Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нова тема


mitsu

Recommended Posts

adrian_m,

 

Мисля че zloQQ не е имал идеята да псува, а да пусне закалчлив намек. Затова и не съм/сме го цензурирали. Изобщо тая тема е от тия дето няма да бъдат цензурирани. Иначе съм абсолютно съгласен, че не е редно да се псуваме, независимо дали си или не си модератор. Че и те модараторите са най-обикновени хора - не са висши същества, нали? :mrgreen:

 

Поздрави

 

Има и други начини да се пускат закачливи намеци.... пък и ако такова нещо ми кажат на улицата надали ще тръгна да се смея, не знам дали и ти би го направил.....

а дали се цензурира или не, вие си преценявате, пък и всички сте пичове по мое мнение (без да се мазня ;) ) просто за някои неща хората имат различни възгледи. нека всеки си говори против някой но не е редно да се коментират действия на други от форума, всеки си живее живота както си иска, ако нарушава правилата си носи последствията....

а по темата-както вие модераторите осъществявате контрол и не цензурирате всичко или не триете профили при първата "изцепка" , а обяснявате и се опитвате по нормален начин да разрешите проблем ако има такъв така и полицията може да проявява разбиране и да не глобява за всичко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други начини да се пускат закачливи намеци.... пък и ако такова нещо ми кажат на улицата надали ще тръгна да се смея, не знам дали и ти би го направил.....

 

Ще ме разплачеш бре, човек! Точно ако ме видиш на улицата и чуеш тона с който го казвам, ще се захилиш! Сигурен съм... ма както и да се - са ще се самоцензурирам :mrgreen:

Не съм обаче съгласен, да надигаш вой срещу каращите пили и да седнеш зад волана не с колко да е, а с 2.44!!! (ако си над 1.2 би трябвало да си закопчан!!!). Няма значение, че е за "2 преки". Също не съм съгласен и с това, че заявяваш как ТИ си носиш отговорностите и последствията, а "даряваш" 13.90 в бакалията и отнасяш алкохолче на куките :mrgreen: (ако отговорноста е това в твоите очи - тогава съм съгласен, че си отговорен).

Аз не съм цвете също, но за разлика от теб например, само за 0.9, мога да поема явно отговорност. И пак за разлика от теб - не давам рушветче и си понасям последствията, а не се шмугвам вкъщи...

 

...просто за някои неща хората имат различни възгледи...

 

От това да разбирам ли, че твоите възгледи са да казваш едно, а да вършиш друго... Без да се обиждаш, но има дума, с която се охарактеризират тези хора... Не виждам нищо хубаво в това, на думи да сме хрисими и носещи отговорност, а на дела да сме...обратното...

Лично на мен ми се струва..недостойно! Може пък и да греша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам от второто че е по-лесно. На един му харесва да дава рушвети и го мисли за правилно, друг го мисли за престъпление. тук сме всеки да сподели своето виждане, да даде примери и изложи тезата си. ако тя се хареса на някой друг ок. но ако има несъгласни нека да си мълчат да си кажат своето но без да налаг мнението си или да коментират кой какво мисли.

За първото-ами във форума се пише и няма как да ти разпозная тона.... А по въпроса - извади някъде мое мнение в което да защитавам или да нападам тези които пият преди да се качат да карат. Споделил съм 1 мое преживяване и това е. Всеки има глава на раменете ако не се чувства психически здрав да отива в лудницата, всички останали си поемат отговорността. Съгласи се че

1-во. Има ментета полицаи. Особено пък такива с Лади почти не виждам в София, а от такива случаи като моя могат да се дакарат 500-600лв спокойно само за 1 нарушител.

2-ро. Ако са били такива просто няма как да ме закарат в районното, а ако не са-ми не мога да запаля Ладата сам, да си я подкарам и да се заключа в една килия. Прибирали са ме за други нарушения (под други разбирам несвързани с автомобили) и съм приемал спокойно нещата - щом съм избрал да наруша закона съзнателно си носа последствията. след като полицията е тази която прилага законите те определят наказанието. това че наказанието ми е било шише уиски е тяхно решение, пак повтарям че аз не мога сам да се пратя в затвора.

не съм се нито шмугвал, нито съм бягал - спирам и чакам който трябва да си свърши работата да го направи.

след като коментираш моя случай дай пример как би постъпил на мое място???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че ако аз дам пари на полицая е, за да си спестя по-голямата глоба и отнемането на книжката! Което според мен си е чиста проба избягване на последствията, демек - скатаване от отговорност.

 

...след като полицията е тази която прилага законите те определят наказанието. това че наказанието ми е било шише уиски е тяхно решение...

 

...след като коментираш моя случай дай пример как би постъпил на мое място???

 

Това, че те прилагат законите не значи, че и те определят наказанията. Наказанието си е определено от Закона! Ако бяха определили 500 лева? След като си готов да понесеш наказанието, какво ти пречеше да им кажеш: "Пичове - виновен съм и ще си понеса последствията! Напишете ми акт и да приключваме!"

Моя случай беше като твоя, но с 0.9 по показания. Спряха ме и след като ме провериха за алкохол, ме питаха кога съм пил и кога съм спрял да пия. Казах, че от 6 часа не съм пил. Хората в униформи, както и аз бяхме учудени от показанията и ми предложиха да ме проверят отново, защото както те сами отбелязаха - почти не мириша на алкохол, говоря си съвсем нормално и съм в пълна кондиция. След като и втория път показа същото и им казах да пишат акт и да ми дадат направление за кръвна проба! Попитаха ме, дали искам да дойде друга кола, тъй като може дрегера да се е развалил - съгласих се. Но и на него показа същото и...си ми взеха книжката! Нито намекнаха за пари или почерпки, нито обясняваха, колко е наказанието и че може нещо да се измисли... През цялото време бяха нормални хора, не се направиха на велики, а дори напротив - останах с впечатлението, че бяха учтиви, културни и любезни (колкото и станно да звучи). Бях си виновен и бях съвсем наясно, че сядам пил зад волана, но определено не мислех, че след не чак толкова голямо количество алкохол ще покаже 0.9. Е, показа и останах без книжка ;) Не съм герой, но си имам принцип - не давам пари на ченгетата на пътя! Ако смятам, че съм прав - обжалвам! Бил съм 2 пъти на съд по този повод и двата пъти ми намалиха наказанията.

И от цялата работа намаза мацката, която почна да ме кара насам-натам и разбра, каква е тръпката, когато седна зад волана на Шкода-та! Хареса и да се пренася в "друг свят", както беше казал Коко някъде из форума, и да си пердаши със 120 по магистралата :) Сега иска Шкода и за нея, но ако може автоматиче...

Колкото до това, че си против тези, които пият и карат - явно съм се объркал с някой друг колега - ще ме извиниш :)

Ха наздраве сега - смятам да изпия още една биричка в твоята виртуална компания!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акта ми бе скьсан...написах опровержение. че не мога да бьда глобяван за нещо ,в което акт-пишещите сьщо са в нарушение.след което ми дадоха единия екземпляр и ми взеха талона....отидох с него в автомивката и след като си намерих комплекта говорих с управителя и...)))вече 3 месеца си мия колата фрииии..))))с акта отидох до РПУ-ТО...и се срещнах с началника.....казах му че няма как да бьда глобен от хора които са в сьщото нарушение...той ме попита защо..отговорих му че нито една патрулка няма аптечка , пожарогасител,триьгьлник.и че ще ги сьдя до дупка...човека след 10 мин. зацепи..и ми скьса акта...м/у другото...)))))сещайте се......))))))))))))))))))))))))))))))))))))правилата важат за всички....щом са написани...)))как беше...ФЕРЩЕЙН?

 

Евала mitsu, всички трябва да сме равнопоставени на пътя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акта ми бе скьсан...написах опровержение. че не мога да бьда глобяван за нещо ,в което акт-пишещите сьщо са в нарушение.след което ми дадоха единия екземпляр и ми взеха талона....отидох с него в автомивката и след като си намерих комплекта говорих с управителя и...)))вече 3 месеца си мия колата фрииии..))))с акта отидох до РПУ-ТО...и се срещнах с началника.....казах му че няма как да бьда глобен от хора които са в сьщото нарушение...той ме попита защо..отговорих му че нито една патрулка няма аптечка , пожарогасител,триьгьлник.и че ще ги сьдя до дупка...човека след 10 мин. зацепи..и ми скьса акта...м/у другото...)))))сещайте се......))))))))))))))))))))))))))))))))))))правилата важат за всички....щом са написани...)))как беше...ФЕРЩЕЙН?

 

Евала mitsu, всички трябва да сме равнопоставени на пътя!

 

Нищо лично , но Pesho не бих те посъветвал да пробваш и ти тоз номер ... най - малкото зарад тва , че няма да си първи , а пожарогасител съгласи се е нобходимост за кола , а не повод за зяждане от страна на органите ... скоро имаше тема за един Голф ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акта ми бе скьсан...написах опровержение. че не мога да бьда глобяван за нещо ,в което акт-пишещите сьщо са в нарушение.след което ми дадоха единия екземпляр и ми взеха талона....отидох с него в автомивката и след като си намерих комплекта говорих с управителя и...)))вече 3 месеца си мия колата фрииии..))))с акта отидох до РПУ-ТО...и се срещнах с началника.....казах му че няма как да бьда глобен от хора които са в сьщото нарушение...той ме попита защо..отговорих му че нито една патрулка няма аптечка , пожарогасител,триьгьлник.и че ще ги сьдя до дупка...човека след 10 мин. зацепи..и ми скьса акта...м/у другото...)))))сещайте се......))))))))))))))))))))))))))))))))))))правилата важат за всички....щом са написани...)))как беше...ФЕРЩЕЙН?

 

Евала mitsu, всички трябва да сме равнопоставени на пътя!

 

Нищо лично , но Pesho не бих те посъветвал да пробваш и ти тоз номер ... най - малкото зарад тва , че няма да си първи , а пожарогасител съгласи се е нобходимост за кола , а не повод за зяждане от страна на органите ... скоро имаше тема за един Голф ;)

 

Приятелю, никой не се заяжда а става въпрос за РАВНОПОСТАВЕНОСТ. МАЙ ГИ БЪРКАШ НЕЩАТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...например няколко пьти са ме спирали и са искали да ми вземат антирадара...но..няма начин това да стане..единия пьт бе в РПУ-то 3 дни..и ми го вьрнаха...))))))просто докато ми махаха с палката предвидливо го изключих ...и мястото и до ден днешен си му е на таблото...писаха ми акт и за това и ми го иззеха...аз накарах куката да пише че не е бил включен..при което той се изцькли...ама го написа..и какво...)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))установи се че щом не е включен аз само го ПРИТЕЖАВАМ,а не го ИЗПОЛЗВАМ...)))а в БГ закона гласи че е забранено ИЗПОЛЗВАНЕТО..а не-ПРИТЕЖАНИЕТО...то и затова ги продават по магазините и дори в МЕТРО..и нищо не могат да им кажат...)))

Нещо не ми се връзва. Я цитирай този споменат от тебе закон, на базата на който са ти отнели и в последствие върнали радар детектора :mrgreen: Би трябвало да е упоменат както в документа за отнемане, така и в документа за връщане. Ако са ти го върнали чрез познат, връзки и т.н. би трябвало поне документа за отнемане да е на лице. Та какво пише в него? Защото не е незаконно нито да притежаваш, нито да използваш радар детектор. В разрез със закона (чл. 181 от ЗДП) е единствено използването на устройство, смущаващо полицейския радар! Та дай да видим въпросния закон, за който ти говориш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва дет го разказа mitsu ми звучи малко като приказка и то защото актовете са номерирани на кочана и скоро не съм чул полицай да скъса акт отделно , че е констатирано нарушение , за което си има установено наказание т.е. е малко хлъзгава таз материя за да се образува дело па било то и въз основа на това , че проверяващите са в същото нарушение , но за това трябва да си кажат думата адвокатите / тва е лично мое мнение / в Плевен явно е минал номера , а по отношение на равнопоставеността трябва да я има , но въпреки материалите изнесени по ТВ куките продължават да карат без колани , да правят забранени обратни завои , минават на червено и карат като джигити по линийте ... ще я има , ама друг път :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акта ми бе скьсан...написах опровержение. че не мога да бьда глобяван за нещо ,в което акт-пишещите сьщо са в нарушение.след което ми дадоха единия екземпляр и ми взеха талона....отидох с него в автомивката и след като си намерих комплекта говорих с управителя и...)))вече 3 месеца си мия колата фрииии..))))с акта отидох до РПУ-ТО...и се срещнах с началника.....казах му че няма как да бьда глобен от хора които са в сьщото нарушение...той ме попита защо..отговорих му че нито една патрулка няма аптечка , пожарогасител,триьгьлник.и че ще ги сьдя до дупка...човека след 10 мин. зацепи..и ми скьса акта...м/у другото...)))))сещайте се......))))))))))))))))))))))))))))))))))))правилата важат за всички....щом са написани...)))как беше...ФЕРЩЕЙН?

 

smile091 МИТСУ как разбра,че полицаите нямат необходимото оборудване?? Ти ли си този който им прави проверка? Мисля че едва ли биха ти позволили да им ровиш из патрулката,още повече и обяснения да ти дават. И що ли ми се струва че в такива ситуаций колкото повече лаеш толкова е по зле. И като за последно искам да ти кажа че има едни "неписани" правила и закони които трябва да се спазват ;) Сещай се сам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че ако аз дам пари на полицая е, за да си спестя по-голямата глоба и отнемането на книжката! Което според мен си е чиста проба избягване на последствията, демек - скатаване от отговорност.

 

Значи аз седях до патрулката и чаках да ми напишат акт, казват ми че ме прибират в районното и това е. Нито съм се жалвал нито нищо. Не съм му дал пари но той очевидно не искаше да ме прибере което е някак си ми намирисва че и на тях не им е чиста работата. Поискаха шише уиски ако мислиш че тогава съм мислил за скатаване жестоко се лъжеш не съм мислил за това нито за нищо защото мозъкът ми е бил достатъчно размътен. Иначе имам акт за превишена скорост не съм предлагал нито пари нито нищо написаха ми го и си ми взеха точките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз седях до патрулката и чаках да ми напишат акт, казват ми че ме прибират в районното и това е. Нито съм се жалвал нито нищо. Не съм му дал пари но той очевидно не искаше да ме прибере което е някак си ми намирисва че и на тях не им е чиста работата. Поискаха шише уиски ако мислиш че тогава съм мислил за скатаване жестоко се лъжеш не съм мислил за това нито за нищо защото мозъкът ми е бил достатъчно размътен. Иначе имам акт за превишена скорост не съм предлагал нито пари нито нищо написаха ми го и си ми взеха точките.

 

Те тва е , един път да тръгне мълвата за сестра ти , па ходи обяснявай , че нямаш ... имал си почерпил си ги , па и те не са в по - малко нарушение като взимат , а и кой знае колко са били и катаджий ;)

Споко няма те анатемосваме за една бутилка па било то и виски :mrgreen:

Ай наздраве smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тва е , един път да тръгне мълвата за сестра ти , па ходи обяснявай , че нямаш ... имал си почерпил си ги , па и те не са в по - малко нарушение като взимат , а и кой знае колко са били и катаджий ;)

Споко няма те анатемосваме за една бутилка па било то и виски :mrgreen:

Ай наздраве smile159

 

Аз уиски не пия така че не ме беше изобщо яд че го давам.... Виж за една бира "човек убивам". smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не стане с една бира човек убивам... нещо не мога да схвана защо се хвалиш в 3 страници че си карал пил и защо модераторите са длъжни да не те обиждат - то си е верно по добре бан..ан... нинам нищо лично ама нещо... а темата и без тва си загуби смисала ако въобще е имала такъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не стане с една бира човек убивам... нещо не мога да схвана защо се хвалиш в 3 страници че си карал пил и защо модераторите са длъжни да не те обиждат - то си е верно по добре бан..ан... нинам нищо лично ама нещо... а темата и без тва си загуби смисала ако въобще е имала такъв...

 

тебе като не ти изнася не ми чети постовете. аман от коректори и от умници. гледайте си в своята паница защо се занимавате с живота на другите. това са тежки комплекси от липсата на личен живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, кога ли ще има поне десетина (!) човека, прочели и спазващи Правилата за писане във форума....И кога ли ще спрем да четем разни дълбокомъдрени заключения с цел не да поучат, а единствено да обидят "отсрещния"...

Колега adrian_m, кажи ми, моля те, как това твое изречение "гледайте си в своята паница защо се занимавате с живота на другите" се връзва със следващото твое изречение"това са тежки комплекси от липсата на личен живот"?.

 

Хора, свикнете с мисълта, че тук сме много и различни хора, никой от нас не е безгрешен и ако някой дава някому съвет или коментира негово изказване, това не е непременно заяждане! Защо ли трябва веднага ответната реакция да е непременно "зъбене"...

 

Извинявам се за тоталния офтопик, но ми дойде в повече за 1-2 седмици да чета само заяждания на дребно във форум, в който за година и половина не съм прочел повече от 1-2 лични нападки :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй....

Гледам темата се е върнала към първоначалния си заядлив тон, което ме навява на мисълта че и е крайно време за smile149

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.