Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Семейната 105-ца до Ахтопол и на зад :)


deel_1981

Recommended Posts

Та такак пътуването си беше в рамките на нормалното но да споделя някой тунки моменти:

 

В Русе си напълних резервояра до горе - няма да спираме да губим време да зареждаме я, все пак на море отиваме :) smile112 и тръгваме към Ахтопол през Рижкия проход. Всичко добре но на около 200 км от русе шкодака прерита и огасна - бре що стана ?!??!?

 

Почваме по списък, ток има - ОК ама бенз няма в карба ????? помислих и дай по реда от карба към резрвора, стигнах до цедката преди помпата - отвивам я и какво се оказа - ВАКУУМ В РЕЗЕРВОАРА smile181 - такова нещо не го бях и сънувал, системата за вентилация явно е запушена. Отвих капачката на резервоара онова дръпна въздух и колата си запали и си върви :).

 

Какво ще кажете за тази случка? Мене ми беше забавно. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми какво да кажем случва се :) сега поне си имаш занимвака да почистиш тая система за вентилация и да я оразгледаш. аз само на картинка съм я виждал и не съм я докосвал...... някакви съчми някакви мъркучи и тройници има.... да кажеш после как е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел на кадета понеже не ни се занимаваше да търсиме кой маркуч се е запушил и не засмуква въздух та чак се свиваше резервоара и пукаше и направо с бормашината с една тънка бургия в горната част на гърловината за наливане и заспа работата. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпазният клапан със сачмата се намира в коша на двигателя - на лявата странична стена близо до стената към купето, доколкото си спомням. Към него отиват едни маркучета като от система. На моята Шкода едното маркуче се беше изнизало от клапана и течеше бензин от него. Вероятно в твоя случай клапанът се е запушил и не пуска въздух към резервоара. Идеята на този клапан е при преобръщане да не позволи на бензина да се излее през вентилационната система. При нормално положение на автомобила резервоарът е свързан с атмосферата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези тръбички всичките са под изолацията и ще трябва да ги поразровя че началото на септември може пак с тази кола да ходя по същия маршрут :), иначе ако не се пълни резервоара повече от половина - няма проблем. КОгато имам време да се занимая с това нещо ще споделя какъв е бил проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , тоз ефект на вакуумиране на резервоара си мислех , че става само при Трабанта заради гравитационния поток на бензина , но явно рогатия си няма работа и винаги намира време за изненади :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с бормашината с една тънка бургия в горната част на гърловината за наливане и заспа работата. :mrgreen:

Off:

Хахахаха- и сега на мястото на тази дупчица да монтирате една свирка- поне да е ефектно :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Проблемът го отстраних - пак ходих до Ахтопол и нямаше за кога да отлагам повече.

 

Та оказа се че шлаухката която е свързана с клапанчето или каквото и да е та се беше прегунала с времето точно на тръбичката, която излиза от гърловината за зареждане - подрязах го с 1 см. за да отстраня деформираната част и всичко е на ред сега.

 

Дрогият проблем, който не бях споменал преди беше че прегряваше - смених термостата и капачката на резширителния съд и всичко се оправи.

 

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.