Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да си кажа


FAV135

Recommended Posts

Колеги,

мисля, че само Боци знае та да се оплача и да ви кажа че разпродавам Шкодата:

 

Преди близо месец ме уцели една "девойка" 46-ти набор с неква тойота 2.5 тона на червен светофар без да натисне спирачката изобщо/по скоро с пълна газ???/ - резултата е плачевен и тука има малко снимки.

http://autoparts.dnsalias.org/for1.jpg

http://autoparts.dnsalias.org/for2.jpg

http://autoparts.dnsalias.org/for3.jpg

http://autoparts.dnsalias.org/for4.jpg

 

от четвъртата снимка се вижда че купето за нищо не става, това е и констатацията на човека от огледа

 

Много ми е мъчно за шкодака, защото беше практически уникална бройка за модела -

- заводски шибедах

- заводско централно заключване

- фабричен багажнек

- лети джанти на които си пише "шкода фаворит"

- пръскачки за фаровете

- халогенни фарове

- заден спойлер

изобщо - поръчан с всички екстри за модела/те не са много, но все пак /. Пред мене се мотае оригиналното ръководство за експлоатация /на френски/

 

, затова чак сега се осмелявам да напиша нещо - не ми се говореше досега изобщо. Мислех зимата да я спирам и да я вкарвам в гараж, да си вземем една октавия за каране ..., но....

Искам да кажа, че извадихме късмет, първо че децата не бяха с нас и второ, че никой от петте човека в колата които бяхме няма нещо счупено. Странното е че изобщо не ме интересува тая която ни удари - дали щеше да бъде така, ако имаше и сериозно ранени - само това си се чудя - и "ДОКОГА с ТИЯ Дивашки изпълнения по пътя и на поУицаите да не им пука особено" ??

 

Както и да е - днес започнах да разглобявам разни неща - и ще направя списък, който ще сложа при "ПРОДАВА"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a060.gif Твърде жалко за готината колица. Важното е, че е се разминало без ранени. Дядо ми, лека му пръст, казваше "Беля, която се оправя с пари не е беля". Желая ти забравиш тази неприятна случка бързо. Гадно е по-този начин да се разделиш с колата, която обичаш, ама за жалост понякога е неизбежно. А идиоти на пътя винаги ще има :( .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таа дърта парантия 46 набор:evil: Плати ли нещо поне? Гледам и гас имаш.... абе господ е бил с вас. Моите съболезнования за колата. Наистина е ценна и не заслужава да свърши така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бре ... че е позастаряваща верно е , ма не е парантия - комшийка ми е , ам не знаех кой е "късметлията" ... важното е , че всички сте живи и здрави , щот докато сме на пътя никой не е застрахован , а за колицата smile033 и ще ни мине .

Поздрави!

П.П. Ако все пак държиш на колата консултирай се с повечко майстори , па с квото можем ще помагаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много гадна ситуация,FAV135!

Чудесна ти е колата, а колко жалко, че така лошо е пострадала.Слава Богу сте живи и здрави, това е най-важно, другото ще го преживеш!

И все пак наистина ли няма начин да се оправи :cry: ?Сигурна съм, че колегите ще ти помогнат с каквото могат!

Желая ти успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бре ... че е позастаряваща верно е , ма не е парантия - комшийка ми е .........

 

Яд ме хвана за колата на колегата и за това и отправих тоя парантийски епитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, принципно всичко е поправимо, ама ще му излезе дявол на магаре на колегата и пак няма да изглежда като заводско направена. Баба Шкода е преживяла два доста силни удара отзад и отстрани, изправена е, сменена е средната колонка десните на вратите и доста други неща, ама...пак е крива(усукана) :| . Така че, освен ако наистина не я обича тая кола адски много няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бре ... че е позастаряваща верно е , ма не е парантия - комшийка ми е .........

 

Яд ме хвана за колата на колегата и за това и отправих тоя парантийски епитет.

 

Хич не съм имал намерение да те съдя , щот ако не я познавах щях да съм доста по - краен .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - резервната гума е прищипната там в легенчето - ако бях с газова бутилка там - незнам...Така бутилката само успя да нацели жена ми малко в рамото. Колата сега ми е малко по-къса от хечбек.

 

та, ... няма да я бъде да се оправи.. а и не бих я карал, нито да я продам на някой съфорумец или на когото и да е. Знаете ми стария Фаворит някои от вас - добре изглеждаше външно нали.. е - докато не видях как от 2 размазани коли е направена 1 - и си обясних защо колата не винаги завива точно както се очаква ..

 

Като по-апетитните и перфектни неща по нея според мене са

- нови дискове и отремонтирани спир апарати - см. бутала

- нов стартер - редукторен

- чисто нови пружини, амортисьори и вс. гумени тампони - целите модули отзад са на 300км !!! /мисля че ще излязат невредими като гледам/

 

Двигателят е на 150 хил - с един ремонт на главата при Симо - според него има още около 20 хил до ремонт. От ремонта на главата го карам само с розов антифриз и с масло Mobil Special - полусинтетика - не харчи масло - абе много икономично си беше - 7/100 газ - извънградско, ама вие знаете де...

 

Утре ще пиша с цени.. че мноого късно стана==

 

P.S. BestForman - ми какво да кажа, твойта комшийка се оказа общо взето добър вариант за човек който те размазва отзад, в смисъл - че можеше да е някоя мутра или /как е женското на мутра, мутриня, мутреса? или метреса на мутра или мутреса на метра.... обърках се :roll: . Чух разни истории тия дни по темата как еди кой си ударил, претрепал и избягал - слава богу дотам не сме стигали/. Аз това и й казах, че можеще да е някое едноклетъчно, но .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе няма добър вариант да те ударят колкото и да е разбран другия ... баба натрупа доста опит в тва отношение и винаги ми се обръщаше нещо отвътре някой като и понамачка ламарините кофти , че при тебе работите изглеждат доста зле ... дано поне застрахователите изляазат пичове.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.