Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

данък при Октавия 1,8Т 150коня?


krasy

Recommended Posts

Амиии ...

с горния калкулатор ми излизат 181.50 лв

с долния калкулатор ми излизат над 330 лв

 

оня ден платих 136.13 лв данък + към 2 лв лихви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , не се учудвайте , че в единия случай излиза едно , а е другия друго ... за коли с катализатори е 50% ;)

Ай сполай ви и ги пазете по - дълго време ... има далавера :mrgreen:

 

Edit: PRR незнам така пишеше в мобилето под калкулатора ... мен ме не фаща :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , не се учудвайте , че в единия случай излиза едно , а е другия друго ... за коли с катализатори е 50% ;)

 

Доколкото ми е известно, това с катализатора важи само за коли до 102 коня (по спомен). След това се смята все едно няма катализатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно, това с катализатора важи само за коли до 102 коня (по спомен). След това се смята все едно няма катализатор.

 

И на мен така ми казаха в данъчното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit: PRR незнам така пишеше в мобилето под калкулатора ... мен ме не фаща :mrgreen:

 

Мен също не ме хваща - аз съм 90 коня :mrgreen:

 

PS: За 1.8Т със сигурност няма данъчно облекчение, демек по-голямата цифра се гледа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии ...

с горния калкулатор ми излизат 181.50 лв

с долния калкулатор ми излизат над 330 лв

 

оня ден платих 136.13 лв данък + към 2 лв лихви :)

 

 

Ами вторият просто не взима под влияние колко годишна е колата и въобще не ми е ясно за какво му е пък теглото - определено не е верен.

За първият калкулатор си е верен и то4но тази сума е трябвало да ти вземат, следващия път земи на лелката една кутия бонбони щото ти води колата 110 коня (110кW = 150 коня).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е 110kW по талон.

 

В интерес на истината - мислех, че ще ми е 181.5 лв данъка ... доста се изненадах като ми взеха по-малко, но тогава реших че аз нещо съм се объркал.

 

Но вчера след като написах поста и се замислих ... и стигнах до 2 варианта:

 

1) Понеже съм я купил някъде в началото на април - може би плащам данък не за цялата година, а само за ~9 месеца, демек 75% от данъка.

 

2) Писали са я 110 к.с. вместо 110 kW

 

А дано е второто :D

 

Но при всяко положение - данъка за Октавия 1.8Т 150 к.с. = 181.50 лв (ако колата е над 5 години, иначе - повече)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или аз съм тъп или тез дет са определяли тез данъчни ставки ... та ако колата е над 5 години е по - малко отколкото новата с повече екологий заложени в нея и т.н. нали се бориме за по нов авто парк , ква логика има да се режат главите на собствениците на нови возила , а старите таралясници едва ли не да се толерират / то и аз съм в тая графа , ма тва е друга бира / ... къде е логиката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman,

 

Не търси логика в управляващите. Гледай от къде могат да се измъкнат пари.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквам с моите смешни 20 кинта , а и лесно мога да я вкарам в Евро 3 стандарта с един катализатор от Фелиция / няма докато не е задължителен / но излиза , че пак е по - далавера да си се пенсионираме с едно возило докато не го докараме до пълен разпад :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката е, че тези които карат нови коли имат повече парички и затова трябва да плащат по-голям данък ... просто се предполага, че хората със стари коли, не си купуват нови щото нямат възможност, а не щото не искат и затова тях не ги товарят с по-голям данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.