Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване за разход на масло - Румстър


s_stoqnov

Recommended Posts

Здравейте,

Не разбирам от двигатели и за това си задавам въпроси, за някой глупави за други не чак толкова, но отговорите на които носят за мен много важна информация и най-вече полезна:)

Та сега Румстърчето ни е на 5177 км. При 4270 му долях 200 мл. масло Castrol GTD 505.01.

Първия ми въпрос е: дали според Вас този разход е приемлив за нов двигател?

Втория: погрешно ли е да се смесват два вида масла? До колкото ми бе обяснено при взимането на колицата в двигателя е сипан фабрично Shell отговарящ на същата тази спецификация 505.01?

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормален е разхода. Тези двигатели по принцип си хапвали маслълце,особено през първите няколко хиляди км, доколкото знам.

 

За маслото - аз предпочетох да си взема шел за доливане. Но щом цифричките ( :oops: ) са еднакви не би трябвало да има проблем да доливаш каквото да е масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако спецификацията е една и съща (5W50, 10W40...) няма проблеми при доливане. А за харченето на маслото - нормално си е да лапа малко в началото, както и по-натам. Сигурно и моята лапа, но от смяна до смяна поне по показанията на щеката всичко си е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите Шкоди май харчат масло.... и Октавията беше така. Мен дори и малко антифриз ми глътна в началото, после долях от друг и досега не съм имал проблем.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз също съм с Румстер 1,9 TDI-PD. Сега съм на 11000км и съм долял 500мл. масло. От сервиза ми обясниха че е съвсем нормално да похарчва масло особенно в началото.

 

P.S. Твоята Сатен металик ли е? Мисля че съм я засичал в Ловешко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега-съвсем нормално си е да гълта масалце-особенно в началото!

Даже новите октита гълтат от смяна на смяна по литър!

Фабията на около 8,9хилки след смяна и доливам около 300мл и до 15хилки нямам проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз също съм с Румстер 1,9 TDI-PD. Сега съм на 11000км и съм долял 500мл. масло. От сервиза ми обясниха че е съвсем нормално да похарчва масло особенно в началото.

 

P.S. Твоята Сатен металик ли е? Мисля че съм я засичал в Ловешко

 

Да колега:) по-точно Blue Polar Metalic (8Y8Y)! Но нашата е с 1.4 TDI-PD 51KW.

Сега като се загледах в снимката на твоята колица ми се струва, че и аз съм ви виждал двамцата:)

Кога ти е редовния преглед на Румстърчо? И ако си го минал, кажи как е положението в сервиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.