Защо съм ходил до КАТ - защото СЪМ направил нарушение и си понасям последствията.

 

Не е сложно, макар да не е приятно - движиш се по правилник и после няма нито пари на ръка, нито бюрокрация. Отново е "Ще спазвам или ще плащам". СТИГА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкупи на полицаи не давам!!! Предпочитам да си понасям наказанията колкото и несправедливи да са понякога. Защо ли? Ами въпрос на възпитание и уважение към себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да кажа нещо.... дотук много бързо се изказаха много хора, и за ПЪРВИ път от много време насам никой не се кара и не спори дано до края на темата бъде така.

Харесвам мненията на всички, с малки изключения са сериозно обосновани. Наистина въпросът може да се развие, но няма как да пуснем 10 анкети затова използваме 1 и доуточняваме причините.

Първо искам да споделя свое виждане... не обичам да говоря за други държави, защото е най-добре всеки да си гледа в своята кошница. Но да ви питам-колко пъти са ви спирали в Европа ей така просто за проверка.... по 3-4 пъти всяка нощ просто за да ви видят документите.... Това на мен ми е изключително неприятно. Може би не е точно по темата но като говорим общи неща....

Второ - на места просто няма как да не нарушиш правилата... такава е цялата организация на движението че.... но това на никой не му пука. в такива случаи предпочитам да дам 10лв на някой полицаи отколкото да споря с него защо не ми е дадена онформация за случващи се ремонти или нещо друго.

Тук стигаме до другото - ами да улеснят взимането на талоните. Например, влизаш в интернет, превеждаш пари и след 2 дена по куриер или по пощата срещу още примерно 5лв се спестяваш размотаване, което струва повече време и пари. Затова предпочитем да дам 10лв на един полицай дори да не е морално, отколкото после да ходя по 2 по 3 пъти да се редя на опашки. За времето в което ще вися ще загубя много повече пари отколкото морал. Ок, сбъркал съм, слагат ми глоба 50лв.... обаче тия пари после стават 150 с всички неща които изброих досега. Ако кажете ти нямаш възпитание, и т.н. хубаво, обаче аз съм обикновен човек. Работя за пари. хора които трябва да дават пример на обществото и морал не го правят пък аз ли... а

И за финал, че станах досаден - искам пълна прозрачност къде отиват парите от всички глоби. Значи изведнъж почнаха да се прибират милиони от глоби - една система за видеонаблюдение на няколко кръстовища струва 50 000лв.... точните сметки не мога да кажа но вече по-голямата част от центъра трябваше да е под видеоконтрол - там нали се сещате че измъкване няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сложно, макар да не е приятно - движиш се по правилник и после няма нито пари на ръка, нито бюрокрация.

 

Ти опитал ли си да караш по правилник? Особено извънградско! Прав път, видимост до хоризонта и още 100км след това. Над пътя ЖП мост .... и ограничение 50! И куки седящи под моста с радар в ръка. За чий х.й? Проблема е в това че още по комунистическо време водача на ПС е виновен по подразбиране. И пътищата, маркировката, знаците и полицаите са сложени на пътя за това да му доказват тази теза а не да оправят движението! Факт е. Кретените сложиха светофар в квартала с което увеличиха двойно задръстванията. А логиката беше да се забранят два леви завоя! При това те така и така почти не се ползват а и има алтернативен маршрут по който да се направят. И вместо да страдат 20 водача страдат 2000! Тъжна Бг картинка.

Друг пример - безумен светофар сложен пред училището. Безумен защото две трети от времето държи червено на колите, а пешеходците така или иначе не го ползват. Да не говорим за децата от училището - светофара е на кръстовището, а вратата на училището 100 метра по-надолу. Сещайте се кой ученик ще минава тия 100 метра!

А примери има още доста. Просто не ми се изброява.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, защо ще си купуваш "спестено време за бюрокрация", ако не си извършил нарушение??? Защо съм ходил до КАТ - защото СЪМ направил нарушение и си понасям последствията.

 

Не е сложно, макар да не е приятно - движиш се по правилник и после няма нито пари на ръка, нито бюрокрация. Отново е "Ще спазвам или ще плащам". СТИГА!

 

Не съм някой джигит , както сигурно си останал с убеждение ... просто това е реалността както съм я видял ... сигурно ще има още милион мнения от милион шофьори , но докато не се промени системата до равнището на динамичния живот , който водим няма да се променят нещата според мен . В миналото имаше възможност да се измъкваме от работа и да си висим по опашки по всякакви поводи т.к. в края на месеца парите са си едни и същи , но сега не мога са си помисля да загубя цял ден заради 10 , 20 или 50 лв. и така мислят хората в частния сектор , а при хилядите възможности , които предлагат новите технологий незнам защо трябва да живеем във времето на Флинстоун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕЕЕЕ-колеги,каква е тази анкета?

9човека са писали НЕ-недейте така-всеки се прави на света вода ненапита-аз гласувах с ДА-правилно нередно е,но все пак книжката си е книжка и ми трябва-лично аз не съм давал кинти на полицай близо 2години и нещо!

Но откровенно си казвам,че ако съм в нарушение и мога да мина метър по-този начин,ще се възполвам!

Аз познавам само 1,2 авери дето не биха дали,а биха си понесли наказанията!

 

Дайте да сме искренни! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да давам мнение, щото по принцип пари съм давал само два пъти(единия съм го описал подробно), но пък колко рекламни материали са отнесли - не ми се смята. С две думи - против даването на рушвети съм, ама като опря ножа в кокала и аз бутнах и то здраво. Иначе ако има вариант да обжалвам - предпочитам да споря и да се боря, отколкото да плащам.

Мисълта ми обаче е за ченгетата в Германия, Австрия и т.н. Не са света вода ненапита. Много често си говоря с немци и австрийци и са споделяли, че си плащат за нарушенията, както и в БГ. Не винаги става, но също има корупция и не е нещо невиждано там. Разликата е, че при тях го правят при по-леките нарушения. За сериозно нарушение никой няма да те пусне с рушвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е разбира се че за леки нарушения може да се мине с рушвет, макар че в момента няма смисъл, защото нарушение до 50лв можеш да си го платиш на пътя срещу фиш! Така че не виждам смисъл да давам на ченгетата пари. Да ми пишат фиша и толкоз, нали няма да ми вземат талона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕЕЕЕ-колеги,каква е тази анкета?

9човека са писали НЕ-недейте така-всеки се прави на света вода ненапита-аз гласувах с ДА-правилно нередно е,но все пак книжката си е книжка и ми трябва-лично аз не съм давал кинти на полицай близо 2години и нещо!

Но откровенно си казвам,че ако съм в нарушение и мога да мина метър по-този начин,ще се възполвам!

Аз познавам само 1,2 авери дето не биха дали,а биха си понесли наказанията!

 

Дайте да сме искренни! ;)

 

Правилно BlackPearl, нека бъдем искрени. Аз гласувах с ДА в анкетата, защото както каза BlackPearl книжката си е книжка.. бих дал подкуп на полицай за да не ми е вземе. Давам пример като пътувах за морето, спускам се аз по Сливенските бани надолу и има ограчение 50 км, а аз карах с 80 някъде, ама то си е наклон пътя и един полицай ме спира и там ми каза че щял да ми вземе книжката за 3 месеца и акт за 150 лв, но се отървах питах го неможе ли по друг начин.. и си признавам.. дадох му 60 лв и се качих в колата си и си тръгнах по пътя.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо смятате, че се лъже?

Това, че ти си преценил, че ограничението не е вярно е друга работа.

Удари на 3 и се спускай - какво ти пречи - явно бързаш.

Досега не са ме глобявали за 15 000 км - вярно не е много, но не е и да не караш.

Като наруша ще си платя- друг е въпроса, че нарушенията са ми сведени до минимум - в рамките на 10-20км/ч.

И тук таме изпреварване на забранено на някой мноооого бавно движещ се субект.

Но нарушавам - като ме спрат ще си понеса последствията, защото съм нарушил.

За мене поне е просто - не искам да се редя по опашки и да си губя времето - ми карам без нарушения или поне такива, които мога да си ги платя на место.

Както казват повечето хора тук - времето ми е ценно и нямам намерение да го губя по разни опашки.

Предпочитам да загубя 20-30 мин отколкото 1-2 та камо ли повече.

Въпрос на личен избор - не е да се изкараш най-праведния - просто такъв избор съм направил.

Вложил съм средства в хедсфрии, имам си навигация и се стремя да съм максимално изпълнителен към правилника и достатъчно коректен към другите участници в движението.

Избягвам да спирам на места дето е забранено - предпочитам да дам някой лев за паркинг - дребни неща - вярно разходи са - но времето е пари.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично гласувах с Да, защото ако нямаше корумпирани полицаи и книжката ми нямаше да я има! Напълно съм солидарен с мнението на колегата BlackPearl, понеже и аз съм си вадил хляба с шофьорската си книжка!

Не става дума за дребни нарушения които всеки може да допусне, а за нещо по сериозно! Искам да ви попитам как бихте реагирали и не бихте ли предпочели "да почерпите" ако ви спрат и се окаже (по ирония на съдбата) че сте с 1,7 промила алкохол, без гражданска отговорност, без технически преглед, без винетка, АГУ без необходимите документи и всичко това накуп (не поотделно)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.