Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова система на КАТ за обслужване


Владо©

Recommended Posts

Колеги, да ви се похваля - от края на този месец - август (след като си платя глобите, разбира се), ставам отново "пълноправен член на гилдията". :mrgreen: Днес си взех постановлението и в тази връзка ще споделя с вас "придобития си опит": Та значи - в КАТ са въвели нов начин на обслужване - отивате колкото се може по-раничко - 7:30 е един добър час, влизате във фоайето и от една от двете машинки, си взимате номерче. За получаване на наказателни постановления, се натиска бутончето срещу буква "D". И след това започва едно чакане... В голямата зала са наслагали редици със столчета - съветът ми е, ако ще сядате на тях - да сте по-близичко до трите климатика, които макар и големи, се справят трудно със задуха в залата. На две табла се изписват периодично "буква-номер-гише", които следва да бъдат обслужени. Аз си теглих номерче към 8 часа и вече бях 194-ти :!: Което означава, че около 13ч бях обслужен. Системата е следната: давате си акта и книжката на гишето, те ви изкарват една справка за наложената глоба (и предишни, ако имате неплатени), отивате с тази хартийка на банковото гише в същата зала, плащате си и след това без да се редите, от същото гише, на което ви е бил излязъл номера, си взимате талончето. Работят 3 гишета - 10,11,12, което не означава, че става бързо обаче :evil: Имайте предвид, че около 12ч номерцата за деня се изчерпаха, като бяха стигнали до 450+ (!).

И нещо много полезно: за получаване на постановления за алкохол, не е нужно да си теглите номерче и да чакате, а направо отивате с документ за самоличност на гише 19 (вдясно на голямата зала). Там отново ви изкарват справка за неплатените глоби. Ако не ви е изтекло наказанието по постановлението, нищо не пречи да си платите и някъде другаде глобите и когато стане време да си взимате талона и книжката, отивате направо на това гише и с копие от разписката за платените глоби си ги взимате.

ПС: Ако модераторът реши, че темата е по-подходяща за "Практика", моля да я премести!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, честито! Добре дошъл отново в гилдията хаха! :mrgreen:

 

 

П.П. Според мен системата в КАТ е не по-малко безумна от предишната...изказвам лично мнение. Не съм имал още удоволствието да си взимам акт, но не един път съм ходил с приятели, включително и след въвеждането на номерчетата - ами все същата бъркотия е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безумно е наистина и е толкова по-бавно от преди.... а - и още нещо - ако недай си Боже, си изпуснете реда, минавате пак отначало, щото лелките на гишетата събират номерцата! И не можеш да бъдеш обслужен на гише, което не е излязло на таблото срещу номера ти !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Сърдечен поздрав за завръщането в "гилдията" smile156 !

 

Системата е безумна, вярно!Дано не се налага на никой от нас да се сблъска с нея!

Бъдете разумни и НЕ карайте след употреба на повечко smile159 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате време и нерви може и да си тръгнете със сериозен + в джобчето ... просто заменяте по - предния си номер с някой друг + някой лев и така до края на работния ден ... винаги има некой нервняк дет немое да чака :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убаво си го написал! Я дай са и една справка за к'ви промили, колко взимат ;) Че има и други заинтересовани от това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си - не зная за какви промили за колко месеца ти взимат книжката! По стария закон минималното накзание беше (уж) 6 месеца. Мен за 1.09‰ ме наказаха за 5 месеца без книжка, но това беше по стария закон :!: По новия закон се надявам никога да не разбера за колко промила колко месеца дават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо в София е по-цивилизована работата... ходи се реди в КАТ-Варна на опашките да видиш за какво става на въпрос ... аз след първия един час чакане и разбирайки какво размотаване ме очаква бях готов да си тръгна и да пътувам и карам в София без талон!!!

Направо бях бесен... но нали знаеш като започнат хора да чакат на една опашка дълго време и стават като "стари приятели" ... така че успях да удържа 5 часа на опашката и си взех талона и пътувах цяла нощ до София,защото на следващия ден трябваше да съм задължително в София ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smirn0ff, братко, днес видях на какво се казва "...хора да чакат на една опашка дълго време и стават като "стари приятели" ... " само дето "хората" бяха една сладурана на около 25 и един дядко на около нещо-си-и пет..така че смятай за какво "сплотяване" говорим ... и колко могат да изкрейзят хората по тези опашки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си - не зная за какви промили за колко месеца ти взимат книжката! По стария закон минималното накзание беше (уж) 6 месеца. Мен за 1.09‰ ме наказаха за 5 месеца без книжка, но това беше по стария закон :!: По новия закон се надявам никога да не разбера за колко промила колко месеца дават...

 

Ей, шопска глава си бре дееееб@! Не ми дреме, колко е по закон - питам твоето наказание в какви парични знаци се изрази! За колко са ти взели книжката - вече каза - мерси! Ай сполай ти и друг път да не караш пил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, честито! Според мен системата в КАТ е не по-малко безумна от предишната...

 

Просто затвърждавам мнението си, че повечето хора на ръководни държавни длъжности (аз ги наричам тикви) са или пълни глупаци или уникални тъпаци.

 

Решението на проблема са просто още 5-6 гишета и нищо повече ... да видим кога някоя от тези тикви ще достигне до прозрение, че не може 3 гишета да обслужват нарушителите от град с 1 милион шофьори.

 

Между другото - аз преди около половин година се разправях с единствения си акт и тогава не съм чакал повече от по 30 мин и двата пъти.

Чакане от сорта на 4-5 часа, за да ти подпечатат акта ... нямам думи smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само книжката ... ма то ходенето пеша е даже здравословно :mrgreen:
...и това го казва човек, дето не си сваля д-то от колата smile091
Между другото - аз преди около половин година се разправях с единствения си акт и тогава не съм чакал повече от по 30 мин и двата пъти.
Ами и на мен ми се струва, че преди, като си се наредиш на опашката пред гишето, а не чакаш да ти излезе намерчеро, ставаше по-бързо, ма може и да бъркам де...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.