Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми на нова Фабия


iyavor

Recommended Posts

"Държи се се добре даже и на слаб сняг" Глупак! Защо според теб този модел го няма в Европа. Предназначен е само за места , в които зимата е много мека. А в щатите има бол такива щатове. Селяндури. Не ми се занимава повече с вас! Типични селски пръки сте!

 

Абе малоумник! Ти колко люта зима видя тази година в България? Че аз за да пробвам как са гумите на сняг се разходих до Копитото и до Боровец. Че у село София сняг НЕМА! У Германско при "половината" ти роднини може и да е имАло.

Ма ти верно си поредното недоносено комплексарче дето развеселява форума. И като му боднеш пръст и му покажеш че се е объЛкало вместо да подвие опашката и да отиде да се избърше (че мнооо мирише) почва да вика и да обижда. Ще пораснеш, ще се пообразоваш и ще ти мине. И сам ще се чудиш колко малко акъл си имал. Но има време. Още си малък :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ammcfc

    50

  • PRR

    46

  • zloQQ

    15

  • gogata

    8

Най-много писали в темата

Абе хлебарко неедна и проста! Искаш да ми кажеш, че в щатите където е студена зимата не се продава ли бе, льольо? Ай сиктир ти и разбирача! Нали твърдеше, че нямат такива гуми, са стана, че били за Бразилия и Аржентина... Бегом марш в кенефа да се посереш и не излизай - директно по канализацията заминавай - с лайната - дет ти е местото! Поредния разбирач, дето почна да се отмята с, ама то пише, че е за мека зима - зимата у африка...на екватора. пууууу деа неандреталеца...а пък аз си мислех, че не сме произлези от маймуни, ма ти ме опроверга - май тамън ти е завършила еволюцията...или се бъркам...

 

hilezh.gif

 

PS: След малко модератора ще ни напляска за високо интелектуалната тема :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hilezh.gif

 

PS: След малко модератора ще ни напляска за високо интелектуалната тема :mrgreen:

 

 

Сакън!!! Ако изтрие сичко, после иди доказвай, че имат всесезонни. То с толова много линкове и чудеса не можахме да убедим мушморока, а ти искаш да делне мод-а линкчетата... Ми те са ни единственното доказателство, ако изключим обувките на колата ми :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ти си се объЛкал ве! Твойте всесезонки са чисто летни гуми за сняг :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички видяха колко ви е акъла!!!! Дори статията, която PRR сканира (от немските журналисти) пише, че континтел и мишелин отричат всесезонните гуми. Ама няма кой да чете!!!

Що се касае до обидите...упражнявайте се... не ми пречите.... не мога да се обидя от ограничени хора.

И все пак чакам линк от всесезонна гума от европейския мишлен. Гума за сняг и горещини.

Интерсно защо немските журналисти, не са извадили модел за сравнение и на мишлен. Все пак известна марка е?! Все един всесезонен модел да бяха тествали. Или е много лесно да пишеш простотии и обиди, но не и да се замислиш.

Ето ви линк от чешката страница на мишлен http://www.michelin.cz/cz/front/affich.jsp?codeRubrique=22

за избори на гуми. Има само летни и зимни. Абсолютно същото е за всяка страница на евро държава.

Изчетете внимателно написаното, и пак давайте с хлебарко, ганьо....

а пък като ви премине яда, опитайте се да помислите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мунио! Скоро ще поискаш и линк към българския мишелин ве! Седи грей се! Ясен си на всичко колко отбираш. Явно и с четенето не си добре, щото иначе щеше поне статията да прочетеш. Но ти казах - ще мине време ще се осъзнаеш. На 18 нещата изглеждат по един начин на 25 по друг. Има време. Сега гОни мацките и не се бутай там дет не ти е работа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мунио! Скоро ще поискаш и линк към българския мишелин ве! Седи грей се! Ясен си на всичко колко отбираш. Явно и с четенето не си добре, щото иначе щеше поне статията да прочетеш. Но ти казах - ще мине време ще се осъзнаеш. На 18 нещата изглеждат по един начин на 25 по друг. Има време. Сега гОни мацките и не се бутай там дет не ти е работа :mrgreen:

 

Само обиди и нищо по същество срещу казаното от мен. Не знам на колко години си, но умственото ти развите е на под 18 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само обиди и нищо по същество срещу казаното от мен. Не знам на колко години си, но умственото ти развите е на под 18 години.

 

Душица :mrgreen:

 

BTW що ли ми се струва че света не свършва с Европа?!?!? Или още не си го осъзнал. И странно, но Michelin отричат всесезонните гуми пък ги произвеждат! Мнооого странно. Че и ги продават! Ма то сигурно и те са с акъл като на 18 годишен. И тея дето пишат статията и те. Ма ко да праим ве. Не сме всички като теб да имаме да даваме по 1000лв на сезон за супер гуми. Ооооппсссс, sorry. Не като теб, като твоя татко :mrgreen:

 

Пич, не се обиждай, но си смешен. Цял ден ни развеселяваш, което е хубаво. Лошото е че се вживяваш повече от колкото трябва. Пийни там една биричка (само гледай да е малка че голяма ще ти дойде в повечко) за успокоение :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИШЛЕН НЕ ПРОДАВА В ЕВРОПА ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ! ЗАЩОТО В ЕВРОПА ИМА ДОСТАТЪЧНО СТУД И СНЯГ ПРЕЗ ЗИМАТА.

ПРОЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО СТАТИЯТА, КОЯТО ТИ СИ ПОСТНАЛ!

НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ЕВРОПА, А ЗА КЛИМАТ!!!

ALL SEASONS TIRES НА ЖАРГОН СЕ НАРИЧАТ "THREE SEASONS TIRES"

СЕТЕТЕ СЕ ЗАЩО!

http://www.bchighway.com/myvehicle/allseasonsnowtires.html

Ако знаете английски (prr и zloqq) послушайте експертите и замълчете.

Или и те са хлебарки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Чета си тука и си мисля как изведнъж от "Мишлен няма всесезонни гуми" стана на "Мишлен не предлага в Европа" :mrgreen: . Странна работа, даже твърде странна понеже и на мен половината ми рода живее в Германия (на границата със Швейцария), пък там продавали всесезонни гуми Мишлен, е не са по 37 евро ама нищо :) ...как ли става тоя номер се питам аз :mrgreen:. Със здраве! ;)

 

П.П. Междудругото, преди 2-3 години, като сменяхме на МВ-то гумите, в Дианата на Околомръсното ни предложиха всесезонки на Мишлен :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Чета си тука и си мисля как изведнъж от "Мишлен няма всесезонни гуми" стана на "Мишлен не предлага в Европа" :mrgreen: . Странна работа, даже твърде странна понеже и на мен половината ми рода живее в Германия (на границата със Швейцария), пък там продавали всесезонни гуми Мишлен, е не са по 37 евро ама нищо :) ...как ли става тоя номер се питам аз :mrgreen:. Със здраве! ;)

Защото в сезоните на Европа има и зима! Трудно ли е да го разбереш! Има и сняг!!! И даже на линковете, които пратихте пише "държат се добре даже и на лек сняг!!!" проумявате ли за какво става дума.

Що се касае до цените - дадох точен размер и съответна цена - 47 евро.

Не ми преписвай неверни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, в САЩ на -30 няма ли зима? :roll: Лек сняг не значи "лека зима", защото навън може да е минус 20, а снежната покривка да е 3 см (лек сняг), ти май това не можеш да го проумееш...или не искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, в САЩ на -30 няма ли зима? :roll: Лек сняг не значи "лека зима", защото навън може да е минус 20, а снежната покривка да е 3 см (лек сняг), ти май това не можеш да го проумееш...или не искаш.

В щатите има щати с мека зима и такива с тежка. Именно заради първите се предлага такъв модел! Ти това проумяваш ли го!

И пак ви казвам - дайте ми линк от европейският сайт на мишелин с всесезонна гума. Техните всесезонни гуми за америка са напрактика за три сезона. Не стават за много студено и истински сняг.

И все още, никой от вас не иска да ми отговори, защо в прехвалената статия от вас пише, че мишелин са против всесезонните гуми?!

Ако спорим, дайте да спорим с реални факти и аргументи, не с квалификации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, ми то и в Европа има страни с мека зима - Гърция, Испания и прочее...или бъркам? ;) "Европейския" и "Американския" сайт на Мишлен е един и същ, бай дъ уей - www.michelin.com :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, ми то и в Европа има страни с мека зима - Гърция, Испания и прочее...или бъркам? ;) "Европейския" и "Американския" сайт на Мишлен е един и същ, бай дъ уей - www.michelin.com :mrgreen: .

BTW не е един и същ. Това е заглавната страница и от там за да влезеш конкретно по съдържание трябва да избереш държава.

Ето ти го селектора за избор на гуми и за испания http://www.michelin.es/es/front/affich.jsp?codeRubrique=22

Ще видиш, че пак предлагат само два вида гуми - летни и зимни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дубрютрю, както се казваше. Само дето България не съществува в списъка с държави :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дубрютрю, както се казваше. Само дето България не съществува в списъка с държави :) .

Не виждам това какво общо има с темата...

И все пак не виждам линк....май освен за обиди, за друго не ви бива...

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май освен за обиди, за друго не ви бива...

 

Бъди така добър да се пестиш подобни реплики, драги, понеже аз с нищо не съм те обидил ;).

Междудругото, факта че в сайта на Мишлен, за който опищя орталъка :D , не фигурират всесезонни гуми, съвсем не значи, че те не се предлагат. С риск да се повторя - предложиха ми такива в Дианата на Околовръстното. То и България не съществува в списъка им с европейски държави, ама си предлагат гумите тук, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ ти написа че зимата при него е "мека" - само минус 25! Почти като тая година в София :mrgreen:

 

Иначе ти колко време си прекарал ЗИМНО ВРЕМЕ в нормална европейска страна? Щото на мен ми се наложи февруари да покарам из Австрийските Алпи. И познай! Докато почваше да вали вече ръсеха с пясък. За града няма да ти разправям. Там сняг по улиците нямаше! Та за какво им е да са със зимни гуми? Само не ми разправяй глупостите за студа, щото не един и два теста съм чел в които лятната гума е по-добра дори на -20 градуса стига да не е сняг и/или лед. Но ти и това не си прочел.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май освен за обиди, за друго не ви бива...

 

Бъди така добър да се пестиш подобни реплики, драги, понеже аз с нищо не съм те обидил ;).

Междудругото, факта че в сайта на Мишлен, за който опищя орталъка :D , не фигурират всесезонни гуми, съвсем не значи, че те не се предлагат. С риск да се повторя - предложиха ми такива в Дианата на Околовръстното. То и България не съществува в списъка им с европейски държави, ама си предлагат гумите тук, нали?

Прощавай, действително не си квалифицирал :)

А как си обясняваш факта, че няма такива гуми на официалният сайт и как си обясняваш статията. И второ, ясно е че в Диана са експерти, но все пак би ли написал кой модел ти предложиха?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и България не съществува в списъка им с европейски държави, ама си предлагат гумите тук, нали?

 

Aaaa, gogga, объркал си се! Тез Michelin дето са ти ги предлагали не са били баш Michelin. Те са били Хамерикански Michelin :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ ти написа че зимата при него е "мека" - само минус 25! Почти като тая година в София :mrgreen:

 

Иначе ти колко време си прекарал ЗИМНО ВРЕМЕ в нормална европейска страна? Щото на мен ми се наложи февруари да покарам из Австрийските Алпи. И познай! Докато почваше да вали вече ръсеха с пясък. За града няма да ти разправям. Там сняг по улиците нямаше! Та за какво им е да са със зимни гуми? Само не ми разправяй глупостите за студа, щото не един и два теста съм чел в които лятната гума е по-добра дори на -20 градуса стига да не е сняг и/или лед. Но ти и това не си прочел.....

 

Искате ли да спрем. Като махнем настрана квалификациите, нищо лошо няма че спорим. Вие изказахте вашето мнение по въпроса, аз моето...

Пък и даже, че сме изпуснали по някоя обида - голяма работа :)

Успех на всички и към никого нищо лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое ли и аз да се изходя по темата , щот като гледам кой не е минал той не се изходил и малко играта на думи е придобила селскостопански характер :mrgreen:

Та по въпроса що е то всесезонна гума - нямам отговор т.к. условията , в които работят зимните и летните гуми са коренно различни , както и структората на каучука и архитектурата на протектора ... тва ми мяза като компромиса във F1 с т.н. интермедиет гуми и явно са насочени към страни с по мек климат - хладно лято и не толко студена зима , ама Ганьо икономията все гледа да мине метър и ако миналата зима ни изненада с хубаво време , то не се знае другата каква ще е ;)

Та зимната гума е направена от мек каучук на ламели и с остри ръбове , за да може от центробежната сила да се самопочиства и да имаме някакво сцепление с "пътя" , докато лятната е с по - твърд каучук , с по - голяма площ на шарката и канали за отвеждане на водата ... е смесица от тез двете концепций , която да работи и при 50 см. сняг и -30 и на +40 градуса до сега незнам да е измислена ... ние може и да си караме из града и по магистралата с нещо подобно , ама незнам някой да минавал Шипка примерно на силен снеговалеж и неразринат път - караш до някъде . па слезеш та туриш вериги ;)

Най - простия тест за такива гуми без да крие някакви рискове е да измъкнете колата от неразринат паркинг зимата с всезонните гуми ...

Ай със/НА здраве , че много се олях :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И второ, ясно е че в Диана са експерти, но все пак би ли написал кой модел ти предложиха?

Поздрави

 

А ти би ли казал кой модел на Michelin си си взел за 47 евро? Чакам вече 10 твои поста :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И второ, ясно е че в Диана са експерти, но все пак би ли написал кой модел ти предложиха?

Поздрави

 

А ти би ли казал кой модел на Michelin си си взел за 47 евро? Чакам вече 10 твои поста :mrgreen:

Сега ще проверя...минутка...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.