Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми на нова Фабия


iyavor

Recommended Posts

Лелееее имам чувството, че с радиото се опитвам да споря :mrgreen: . Каквото си знаеш, това си баеш :| . Само сайта и статията са ти на устата. 6 страници абсолютно ялов спор. А ти как си обясняваш факта, че на прословутия официален сайт липсва България, може би от това трябва да се заключи, че тук не сме и чували за гумите на Мишлен?М? :roll:

 

Модела, който ми предложиха в Диана не си го спомням, преди доста време беше все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ammcfc

    50

  • PRR

    46

  • zloQQ

    15

  • gogata

    8

Най-много писали в темата

за PRR - michelin pilot exalto 195х55х15

 

Ха честито: ВСЕСЕЗОНКИ :mrgreen:

 

Michelin Tires - Pilot Exalto A/S - 195 55 15 - 85V - 400/A/A

 

Price: $129.95 BuyWheelsToday.com

 

Product Details:

As the all-season version of the rally-inspired Pilot Exalto PE2, Michelin Pilot Exalto A/S tires deliver uncompromising cornering grip and powerful handling performance year-round and in nearly any weather condition. For drivers who seek out the very...

 

PS:

Пък и даже, че сме изпуснали по някоя обида - голяма работа

Успех на всички и към никого нищо лично

Това ми хареса. Тона става добър! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michelin Tires - Pilot Exalto A/S

 

Ето в това е ключа от палатката! Имат летен и всесезонен модел. Ко да се прави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michelin Tires - Pilot Exalto A/S

 

Ето в това е ключа от палатката! Имат летен и всесезонен модел. Ко да се прави...

Всесезонният модел не включва - зима със сняг... проумяваш ли...виж грайфера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли?

 

Exalto A/S:

PilotEXALTOAS.jpg

 

Exalto PE2 (предполагам твойте):

PILOTEXALTOPE2.jpg

 

Да открием 10те разлики :mrgreen:

 

BTW твойте гуми струват 102$. Това прави 130-140 кинта. Без търговската отстъпка която си ползвал. С познат в България ще ги вземеш на 100-110 лева. Демек спестил си 5-15 лева на гума. В това число не смятаме транспорта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.michelin.co.uk/uk/front/image.ImagePhotothequeServlet?codePhoto=1582&codeGalerie=MICHELIN_PAYS&codeRubrique=20060127104059&taille=vignette

а ето и гумата за сняг :) откриваш ли 10 -те разлики? :)

Моите гуми съм ги взел точно за 47 евро едната. Купил съм четири.

Хайде намери ми тук такава гума 100-110лв и веднага ще си купя.

Чакам да ми постнеш контакт за връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички добре знаем какво е зимна гума. Въпроса беше че ти (и тия от AutoBild де), че няма всесезонка Michelin. А то имало :mrgreen:

Другото твърдение е че всесезонката не върши работа. Ми върши. За такива дето карат по 8-10к годишно (че и по-малко). Нали разбираш, ако караш само в града надали ще се заринеш в преспи. Особено в нормалните дръжави. Пък и с тия зими напоследък. Та всесезонката е добра алтернатива за тия които карат малко. Ей това се опитвахме да ти втъплпим. А не че всесезонката е по-добра от лятната или зимната гума. Просто е алтернатива и то реална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички добре знаем какво е зимна гума. Въпроса беше че ти (и тия от AutoBild де), че няма всесезонка Michelin. А то имало :mrgreen:

Другото твърдение е че всесезонката не върши работа. Ми върши. За такива дето карат по 8-10к годишно (че и по-малко). Нали разбираш, ако караш само в града надали ще се заринеш в преспи. Особено в нормалните дръжави. Пък и с тия зими напоследък. Та всесезонката е добра алтернатива за тия които карат малко. Ей това се опитвахме да ти втъплпим. А не че всесезонката е по-добра от лятната или зимната гума. Просто е алтернатива и то реална.

добре аз, тия от Autobild, както и европейският сайт на Мишлен казва, че там където има истинска зима не съществува всесезонка.

Що се касе за всесезонките на другите производители, ето какво казва един от вносителите на гуми - българин

 

Всесезонните гуми не са много рентабилни

 

и постепенно производителите спират да ги произвеждат. Като цяло те са един компромис, защото не е възможно една и съща гума да работи еднакво ефективно и при сняг, лед на -20 градуса, и при сух асфалт при + 40. Факт е, че излиза по-евтино, за период от 4 години да си купите комплект от 4 зимни и 4 летни гуми, отколкото само 4 всесезонни. Но запомнете, че сигурността е равнопропорционална на парите, които харчите.

Валери Василев, управител на автоцентър "Мото експерт"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш продавача той ще ти обясни че трябва да купуваш поне по два комплекта годишно! Нали от това печели.

Що се отнася до намаляващото потребление/продажба на всесезонки - нека не съм съгласен! В България може и да намалява, но в Европа определено се развива! Факт е че производители като Michelin които до скоро отричаха една такава гума сега я произвеждат е достатъчен!

 

Поздрави

 

PS: Да, за истинска зима си трябва зимни гуми, както и за екстремално каране през лятото си трябват летни гуми. Това никой не го спори! Но когато караш САМО 10к км годишно надали караш в преспи или със 150 при +40 градуса (както скапах Матадор-а де....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш продавача той ще ти обясни че трябва да купуваш поне по два комплекта годишно! Нали от това печели.

Що се отнася до намаляващото потребление/продажба на всесезонки - нека не съм съгласен! В България може и да намалява, но в Европа определено се развива! Факт е че производители като Michelin които до скоро отричаха една такава гума сега я произвеждат е достатъчен!

 

Поздрави

Е стига де...бъди поне малко честен...в европа понеже има зима, мишлен не продава такава гума. Ако някой търговец е внесъл от друг регион - да. Поне това се съгласи. Пак те питам, защо в тестовете няма мишлен, защо мишлен - европа никъде не говори за all seasons

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де...бъди поне малко честен...в европа понеже има зима, мишлен не продава такава гума. Ако някой търговец е внесъл от друг регион - да. Поне това се съгласи. Пак те питам, защо в тестовете няма мишлен, защо мишлен - европа никъде не говори за all seasons

 

И в горния пост го писах - да, за истинска зима ИЗВЪН ГРАДА, в планината, си трябва зимна гума. Но в града, където нормално сняг не се задържа и/или се опесъчава всесезонката върши същата че и по-добра работа! Виж тестовете. На сухо и мокро всесезонката е по-добра от зимната. Само на сняг зимната е малко по-добра. Разбираш ли? Не става дума за екстремалности. То и зимната гума не помага при 1/2 метър сняг, нали? Тогава си трябва джип/БТР....

 

Ще се поентя :mrgreen: Всесезонката е за такива каращи малко километри годишно и то предимно градско! За тия които въртят по 20+к годишно или ходят по зимните курорти алтернатива няма! Трябват си зимни и летни гуми.

 

Надявам се да си доволен :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да структурирам!

1. Мишлен за регион Европа (тоест за места където е студено и снежно през зимата) не предлага гуми за леки автомобили тип all seasons.

2. Съществуват други производители на гуми, които предлагат всесезонни гуми за европейския пазар, които включват добро поведение и при сняг.

3. Моето мнение е, че всесезонната гума носи по-голям риск, както зимата, така и лятото. Защото по показатели отстъпва както на летните, така и на зимните. И то не отстъпва с 5-10%, защото в тествете са взети усреднени стойности за летни и зимни.

4. Не е необходимо да си рацер или да караш екстремно, или пък цялата зима да е само сняг и лед, но веднъж ще ти се наложи по-екстремно спиране или маневра и тогава сантиметри ще са решаващи за избягване на опасността. Ето защо, аз смятам че човек не бива да пести точно от гумите. Други, подобно на теб, са на друго мнение. Няма лошо.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Michelin All Seasons се предлагат в Бг. Дали официално или не но се предлага.

2) Съгласен

3) Съгласен съм че всесезонката е компромис. Но е алтернатива. Нащо като да избираш между Шкода Fabia и BMW X5. Ясно е че X5цата е по-добра, но на каква цена?

4) Вярно е, че понякога сантиметрите те отървават/вкарват в белята. Но има една максима която твърди, че добрия шофьор е не този който умее да излезе от критична ситуация, а този който умее да не влезе в нея! Преведено - карай с такъв запас от скорост, че при наличната видимост да можеш да реагираш навреме. Тогава няма да разчиташ на тия 5-10 или 50 сантиметра!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Michelin All Seasons се предлагат в Бг. Дали официално или не но се предлага.

2) Съгласен

3) Съгласен съм че всесезонката е компромис. Но е алтернатива. Нащо като да избираш между Шкода Fabia и BMW X5. Ясно е че X5цата е по-добра, но на каква цена?

4) Вярно е, че понякога сантиметрите те отървават/вкарват в белята. Но има една максима която твърди, че добрия шофьор е не този който умее да излезе от критична ситуация, а този който умее да не влезе в нея! Преведено - карай с такъв запас от скорост, че при наличната видимост да можеш да реагираш навреме. Тогава няма да разчиташ на тия 5-10 или 50 сантиметра!

Поздрави

1. Тука продължаваш да хитруваш...но простено да ти е :)

2.ок

3.ок

4.Съгласен, но забравяш другите участници в движението. Караш си нормално, със съобразена скорост...и изведнъж от някаква глуха пряка изкача някакъв дебил :) и трябва екстремно да спреш...тогава ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Факти. Ко да ги правиш. BTW сестра ми си кара 4 години с всесезонки и оплаквания нямаше :mrgreen: Сега наследи от мен летен и зимен комплект (заедно с колата де)....

4) Тогава като си със супер гуми тоя зад теб не спира и ти влиза в багажника :evil: Прочети пак какво съм писал в тая точка :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Факти. Ко да ги правиш. BTW сестра ми си кара 4 години с всесезонки и оплаквания нямаше :mrgreen: Сега наследи от мен летен и зимен комплект (заедно с колата де)....

4) Тогава като си със супер гуми тоя зад теб не спира и ти влиза в багажника :evil: Прочети пак какво съм писал в тая точка :mrgreen:

1. ставаше въпрос, че този all seasons на мипшлен не включва сняг, както примерно модела на goodyear. А не дали някой предлага в бг.

4. Ставаш за йезуит :) на същата логика, че някой може да те удари отзад като спираш добре, вземи си смени феродото на спирачките с по-гадно. за да спираш по-бавно..:)

За теб не знам...ама толкова постове не бях писал...:)

предавам се...следващата година ще постна пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата глътна противозачатъчни още с изгряването на Слънцето :mrgreen: Демек - колкото и да я клатим - нищо нема да излезе! Спора беше не, къде ква зима има, а има ли всесезонни от даден производител или аз карам с некви турски ментета, лексусите и инфинитата - и те...и още много други! Понеже в Америка са луди на тема безопасност, си позволяват на 95% от колите, излизащи от завода да поставят всесезонни търкалца - как си го обясняваш? Ти изключваш аммериканския пазар (щот явно не ти харесва да се окажеш неверен в твърдението си, че нямат всесезонни гуми), но само да напомня, че няма как да стане, голями производители да го изключат, защото просто той е най-огромния пазар в света! Щем или нещем - така си е... Не виждам и никаква логика и в това, че зимата отвъд голямата вода е мека. Да речем, че ако се поразровиш и видиш, къде се намира щата Мисури, а после се поинтересуваш, какво значи "леден сторм" и погледнеш картинки, как всички дървета - из целия щат, който е с вътрешноконтинентален климат - са с изпочупени клони от леда по тях (нещо, което до сега не бях виждал...), ще си доста учуден от положението на щата и климата...И ще видиш, кое наричаш мека зима... Това, че има и студени щати в северната част на страната не значи, че пътищата не се чистят и че там не може да се кара с всесезонни. Зимата, колите и пътищата са бяли - заради солта, която се хвърля! Демек - сухо е като барут, но -25-30 градуса са си точно толкова студени, колкото изглеждат!

Далече съм от мисълта, че всесезонните са по-добри от зимните и летните! Тук спор НЯМА!!! Ако си пропуснал, започна да ме квалифицираш като разбирач от един пост, в който бях писал, че едната ми кола е със строго зимни и строго летни гуми, защото условията го изискват! Иначе е ясно, че на Екватора няма да предлагат зимни гуми, както и в Аляска - летни ;) И разбира се, че тестовете за европейските модели ще са различни от американските. Но това значи ли, че като са американски - демек - не съществуват! Просто изискванията са различни, както при колите, така и при гумите и са съобразени с условията. Да си видял тест на всесезонни или зимни гуми за екваториална Африка? Да, но тея, африканците, не заявяват 100% - няма такива гуми! Мързи ме да пиша повече и искам само да ти задам 1 въпрос - имат ли тея прословути производители на гуми...всесезонни? Само не почвай пак, че ол-сизън била за 3 сезона, говорели сме за европа и т.н. несъщественни доводи, защото факт е, че търкалям всесезонни прекрасни гуми при най-малко 70 градуса температурна разлика и съм впечатлен от държанието им на пътя! Не съм се качвал в планината, където снега е до коляно, нито съм карал на повече от 41 градуса (по термометър - каква е температурата на асфалта...не знам). Т.е. не съм подлагал гумите на някакви нечовешки натоварвания и да ги сравянвам с летни гуми с индекс над 240 км/ч или със зимни гуми за Хамър ;)

Та нека изтрием обидите в съзнанието си и те помоля да ми отговориш на въпроса, който не е (пак казвам) по-добри ли са всесезонните от летните и зимните, а е много по-прост и може да се отговори точно с една сричка - има ли всесезонни гуми тази марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Велко, как те не домързя да спретнеш тоя роман за събуждане ве?!?!?! Евала ти праим :mrgreen:

 

PS: Мисля че тази тема заслужи достойно място във .... "Всеки за всичко", демек при спама :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Та нека изтрием обидите в съзнанието си .... и може да се отговори точно с една сричка - има ли всесезонни гуми тази марка?

 

Доста дълго изложение... :) направих си труда и го изчетох до край...

сега изслушай какво казва един мениджър в GoodYear по отношение на all seasons tire - а именно че не стават за сняг и всъщност са три сезонни гуми...

 

поздрави и нека спазваме добрия тон. Нека всеки защитава собственото си мнение, но да позволява на другия да има различно. Не е задължително да сме съмишленици, нали :)http://www.bchighway.com/myvehicle/allseasonsnowtires.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздрави и нека спазваме добрия тон. Нека всеки защитава собственото си мнение, но да позволява на другия да има различно. Не е задължително да сме съмишленици, нали :)http://www.bchighway.com/myvehicle/allseasonsnowtires.html

 

Естествено че е добре всеки да има мнение. Ма да изкажеш мнение което се опровергава категорично и да не си признаеш е кофти. Защото почнахме от това дали всесезонките са добра алтернатива, а ти скочи че нямало такива. После, след като доказахме че има, каза ма то няма в Европа. След като се видя че има и в Европа скокна че не вършели работа. Пък хората от AutoBild друго пишат. Пък и ги продават....

 

Важното е че се върнахме на добрия тон. Нека го запазим. Както и собствените си гледни точки де :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздрави и нека спазваме добрия тон. Нека всеки защитава собственото си мнение, но да позволява на другия да има различно. Не е задължително да сме съмишленици, нали :)http://www.bchighway.com/myvehicle/allseasonsnowtires.html

 

Естествено че е добре всеки да има мнение. Ма да изкажеш мнение което се опровергава категорично и да не си признаеш е кофти. Защото почнахме от това дали всесезонките са добра алтернатива, а ти скочи че нямало такива. После, след като доказахме че има, каза ма то няма в Европа. След като се видя че има и в Европа скокна че не вършели работа. Пък хората от AutoBild друго пишат. Пък и ги продават....

 

Важното е че се върнахме на добрия тон. Нека го запазим. Както и собствените си гледни точки де :mrgreen:

 

Поздрави

 

Единствено съм твърдял, че Мишлен нямат всесезонки. Същото казват и журналистите от Autobuild. В отговор на това, вие намерхте всесезонни модели на мишлен за американския пазар, на което ви отговорих че те всъщност са три сезонки. Но майната му.

Защо не искате да изкоментирате казаното от мениджъра на GoodYear. Случайно да казва същото, което и аз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Та нека изтрием обидите в съзнанието си .... и може да се отговори точно с една сричка - има ли всесезонни гуми тази марка?

 

Доста дълго изложение... :) направих си труда и го изчетох до край...

сега изслушай какво казва един мениджър в GoodYear по отношение на all seasons tire - а именно че не стават за сняг и всъщност са три сезонни гуми...

 

поздрави и нека спазваме добрия тон. Нека всеки защитава собственото си мнение, но да позволява на другия да има различно. Не е задължително да сме съмишленици, нали :)http://www.bchighway.com/myvehicle/allseasonsnowtires.html

 

С риск да се изложа в публичното пространство, ще ПОМОЛЯ не отново да сравняваме зимни с ол-сизън (което значи всички сезони - все пак толкова английски знам, а у америката има 4!!!! сезона)! Спора започна от там дали Мишлен, а не Гууд... имат взесезонни, а ти ми спести слизането до гаража и каза, че нямат такива неща! Наличието на ол-сизън в официалния сайт за уса, според теб няма значение явно и пак търсим да сравним зимните с всесезонните, макар СПОРА да НЕ е за това... А и предполагам си видял, след като си изчел дългия ми пост (извинявам се за което), че спор няма за това, че зимните и летните са ПО-ДОБРИ от всесезонните...

ОБАЧЕ, започнатия спор НЕ беше за това...

Явно отговор няма да получа въпреки простият ми въпрос...

Или пък аз съм се объркал и спора е бил, по-добри ли са всесезонните от летните и зимните...

И да спомена само, това, че ти не обръщаш внимание на най-голямия пазар в света, не те прави автоматично прав ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не искате да изкоментирате казаното от мениджъра на GoodYear. Случайно да казва същото, което и аз?

 

Дай линк да видя оригинала на това изказване! Защото точно Goodyear ги пишат като едни от добрите всесезонки на сняг и лед! И чак след това ще го коментирам. За справка - прочети предпоследния абзац на статията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.