Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за GSM


ivan_kostov

Recommended Posts

Ако само говоря по телефона, пускам смс-и и не гледам тв, не си проверявам пощи и т.н. нужно ли е гсм-а ми да работи и на нормалната и на 3G мрежата.... доколкото знам 3G то май хаби и от батерията. мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точи здраво 3G батерията .. аз на моя сони ериксон ... 3G-то до скоро не го изключвах и GPS за видео разговорите .. ама сега спрях да го ползвам и го изключих .. разликата е осезаема ... при включени и двете екстри ми караше едвам 2 дена ... а сега 4-5 дена спокойно с разговори всичко .. дано да съм помогнал ;)

 

П.П: Ако не го ползваш за пощи да проверяваш .. да гледаш ТВ и други неща там .. няма смисъл да работи .. е ако ползваш видео разговор тогава е нужно да работи ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точи здраво 3G батерията .. аз на моя сони ериксон ... 3G-то до скоро не го изключвах и GPS за видео разговорите .. ама сега спрях да го ползвам и го изключих .. разликата е осезаема ... при включени и двете екстри ми караше едвам 2 дена ... а сега 4-5 дена спокойно с разговори всичко .. дано да съм помогнал ;)

 

Поздрави

 

Какви глупости си написал...не е истина просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само говоря по телефона, пускам смс-и и не гледам тв, не си проверявам пощи и т.н. нужно ли е гсм-а ми да работи и на нормалната и на 3G мрежата.... доколкото знам 3G то май хаби и от батерията. мерси предварително.

 

Ако ще ползваш мобилния си телефон именно като такъв - т.е. само за да говориш и за да изшпращаш и получаваш кратки съобщения не само че не ти трябва 3G поддръжка ами всяка машинка до 100лв ще ти свърши отлична работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точи здраво 3G батерията .. аз на моя сони ериксон ... 3G-то до скоро не го изключвах и GPS за видео разговорите .. ама сега спрях да го ползвам и го изключих .. разликата е осезаема ... при включени и двете екстри ми караше едвам 2 дена ... а сега 4-5 дена спокойно с разговори всичко .. дано да съм помогнал ;)

 

Поздрави

 

Какви глупости си написал...не е истина просто.

 

Защо да са глупости ... при мен така се получаваше ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точи здраво 3G батерията .. аз на моя сони ериксон ... 3G-то до скоро не го изключвах и GPS за видео разговорите .. ама сега спрях да го ползвам и го изключих .. разликата е осезаема ... при включени и двете екстри ми караше едвам 2 дена ... а сега 4-5 дена спокойно с разговори всичко .. дано да съм помогнал ;)

 

Поздрави

 

Какви глупости си написал...не е истина просто.

 

Защо да са глупости ... при мен така се получаваше ...

 

Нека да обесня кое са глупостите:

1. Използвай пунктуация правилно! Не като колегата митсу. Тия многоточия нищо не означават.

2. Имаш най сбъркания словоред, който съм срещал. Почти не структурираш правилни изречения.

3. "3G-то до скоро не го изключвах и GPS за видео разговорите" Това какво значи?!? Какво общо има GPS с 3G? A GPS с видеоразговор?

Любопитно ми е кой е тоя Сони-Ериксон който поддържа и 3G и GPS дай ми линк моля те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точи здраво 3G батерията .. аз на моя сони ериксон ... 3G-то до скоро не го изключвах и GPS за видео разговорите .. ама сега спрях да го ползвам и го изключих .. разликата е осезаема ... при включени и двете екстри ми караше едвам 2 дена ... а сега 4-5 дена спокойно с разговори всичко .. дано да съм помогнал ;)

 

Поздрави

 

Какви глупости си написал...не е истина просто.

 

Защо да са глупости ... при мен така се получаваше ...

 

Нека да обесня кое са глупостите:

1. Използвай пунктуация правилно! Не като колегата митсу. Тия многоточия нищо не означават.

2. Имаш най сбъркания словоред, който съм срещал. Почти не структурираш правилни изречения.

3. "3G-то до скоро не го изключвах и GPS за видео разговорите" Това какво значи?!? Какво общо има GPS с 3G? A GPS с видеоразговор?

Любопитно ми е кой е тоя Сони-Ериксон който поддържа и 3G и GPS дай ми линк моля те.

 

Моя грешка ... съжелявам за което ... просто така съм го запомнил ... извинявам се за което :oops: :oops:

 

П.П : За видео разговорите трябваше да се обадя на оператор да ми активира една услуга без която нестава ... но не помна как беше .. затова съм писал GPS ... съжелявам още един път :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля Ви момчета не се карайте. вярно че и телефон за 100 лв върши работа... но.... не исках просто да изброявам всички функции. освен говорене, смс, искам хубав дисплей, камера 2 или повече мегапиксела, радио, игри, свестен органайзър, някакъв хубав от мойта гледна точка дизайн.... така цената доста набъбва. Но доколкото знаех за 3G е че ми служи за пренос на данни и гледане на тв, неща които не съм ползвал и не смятам засега да ползвам и исках да знам като телефона ми е в тази пуста 3G мрежа дали наистина хаби повече батерия и може би като не съм в мрежата тел-а да се опитва да я търси....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля Ви момчета не се карайте. вярно че и телефон за 100 лв върши работа... но.... не исках просто да изброявам всички функции. освен говорене, смс, искам хубав дисплей, камера 2 или повече мегапиксела, радио, игри, свестен органайзър, някакъв хубав от мойта гледна точка дизайн.... така цената доста набъбва. Но доколкото знаех за 3G е че ми служи за пренос на данни и гледане на тв, неща които не съм ползвал и не смятам засега да ползвам и исках да знам като телефона ми е в тази пуста 3G мрежа дали наистина хаби повече батерия и може би като не съм в мрежата тел-а да се опитва да я търси....

 

това и мен ме интересува, чувал съм го но така и не разбрах дали картите ги дават със включена такава услуга или трябва допълнително да се обадиш да ти я включат - факт е обаче, че и моя 3G теУефон бързо си папка батерийката - за 2-3 дни умира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля Ви момчета не се карайте. вярно че и телефон за 100 лв върши работа... но.... не исках просто да изброявам всички функции. освен говорене, смс, искам хубав дисплей, камера 2 или повече мегапиксела, радио, игри, свестен органайзър, някакъв хубав от мойта гледна точка дизайн.... така цената доста набъбва. Но доколкото знаех за 3G е че ми служи за пренос на данни и гледане на тв, неща които не съм ползвал и не смятам засега да ползвам и исках да знам като телефона ми е в тази пуста 3G мрежа дали наистина хаби повече батерия и може би като не съм в мрежата тел-а да се опитва да я търси....

 

Ами има и телефони, които предлагат доста неща, без 3G! Лошото е, че тази 2МР камера, която искаш почти винаги върви с 3G телефон! Купи си един такъв (Nokia N-Series примерно) и просто не ползвай услугата ;) Но ще трябва да си платиш за кефа да имаш игри, камера >2МР, голям дисплей, радио/МР3... Така де - за много от рибките в океана, производителите правят лъскави червейчета :mrgreen:

 

това и мен ме интересува, чувал съм го но така и не разбрах дали картите ги дават със включена такава услуга или трябва допълнително да се обадиш да ти я включат - факт е обаче, че и моя 3G теУефон бързо си папка батерийката - за 2-3 дни умира

 

Нормално е, когато опцията за двоен режим е включена (GSM/3G), телефона да изразходва повечко ресурси, пък и 3G мрежата не е със 100% покритие и телефона я търси, когато липсва... Отделно, когато се провежда видео разговор да речем, бачка и едната камера на телефона, която дърпа от батерията. Контрастния и обикновенно голям дисплей консумира повече от колкото си мислите ;) Та...ето няколко причини, поради които батерията "заминава" за кратко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубаво, тия хубавите телефони може да са с 3G, но в менюто има опции които предлагат двоен режим или само гсм мрежа. значи сега е по-добре като не ползвам 3G услугите спокойно да си държа тел-а на гсм режим само и това ще ми увеличи капацитета на издържливост на батерията между две презареждания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички 3G телефони в менюто си имат възможност за избор на типа мрежа. 3G-то в менюто е UMTS. Изключвате го и вече няма 3G. Относно СИМ-картите - на тях не се активира или деактивира 3G-то. Типа мрежа, която ще се използва зависи единствено и само от това какво поддържа вашия телефон и от вашето желание той какво да използва. Като цяло 3G в BG се използва предимно за гледане на TV и за Интернет. Гледането на телевизия в мрежата на МТел струва 5 кинта на месец и включва 3 програми (по памет). За всяка следваща се плаща по още 3 кинта на месец или, което е по-изгодно - 10 лв. за всички останали. Целия генериран трафик в портала на МТел - новини, времето, проверка на сметката, чат раздела и т.н. е безплатно. Докато при i-mode на Глобул няма месечен абонамент, а всичко се таксува по 24 ст. без ДДС на минута. Т.е. Глобул бая имат да наваксват. А за мобилния Интернет достъп, предлаган през 3G - все още за масовия потребител това е доста скъпо удоволствие. Предимството на Интернет през 3G е, че таксуването е на трафик, а не на престой. С други думи, аз например, на един телефон със Symbian операционна система съм си качил ICQ и с го ползвам без това да товари осезаемо месечната ми сметка.

 

А за папкането на батерията - повече от ясно е, че 3G си я хапва, но не чак толкова осезаемо. Всъщност това колко ще ви се изтощава батерията от 3G зависи най-вече от това колко говорите. При мен например, какъвто и телефон да взема, от самите разговори батерията ми издържа най-много 2 дена в работно време. Така че с или без 3G за мен е все тая. Но ако сте от хората, на които батерията им изкарва по 3-4 дена, ако забраните от настройките UMTS и оставите само GSM мрежа, може и да изкарате още половин до един ден в повече с едно зареждане. Т.е. всичко зависи от индивидуалното използване на апарата. Между другото, най-общо казано, колкото по-скъп е един телефон, общо взето толкова по-бързо му пада батерията. Причината - хубав и голям дисплей, възможност за ползване на безжична мрежа (Wi-Fi) и т.н. Което лично според мен не е минус. Не вярвам на някой да му пречи вечерно време да си сложи телефона да се зарежда.

 

Та това е. Май малко се отплеснах в писането, ама няма как с две думи да се каже всичко това. Пък и съм фен на играчките от по-висок клас, та имам някакви що годе реални наблюдения върху тях. Сега се заглеждам по Nokia E90, ама ще видим, че вече бюджета е семеен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да батерията си е батерия, и всичко зависи от начина на ползване... За съжаление още Wi-Fi то не е толкова популярно, а функцията е много яка и заслужава да я има в средния клас, защото 90% от телефоните които я имат са си направо компютри а аз предпочитам нещо по-малко, по-стилно...

Иначе винаги гледам батерията да ми пада към края и тогава я зареждам. Това че няма значение кога се зарежда батерията са измислици или по-скоро не добре формулирани нещата. Защото ОК, няма значение че я зареждаш когато е по средата или е почти пълна и т.н., но всяка батерия има живот, примерно 2000 презареждания, следователно всяко презареждане се отчита и това че я зареждаш се отброява, следователно и губи част от "живота" си. макар че тези неща вече не са толкова фатални - продават се толкова евтини телефони, батерии че по принцип никой не се притеснява от това че батерията му ще издържи не 2 години ами година и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти никой не използва 3G мрежата ... не че е някаква хипер далавера да я ползваш , ама има благинки като видео обаждания и подобни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Та това е. Май малко се отплеснах в писането, ама няма как с две думи да се каже всичко това... :lol:

 

мерси ти Юли за твоето малко отплесване - наистина доста полезни неща научих от него и то в синтезиран вид :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе винаги гледам батерията да ми пада към края и тогава я зареждам.

Това не е най-добрият вариант за дълъг живот на Li-Ion батерията:

Avoid frequent full discharges because this puts additional strain on the battery. Several partial discharges with frequent recharges are better for lithium-ion than one deep one. Recharging a partially charged lithium-ion does not cause harm because there is no memory. (In this respect, lithium-ion differs from nickel-based batteries.) Short battery life in a laptop is mainly cause by heat rather than charge / discharge patterns.

Keep the lithium-ion battery cool. Avoid a hot car. For prolonged storage, keep the battery at a 40% charge level.

 

Avoid purchasing spare lithium-ion batteries for later use. Observe manufacturing dates. Do not buy old stock, even if sold at clearance prices.

Т.е. преведено в съкратен вариант: "Избягвайте чести пълни разреждания, защото това подлага батерията на допълнителен стрес. Няколко частични разреждания с чести дозареждания са по-добре за литиево-йонните батерии, отколкото едно (дълбоко) пълно разреждане.....

....

Съхранявайте литиево-йонните батерии на студено. Избягвайте горещи автомобили. За по-дълъг период, съхранявайте Li-Ion заредени до 40%

...

Избягвайте купуването на резервни Li-Ion батерии за по-нататъшна употреба. (идеята е, че както пише по-нагоре, самият материал, от който се правят Li-Ion батериите, старее, независимо дали се ползва батерията или не)"

 

 

Това че няма значение кога се зарежда батерията са измислици или по-скоро не добре формулирани нещата. Защото ОК, няма значение че я зареждаш когато е по средата или е почти пълна и т.н., но всяка батерия има живот, примерно 2000 презареждания, следователно всяко презареждане се отчита и това че я зареждаш се отброява, следователно и губи част от "живота" си.

Това не е вярно, тъй като тези 2000 (примерно) презареждания са пълни презареждания т.е. (образно казано) от 0 до 100%

 

макар че тези неща вече не са толкова фатални - продават се толкова евтини телефони, батерии че по принцип никой не се притеснява от това че батерията му ще издържи не 2 години ами година и половина.

Принципно съм съгласен, но понякога може разликата да е повече от година...

 

P.S. Цитатът е от тук http://www.batteryuniversity.com/parttwo-34.htm

 

Целият сайт е безплатен и доста полезен, предвид информацията, която предоставя

 

P.S. 2 Целият ми пост е свързан с Li-Ion батериите, тъй като не знам да се произвеждат нови мобилни телефони с друг тип батерия освен Li-Ion (в частност Li-Pol, което е Li-Ion Polymer; за литиево-полимерните батерии има инфо тук: http://www.batteryuniversity.com/partone-5.htm )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. преведено в съкратен вариант: "Избягвайте чести пълни разреждания, защото това подлага батерията на допълнителен стрес. Няколко частични разреждания с чести дозареждания са по-добре за литиево-йонните батерии, отколкото едно (дълбоко) пълно разреждане.....

Това не е вярно, тъй като тези 2000 (примерно) презареждания са пълни презареждания т.е. (образно казано) от 0 до 100%

 

1во-Пълно разреждане е когато телефона се изключи и повече не иска да се включи.... има разлика от това да се остави на съвсем малко батерия.

2ро-2000 презареждания не са от 0 до 100%.... защото както сам казваш не е необходимо да пада докрай- следователно ако зареждаш от 50% до 100% батерията не се хаби ли ??? според мен презареждане е всяко включване на батерията да се зареди независимо дали има завършени два цикъла-разреждане и зареждане.

3то-Всъщност живота на батериите който дадох е съвсем произволен... има батерии, които държат по 5 години има такива дето се скапват за 5 месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всяка батерия има живот, примерно 2000 презареждания, следователно всяко презареждане се отчита и това че я зареждаш се отброява, следователно и губи част от "живота" си.

 

За gsm батериите мисля че няма такова нещо, виж при някои лаптопи в самата батерия има електроника и брояч и като направи 2000 примерно зареждания независимо от състоянието на саматите елементи в батерията електрониката отказва да зарежда елементите. Е верно че има маистори дет ги цепат и разни такива цигании и ги нулират и им сменят само при необходимост елементите, то при някои лаптопи даже в зарядните има микроконтролери дето си комуникират по кабела за зареждане с лаптопа и ако сложиш обикновенно зарядно със същото напрежение ко4ината пак неще да зарежда ако не и се обади контролера по жицата да вика аз сам твоито зарядно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во-Пълно разреждане е когато телефона се изключи и повече не иска да се включи.... има разлика от това да се остави на съвсем малко батерия.

Така е, но по-добре да я зареждаш, като падне на 30%, а не на 5%

2ро-2000 презареждания не са от 0 до 100%.... защото както сам казваш не е необходимо да пада докрай- следователно ако зареждаш от 50% до 100% батерията не се хаби ли ??? според мен презареждане е всяко включване на батерията да се зареди независимо дали има завършени два цикъла-разреждане и зареждане.

По тази логика, ако хвана една батерия, заредя я 2 минути, после я разредя 2, и така 2000 пъти (примерно), тя ще се скапе?? Звучи ли ти правдоподобно? Животът на батерията, освен от стареенето на "материалите" й, се определя и от химическите реакции, които протичат в нея при зареждане/разреждане, а те от своя страна са пропорционални на заряда, минал през батерията. Вредни са както бързото разреждане, така и бързото разреждане. (Това в прочем е и една от причините батериите на лаптопите да си заминават доста по-бързо от тези на GSM-ите примерно - при тях се отдава мн по-голям ток за единица време; другата причина е, че батериите на лаптопите работят при висока околна температура)

3то-Всъщност живота на батериите който дадох е съвсем произволен... има батерии, които държат по 5 години има такива дето се скапват за 5 месеца...

Така е, но има някакви норми все пак. Принципно непрекъснато се правят разработки, целящи 1) по-голям капацитет на единица обем 2) по-дълъг живот. Освен това батериите не се скапват изведнъж, а постепенно. И (поне ли-йон), когато се прецакат 1) съкращава им се капацитета (по-скоро им се вдига вътрешното съпротивление) и 2) не издържат на голям ток, т.е. при протичането на голям ток през товара "клякат" веднага, иначе на малък ток си държат пак доста време (Пряк пример с mp3 player-а ми с хард диск - като му се скапа батерията, можеше да свири доста време, но обикновено като завъртеше диска, за да кешира нови песни, просто умираше изведнъж)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок съгласявам се с повечето неща... :D Между другото от два дена телефона ми работи само с GSM мрежа както препоръчахте на ivan_kostov и постоянно ми се оплакват че телефона ми дава че е изключен. Сега като си включих пак 3G мрежата и всичко е ок.... няма логика в това ама по-добре така отколкото да не ме търсят а аз да пестя съвсем малко повече батерия от това че не съм на 3G.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.