Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

шкода октавия комби ветеран


todor_velikov

Recommended Posts

Този модел е произвеждан до 1972-ра, на последните стоповете са от 100S. Има ги и в България - освен, че съм ги виждал по старите филми, една се "продаваше" в "Автокласика"-та. "Продаваше", защото собственика беше пуснал някаква малоумна цена от рода на 2500 или май бяха повече, лева. Естествено - идеално и най-по-запазено състояние - както обикновено. Обявата стоя много време - купи ли я някой - не зная.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел е произвеждан до 1972-ра, на последните стоповете са от 100S. Има ги и в България - освен, че съм ги виждал по старите филми, една се "продаваше" в "Автокласика"-та. "Продаваше", защото собственика беше пуснал някаква малоумна цена от рода на 2500 или май бяха повече, лева. Естествено - идеално и най-по-запазено състояние - както обикновено. Обявата стоя много време - купи ли я някой - не зная.

 

при тая стоповете са си правени. просто си търси старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така са си от завода - на старата отдолу май има и капак за резервната гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За таблото не знаех - сега ще поогледам в нета. Но обърнете внимание и отпред - решетката на старите Октавии е "вкопана" навътре. На тази е плоска. Сега разглеждах книгата "Автомобилът днес и утре" - в първото издание от 1972-ра пише, че на Октавия комби скоростният лост е на пода, а не на кормилната колонка. Двигателят е 1221 куб. см. като на Октавия Супер. Изглежда в последните години на производството си комбито е унифицирано с Шкода 1203. Жалко, че в единстената книга за Октавия на български, която имам, комби модела го няма.

PS: Открих една грешка в това, което съм написал - Октавия комби е спряна от производство през 1971-ва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:? Доста нелепо изглежда и с тази "фейслифната" решетка, не бях й обърнал внимание. Таблото от 100S бих го преглътнал, ама стоповете - не :| . Изобщо, последните комбита са доста странни и несполучливи мелези (лично мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен отпреде ми прилича на Трабант. Задницата е досущ като на старите варбурги /незнам дали се изписва така/.

smile174

изписва се варТбург

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.