Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми на нова Фабия


iyavor

Recommended Posts

Това пък откъде го чу?!?!?!? Преди има-няма две седмици бях там (Между Бон и Кьолн) и цените бяха наистина 1/2 ама в евро. Като си го сметнеш пак толкова.

 

И още нещо се сетих. Ти би ли обул Шкода 120L с гуми 225/50/15 и скоростен индекс V (240km/h)? Щото със сигурност е по-стабилна и надеждна от 185/60/14!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ammcfc

    50

  • PRR

    46

  • zloQQ

    15

  • gogata

    8

Най-много писали в темата

Престани на всяка моя дума да казваш обратното. Половината ми роднини живеят там от много години. Най-известният доставчик на гуми в цяла Германия е фирма, (позаинтерсувай се за нейното име) от която ако си поръчаш 4 броя ти ги доставя безплатно на посочено от теб място на другия ден (over night).

Последно си взех за мен - Michelin - летен - последен модел (на една седмица, беше 1 май - производствената им дата им беше 16 седмица) размер 195х55х15 - 47 евро ( с VAT) /Фулдата същия размер е 32 евро/

 

А този дебилен въпрос, който ми зададе не отива даже и на теб!

но иначе е добро попадение - тази шкода с тези гуми много прилича на твоята с матадор. Сети се защо. Че тия от ЕТ се правят на цигани, не значи че трябва да им се подражава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да се спрете. Летните гуми са с повечко наилон който омеква при по-висока температура и подобрява каучука, а при зимните липсва и се избягва всякаква пластмаса/ползва се добавка за еластичност/

 

мога да ВИ покажа матадорче на 80000 което е било отзад и е като ново, а има и предно дето все още не е галош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc,

 

Ти май нещо се вживя, а? 47 евро прави едни 94лв. Я кажи точния модел да ти намеря колко струват тук. Надали са 180 лв, нали?

 

А дебилния въпрос ти го зададох нарочно така та да го разбереш. Ма явно и това не помага.

 

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ВИ покажа матадорче на 80000 което е било отзад и е като ново, а има и предно дето все още не е галош.

 

А аз мога да ти покажа едно матадорче дето е леко попрегряло от дълго каране с висока скорост (150-160).....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ВИ покажа матадорче на 80000 което е било отзад и е като ново, а има и предно дето все още не е галош.

 

А аз мога да ти покажа едно матадорче дето е леко попрегряло от дълго каране с висока скорост (150-160).....

 

ако на това му викаш висока скорост здраве да е :D при мен това е нормална скорост :P , ако ще говорим за висока нека да е от това нагоре. много ми е интересно как е прегряло. Митака може да ти обясни какво е висока скорост и как се кара на висока скорост :mrgreen: . анадъмно :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc,

 

Ти май нещо се вживя, а? 47 евро прави едни 94лв. Я кажи точния модел да ти намеря колко струват тук. Надали са 180 лв, нали?

 

А дебилния въпрос ти го зададох нарочно така та да го разбереш. Ма явно и това не помага.

 

Айде със здраве

Ето подобен модел на Good Year

http://gumi.bg/public/tires/tires_mgmt.php?action=dmView&TireID=1366&TireWidths_TireWidthIDFilter[]=10&TireWidths_TireWidthIDCondition[]=%3D&TireHeights_TireHeightIDFilter[]=7&TireHeights_TireHeightIDCondition[]=%3D&TireDiameters_TireDiameterIDFilter[]=7&TireDiameters_TireDiameterIDCondition[]=%3D&TireSpeeds_TireSpeedIDFilter[]=22&TireSpeeds_TireSpeedIDCondition[]=%3D&TireSeasons_TireSeasonIDFilter[]=5&TireSeasons_TireSeasonIDCondition[]=%3D&Makers_MakerIDFilter[]=30&Makers_MakerIDCondition[]=%3D&&sortBy=&sortDir=&page=&

Успех Матадоре!!!

Но явно силата не ти е в мисленето. За това дълго ще си на матадор...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако на това му викаш висока скорост здраве да е :D при мен това е нормална скорост :P , ако ще говорим за висока нека да е от това нагоре. много ми е интересно как е прегряло. Митака може да ти обясни какво е висока скорост и как се кара на висока скорост :mrgreen: . анадъмно :?:

 

За матадор тая скорост се оказа голяма. И не ми е целта да се мерим кой колко върви и колко е вдигал. Това е въпрос на една друга и позабравена тема...

 

ammcfc,

Струва ми се че доста подминаваш добрия тон! И почваш да ми лазиш по нервите. Май си поредния 18 годишен разбирач дето ще покаже на всички във форума къде е ключа от палатката :mrgreen:

 

PS: vankovarnata, eто снимка на леко попрегрял матадор. Ти кажи дали става или не за високи скорости. Аз вече знам :mrgreen:

Graining_1.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрият тон беше нарушен от теб! Верният ти ход е бързо да изтриеш цялата тема, защото с твоите коментари много се изложи.

Иначе твоето раздразнение може само да ме радва.... не вярвам да мислиш, че се притеснявам от този факт :) Какво ще сториш...?:)

Ще ми изтриеш постовете или ще има бан...Колко си ми смешен, ако знаеш...

Верно цял живот ще имаш сили само за матадор....

Много си далеч и от годините ми, и от истината за гумите, така и от средния интелект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: vankovarnata, eто снимка на леко попрегрял матадор. Ти кажи дали става или не за високи скорости. Аз вече знам :mrgreen:

 

гумичката е умряла от старост и Килограми. преди да пиша е разгледах малко по увеличена където ясно си личи че точно си подбрал мястото/дали не си сурнал гумите?/. утре/днес/ ще ти пусна на мойте където такива екстри няма. и пак казвам имащи 80000хл. зад гърбът си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумичката е умряла от старост и Килограми. преди да пиша е разгледах малко по увеличена където ясно си личи че точно си подбрал мястото/дали не си сурнал гумите?/. утре/днес/ ще ти пусна на мойте където такива екстри няма. и пак казвам имащи 80000хл. зад гърбът си.

 

Гумата е DOT 0606, монтирана на Octavia 1 1.9TDI, 90bhp. Наистина съм подбрал най-фрапиращия участък, но и на други места е зле. Виж по-долу още една снимка. Там ситуацията е по-добре, но пак явно показва че гумата не издържа.

 

ammcfc,

Само едно мога да ти кажа: hilezh.gif

 

Graining_2.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ammcfc - абе аз се чудя как така на едната ми кола съм със всесезонни Michelin и не съм се претрепал още (не ми се оди до гаража да видя точния модел, но съм сигурен, че има гаранция 100К). Вече изхвърлих едни Continental ContiProContact, че направих 80К и пак бяха всесезонни. Вярно - не карам в преспи, но температурните разлики са от 40 до -30 ;) И съм жив, макар да съм имал доста напечени ситуации... Демек - реагират съвсем нормално при скорости от 130-160...(разбира се - не като гума за 600 лева!). Аз също си мислех, че номера е в строго летни/зимни, но всесезонните са добра алтернатива, ако не си на планината през ден в зимния сезон... Иначе на другата кола, лените Yokohama - AVS Sport Run Flat са перфектни - чесно да си кажа, по-добра гума не съм карал... За зимата си обувам Vredestein - Snowtrac и нямам грижи в планината, когато ходя по пистите. Ма си е скъпо удоволствие с 8 хубави гуми и да ги заменяш на 3-4 години. не, че не се изкарват пари, но и не карам колата с 250 нон-стоп, че да ми струват гумите до небето ;) И за това съм си взел едни всесезонни...за другата машина, пък и тя от завода така дойде преди няколко години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ammcfc - абе аз се чудя как така на едната ми кола съм със всесезонни Michelin ......

И ти си от разбирачите :) Michelin нямат всесезонни гуми! И са против такива, защото представляват нон стоп компромис във всеки сезон....Почети книжки малко, няма нужда да се разкарваш до гаража...вервай ми :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си от разбирачите :) Michelin нямат всесезонни гуми! И са против такива, защото представляват нон стоп компромис във всеки сезон....Почети книжки малко, няма нужда да се разкарваш до гаража...вервай ми :mrgreen:

 

СЮрЮзно ли ве?!?!? Я кво пише ТУК. А/S било All Seasons. Ма те сигурно не разбират. Друго си е квото е казал ammcfc hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ammcfc - абе аз се чудя как така на едната ми кола съм със всесезонни Michelin ......

И ти си от разбирачите :) Michelin нямат всесезонни гуми! И са против такива, защото представляват нон стоп компромис във всеки сезон....Почети книжки малко, няма нужда да се разкарваш до гаража...вервай ми :mrgreen:

 

Абе смехоране, кво се праиш на отворен, като не разбираш - не моа да схвана. Немали всесезонни... Ми аз да не би на -30 да карам с летни бре, шушумиго? Аз не съм спец, но поне за гумите малко отбирам и не ми е толкова тесен мирогледа като на теб!!! Аре озърни се малко извъм твоята дупка и дупката на роднините ти дето бачкат у немско, а!!! Цела половин рода имаш па си сляп ;) Палячо :mrgreen:

П.П. Michelin Pilot Sport A/S - те такива са гумите ми - от тея, дето Michelin не ги правят и са против, щото са компромис...Мъкаааааааа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си от разбирачите :) Michelin нямат всесезонни гуми! И са против такива, защото представляват нон стоп компромис във всеки сезон....Почети книжки малко, няма нужда да се разкарваш до гаража...вервай ми :mrgreen:

 

СЮрЮзно ли ве?!?!? Я кво пише ТУК. А/S било All Seasons. Ма те сигурно не разбират. Друго си е квото е казал ammcfc hilezh.gif

 

И мани ташака - не само, че имали All Seasons, ами ги слагали на некви незнайни марки като Лексус, Инфинити, МБ... Са да не ме питаш и МБ кво е :) Ех...поредния многознайко, дето ми спести слизането в гаража ;) барем като си учен - научи се на нещо елементарно дет си порпуснал - земи един урок как се борави с търсачката в нет-а, че следващия път да не се излагаш, когато се правиш на велик, а не си сигурен...

Ай сполай ти, Ганю...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си от разбирачите :) Michelin нямат всесезонни гуми! И са против такива, защото представляват нон стоп компромис във всеки сезон....Почети книжки малко, няма нужда да се разкарваш до гаража...вервай ми :mrgreen:

 

СЮрЮзно ли ве?!?!? Я кво пише ТУК. А/S било All Seasons. Ма те сигурно не разбират. Друго си е квото е казал ammcfc hilezh.gif

 

съвсем сериозно...даже и на лек сняг...:) дай ми линк от официалният сайт на michelin. Ще видиш, че там има два вида гуми - летни и за студено време. Но все пак, очаквам този модел с неговата всесезонност от официалният сайт.

http://www.michelin.co.uk/uk/front/index.jsp?codeRubrique=20060215151339&lang=EN

да те улесня...:) нещо лятна гума излиза..:) отворко...:) пак ви казах, не считайте че всяко писание в нета е истина.. :mrgreen:

И поздрави на всички колеги, които бързат с квалификациите...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай ми линк от официалният сайт на michelin. Ще видиш, че там има два вида гуми - летни и за студено време. Но все пак, очаквам този модел с неговата всесезонност от официалният сайт.

 

Ето бе отворко, ето ТУК е съвсем и абсолютно официалния сайт на Michelen дето пишат че гумите им са всесезонни.

 

И за да не те затруднявам много, много (то явно на теб ти е трудно да ползваш интернет, но има време да се научиш) ти поствам и извадка:

Year-Round Performance

Tri Side-by-Side Compounding, which utilizes patented C3M Technology™ to precisely place three specialized rubber compounds across the tread, helps elevate your car’s performance in virtually every type of weather, from wet to dry to winter.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си от разбирачите :) Michelin нямат всесезонни гуми! И са против такива, защото представляват нон стоп компромис във всеки сезон....Почети книжки малко, няма нужда да се разкарваш до гаража...вервай ми :mrgreen:

 

СЮрЮзно ли ве?!?!? Я кво пише ТУК. А/S било All Seasons. Ма те сигурно не разбират. Друго си е квото е казал ammcfc hilezh.gif

 

съвсем сериозно...даже и на лек сняг...:) дай ми линк от официалният сайт на michelin. Ще видиш, че там има два вида гуми - летни и за студено време. Но все пак, очаквам този модел с неговата всесезонност от официалният сайт.

http://www.michelin.co.uk/uk/front/index.jsp?codeRubrique=20060215151339&lang=EN

да те улесня...:) нещо лятна гума излиза..:) отворко...:) пак ви казах, не считайте че всяко писание в нета е истина.. :mrgreen:

 

Абе не моа да разбера - ти малоумен ли си?!?!?! http://michelinman.com/tires/ultra-high ... -sport-as/ Ето ти сайт-а! Брееееее, прост народ...на килограм!!! Или искаш да ми кажеш, че тея гуми дето са ми на колата са менте - ХАХАХАХАХАХА! И когато тая зима беше -25 се парзалях, а...Щот летна ми била гумата... Ма ти верно си некъв...чуден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ком млъкна бря? Увери ли се, че има ;) Или се обиди на кръв... Бре човек-чудо - държи ме у 3 и кусур по нощите, да се занимавам с незнанието на...неуките ;) Па добре, че ми спести оденето до гаража... Мерси! А до скоро...писане :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... простото си е просто. Това е модел само за американския пазар и страни дето има изключително мека зима. За това й пише , че се държи добре даже и на слаб сняг. Какво скочихте, тъпаците сте вие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... простото си е просто. Това е модел само за американския пазар и страни дето има изключително мека зима. За това й пише , че се държи добре даже и на слаб сняг. Какво скочихте, тъпаците сте вие!

 

Ти си чудесен пример от твоя контекст - простото наистина е просто...такова прозрение за себе си да направиш - похвално е!

Абе по плиткоумно същество от теб, май е само чехълчето... Но се замислям, дали и то не е преди теб!!! Са па била само за Америка тая гума - виждаш ли - тя америка не е страна, а северна и южна...континент било! Мека била зимата - те тея гуми само у тексас, флорида и ню мексико ги има и е забранено да се кара нагоре ;) Алоооо - ако смяташ, че -25-30 е мека зима - шапка ти свалям...чукча!!! Аре не се излагай де, моля ти се! Ако беше както ти казваш, нямаше да я слагат гумата на престижни марки, нали? А те я слагат! Това е факт, па ти ако искаш вярвай... В америката - страната - не континента, освен спортните по дух коли, никоя друга не идва със преформанс гуми. Всичко е на всесезонни! Са ако искаш да продължаваш да наричаш черното, бяло - нямам против - то си е за твоя сметка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... простото си е просто. Това е модел само за американския пазар и страни дето има изключително мека зима. За това й пише , че се държи добре даже и на слаб сняг. Какво скочихте, тъпаците сте вие!

 

Абе по плиткоумно същество от теб, май е само чехълчето... Но се замислям, дали и то не е преди теб!!! Са па била само за Америка тая гума - виждаш ли - тя америка не е страна, а северна и южна...континент било! Мека била зимата - те тея гуми само у тексас, флорида и ню мексико ги има и е забранено да се кара нагоре ;) Алоооо - ако смяташ, че -25-30 е мека зима - шапка ти свалям...чукча!!! Аре не се излагай де, моля ти се! Ако беше както ти казваш, нямаше да я слагат гумата на престижни марки, нали? А те я слагат! Това е факт, па ти ако икаш вярвай... В америката - страната - не континента, освен спортните по дух коли, никоя друга не идва със преформанс гуми. Всичко е на всесезонни! Са ако искаш да продължаваш да наричаш черното, бяло - нямам против - то си е за

твоя сметка...

Наистина си много прост! Как ще обясниш цитатът от линка, който ползвате. - "Държи се се добре даже и на слаб сняг" Глупак! Защо според теб този модел го няма в Европа. Предназначен е само за места , в които зимата е много мека. А в щатите има бол такива щатове. Селяндури. Не ми се занимава повече с вас! Типични селски пръки сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-30C - Мека зима =D> smile019 smile120

Доколкото виждам твоя линк е за UK, където даваш да се гледа за справка.

Това, че даден клон на производителя е преценил, че всесезони гуми не са подходящи за този климат е друг въпрос.

Твоето мнение беше, че политиката на Мichelin е да няма AS гуми.

Така, че недей да даваш квалификации наляво и надясно кой какъв е, а коментирай коректно старната която си взел във спора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хлебарко неедна и проста! Искаш да ми кажеш, че в щатите където е студена зимата не се продава ли бе, льольо? Ай сиктир ти и разбирача! Нали твърдеше, че нямат такива гуми, са стана, че били за Бразилия и Аржентина... Бегом марш в кенефа да се посереш и не излизай - директно по канализацията заминавай - с лайната - дет ти е местото! Поредния разбирач, дето почна да се отмята с, ама то пише, че е за мека зима - зимата у африка...на екватора. пууууу деа неандреталеца...а пък аз си мислех, че не сме произлези от маймуни, ма ти ме опроверга - май тамън ти е завършила еволюцията...или се бъркам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.