Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нова тема


mitsu

Recommended Posts

спира ви полицай и ви иска аптечка , пожарогасител и триьгьлник....вие знаете че имате , но когато отваряте багажника с ужас установявате че преди малко сте били на автомивка и там са ви свалили комплекта и са пропуснали да го сложат...след почистването на багажника....полицая не е корумпиран и ви пише акт...какво бихте направили...честно...))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам в автомивката и с леко завишен тон привиквам шефа. Бърза проверка и ако се намерят (а би трябвало) става лошо. За съжаление акта си го плащаш барабар с точките. А, и си остава една обица за ухото - проверявай какво са ти оставили след почистването....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари на полицай не давам! Плащам си и си понасям наказанието за недоглеждането! Както каза колегата - имам си обеца на ухото!

Дори и странно да ти изглежда, между нас и има хора, които носят отговорност за действията си и не се скатават с "почерпка"! Както и в другата ти тема - отбелязах, че съм твърдо против даването на "някой лев"! А и в една друга тема се опитах да убедя колегите, че за корупцията и шоферите са виновни, щот предлагат, но...не се съгласиха няколко чиляка...

А че има и такива дет карат с 2+ промила...има! Де си бре адриане - я се покажи тук, smile184 smile197 ! Пил ше ми караш... Ма каза, че си е взел поука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акта ми бе скьсан...написах опровержение. че не мога да бьда глобяван за нещо ,в което акт-пишещите сьщо са в нарушение.след което ми дадоха единия екземпляр и ми взеха талона....отидох с него в автомивката и след като си намерих комплекта говорих с управителя и...)))вече 3 месеца си мия колата фрииии..))))с акта отидох до РПУ-ТО...и се срещнах с началника.....казах му че няма как да бьда глобен от хора които са в сьщото нарушение...той ме попита защо..отговорих му че нито една патрулка няма аптечка , пожарогасител,триьгьлник.и че ще ги сьдя до дупка...човека след 10 мин. зацепи..и ми скьса акта...м/у другото...)))))сещайте се......))))))))))))))))))))))))))))))))))))правилата важат за всички....щом са написани...)))как беше...ФЕРЩЕЙН?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корупция има...щото всеки иска да даде по-малко от джоба си да се размине....само че не всеки се сеща как НИЩО да не даде и да ги остави с прьст в устата...така че....ДАВАЙТЕ..и...си мислете че сте на ДАЛАВЕРА...пьк после.)))се оплаквайте..и си слагайте обици....кой на ухото..кой на....онова ..дето...не е онова...)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акта ми бе скьсан...написах опровержение. че не мога да бьда глобяван за нещо ,в което акт-пишещите сьщо са в нарушение.след което ми дадоха единия екземпляр и ми взеха талона....отидох с него в автомивката и след като си намерих комплекта говорих с управителя и...)))вече 3 месеца си мия колата фрииии..))))с акта отидох до РПУ-ТО...и се срещнах с началника.....казах му че няма как да бьда глобен от хора които са в сьщото нарушение...той ме попита защо..отговорих му че нито една патрулка няма аптечка , пожарогасител,триьгьлник.и че ще ги сьдя до дупка...човека след 10 мин. зацепи..и ми скьса акта...м/у другото...)))))сещайте се......))))))))))))))))))))))))))))))))))))правилата важат за всички....щом са написани...)))как беше...ФЕРЩЕЙН?

 

Според мен ти се е разминало! Защо ли? Защото служителите на КАТ регистрират твоето нарушение! А те дали имат или не аптечка се проверява от друга инстанция. Демек - шефа им ти е пуснал фандък :mrgreen: Щото за да ги съдиш първо трябва да събереш доказателства! А и нали знаеш че гарван, гарвану око не вади...

 

Поздрави

 

PS: Ферщайн не съществува като дума в немския език. Това което си искал да кажеш е фрещеен (разбирам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей за това ти казах че оня мисли 10 мин..)))установи се че нама как да докаже че са имали..щото откакто са си купили колите фактура за покупка в пьтна полиция за такьв тип дреболий не е постьпвала...да не говорим за вьзлагане на общественна порьчка и насрочване на тьрг..лесно доказуемо)))...а главоболията след това...малииии....и..ще падат глави на началници...ама му трябваха 10 мин...))))всьщност...разговора от моя страна мина в две изречения...че на другия ден ще са на пьрва страница на 24 часа....той си говори тук-там по телефона...и)))))))другото изречение ми беше-довиждане..)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акта ми бе скьсан...написах опровержение. че не мога да бьда глобяван за нещо ,в което акт-пишещите сьщо са в нарушение.след което ми дадоха единия екземпляр и ми взеха талона....отидох с него в автомивката и след като си намерих комплекта говорих с управителя и...)))вече 3 месеца си мия колата фрииии..))))с акта отидох до РПУ-ТО...и се срещнах с началника.....казах му че няма как да бьда глобен от хора които са в сьщото нарушение...той ме попита защо..отговорих му че нито една патрулка няма аптечка , пожарогасител,триьгьлник.и че ще ги сьдя до дупка...човека след 10 мин. зацепи..и ми скьса акта...м/у другото...)))))сещайте се......))))))))))))))))))))))))))))))))))))правилата важат за всички....щом са написани...)))как беше...ФЕРЩЕЙН?

 

Понеже не съм наясно с това, дали полицайте имат необходимото оборудване (макар заедно с тях да съм гасил кола - с техен пожарогасител!) не значи, че не съм си виновен аз самия за недоглеждането! Ако ще си задаваме гатанки и после да парадираме колко сме велики след като са ни скъсали акт-а и си мием колата фрии (аз моята и така си я мия фрии) - тогава го разбирам. Но пък ти си си в правото си да ме наречеш глупак, щот наистина ако го знех това и бях в подобна ситуация - няма да ме санкционират! Благодарение на теб, вече съм малко по-умен. Чудя се, да ти задам ли някой въпрос и да те изкарам под нивото ми, тък като не знаеш точния отговор или да се усмихна и да подмина явно целенасочения ти въпрос в темата, с които искаш да изгрееш със знанието си! Тук не парадираме с това, че знаем повече от другите, а го споделяме ;)

Ако си имал друго впредвид - извинявам се, просто криво съм разбрал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно не си си извадил поуките от случая...ако е така...кажи..ще ти обясня....всьщност..не се правя на велик..просто има и други начини да не се дават пари...твьрдо сьм против корупцията...за разлика от някои "тарикати"..дето си мислят че им е излязло тьнко а в действителност правят сержант-необразования полицай играч...(((а края на историята беше за потвьрждение на друга една моя теория..но тя е свьрзана с този саит..пьк вие се врьзвате..така че ..няма да я кажа..просто за всяка ситуация има излизане...различно от даването на подкуп...)))например няколко пьти са ме спирали и са искали да ми вземат антирадара...но..няма начин това да стане..единия пьт бе в РПУ-то 3 дни..и ми го вьрнаха...))))))просто докато ми махаха с палката предвидливо го изключих ...и мястото и до ден днешен си му е на таблото...писаха ми акт и за това и ми го иззеха...аз накарах куката да пише че не е бил включен..при което той се изцькли...ама го написа..и какво...)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))установи се че щом не е включен аз само го ПРИТЕЖАВАМ,а не го ИЗПОЛЗВАМ...)))а в БГ закона гласи че е забранено ИЗПОЛЗВАНЕТО..а не-ПРИТЕЖАНИЕТО...то и затова ги продават по магазините и дори в МЕТРО..и нищо не могат да им кажат...)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не сьм искал от никого да ми каже точния отговор..може би моето решение не е най-точното...а е имало и още по-точно...за излизане от ситуацията..и не задавах гатанка..всьщност не знам защо така ти прозвуча..просто сьздадох казус и исках всеки да го изкоментира според начина по който би реагирал в случая....ако беше гатанка..щях и награди да обявя...)))а и..."да се захапя с непозналите"..)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За подкупите - на едно мнение съм с теб - спор няма! За радар-детектора - на мен ми го взеха, но след протокол за това действие, и ми го върнаха, след като се установи, че не смущава работата на полицейския радар, а само отчита действието му. Демек - аз изобщо не се противих, а им казах на хората, какво ще се окаже и че само ми губят времето, но... А понякога, особенно, когато сме си виновни, трябва да се изтърпят последствията и да се платят наказанията :) Лично аз, нямам проблеми с това, след като съм имал наглоста да наруша закона (независимо, че не е най-добре измислен - все пак е закон и трябва да се спазва!), да си понеса наказанието. И се надявам един ден и тук да почнат да тикат в панделата при опит за подкуп, а не да правим, както казваш от сержантите - играчи ;)

 

Приятно изкарване в Чехия!!! smile064 Освен, че има хубави жени и коли, имат и блага биричка! Наздраве от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей за това ти казах че оня мисли 10 мин..)))установи се че нама как да докаже че са имали..

 

Тук си в тотална грешка! Според Българското (и не само) законодателство те са невинни до доказване на противното! И те дали имат или не пожарогасител няма никакво отношение към твоя случай! Това е все едно да не те глобят че караш без колан защото някой е минал на червено. Няма такива филми. Имал си късмет и толкова. Защото знам случаи с разни отворковци които са се правили на велики на куките с номера от типа "я запиши номера на радара" или да напише в акта "полицая ми поиска подкуп" и да не ти споменавам в какви филми са се вкарвали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петре , и таз си я пропуснал smile091

 

 

:lol: Мда и май тая върви с едри крачки към катанеца :mrgreen:

 

The Best Forman, тоя подпис да не е инспириран от вчерашната х*йска тема? smile091 Аз освен една козичка да си сложа :mrgreen: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога , това което виждаш не е УФСЪ , а гордостта на нашенската комунистическа генетика ... и ние сме дали нещо на световното животновъдство ... името на породата няма да кажа за да не излезе , че съм против жителите на този инак много хубав български град , а всъщност е протест само срещу тез дет се опитват да се праят на твърдоглави овни ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Mitsu: Съгласно закона е забранено използването на устройства, които смущават работата на уредите за измерване на скорстта - чл181, ал2 от ЗДП. Тоест нямат никакво право да ти отнемат "антирадара", защото не е антирадар, а детектор за радар, независимо дали е включен или не. Можеш да си запишеш на сенника ЧЛЕН181, АЛ.2. Просто го споменаваш пред ченгетата и си прибираш "антирадара".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то който има антирадар няма да си го плесне на таблото а ще го прикрие някаде, да не е толко луд да рискува да го спрат и да изгори.

 

а и другия момент ти ако имаш антирадар то тогава полицайте няма да имат причина да те спрат или поне не заради превишената скорост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mitsu не можа ли да измислиш по-смислено заглавие на темата си :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петре , и таз си я пропуснал smile091

 

 

:lol: Мда и май тая върви с едри крачки към катанеца :mrgreen:

 

The Best Forman, тоя подпис да не е инспириран от вчерашната х*йска тема? smile091 Аз освен една козичка да си сложа :mrgreen: !

 

Е, още не е толкова заядлива :mrgreen: Ще и дойде времето. Пък и гледам е почнала да става дори интересна. Засега ще я оставя отворена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари на полицай не давам! Плащам си и си понасям наказанието за недоглеждането! Както каза колегата - имам си обеца на ухото!

Дори и странно да ти изглежда, между нас и има хора, които носят отговорност за действията си и не се скатават с "почерпка"! Както и в другата ти тема - отбелязах, че съм твърдо против даването на "някой лев"! А и в една друга тема се опитах да убедя колегите, че за корупцията и шоферите са виновни, щот предлагат, но...не се съгласиха няколко чиляка...

А че има и такива дет карат с 2+ промила...има! Де си бре адриане - я се покажи тук, мръсник нееден! Пил ше ми караш... Ма каза, че си е взел поука...

 

Тука съм и мисля че е срамно точно модераторите да обиждат които трябва да са пример на всички останали влизащи във форума. Това как карам с колко карам и дали пиян карам си е моя работа и си нося последствията ако ме спрат. Ако в тая държава някой ми се прави на съвестен християнин който не е нарушавал закона никога с нищо ще му се изсмея в лицето.

По темата само ще кажа, че първата дума от абревиатурата КАТ означава Контрол - да контролираш не значи да наказваш във всички случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m,

 

Мисля че zloQQ не е имал идеята да псува, а да пусне закалчлив намек. Затова и не съм/сме го цензурирали. Изобщо тая тема е от тия дето няма да бъдат цензурирани. Иначе съм абсолютно съгласен, че не е редно да се псуваме, независимо дали си или не си модератор. Че и те модараторите са най-обикновени хора - не са висши същества, нали? :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.