Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Роми и скинари се биха в София


adrian_m

Recommended Posts

Малко чист офтопик.

 

Подписът на колегата zloQQ меко казано ме втрещи. Кому е нужно в един най-обикновен форум да се показват снимки на окървавени трупове? Освен, че форумът е достъпен и за децата - не на всеки му понасят подобни картини. Едва ли има нормален човек, който може спокойно да гледа подобни неща. Аз лично всеки път се ужасявам. Между другото пет месеца съм изучавал "Техническа експертиза на ПТП". Не е нужно да обяснявам за какво става дума и какво съм виждал и т.н. Не съм неподготвен с една дума. Но в моят случай сам съм се записал на дисциплината и сам си нося евентуалните последствия...

 

Аз смятам, че човек е най-добре да шофира спокоен и уверен в себе си. Снимките на трупове определено не спомагат за това. Това е все едно преди да тръгнеш на море да гледаш снимани разложени удавници. Това просто не е начин за повишаване на безопасността, а най-обикновено извращение.

 

Та така... Нарочно не пуснах мнението си на ЛС - просто ми се ще да разбера какво мислите по този въпрос.

 

Що се отнася за "Войната по пътищата" - последните 4-5 години са с рекордно нисък брой на загиналите - около 1000. През 1990 са били 1569... Ако някой се интересува - статистиката я има на сайта на МВР.

 

Цялото това писание беше с цел колегата да размисли за ползата от подписа и евентуално да го махне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФ на офф а ... не че Велко не може да го обясни по - красноречиво , но все си мисля , че всеки има своя форма на протест за това , което се случва по наще пътища и ако смъртните случаи са намалели е в резултат на повишената сигурност на автомобилите , а не на по - малко катастрофи ... напротив те стават все по - жестоки и с по - голяма скорост ;)

Съгласен съм с теб колега m_g , че човек трябва да е уверен , но не САМОуверен и безразсъден и докато е зад волана непрекъснато трябва да е нащрек , а това трудно се постига ако мисли , че каквото лети все се яде или с други думи трябва да се види какво следва след ...

 

Поздрави!

 

П.П. Ей малките я марш по креватите , кво сте се оцъклили пред компа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. И аз не съм съгласен с подписа на zloQQ. Има хора с лабилна психика които НЯМАТ НИКАКВА ВИНА за случващото се по пътищата! Според мен не е редно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз също не съм съгласен. Велко е прав, разбира се, че трябва да се спре това безумие, ама на мен днес ми се наложи да обяснавам на 5 годишното хлапе на братчедка ми, че карантиите, които е видяло "не са истински". :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гога ,

по-добре да беше обяснил на братовчедка ти че тия карантии може да ги гледа по пътищата след 13 години, ако не кара внимателно и не зачита предимството и живота на другите участници в движенито ;)

 

иначе и аз днес седнах да се храня и лаптопа ми беше до мен , и си отворих форума и ми се повдигна, но какво да правиш ... все повече такива неща виждаме по пътищата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене от цялата тази история ми стана ясно, че не е имало никакви скинари!!! Защо тогава журналята продължават да го повтарят и на всичкото отгоре (поне бТВ ми направи впечатление) го обявяват като "сблъсък между роми и българи", а не "нападение на цигани над българи"!!! :evil: :evil: :evil:

 

Държава, която търпи да я наричат Булгаристан и Дасиканипи няма дълго да живее!!!

 

За жалост съм съгласен с теб :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето маи в нашта държава е по -добре да си циганин - не плащаш сметки, не работиш, правиш си квото се икаш и полиция не те закача. .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето маи в нашта държава е по -добре да си циганин - не плащаш сметки, не работиш, правиш си квото се икаш и полиция не те закача. .....

 

 

........помощи за 15 деца получаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо тогава журналята продължават да го повтарят и на всичкото отгоре (поне бТВ ми направи впечатление) го обявяват като "сблъсък между роми и българи", а не "нападение на цигани над българи"!!! :evil: :evil: :evil:

 

Защото BTV е протурска и проциганска телевизия. Няма такова изопачаване никъде другаде.

Винаги ще кажат "скинари, националисти или някакви други нападнаха роми", но обратното никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооо ОФФ, мнооо чудо с тоя банер...

 

@ m_g

Имаш право - ние сме обикновен форум, в който всички сме застраховани от подобни неща! Окървавени трупове има само по филмите и в приказките от 1001 нощ ;) Физичните закони не важат за нашите особи, никой не може да отдели главата от тялото ни или да я разцепи, а и Господ ни пази, пък личния Ангел лети около нас постоянно b025.gif

И цял живот, човек да изучава "Техническа експертиза на ПТП" - не е гаранция, че ще е подготвен, ако въпреки "недосагаемостта" си...се случи случка! Банера не е нищо друго, освен...картинки! Надписите, както и предполагах - не се забелязват, въпреки, че картинките стоят по 0.5 сек. а буквите...6 сек. Т.е. - забелязват се, но остават...невидими. Пусни си филм на ужасите и изключи звука. Картинките са нищо без звук!! Далеч съм от мисълта, дори не съм и помислял, че банера ще накара някой да шофира по-разумно или отговорно! Направих го в колата, в едно задръстване, докато чаках да приберат труповете на поредните "недосегаеми"... Един от участниците в катастрофата явно беше в шок (но цял, а не на парчета), непрестанно крещеше неща от рода: "Защо на мен точно се случи? Защо точно аз?" докато го вкарваха в линейката. Направих го този банер, защото ми омръзна да гледам подобни картинки...на живо и доста пъти със звук! Работата ми като спасител ме е научила на много полезни неща и никога не съм подминавал инцидент, където бих могъл да помогна! Колко пъти съм спирал и какво ми е коствало...е друга тема. Лошото е, че когато спра и изляза от колата, освен картинките има и звук! По ужасно нещо няма!

Ако теб статистиката те радва, защото бележи спад от 3% при убитите, мен изобщо не ме кара да се усмихна, защото ~1000 човека биват убити! Освен убитите...ти замислял ли си се, колко живота остават пречупени в инвалидна количка? Или си мислиш, че хората с черепно-мозъчни травми, прекъсвания на гръбначния стълб или в кома се възстановяват 100%. Ако така мислиш - гледаш със широко ЗАТВОРЕНИ очи, според мен разбира се...

Статистиката, на която се уповаваш е 100% точна, но дори и тогава - тя е само цифри и думи, които просто...остават в архива. Само една картинка обаче е в състояние да преобърне доста...стомаси! Е - поне преобърна нещо, преди да остане и тя в архива!

Ще го махна, защото полза наистина няма, както казваш! Пък и аз не искам да уча някой на нещо, а както каза Евгени - просто да покажа, какво следва след сблъсъка! Махам го и заради тези, които не могат да гледат такива неща - дет им се повдига :smt46

 

@ gogata

 

Както спомена smirn0ff, помогни на малкия човек да разбере, че това може да се случи на всеки, независимо, колко добър водач е или че няма нарушения и винаги спазва правилника! Няма хора, които да имат имунитет! Лошото е, че понякога, когато се случи непоправимото, не ти и аз сме отговорни за "мазалото", а някой друг - пиян, без книжка или просто "рацер", но смъртта е там! И няма как да излъжеш за "не истинските" карантии...

 

@ PRR

Е - ще се наложи да ме извинят лабилните елементи на крехкото ни общество ;) Махам го - да не им разклатя тотално психиката! И поднасям извинения...при това - съвсем сериозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ, на мен подписа ти не ми бъркаше в очите. Съвсем си прав в мнението си по въпроса. Просто споделих случката с "малкия човек", на който в последствие наистина му обясних по достъпен за него начин за какво иде реч. :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ, на мен подписа ти не ми бъркаше в очите. Съвсем си прав в мнението си по въпроса. Просто споделих случката с "малкия човек", на който в последствие наистина му обясних по достъпен за него начин за какво иде реч. :) Поздрави!

 

Нема как, Гога - заслужи си бирата от мен! Ще дръннеш - щеш-не щеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZloQQ, аз също смятам, че ако може по някакъв начин да се намалят жертвите, то това трябва да се направи. И аз съм спирал при катастрофа, опитвал съм да помогна и така... Освен това съм се нагледал на снимки от моргата, на откъснати крайници, на мозък и на смазани автомобили. И най - шибаното е, че знаеш как се казва загиналия, има ли деца, какво е работил. Аз не бих работил като експерт - просто не бих издържал психически - признавам си го.

Абсолютно съм съгласен с теб за всичко, освен за пускането на банера във форума. Текстът също се виждаше - аз поне го прочетох. Просто не е това начина - благодаря ти, че го махна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZloQQ, аз също смятам, че ако може по някакъв начин да се намалят жертвите, то това трябва да се направи. И аз съм спирал при катастрофа, опитвал съм да помогна и така... Освен това съм се нагледал на снимки от моргата, на откъснати крайници, на мозък и на смазани автомобили. И най - шибаното е, че знаеш как се казва загиналия, има ли деца, какво е работил. Аз не бих работил като експерт - просто не бих издържал психически - признавам си го.

Абсолютно съм съгласен с теб за всичко, освен за пускането на банера във форума. Текстът също се виждаше - аз поне го прочетох. Просто не е това начина - благодаря ти, че го махна.

 

smile064

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.