Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предложете ми марка газови уредби


pemast

Recommended Posts

Избирам си газова уредба. Някой може ли да ме упъти към коя марка да се насоча? Принципно съм се насочил към италианска, но ако има нещо по-добро на цена до 350 лв /обикновена уредба/ съм склонен и на други варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за карбуратор или инжекцион и дали е обикновенна или газов инжекцион ... при карбуратори и моно инжекциони е лесно - слагаш Ловато и забравяш , но при инжекционите е друго - там има куп електроники , които са важни и трябва да оставиш избора на специалистите .

Единствено бих те посъветвал да не пестиш от изпарителя и да се задоволяваш с разни турски копия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз писах, че става въпрос за обикновена уредба, която ще се монтира на моноинжекция. Значи Lovato, мерси за съвета. Предлагат ми и BRC, по-зле ли са, питам защото един познат ми каза, че в Италия BRC е по-купувана марка от Lovato?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах 5 години с Lovato. Не съм имал никакви проблеми. За съжаление няма достатъчно настройки и винаги има компромис със сместа. Това се отразява с до 5% по-висок разход спрямо такава с пълни настройки. BRC ги имат тия настройки. Но пък трябва честичко да ходиш на реглаж щото иначе забравяш за тия до 5% икономия, напротив, може да стигнеш до 5% преразход.

Та моя съвет - ако искаш надеждна и евтина уредба с лесна поддръжка - Lovato. Ако искаш по-прецизна настройка и ти се ръчка - BRC.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Тук ми предлагат BRC - 330 лв и Lovato - 350 лв, това е цена с българка /Олимпик/бутилка и автоматичен ключ за палене на бензин, а при 1500 оборота да минава на газ. Това добра цена ли е или се опитват да ме оскубят? В цената е включен монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - добрия вариант е: "Ловато" + ламбда контрол + ТАП = излиза около 550лв., но караш наистина икономично и вървежа е несравним ;)

 

П.С. Колко ламбда сонди има колата? А, и един съвет от мен - сложи си ръчен превключвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е една ламбда сондата, но не съм 100 процента сигурен. Какво означава ТАП? Под ламбда контрол имаш предвид устройството, което лъже компютъра за да не трупа грешки? Питам защото никога не съм бил наясно с газта, до сега бях с дизел, извинявам се ако досаждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е една ламбда сондата, но не съм 100 процента сигурен. Какво означава ТАП? Под ламбда контрол имаш предвид устройството, което лъже компютъра за да не трупа грешки? Питам защото никога не съм бил наясно с газта, до сега бях с дизел, извинявам се ако досаждам.

 

ТАП - Тайминг Адванс Процесор. По-добро изгаряне на сместа, което довежда до повишаване на мощността и устойчивоста на двигателя на натоварване, намалява разхода на гориво без да се правят никакви реглажи по изпарителя. Мощноста на двигателя се повишава 5-10 процента, консумацията на гориво пада 5-10 процента, автомобилът ускорява по-добре, товарната характеристика на двигателя се променя към по твърда, което означава по "дълги" скорости.

 

Ламбда Контрола е система за оптимизиране на сместа от газ/въздух подавана към двигателя.Независимо от режима и натоварването на двигателя ламбда контрол се грижи за оптималното количество газ подавано към смесителя.

 

"Устройството, което лъже компютъра, за да не трупа грешки" се нарича симулатор (при карбовете) и емулатор (при пълните инжекции).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор msotirov. Тъкмо открих сайта -http://runel-tech.com/, от който получих пълна информация за тези два продукта, само дето не са написали за какви суми става въпрос. Ще пратя запитване и ще разбера. Благодаря още веднъж на всички, отзовали се на зова ми за помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор msotirov. Тъкмо открих сайта -http://runel-tech.com/, от който получих пълна информация за тези два продукта, само дето не са написали за какви суми става въпрос. Ще пратя запитване и ще разбера. Благодаря още веднъж на всички, отзовали се на зова ми за помощ!

 

Нали ти казвам - всичко излиза около 550лв., но вярвай ми си заслужава.

Въпроси можеш да задаваш и тук. Ще получиш наистина професионални отговори.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.