Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как ще ми счупят чистачките.. на моята скромна кола...


Dereal

Recommended Posts

Еми аз вече спрях да броя колко пъти ми чупят или огъват на МВ-то чистачките. Хем тая кола е от 40 години в квартала и всички я знаят, ама...На Румстъра още не са му посегнали, ама съм се подготвил психически да го заваря накоя сутрин надран или нещо от сорта :?. За жалост в чудесната ни Родина напоследък е на почит простотията, завистта и злобата.

 

може би трябва да минеш някой път по априлов - в района между оборище и реката има 4 коли (миналия четвъртък вечерта) паркирани на тротоара така че да пречат . познай кои две са между шипка и реката ... по правилник трябва да оставиш 1,50 метра за пешеходците . ти така паркираш че майка с количка трудно минава , особено покрай зелената . едно време като паркирах вартбурга на тротоара редовно имаше изкривявания по ламарините . като започнах да паркирам без да преча - нямах ядове ... изводите си ги прави сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tyny, :oops: тук си прав. Само дето МВ-то баща ми го оставя така и никой и нищо не може да го убеди, че пречи :| .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,

 

Просто му кажи на баща ти че счупените чистачки и надраните врати са от такива дето не са могли да минат и ще се размисли.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблеми с паркирането в София, е доста голям.

Във Варна не е чак толкова напечена работата.

Добре, че си купих и гараж заедно с апартамента, та да не се въртя като пумпал един час, докато си намеря масто за шкодичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като има лица живеещи под наем също им се забранява да си спират колите.

 

 

С тва съм несъгласен. Хората щом си плащат наема на апартамента, що да нямат право да си паркират колите? ;)

ако собствениците не притежават паркомясто нямат право наемателите да спират.вече в блоковете ново строителство е така.ако някой си е купил апартамент ,но паркомясто не си е купил няма право да паркира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако собствениците не притежават паркомясто нямат право наемателите да спират.вече в блоковете ново строителство е така.ако някой си е купил апартамент ,но паркомясто не си е купил няма право да паркира ;)

Ако това е така е добре, но моят блок (пуснат с акт 16, 2000г.) няма такова нещо. Има подземен и надзамени гаражи. Надземните са отпред (към улицата) и отзад (върху тавана на подземния гараж). Понеже отпред си оградиха с колчета и вериги до тротоара, там никой не спира. Отзад, където са и мойте гаражи, всеки си спира. Понеже от задната страна не сме на кота 0, строителя е направил задната площадка достатъчна за маневриране само на колите от гаражите. И като спре отзад някой, някой друг вече не може да влезе/излезе с колата си от гаража. Има блокове с охрана и/или портиер, където се регулира това нещо. За новите строежи в столицата има или ще има изискване за 1,5 паркомясто на апартамент.

Това което казва Odin, че тези дето смятат улицата си, паркинга пред блока си и т.н. са за бой. Спомням си като дете, как разни изкукали старци боядисваха местата до входа с бяла боя, пишеха в центъра на правоъгълника номера на колата си и бяха голиеми разправии после как някой спрял на местото им. За съжаление и сега е същото.

adrian_m, в темата за СМС паркирането казваш как си спестяваш 1 лев, като лъжеш общината, а в мнението си от тази тема, причисляваш хората дето също като тебе си спестяват 1-то левче с определена етническа група с целогодишен загар. Представи си, спрял си в синя зона, спестил си левчето, но като няма други места и дойде още една кола, тя няма къде да спре. Без значение, че шофьорът и е готов да даде и 2 лв., само да намери място и като се огледа, познай пред входа на кой заден двор ще спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m, в темата за СМС паркирането казваш как си спестяваш 1 лев, като лъжеш общината, а в мнението си от тази тема, причисляваш хората дето също като тебе си спестяват 1-то левче с определена етническа група с целогодишен загар. Представи си, спрял си в синя зона, спестил си левчето, но като няма други места и дойде още една кола, тя няма къде да спре. Без значение, че шофьорът и е готов да даде и 2 лв., само да намери място и като се огледа, познай пред входа на кой заден двор ще спре.

 

Правиш изводи от 2 различни ситуации. Първата е че аз не си давам парите на държавата без това да пречи на никой друг, не му преча да се движи, да си изкарва парите и т.н. Втората е че спираш на непозволено място и с това пречиш на други 20 човека да си вършат тяхната работа. А и аз ползвам синя зона... хм дали е един път или са може би цели 2 в годината, не съм сигурен :roll: А и честно да ти кажа никой досега на който съм правил забалежка, че е *** и не вижда няколко знака и бариери че има гаражи, не е дошъл човешки да ми каже, Съжалявам приятел, опитах отсреща но нямаше места.... Всички до един повтарят - или Ами не видях, което е мега тъпо или Ами аз само за 5 минутки спрях.... от тези неща се правя извода че никой не си е правил опита да спре на друго място, директно това си е харесал.... жалко че на някои хора 5 минутки им се струват малко време, а за тези които чакат часовника отброява вече 20та !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.