Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкодовият мотор не вървял?!


Recommended Posts

Като опровержение на напоследък зачестили мнения на някои от тук пишещите относно "слабите" шкодови двигатели, давам долния линк, като уточнявам някои факти, а именно:

1. Зденка е 1.3 фаворитов 136 мотор с подобрения, описани в този раздел, с оригинален 2 камерен карбуратор и вакуумно задвижване на 2-ра клапа, леко "пипнат" от Гошо Карбуратора. Хашек е с 1.8 двигател от ФВ също с подобрения, и по мои скромни изчисления се радва на около 115 коня.

2. От клипа се вижда, че на старта Зденка тръгва малко по-рано (Искрен много иска все да е първи...), но целта на гонката не е крайният резултат от гонката, а именно динамиката при стартирането на двете коли.

 

 

П.С. Извинявам се за лошото качество, но клипът е направен с моя скромен Nokia E61i :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце Мирко , нищо лично , ам съгласи се , че тез 115 магарета не са равни на 90 те от 1.8 мотор най - малко , че ще ги усетиш при някакви критични 5000+ оборота ... аз при първа възможност бих намушил под капака на баба нещо поооо така ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа , че 1.3 мотор не може да се равнява на 100% на 1.8 па било то и с равни коне по книга ... много добре си го пипнал и сигурно върви , но на практика достига мощността си в обороти , които тормозят 1.3 мотора ... бе с други думи от 1.4 / 100 коня , 1.6 пак 100 коня и 1.8 90 коня бих избрал 1.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо колко спорт има в кака Зденка \:D/ ! Аз си оставам верен фен на 136 или по-скоро шкодовия двигател!

Евалата Миро, даваш много ентусиазъм в шкодаджиите!!! =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце Мирко , нищо лично , ам съгласи се , че тез 115 магарета не са равни на 90 те от 1.8 мотор най - малко , че ще ги усетиш при някакви критични 5000+ оборота ... аз при първа възможност бих намушил под капака на баба нещо поооо така ;)

Поздрави!

 

Бат Гена-аз карам Зденка от 3,4 месеца!

Карах я преди да я закарам на Гошо да пипне карба и след това!

Е мога да ти кажа че с този двигател-много хора с 1.6 и 1.8 ще останат замислени!(тя преди 1.6 ги прави смешни)

Хашек е доста ЛЕК все пак-и на 3та отива-си бере лайката!

По-лично мое мнение-ако Зденка има една 5рка-е тогава няма да ти кажа за какво става въпрос-а е само 1,3!

Искам само да доуточня-че карбуратора не е напънат до краен предел а съвсем леко в рамките на нормалното(даже много нормалното)-а може ОЩЕЕЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А малко инфо за карборатора! Какво е правено по него??? Само регулиране ? Как го е омагьосъл Гошо?

 

П.П Миро, делкото стартото ли си е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е с фърляне на боб , кокали и други вуду магий ... Бат Миро пак е спретнал някаква изненада ... море бива ви цялата варненска бригада !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зденка лети! Страшно се изкефих на кличето, но трябва да смениш определено телефона :mrgreen: А Искрен покрай многото гонки, явно вече предусеща даването на старта - реакцията му е мигновенна ;) Няма спор, къде са най-бързите и най-красивите Шкоди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdenka e екстра, телефонът също :) Просто следващия път трябва да се снима с камера :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми отдавна ми разказва как варвяла Зденка.. smile050. Е вече се убедих :!: Браво Миро :mrgreen: Хората с 1.6 и 1.8 може и да направят някоя беля като видят Zdenka in Action.. smile090 smile071 smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм ги засичал но в рамките на 12ка ще е-не повече-сигурно около 11-12сек ще даде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.