Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ужас... Колата ти гори!


Tafkata

Recommended Posts

Преди млко видях този клип в интернет- http://www.vbox7.com/play:809e3f5d

Направи ми впечетление, че в последно време много коли се САМОЗАПАЛВАТ.

Преди година, един познат се сбогува с Фолксваген Пасат 1,9ТДИ, именно заради това. Както си шофира, колата се запалва. Изгоря за секунди.

Аудите но един друг приятел се запали пред един магазин за авточасти, отново без никаква причина/явна/.

Онзи ден, както си чакам на светофара, един микробус пред мен, през 2-3 коли се запачи както си очакваше зелената светлина :(

Имате ли представа на какво може да се дължи това?

Дали си е нещо нормално за новите коли, или е просто стечение на обстоятелствата, всичко това да се случи в такъв кратък период?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic :oops:

 

Оправи го това заглавие - реших, че твойта кола се е запалила, недай боже :? .

 

Иначе нищо нормално не виждам в това нов автомобил да се самозапали. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дразнат ме голфовете но тва като ги видях ме заболя сърцето щото си представям на пича кво му е! Не че съм експерт ама тва се случва ако ти са стари или от времето маркуч някои с бензин или кво е там се къса и си е** майката. На майка ми се запали реното се оказа от скъсан маркуч. Добре че не е имало мн бензин и че мамчето беше ок!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали си е нещо нормално за новите коли, или е просто стечение на обстоятелствата,

 

какво му е наромалното хахахахаха

 

приеми го като така се случва понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно ... особено по тия жеги .. доста коли се запалиха .. тука из нашия град на няколко приятели не им изгоряха колите ... но е кофти ако се случи .. дано повече да няма такива жеги и всичко да бъде нормално ;);)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че причината не е явна, не значи, че я няма ;) Рацерите най-много страдат, тъй като докато показват, колко са печени и ръчкат колата, повишават неимоверно температурата в изходящите колектори и доста често, това води до нагряване до червено на катализатора (или първото гърне), намиращ се в коша и от там става...мазало!!! Гумени съединения, кабели, пластмаси... Те това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че причината не е явна, не значи, че я няма ;) Рацерите най-много страдат, тъй като докато показват, колко са печени и ръчкат колата, повишават неимоверно температурата в изходящите колектори и доста често, това води до нагряване до червено на катализатора (или първото гърне), намиращ се в коша и от там става...мазало!!! Гумени съединения, кабели, пластмаси... Те това е...

И аз съм забелязал, че се подпалват все бегачки, или поне са се мъчили да бъдат такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един познат му се подпали от коктейл Молотов, беше сгазил лука нещо :( иначе по темата - според мен е въпрос на късмет понякога всичко в един автомобил - как ще се движи, дали ще е избуши набързо и т.н., вярно и поддръжката и карането са от голямо значение, но и коли гледани като писани яйца често се случва да дават дефекти.... :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адски тъпо ми се струва вместо да се опиташ да си загасиш колата по някакъв начин, да я снимаш как се запалва и гори... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди години се запалих!

Причината беше износено платно на бензиновата помпа и незавита свещ от един "изключително съвестен" майстор.Преживяването остави у мен доста неприятен спомен.Даже не съм отваряла да погледна клипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди млко видях този клип в интернет- http://www.vbox7.com/play:809e3f5d

Направи ми впечетление, че в последно време много коли се САМОЗАПАЛВАТ.

Преди година, един познат се сбогува с Фолксваген Пасат 1,9ТДИ, именно заради това. Както си шофира, колата се запалва. Изгоря за секунди.

Аудите но един друг приятел се запали пред един магазин за авточасти, отново без никаква причина/явна/.

Онзи ден, както си чакам на светофара, един микробус пред мен, през 2-3 коли се запачи както си очакваше зелената светлина :(

Имате ли представа на какво може да се дължи това?

Дали си е нещо нормално за новите коли, или е просто стечение на обстоятелствата, всичко това да се случи в такъв кратък период?

 

От клипа се въжда поне на пръв поглед-че колата е доста барникана-уреди-тръби и тн!

Запалването може би е вследствие на недобре извършен тунинг от някой псевдомайстор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причина за подпалване е кофти поддръжка и некадърни ремонти.

Отделно маса народ си мисли, че двигателния отсек е склад за пластмасови опаковки с масло и гориво. Отделно и парцали напоени с масло. Какво да кажа, може ли нормален човек да върши такива глупости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Това ми напомни на случая когато ми се запали стартера... да, на любимата ми 120-ка. Беше заради явно дефектен шалтер, който още от преди понякога отказваше да изключи. Освен 4-5 изгорени кабелчета и гръмнал шалтер други поражения нямаше (стартерът оцеля), така че сега си е жива и здрава. Имах късмет, имайки предвид, че точно в тоя район минава маркуча от резервоара към бензиновата помпа, а въпре имаше половин резервоар бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се е палила жигулата вследствие теч откъм скобата, стягаща бензинов маркуч в близост до кабелите за свещите. За щастие навреме го видях и имах изправен пожарогасител под ръка, та единственото което остана да ми напомня за инцидента е обгорелия на места отвътре преден капак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

аз лично до преди 1-2 години не бях забелязвал явлението /масово запалване/ с изключение на 2ве шкоди 120ки бяха и едно полско фиатче което изгоря на СТАМБОЛИЙСКИ буквално за 3-4минути въпреки намесата на един ватман с пожарогасител.Едната шкода лично я гасих с един познат като видяхме пламъци и дим и виковете на шофьорката метнахме едно платнище от военна палатка от горе ,а втората шкода беше на един приятел от Редута хем е маистор и след като я беше ремонтирал нещо пред 23то се запали ама сам си я гаси аз бех в 72-е и немаше как да му помогна въпреки опита ми от преди.абе палат се и от хлабави бензинопроводи след ремонтче и искрица от некое протъркано кабелче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю,няма "крушка без опашка",за всяко "самозапалване" си има причина.

за твое успокоение в автомобилите "Шкода"след 1998г тръбопроводите за гориво не са каучукови .

"самозапалванията" от и чрез елинсталация винаги е свързано с външна намеса-самолечение или некачесвенно лечение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.