Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на темпомат в ЕТ


PRR

Recommended Posts

Здравейте,

Днес най сетне дойде момента за монтажа на темпомата. Отидох в 8h (както беше уговорката) и в 8:10 колата влезе за монтаж. Както каза приемчика след 2:30h колата беше готова. До тук всичко супер. Оправих документите (парите де) и към 11h се отправих към работата. Пробвах темпомата и ИЗНЕНАДА - НЕ РАБОТИ ](*,) Връщам се към сервиза и питам приемчика как се пуска екстрата (знаех, но като не работи да си питам - може да е в мен грешката). Е и той не знаеше smile120 Колегата му се включи и ми обясни. Чудо. И се качихме заедно да изпробваме. Е да, ама не. Пак не проработи. Качи се и приемчика да прбовам, ама не. Върнахме се в сервиза, а аз междувременно прочетох в книжката, че "екстрата" трябва да се активира с VAG Com. Посочих му на приемчика и директно при момчетата с електрониката. Те уж го активираха ама цъ :( Повторен опит и отново не работи. Така стана почти 12h. Вкараха колата обратно "за проверка на окабеляването" и ме уведомиха че прболема може да е в самия темпомат и ако е така ще трябва нов, т.е. нови 3 седмици :smt019 След като колата влезе за инспекция и техника влезе в обедна почивка ](*,) Така до 1h никой нищо не направи по колата. В 1h провериха окабеляване, за всеки случай провериха активирането с VAG-а и О-ЧУДО! Не бил активиран темпомата! Следва тест драийв, темпомата работи и щастлив си тръгвам в 1:30h с работещ темпомат. Цялата процедура излезе 5:30h вместо 2:30h заради не свършената работа на един човек smile150

Иначе изкавам специална благодарност на приемчика, който освен че си свърши работата ми звънна и за забравения стар ключ (сменя се при монтажа) и дори ме изчака ПРЕД магазина за да не слизам от колата. Това се казва добро отношение към клиента smile126

 

Е, сега съм щастлив собственик на темпомат и само чакам weekend-а да го пробвам smile138 smile153 smile115

 

Поздрави

 

PS: Цената на темпомата + работата = 230.76 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    21

  • adrian_m

    5

  • guru

    4

  • Boomster

    4

Най-много писали в темата

Честито! Със здраве да си я ползваш новата екстра.

Аз тъкмо да те упрекна, че си забравил да напишеш за цената и я видях да си стои най-отдолу.

И аз смятам да си монтирам темпомат, но в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах на мен пък ми казаха, че не можело да се сложи допълнително темпомат ?!? Иначе честито, тази екстра я искам отдавна но ме разочароваха преди време като ми казаха това. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е...пак малко си повисял и ти се е разминало голямото чакане от още 3 седмици! :mrgreen:

Иначе- ха честито и да кажеш после как е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха честито ти и придобивка, и емоции. За първото - със здраве и винаги с кеф да си го ползваш, за второто - дано да ти е за последен път.:mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, мерси :mrgreen:

 

За емоцийте - единствено ме е яд че се загуби времето на работниците и моето. Иначе - здраве да е.

 

А "екстрата" вече я тествах по Цариградско. Мнооо приятно :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел по-внимателно у форума, че требе активация през VAG-CОМ, немаше да загубите толоз време, а щеше да идеш веднага и да питаш: "Алоу, пичовити! Вий цъкнахти ли тук или саму си барати по пишкити?" :mrgreen: Със здраве да си го ползваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел по-внимателно у форума, че требе активация през VAG-CОМ, немаше да загубите толоз време, а щеше да идеш веднага и да питаш: "Алоу, пичовити! Вий цъкнахти ли тук или саму си барати по пишкити?" :mrgreen: Със здраве да си го ползваш!

 

Aaaa, не така Велко! Прочети какво съм писал - казах му че го пише в книжката още ПРЕДИ да почнат да проверяват за кабелите. Ма те решиха първо кабелите и след това VAG-Com-а. Тъй че аз вина нямам - направих повече отколкото се очаква от клиент :mrgreen:

 

Stenly,

Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile190 :oops: Какво е това темпомат??? Просветете и невежите като мен :mrgreen: Честно казано не проявявам никакъв интерес към новите технологий в автомобилите.... но поне да знам за обща култура ,за да не се срамувам някъде :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос ... тоз темпомат деактивира ли се ако бутнеш некой педал ?

Пиши как се справя по баирите на магистралите , щот предполагам там ще го ползваш.

Поздрави!

 

П.П. biser.or , система за поддържане на постоянна предварително зададена скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

biser.or,

Темпомат е устройство поддържащо постоянно предварително зададената скорост.

 

The Best Forman,

Ако пипнеш педал веднага изключва. Иначе по Цариградско от Алея Яворов до 7ми КМ поддържаше 100km/h (както винаги +20 на ограничението...) +- 5km/h. Мноого приятно усещане. Е, малко неестествено че десния крак се чудиш какво да го правиш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид, че не би ти било нужно да четеш в книжката, че се изисква активиране, ако беше запознат преди това с написаното някъде из форума! А щеше да си се подготвил с един вестник "Дума" (има ли го още бре?), навит на руло и да им трескаш кухите репи на отговорните за издънката, докато ги питаш любезно: "Активирахте ли го бре, момчета? Ама сигурни ли сте? Я да видим отново!" Иначе относно това, че си направил повече от колкото се очаква от клиент...к'во да ти кажа...мъкааааа

Между другото, не би трябвало да има чак такива отклонения +/- 5 км/ч. Много странно... Ако е 1-2 км/ч. Ма здраве да има! Със сигурност не е болка за умиране ;) А, да те питам - и като ускориш ли се изключва? После, като отпуснеш педала и скороста се намали до досигане на предварително зададената по-рано цифра, не се ли включва отново круз-контрола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, честито, със здраве да го ползваш. Крайно време е да дадеш малко отмора на десния крак по безкрайните евро магистрали ;) Не че за нашите не става, но тук е по-скоро гъзарийка, а за там си е чисто удобство. Аз тази година буквално се родих. 5500 км въобще не ги усетих :lol:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, не знам как е в щатите но тук в сервиза не допускат. Това че се заврях в колата докато ровиха с VAG-COM-а е едно изключение. Та съвсем любезно им казах да проверят. Ами провериха и уж го активираха. Но явно момчето не се е справило от първия път и се наложи да повтарят. Доста тъпо, но нищо повече не можех да направя....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х Юли,

 

След 1900км за един ден и изтръпнал десен крак разбрах каква е ползата. Жалко че дойде толкова късно, но мисля пак да повъртя :mrgreen:

Иначе тая година разходката в Европа ми възлиза на 7500км :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с темпомата се задава дадена скорост примерно карате с определна такава и натискате бутона и колата я подържа,разбира се трябва да е съобразена с трасето и предавката (за ръчни скорости особено) при натискане на спирачка ,съединител или друго копче се деактивира,пре подаване на газ колата ускорява и след отпускане на педала се възсановява зададената скорост.След деактивация чрез педалите има бутон за връщане към предварително зададената скорост .Честито.На мен много ми харесва да го ползвам като има полицаи ,слагам си го на ограничението и си питам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал дали след натискането на газта продължава да работи темпомата, но след пипването на газта или съединителя със сигурност престава да работи.

Относно бутоните - с тях не само се изключва но и можеш да увеличиш/намалиш скороста.

Като пробвам номера с газта ще пиша пак.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Честитка и от мен PRR!Новата придобивка съвсем ще ти разглези десния крак :P:) !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво PRR! Предишното возило ми беше с темпомат и много му се кефех, след като се качих на Октавията много ми липсва. Минаваше ми през ума да питам за доп. монтиране, но.....Започвам да се замислям и аз много сериозно. При първа възможност /финансова/ ще действам и аз.

Хайде безаварийно с Темпомата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизелите няма проблем. За бензините може и да я нямат...

странно аз съм дизел.... а и още по-странното е че ми казаха че изобщо няма начин да се монтира, не че го нямат в наличност например. както и парктроника.... :cry: :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.