Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Windows изцепка


Владо©

Recommended Posts

Вчера, докато чаках нетът ми да се появи, установих, че Winwows XP има възможностите да се свързва със сървъра на Майкрософт по... телепатия! С откачен LAN кабел и тотална липса на какъвто и да е интернет, успях да постигна това: :lol:http://skodaclub-bg.org/gallery/display ... m=76&pos=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows кво да го правиш? :lol:

Бе аз знам какво да го правя, ма администраторите в работата не ми дават :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Владо,

Той Windows-а ти е написал че е извършил действието "Connect". Не е написал резултата, нали? А резултата е fail. Демек - хем вярно ти е написал, хем грешно :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows кво да го правиш? :lol:

Бе аз знам какво да го правя, ма администраторите в работата не ми дават :lol:

 

Еми много ясно!

Ти какво очакваш? Предполагам че сте доста компютри в мрежа със един или повече сървъри. Всички Windows базирани. И изведнъж някакаъв си казва абе мен тва не ме кефи аз ще си сложа.....Linux!

Ми хуу бе пич сложи си ама у вас!

Амааа ха и своеволия! Аз на колегите всичко съм им забранил! Един речник не могат да си инсталират сами!

Айде сульо и пульо ще се прави на разбирач :)

 

И после ще има smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Владо,

Той Windows-а ти е написал че е извършил действието "Connect". Не е написал резултата, нали? А резултата е fail. Демек - хем вярно ти е написал, хем грешно :mrgreen:

Да де, ма "Error reporting completed" някак си не ми се връзва с "connection failed" :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми много ясно!

Ти какво очакваш? Предполагам че сте доста компютри в мрежа със един или повече сървъри. Всички Windows базирани. И изведнъж някакаъв си казва абе мен тва не ме кефи аз ще си сложа.....Linux!

Ми хуу бе пич сложи си ама у вас!

Амааа ха и своеволия! Аз на колегите всичко съм им забранил! Един речник не могат да си инсталират сами!

Айде сульо и пульо ще се прави на разбирач :)

 

И после ще има smile150

Абе, без да се заяждам, не си прав! Имаме си и Линукски, и Виндовски, и Лотуски, и Оракълски сървъри. И не ставаше въпрос кой се прави на "разбирач", а за това колко ... "неподходящ" може да бъде Виндовсът в дадени ситуации. ;) Иначе аз съм мнооого далече от мисълта, че разбирам нещо повече от "advanced user".

А иначе нашите администратори са много свестни хора - намерили са баланса между рестрикцията и полезното/нужното - нещо, което малко админи успяват да постигнат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми много ясно!

Ти какво очакваш? Предполагам че сте доста компютри в мрежа със един или повече сървъри. Всички Windows базирани. И изведнъж някакаъв си казва абе мен тва не ме кефи аз ще си сложа.....Linux!

Ми хуу бе пич сложи си ама у вас!

Амааа ха и своеволия! Аз на колегите всичко съм им забранил! Един речник не могат да си инсталират сами!

Айде сульо и пульо ще се прави на разбирач :)

 

И после ще има smile150

Абе, без да се заяждам, не си прав! Имаме си и Линукски, и Виндовски, и Лотуски, и Оракълски сървъри. И не ставаше въпрос кой се прави на "разбирач", а за това колко ... "неподходящ" може да бъде Виндовсът в дадени ситуации. ;) Иначе аз съм мнооого далече от мисълта, че разбирам нещо повече от "advanced user".

А иначе нашите администратори са много свестни хора - намерили са баланса между рестрикцията и полезното/нужното - нещо, което малко админи успяват да постигнат. ;)

 

Че виндовсът :) не ства за нищо в някои ситуации и че се дъни точно тогава когато най-не му е времето спор няма.

Обаче мен много ме дразни като дойде някой нов и каже абе..мене не ме кефи лицензирания виндовс :mrgreen: който сте качили тука аз ще си сложа линукс щото ми е кеф!

А и си предтсвям какво е да се занимаваш с поддръжка на мрежа в която част са под линукс част Windows...а някои си работят под вечно актуалния DOS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че виндовсът :) не ства за нищо в някои ситуации и че се дъни точно тогава когато най-не му е времето спор няма.

В тоя ред на мисли - откакто админите (!!!) ми сложиха Open Office, немалко документи, създадени на MSOffice, ги спасявах от тотална загуба само благодарение на Open Office!

Не че съм против официалният, лицензиран и "истински" Виндовс - като държавна администрация имаме само такъв. Но издънките му са много, забиванията - също и човек постепенно започва да му става "антифен". Защото издънката от снимката-повод за тази тема, е едно нищо - само закачка. Ма ако поради забиване на ОС, ти се е прееб@ла базата-данни с радиоактивните източници в БГ, е тогава си заслужава да попържиш създателят на въпросната ОС, нали? ;) Нищо, че си има back-ups, при нас за ден-два понякога се събира много инфо... Та затова пуснах тази тема - като незлобливо заяждане с MS :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еххх ... Линукса си го ползвам да си правя сървърчета ;)

докато за игрички и мултимедия Винзбоза(Windows) е с години напред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли - откакто админите (!!!) ми сложиха Open Office, немалко документи, създадени на MSOffice, ги спасявах от тотална загуба само благодарение на Open Office!

 

Владо,

То хубаво си спасявал, но пробвал ли си да запишеш с Open Office документ в който има диаграми (рисувани в самия Word)?!?!? В нашия офис ползването на Open Office е забранено след два-три пъти save на такива документи. Всякакви диаграми и page layout се пре**ват тотално....

Освен това я се опитай на секретарката да и обясниш как да се оправя с Linux! Те с Windows-а се борят като прасе с тиква, пък камо ли с Linux....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... документ в който има диаграми (рисувани в самия Word)?!?!?
Диаграми в Word - тва е малко като "негър-скиор" :lol: не че не може, ма резултатът ще е плачевен. Аз и "таблици в Word" смятам, че е безумно съчетание...
Освен това я се опитай на секретарката да и обясниш как да се оправя с Linux! Те с Windows-а се борят като прасе с тиква, пък камо ли с Linux...
Ми що не си наемете прасета - ще се справят като секретарки с тиква - като Пепеляшка.... ехх, то на приказка заприлича smile091 поне хубави ли са? :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.