Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на темпомат в ЕТ


PRR

Recommended Posts

BlackPerl,

Мерси

 

Pesho,

Обади се в ЕТ и питай точно колко ще ти струва темпомата. Моя е около 160кинта. Останалото е труда (2.5h * 27.80 = 70лв)

 

adrian,

С какъв двигател си? На кутийката на моя пише че става за 90bhp, 110bhp, 60bhp (SDI). Но не ставаше за PD моторите.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    21

  • adrian_m

    5

  • guru

    4

  • Boomster

    4

Най-много писали в темата

уф ,да забравих с копчетата може да се увеличва инамалява скороста ,с газта си укоряваш и тя после си я връща, с копчето за пускане и спиране поне на окти леко като го мръднеш до средно положение го изключва

 

колкото до парктроника мисля ,че искаха да се сменя цялата броня заради него което си е тъпо и скъпо,вместо да я пробият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR 1.9TDI помпа-дюза. Странно колата е докарана от Чехия, защо в ЕТ не са могли да го поръчат... надали не са могли да го сложат в началото в завода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR 1.9TDI помпа-дюза. Странно колата е докарана от Чехия, защо в ЕТ не са могли да го поръчат... надали не са могли да го сложат в началото в завода.

 

Не знам :( Ти поиска ли си я? Много ми е странно да не могат да монтират допълнително тая екстра. Не е нещо сложно а и колата принципно е подготвена....

 

А на мойта като я поръчвах реших, че тая екстра не ми трябва. Но човек се учи докато е жив...

 

Да споделя за газта - ок3 е прав. При натискане на газта колата ускорява. При отпускането се връща на предварително зададената скорост.

Относно копчетата - може да се увеличава/намалява скороста в движение, както и да изключиш темпомата. Но за изключването предпочитам да ползвам спирачката.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам :( Ти поиска ли си я? Много ми е странно да не могат да монтират допълнително тая екстра. Не е нещо сложно а и колата принципно е подготвена....

Поздрави

 

Поисках я... но тогава от ЕТ ми казаха че не предлагат темпомат и парктроник, дори ако не се лъжа и за задната чистачка ми казаха същото. Все пак колата я правят в Чехия ?!? Ако има колега с същата от края на 2005г. нека сподели на него какво са му казали. в последствие реших да проверя отново, но казаха че не можело да се монтира допълнително. и аз мислих че не е сложно ама.... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноооого страно.

 

Иначе туку що звъннах и ми казаха МОЖЕ! Цена - 170лв :mrgreen: За Octavia II 1.9TDI-PD 105bhp.

 

На печелившите честито smile187

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е*ах го - ми то е по-евтино да сложат темпомата в Еуратек отколкото да го поръчам с колата smile181 - 340-350 лв беше в списъка с екстрите!!!!

Кое още е по-скъпо при първоначална покупка? Вече се замислям за задната седалка дали да не я сменя с такава с подлакътник.

 

Егати

 

Edit: Тя е поръчана с темпомат, но 100лв само за това, че е директно с него, а не е инсталиран после - много ми се виждат.

Темпомата дойде за сметка на Маxi-dot-a - Maxi-dot само ако имаш фабрично радио, а то е 900лв и реших, че 1200 за максидот ми идва много. Но сложихме темпомат :D

А седалката миналата седмица я видях в една кола как добре стоеше. Но скоро чакаме бебе и не знам дали ще мога да си слагам там бебешкото столче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога,

 

Ма хич не си прав :mrgreen:

170 лв темпомат и 2.5h монтаж = 230лв. Определено не е 350.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога,

 

Ма хич не си прав :mrgreen:

170 лв темпомат и 2.5h монтаж = 230лв. Определено не е 350.

 

Поздрави

 

Да, прав си. Аз затова си изтрих мнението :oops: . Иначе, според мен от заводското по-добро нЕма, така че Dereal да поръчва смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, доста си бърз :mrgreen:

И съм напълно съгласен че по-добро от заводското нЕма! Смело поръчвай. Имай предвид че някои от нещата ти се струват безмислени в началото а след това се псуваш че не си ги взел (като моя темпомат).

 

PS: BTW - задната чистачка е безумна екстра! Тия кретени от ЕТ ме убеждаваха че е глупост, но откакто съм взел колата не е минал ден да не съм я ползвал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Относно темпомата, показва ли на дисплея / бордкомпютъра каква скорост си задал. Карал съм ПАСАТ и там на МАКСИДОТ дисплея показваше зададената скорост. Но ако не си с МАКСИДОТ, на обикновения дисплей дали показва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно темпомата, показва ли на дисплея / бордкомпютъра каква скорост си задал. Карал съм ПАСАТ и там на МАКСИДОТ дисплея показваше зададената скорост. Но ако не си с МАКСИДОТ, на обикновения дисплей дали показва ?

 

Аз съм без MAXIDOT. Не показва скороста никъде освен на километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR честито! Само един съвет - внимавай с тази екстра особено при изморително шофиране - създава предпоставки за разсеяност или в лошия случай - задремване.

 

RRR нищо не показва на дота (поне на фабия и на октавия 2)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

huko,

 

10x. Вече и се нарадвах на тая екстра. Полезна е. Но в Бг е почти неизползваема. По наща магистрала 2/3 от водачите не знаят как да карат :(

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпоматът е използвам и в градски условия ... ама предимно през уикенда. Наблюденията ми са че кракът ми "тежи" поне с 2л. повече отколкото темпомата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boomster,

 

Много странно - при мен темпомата определено вдига разхода според това което постигам без него. А аз определено не карам бавно (има клубари дето са се возили при мен). Теб явно ти е мнооого тежко крачето :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но в Бг е почти неизползваема. По наща магистрала 2/3 от водачите не знаят как да карат :(

Какво имаш предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boomster,

 

Много странно - при мен темпомата определено вдига разхода според това което постигам без него. А аз определено не карам бавно (има клубари дето са се возили при мен). Теб явно ти е мнооого тежко крачето :mrgreen:

 

Поздрави

 

Този уикенд навъртях 44км. търсейки си подлакътник. Имаше Цариградско шосе, имаше и задръствания. При средна скорост от 26 км/ч ми даде среден разход 7.9 л, като гледах максимално да използвам темпомата. От най-голяма полза ми беше при изкачване на наклонен терен и на Цариградското шосе.

Може и крачето да ми е тежко, явно още не съм отвикнал от 140-коньовото ауди, което определено по-бързо набираше, но мисля че темпомата е нещо, което в моя случай определено е от голяма полза и все още не мога да му се нарадвам и няма да спра да го превъзнасям smile126

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

започвам и аз да се замислям за темпомат ... цената не е никак висока - въпроса е колко време се чака за доставка и дали в Пловдив има кой да го монтира в сервиза ... а има ли разлика между този за 90 коня и за 110 коня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За доставка се чака около 20-25 дни. Монтаж - в ЕТ. Писал съм колко време отнема. Не съм сигурен дали има разлика между 90 и 110. Всъщност мисля че няма, имайки предвид че логиката е изцяло в компютъра а не в самия лост - той е механичен превключвател.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Искам да те питам от къде го включваш (дали ти сменят лостчето за мигачите) или ти е някъде отделно кпче, и дали светва зелената лампа на таблото като на оригиналния темпомат?

 

PRR: Следващия път като пишеш на шлоькавица директно трия. Прочети правилата на форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.