Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой кара ли Супърб?


Recommended Posts

Здрасти на всички, тоя форум е много добър и доста съм се ровил из него, преди да взема окончателно решение в полза на Шкода. Е, от две седмици карам Супърб 1.8Т с почти всички екстри и автоматична скоростна кутия. Колата е невероятна и първите ми впечатления са отлични - стабилна, лесно управляема, мощна и сигурна при изпреварване, удобна. Тук обаче почти няма коментари за този модел?!

 

Така и така съм почнал - да ви кажа че още с първото излизане извън София спуках гума в една дупка, макар че карах бавно, към 60 км/ч. Установих, че крикът, с който е окомплектована колата, е неудобен и не е за толкова тежка кола - имаше лек наклон на пътя и той се изплъзна в най-неподходящия момент и нарани калника и прага...абе направо гадост. Както и да е, сложих резервната, прибрах се, нямах проблем със застрахователя, но в ЕТ не ми провървя, както и много от вас се оплакват в тоя форум. Първо ме пратиха по други сервизи да си търся гума, щото не работели с тая марка гуми (а продават коли с такива?), а после казаха, че ще мислят какво да правят и вече седмица чакам да ми се обадят какво са измислили. На всимкото отгоре отстраняването на щетата ще стане чак в края на август. Изобщо не очаквах, че още от първата седмица ще тръгна по сервизи, ама такъв ми бил късмета, поне не стана по-голяма беля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и на теб! И честито за новата придобивка!

Относно крика...то и на Октавия-та е малък и при единственното ми ползване за малко да заприлича на твойта случка, но се усетих на време и подпрях стабилно колата от другата страна.

Мнения за Супърб наистина има само няколко, но това не пречи ти да поставиш началото. Лично аз имам впечатления от 1.9 TDI-PD и след няколкото стотин километра с него...не ми се слизаше изобщо! Единственното нещо, което не ми хареса е малкия отвор на багажника (може би съм свикнал просто с Октавия-та). Колата според мен просто няма минуси... Оборудването на колата, която карах беше Елеганс + допълнителни неща - радост за окото! Поведението на пътя - стабилен автомобил при висока скорост, която поддържа без никакъв проблем! Разхода беше...комичен ;)

Относно ЕТ - понякога се случва да имат проблясъци, както е видно от колегите, но май минусите в тяхната графа са повече от колкото е нужно...за съжаление. Но докато колата е гаранционна - нямаш избор! Но не забравяй, че имаш права и не се прави на скромен, а си ги отстоявай!

Двигателя с който си - 1.8Т (мисля беше 20V) е останал от преди и до колкото имам наблюдения е доста хубав агрегат! Мисля, че Супърб е последната кола от VAG с това "животно". Удволствието от Tiptronic-а е голямо, но понякога въпреки възможността от т.нар. "ръчен режим" на превключване, не може да замени кефа от наистина мехачното превключване на предавките.

Пожелавам ти само положителни емоции от тук нататък!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за невероятната придобивка!:) Със здраве да си я караш и това да е единствения проблем, който да имаш. Отностно ЕТ ... ми монополист, какво да се прави!

Успех и много положителни емоции с колицата!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колега.

По-малко проблеми и повече радостни моменти с новото возило(ако иска и във новото возило :P ) smile051

 

 

 

 

 

 

 

 

 

smile188 извинявам се за което и колкото и глупаво да прозвучи за някои моля все пак ми кажете.Чудя се от доста време то направо сие от началото де ,коя е по-добра Супърб или Октавия2 какви са разликите,приликите коя с какво превъзхожда другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията.

За разликата между Супърб и Октавия 2 мога да кажа няколко неща:

- Супърб е по-стар модел - от 2002 г., мисля с 2 фейслифта, новата версия ще излезе догодина; в Октавия 2 има много - не всички - от технологиите, разработени (използвани) преди това за Супърб;

- Супърб обаче е по-висок клас автомобил, по-голяма е - с 10 см е по-дълга от Фолксваген Пасат, стои по-стабилно на пътя, а возията мога да сравня с тази на луксозните модели на Мерцедес, напр. (не преувеличавам);

- естествено харчи повече, но поне за мен това не е решаващо, а и при спокойно каране разходът на извънградско пада - според компютъра харчи 8,6-8,8, като става дума за бензинов с автоматична скоростна кутия; на градско все още не мога да засека реално, но май отива към 15...

Поне няколко месеца се колебах на коя марка и модел да се спра, карах известно време новия Тойота Авенсис, пробвах Форд Мондео (не последния модел), много се чудих за Хюндай Соната и Хонда Акорд, но - поне към момента - мога да нажа, че като цяло Супърба ги превъзхожда и карането му е истинско удоволствие... Абе от Шкода трябва да ми дадат някой бонус за рекламата :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и на теб! И честито за новата придобивка!

 

Удволствието от Tiptronic-а е голямо, но понякога въпреки възможността от т.нар. "ръчен режим" на превключване, не може да замени кефа от наистина мехачното превключване на предавките.

Пожелавам ти само положителни емоции от тук нататък!

Успех!

 

Благодаря, само малък коментар за Типтроника - аз бях малко скептичен за автоматиците и мислех, че ще имам проблем при нужда от рязко увеличаване на скоростта, обаче установих, че:

- изпреварването става по-сигурно, защото можеш да се концентрираш в по-голяма степен върху конкретната ситуация на пътя;

- скоростите се превключват не по-бавно, отколкото ако се прави ръчно, а и автоматикът никога не бърка;

- ако искаш рязко набиране на скорост - просто натискаш педала до долу и колата хвърчи;

- в градски условия и особено в София е невероятно облекчение и макар че се вдига разходът на гориво, всеки ден си спестяваш десетки натискания на съединител и ръчно превключване на скорости;

- карал съм и RAV4 автоматик, но определено Типтроникът, който монтира Шкода, е по-добър от кутията на Тойота.

 

Еми това е засега...Впрочем днес ми се обадиха от ЕТ, че са осигурили гумата - дали пък не е заради постинга от вчера :-))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Честито колега! Много безаварийни километри с новата придобивка. И да дойдеш на някоя среща де :mrgreen:

 

Относно гумата - пожелавам ти това да ти е най-големия дерт! Иначе странно защо толкова много от новите коли пукат гума първите дни. Аз спуках гума ПЪРВИЯ ден, Юли също. При теб след 2 седмици.... Почвам да се замислям (с кво ли ама....) :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Честито колега! Много безаварийни километри с новата придобивка. И да дойдеш на някоя среща де :mrgreen:

 

Относно гумата - пожелавам ти това да ти е най-големия дерт! Иначе странно защо толкова много от новите коли пукат гума първите дни. Аз спуках гума ПЪРВИЯ ден, Юли също. При теб след 2 седмици.... Почвам да се замислям (с кво ли ама....) :-k

 

Щото първия ден много цъкате борд компютъра, гледате обороти и скорости, а не внимавате за пътната обстановка... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрън, дрън! И как да внимавам за пирони? Ти да не би да ги виждаш? Ей така, внимателно си караш и виждаш пирон пред задна дясна гума?

Ша ма извиняваш ма това са глупости :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега!

Дано това ти е първия проблем и последния с нея-занапред само положителни емоций!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да те питам в центъра на София проблеми има ли с нея или си е еластична кола

 

Да не искаш да кажеш "маневрена", защото по центъра и тесните улички точно "еластичност" не ти е трябва :mrgreen: .

 

Racer, честита придобивка! Дано гумата да ти е последния проблем от сега нататък! Със здраве да си караш Супърба! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелания за много безаварийни километри и от мен

 

Тук обаче почти няма коментари за този модел?!

Имаше един колега със Супърб 1.8Т, но той май рядко се вясва тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.