Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разглобяване на вакуумен усилвател


em_mil

Recommended Posts

кое е вакумен усилвател??? и с това '' изпувкане '' няма да ни помогнеш много и няма да може да ти помогнем със съвети.

 

дай малко повече инфо!

 

ако говориш за сервото на спирачките огледай какво точно е 'изпувкало' и то там не са много нещата или самата сп. помпа или мембраната на сервото която ми се струва доста здрава.

 

пп.има раздел литература там може да разгледаш сервизните книги и да си отговориш сам на въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам да .... значи отвиваш 2те гайки на който се крепи сп помпа и от самия метален корпус на цервото стърчат 2 шпилки(на който се е крепяла сп ти помпа) със щанга хващаш тия 2 шпилки и завърташ капака за да се отвори. При мен стана лесно на ръка при някой колеги се е наложило яко млатене с чука.

 

след като махнеш капака ще видиш голямата мембрана и една по малка(2лв) покрай която минава буталото чрез което се движи механизма в сп. помпа Каквото е скъсано го сменяш и така.

 

дано е само това проблема успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да не пускам допълнителна тема.да питам съскането като натискам педала пак е от мембраните предполагам нали??/ и то не съска веднага а като го позадържа и почва да съска яко...не че не спира де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че се е спукала мембрана, при натиснат педал се чува шум от въздуха. В книгите за Шкода не пише как се отваря.Благодаря ти много за съвета!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да не пускам допълнителна тема.да питам съскането като натискам педала пак е от мембраните предполагам нали??/ и то не съска веднага а като го позадържа и почва да съска яко...не че не спира де...

 

освен мембрана има и клапан/дунапренче по оста/. при ремонт трябва да се провери и клапана. когато клапана не е наред леко пуска/смуче/ и съска-което бърка и мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.