Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Привет! Имам и въпрос...


Boomster

Recommended Posts

Наистина TDI моторите се водят все още за може би най-шумните дизелови двигатели поради простата причина, че не са Common-Rail, които са по-тихи и по икономични. За сметка на това TDI дават по-хубава мощност.... като знам 105коня на Октавия как вървят си представям 101 на сигурно 300 кила по-леката Фабия.

 

Все пак, да уточним че става въпрос TDI PD - помпа-дюзи дивигатели... Иначе при големите мотори - 2.5l, VAG ползват дистрибуторна помпа или Common Rail, а за 3.3l и 4.0l само Common Rail.

Въпреки че моята фабия съм я сравнявал с едни фокус с common rail и бих казал, че в никакъв случай не беше по-шумна. Възможно е и форда да е бил сдухан....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Boomster

    13

  • ammcfc

    9

  • zloQQ

    5

  • Redline__

    5

Най-много писали в темата

Подлежат на чипосване,ама като ти изтече гаранцията, тоест след 2 годинки. :mrgreen:

с флашването няма как да разберат, че е променяно...толко акълии в ЕТ няма :) както се казва, то капака даже не се отваря :)

 

Тука си в грешка, като се закачи тестера, всичко излиза :mrgreen: . Чипосваш я още на другия ден, ама оставаш без гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подлежат на чипосване,ама като ти изтече гаранцията, тоест след 2 годинки. :mrgreen:

с флашването няма как да разберат, че е променяно...толко акълии в ЕТ няма :) както се казва, то капака даже не се отваря :)

 

Тука си в грешка, като се закачи тестера, всичко излиза :mrgreen: . Чипосваш я още на другия ден, ама оставаш без гаранция.

Ами моята не са я хванали...но аз не говоря за чипосване....а за флашване....Прочита ти се рома (твоя оригиналния, уникалния). После на него се променят тук там по някоя цифричка и се записва обратно. Не виждам по какво ще познаят... Версията на РОМ-а и големината не се променят. Ама нейсе...:) Не ми се отваря спор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ammcfc, усещам как ще пием бира с теб :mrgreen:

Винаги готов! smile159

BTW След като се флашне, стария ром може да си го запишеш на диск или usb. И ако все пак човек има притеснения при посещение в ЕТ, може винаги да се префлашне (без доп. заплащане). Процесът буквално трае секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ammcfc, усещам как ще пием бира с теб :mrgreen:

Винаги готов! smile159

BTW След като се флашне, стария ром може да си го запишеш на диск или usb. И ако все пак човек има притеснения при посещение в ЕТ, може винаги да се префлашне (без доп. заплащане). Процесът буквално трае секунди.

 

Напълно си прав, с една малка подробност! Чип-а трябва да може да се "флашне" през OBDII (ЕOBDII). Ако не ме лъже паметта, колата требе да е минимум 2002 г. Иначе при слагане на изцяло нов софт., дори със същата големина, просто при закачане излизат данни, неотговарящи на зададентите параметри на двигателя.

А да те питам ammcfc - твоята фабрично ли е с червенкото DI от подписа ти и съответно 131 магарета? Или е въпрос на интервенция :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ammcfc, усещам как ще пием бира с теб :mrgreen:

Винаги готов! smile159

BTW След като се флашне, стария ром може да си го запишеш на диск или usb. И ако все пак човек има притеснения при посещение в ЕТ, може винаги да се префлашне (без доп. заплащане). Процесът буквално трае секунди.

 

Напълно си прав, с една малка подробност! Чип-а трябва да може да се "флашне" през OBDII (ЕOBDII). Ако не ме лъже паметта, колата требе да е минимум 2002 г. Иначе при слагане на изцяло нов софт., дори със същата големина, просто при закачане излизат данни, неотговарящи на зададентите параметри на двигателя.

А да те питам ammcfc - твоята фабрично ли е с червенкото DI от подписа ти и съответно 131 магарета? Или е въпрос на интервенция :mrgreen:

Драго ми е да те чуя, колега ZloQQ :mrgreen:

Първо ми позволи да те поздравя, за едно твое желание свързано с Апах. Вземи ме за втори пилот... :mrgreen:

Skola иска да си купува нова кола, ако не си разбрал....:) така, че със сигурност не говоря за нещо преди 2002г :) Именно през това куплунгче под волана ти се изчита ром-а. След това в него се променят само определени параметри и отново ти се качва. Не се спазва нищо :) просто защото това си ти е ориг. ром (не става въпрос за манагали) :)

Надписът си е оригинален. Конете бяха 101 и с флаша добавих още 30. Но това мисля, че няма отношение към червеното D и I

МНОГО ВЪРВИ, ВЕРВАЙ МИ :mrgreen:

Пу-пу да не я урочасам

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехх, като чета и на мен ми се искат малко кончета. Но съм далеч от заветната 2002 година. Дали може да се направи някое подобрение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Фабията - 1.9 -101к.с. си е супер за колата, дори и с 4 човека и багаж. Иначе не бих казал, че е най-комфортния автомобил за дълъг път. Освен това ако си над 1.80м зад теб може да седи само дете. Абе Аз съм фен на ОКтавията. Фабията не е семеен автомобил. Скоро пътувах с жена ми и детето(3 месечно) и като вкарах количката, леглото и коритото и не остана място за нашия багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е Фабия, а ще е Румстър. Бях в шоурумът на ЕТ и веднага щом седнах в Румстъра си казах че това е МОЯТА колата. Страхотно удобен и приятен автомобил и много практичен. Двигател - 1.4 МПИ 86к.с., оборудването ще е Стайл, като допълнително ще ми сложат МП3, "нещо" против боксуване и темпомат. Бюджетът е същия който бях отделил за Фабиа 1.9 ТДИ Елеганс, т.е. малко над 26 000. В понеделник ще ходя да се "разправям" с тях и да задействаме покупката, че НЕ МИ СЕ ЧАКА ВЕЧЕ :)

 

П.С. Някой с Румстър 1.4МПИ да има да сподели нещо? Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във все още малкото семейство на Румстърджиите :mrgreen: ! Май ти си първия с бензинка обаче. И аз като теб, в началото се бях наточил на Фабия, но Румстъра беше любов от пръв поглед. Честито и чакаме да се похвалиш като го вземеш.

 

П.П. mp3-ката на Шкода е много добра(нали за заводска музика говорим?), не забравяй обаче като сключваш кастото да застраховаш и плеъра. Премията беше от порядъка на 90 лв, определено си заслужава, ако недай боже някой реши да пробва да го задигне.ASR-a и темпомата са много полезни екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, МП3 е заводско. Писна ми постояно да свалям панела, после да го влача с мен. Всичко ще е заводско. Всичко ще е застраховано.

Иначе и при мен Румстъра беше любов от пръв поглед. Мисля че Румстъра(Комфорт, капучино цвят и светла тапицерия) в шоурума в Надежда точно с тази цел е изложен там - да зарибява хората :)

1.4 дизел малко шумен ми се стори, все пак досега само бензинки съм карал, затова се насочих към бензинката.

Не знам дали не бъркам нещо, но ми се стори че пича от шоурума спомена че ще се наложи да изчакам около 20 дни преди да оправят нещата със застрахователя, КАТ и т.н. 20 дни не е ли много при положение че колата я имат в наличност и вече съм я избрал?

НЕ МИ СЕ ЧАКА 20 ДНИ! ИСКАМ СИ РУМСТЪРА! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бегаме да слагаме бирата в хладилника тогаз :mrgreen:

Незнам дали си разглеждал цялата гама цветове , но определено червено и синьо / перли / много им тича на тез машинки ... текат ми лигите по тез на Про Кредит всяка сутрин и незнам кога ще си изпрося едно кръгче пооооо голямо :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бира задължително ще се пие веднага щом приключим всичките формалности с ЕТ smile159

Разгледах цялата гама цветове. Жената искаше червена, аз НЕ исках червена :mrgreen: В шоурума имаше една октавия цвят антрацит, много интересен нов цвят. Оказа се че и двамата го харесваме, а и на склад имаха такава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чаках Roomster -а да го доставят 54 дни заради темпомат и MAXI-DOT ,а колата я взех на 66-тия ден след поръчката.По-бавно дни до тогава не бяха минавали.На 06.08 я взех и вече изминах 1600 км-много съм доволен. Регистрацията става по-бързо от 20 дни,но от ЕТ се застраховат с време.Така,че пожелавам ти по-скоро да си я вземеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват 20 дни, за да се застраховат от засечки. За около 10 дни, до 2 седмици оправят нещата. Доста глупав съвет,ама като препатил да си кажа - провери дали имаш аларма като взимаш колата, че аз бях поръчал и аларма, а нея я нямаше :| . Честито още веднъж!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! smile159

Това твоето наистина е било любов от пръв поглед :)

Къде е фабиа дизел, къде е руумстер бензин...:)

 

По-добре, че не си взел червена. Не че е лош цвят, ама живот и здрае като тръгнеш да я сменяш, по-малко пари ще и вземеш. Червеното се нарежда веднага след бялото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ррррумстер !!!! :mrgreen:

Честито, колега !!!

 

Избрал си най-уникалната и оригинална като визия Шкода. Със здраве да си я търкаляш по пътищата и дано от ЕТ да не се мотат както си знаят, ами по-бързо да ти връчат ключовете от новото ти съкровище.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключихме с формалностите в ЕТ за около 1 ч., то не боляло чак толкова(като изключим първоначалната вноска) :mrgreen:

Каката която подготвяше договора каза че сега по-лесно ставало в КАТ и даже има вероятност до края на седмицата да стане. Или до средата на др. седмица, което също е добре за мен. Запасих се с търпение доколкото можах и сега почва онова отвратително баааавно чакане

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго ми е да те чуя, колега ZloQQ :mrgreen:

Първо ми позволи да те поздравя, за едно твое желание свързано с Апах. Вземи ме за втори пилот... :mrgreen:

Skola иска да си купува нова кола, ако не си разбрал....:) така, че със сигурност не говоря за нещо преди 2002г :) Именно през това куплунгче под волана ти се изчита ром-а. След това в него се променят само определени параметри и отново ти се качва. Не се спазва нищо :) просто защото това си ти е ориг. ром (не става въпрос за манагали) :)

Надписът си е оригинален. Конете бяха 101 и с флаша добавих още 30. Но това мисля, че няма отношение към червеното D и I

МНОГО ВЪРВИ, ВЕРВАЙ МИ :mrgreen:

Пу-пу да не я урочасам

Поздрави

 

Да бре - виждам, че става дума за нова кола, но просто пояснявам детайлите относно "чипосването". Колкото за червеното D и I - имат различни значения. Иначе, защо да си правят труда в завода да слагат различни, а не набиват все еднакви. Принципно при ФВ моделите, ако няма червенко I - колата е 90 магарета. Ако е с червенкото I - рипа на 110 (115...). Ако е с червен DI - 131 (това вече е PD мотора), а при три червени букви TDI - 150! Това е за моделите до преди 3 години някъде. Сега вече не съм в час...

Дано да продължава да върви все така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFFTOPIC:

 

zloQQ, Велко, вече не ти чета постовете... щото без да искам ти виждам и подписа smile075

 

:P

 

Сега пак може да фъргаш по едно око и да контролираш к'во пиша :mrgreen: Отново съм с плуващата кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бре - виждам, че става дума за нова кола, но просто пояснявам детайлите относно "чипосването". Колкото за червеното D и I - имат различни значения. Иначе, защо да си правят труда в завода да слагат различни, а не набиват все еднакви. Принципно при ФВ моделите, ако няма червенко I - колата е 90 магарета. Ако е с червенкото I - рипа на 110 (115...). Ако е с червен DI - 131 (това вече е PD мотора), а при три червени букви TDI - 150! Това е за моделите до преди 3 години някъде. Сега вече не съм в час...

Дано да продължава да върви все така :)

 

Мерси за пожеланието smile159

Моята е с фабричен надпис - червено "DI". Има го на задната емблема, както и на пластмасовата кора на двигателя. Иначе двигателят е 101к.с - TDI - PD. Писал съм, че надписът няма значение, в смисъл че не е променян от мен и няма връзка с това, че в момента е 131к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е променян от теб след като заводско ТДи-ПД 101к.с. на Фабия табелката си е с червено Д и И.

 

Само на Октавия 1 и Супърб червеното Д и И са 131к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.