Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Увеличен разход на гориво след смяна на бензинова помпа


_v_

Recommended Posts

Смених бензиновата помпа на шкодата ми заедно с горивния филтър.Забелязвам обаче че има увеличение на разхода на гориво - просто го чувствам,а и на борд компютъра моментния разход ми се струва завишен от този преди.Та въпросът ми е какво мислите вие,възможно ли е да се повиши разходът и ако да нормално ли е това?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам доколко може да съм прав , но ако помпата е тръгнала дебита е намален , колата не върви , но и не гори ... сега помпата качва колкото е необходимо т.е. достигнала си е нормалния разход и динамика / така поне аз си го обяснявам логически / друг е въпроса доколко е правдоподобно :mrgreen:

Поздрави!

 

П.П. Колко всъщност е вдигнала разхода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми по мой изчисления горе долу литър и половина.Не знам дали е нормално или наистина така трябва да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз по пътя на логиката да се обадя от коневръза ;)

Ами - колата има компютър нали- той се е научил на гадна помпа, не трябва ли да се научи сега на готина, незнам - ресет нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така. Даже няма датчик за налягането на горивото. Т.е компа "не знае" какво е налягането преди и сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се отбих до ЕТ Пловдив.От там ми казаха,че не би трябвало да има повишение на горивото,нямалко причина.Според тях старата помпа малко или много запушена просто е пропускала по малко гориво,колата е харчела по-малко от нормалното гориво и за това сега имам "повишен" разход. :roll:

Дано е така! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да я засечеш колко гори на 100км - градски и извънградско. така след като сравниш по документацията моеш да си направиш извод... само че нещо много важно! трябва докато я засичаш да не я настъпваш много. настъпването води до повишен разход :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се отбих до ЕТ Пловдив.От там ми казаха,че не би трябвало да има повишение на горивото,нямалко причина.Според тях старата помпа малко или много запушена просто е пропускала по малко гориво,колата е харчела по-малко от нормалното гориво и за това сега имам "повишен" разход. :roll:

Дано е така! :)

Поздрави!

 

Ами намери начин да запушиш и сегашната за да гори по малко.... уф много мразя дървени философи-ти им казваш, абе колата гори повече, те ти викат ааа, не може да е така.... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.