Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Идея за контролния талон


anarchymisc

Recommended Posts

Искам да споделя една добра идея за контролния талон - ламинирайте го! Случи ми се да се заглежда катаджия и да ми разправя "О, той е дупчен, за какво имаш актове?" Като ти напишат акт захващат талона за акта с телбод или кламер, ако е ламиниран ползват кламер. Не че е големият плюс, но си струва, става въпрос за стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талоните отдавна не ги дупчат, колега :) . Синьото картонче с точките показва имаш ли нарушение (по-малко точки). Иначе идеята за ламинирането е добра, ако си със старите талони.

 

П.П. Относно старите талони, някой знае ли кога е крайния срок за подмяната им, че МВ-то е с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога , ако си с нов номер не ти се налага да го сменяш ... само си го ламинирай да не се разпадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога , ако си с нов номер не ти се налага да го сменяш ... само си го ламинирай да не се разпадне.

 

Той почти се е разпаднал вече :mrgreen:. С новите номера съм, ама някой ми каза, че до 2008 се сменявали старите талони :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата явно има в предвид синия талон, този, който е към книжката. Освен ако не бъркам. Гога, на него точките не се изменят (тези от печата) - те просто указват максималния брой, но не и наличните в момента. Поне на мен като ми взеха последния път талона, после като си го взимах от КАТ пак си беше моя, т.е. не друг с по-малко точки. 3 пъти съм я минавал тази процедура :oops: И наистина го дупчат, с телбод. И по това ченгето вижда, че си имал акт.

 

И ако правилно съм разбрал за синия талон - моя отдавна съм го ламинирал. Не толкова заради дупките, колкото заради това да не ми се мачка. Същото съм направил и с талона на 120-ката (от старите) - и в момента е като нов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При защипването на синия контролен талон към акта го хващат с телбод, после като си го махнеш телбодчето личат миниатюрни дупчици. Полицаят ми го обърна към слънцето и разправя "О тука бая дупчици, я кажи ся за кво"

 

ПП: Ще взема вече да чета докрай преди да пиша, колегата Mishelle го обяснил на горния ред... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Хахахаха, е това е гоУем фолклор.

Прилича ми на новата информационна система на КАТ.

:evil: :evil: :evil: :evil:

 

 

олицаят ми го обърна към слънцето и разправя "О тука бая дупчици, я кажи ся за кво"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто талонче съм го ламинирал още в деня , в който си го получих заедно с книжката ми от КАТ ( приблизително 3 год.) ;)

 

пп Някои знаят за топлата вода доооста от отдавна :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талоните отдавна не ги дупчат, колега :) . Синьото картонче с точките показва имаш ли нарушение (по-малко точки). Иначе идеята за ламинирането е добра, ако си със старите талони.

 

П.П. Относно старите талони, някой знае ли кога е крайния срок за подмяната им, че МВ-то е с такъв.

 

Срока за смяна на старите талони с новите е началото на декември 2008 г. - до 5 от излизането на новия образец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
При защипването на синия контролен талон към акта го хващат с телбод, после като си го махнеш телбодчето личат миниатюрни дупчици. Полицаят ми го обърна към слънцето и разправя "О тука бая дупчици, я кажи ся за кво"

 

ПП: Ще взема вече да чета докрай преди да пиша, колегата Mishelle го обяснил на горния ред... :roll:

 

точно за това се прави,за да се види дали водача е системен нарушител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ме прощавате, че (за пореден път) внасям "шум в системата", ма по какъв начин ламинирането на "синия талон" ще премахне наличните вече дупки по талончето?? щото то и ламинирано, пак ще пропуска светлина през тях ...:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Влади - хората го казват на нова талон да се направи, за да не могат контролните Органи да защипват с телбод, а както по-горе се споменава с кламер.

На мене не ми е ясно обаче, като ви питат от какво са дупките вие отговаряте ли им?!

Щото аз бих ги контрирал, че щом разбира по дупки от телбод, че имаш нарушения, да си го пъхне в"терминала" да провери за какво са:D

И друго ми хрумна - аз 6а си го украся с телбод4ета целия да видим тогава ко 6а кажат.

Аман им от глупостите.

 

ПП: Навремето като студент нали се регистрираш във МВР като си на квартира и ти биеха регистрация в зелените паспорти.

Та един авер така няква бабка от входа го издала на районния, че няма регистрация.

И ченгето пристига в тях с още един"професор" и почват да го разпитват.

В един момент по-малкия професро забелязва компютър което за 96 година си беше събитие и казва "А там какво има".

Наши почва - студент съм, курсови работи, това онова - носим на дискети и така предаваме.

Големи професор - "А дискетииииии - ми я дай да ги видиме тези дискети какво има на тях?"

Съответно нашия вади ма ги отрязва, че компа няма да го пуска щото счупен.

В този момент така събралия се академичен кворум взема по-една дискета (3,5 " дето са твърди има една метална пластина която предпазва магнитния диск), вдигат със заучени движения дискетите пред очите си към прозореца (на естествена светлина се гледат - всички знаем това) и започват да мърдат металмата пластина и да я пускат, като единия вече надминал професрството и устремил се към Академик се опитва да я върти с нокът.

След едноминутна експертиза двамта се поглеждат и казват кимайки с разбиране - "Дааааа - курсови работи....!!!!"

Нашия в ступор от този феномен стои пред тях като насран и се чуди какво да прави, а двете "магнитни глави" го изваждат от това му състояние със любезния комплимент и едновремено запитване: "Абе ти я явно си добър студент, няма ли да ни почерпиш нещо сокче или биричка?!".

Оттам моя човек придобива смелост и ги изритва тези две светила на информационната ера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не страдате от заблуждението, че дори и да ви е нов талонът, като е ламиниран, това ще откаже лелката на гишето да думне по-силно телбода, за да пробие ламината и в резултат да си имате две (или повечко - зависи колко сръчна и упорита е въпросната госпожа) хууубави дупки , които и на лунна светлина ще показват "провиненията ви"? :lol:

Според мен ламинирането е повече да се пази талонът откъм прокъсване и замърсяване, както Юли е написал, другото са само "добри пожелания", мисля аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая работа с дупките и въпросите - просто са си глупост на катаджиите. Какво значение има колко провинения? Въпросът е когато те спира провинил ли си се или просто си търси парички.

 

Ламинирането наистина ще го запази, но това е пряко свързано с как го съхранявате по принцип - в моя портфейл има отделения за документи и книжката с личната карта стоят там идеално и не се мачкат. Още повече не ми се налага да ги вадя..... няма за какво. Но това е друга тема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте!Първо не съм много точен по темата но имам мн. сериозен проблем-изгубих си контролния талон.Сега нез. какво да правя...искам да се консултирам с вас и едва тогава да претприема по-сериозни мерки.Ако можете да ми кажете и да ме посъветвате какво да правя ще съм ви много благодаренл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходи в кат и за 4 лв си изкарай нов. Бързо става ама висенето ако има опашка ще е гадно. успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.