Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно автомобилните концерни


adrian_m

Recommended Posts

Интересува ме дали някой има пълен списък на автомобилните концерни и марките които са към тях. Както към VW са още Ауди, Шкода, Сеат и ако не се лъжа Бентли. Въпросът ми е по-скоро не по спомени ами към списък или препратка към някой сайт където има цялостна информация. Идеята ми е породена от често случващи се спорове в компанията ми относно тези неща. Последното беше дали Porsche са част от VW или Porsche притежават VW или просто работят съвместно и т.н. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти два линка

 

VWGroup

 

WIKIPEDIA

 

До колкото знам Porcshe са си самостоятелна фирма и имат само съвмесни проекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това знам за Порше, те да бяха само те със съвместни проекти, но тук говорим все пак за притежание. А GM са шампиони но...... какъв парадокс - 10% от Фиат е част от GM а 5% от GM част от Фиат ?!?

А Рено.... те пък притежават 70.1% от Самсунг.... тия Самсунг май само коли не правят но пък какво пречи да извадят аналог на Дачия Логан за.... примерно 2500 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът откога е таблицата е много уместен. Защото Порше имат дял във Фолксваген, а не само сглобяват Туарег и Кайен с общи възли. Даже имаше спорове в автоизданията дали Порше няма да опитат да купят Фолксваген, което колкото и странно да изглежда, се изисква от немското законодателство при покупка на голяма пакет (мисля, че около 25-30%, но не залагайте на това :roll: ).

Освен това скоро Даймлер-Крайслер се разделиха и кой кои марки запази не знам - сигурно американците са си запазили американските, но какво е станало с делът в Хюндай и Митсубиши????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.